Máte potíže s výběrem kryptoměny, kterou chcete použít? Nebojte se, máme o vás ohledně tohoto tématu postaráno! Dnes se postavíme tváří v tvář dvěma velmi populárním a důležitým burzám: Bitstamp vs Coinbase.

Miliony lidí nakupují / prodávají kryptoměnu každý den, celý den, nepřetržitě využívají obchodní platformy. Jak víte, která je pro vás ta pravá?

Pravděpodobně se snažíte najít způsob, jak se do všech těchto akcí zapojit, a my jsme zde, abychom vám pomohli se tam dostat!

Po dokončení tohoto článku si vytvoříte vlastní kritéria, abyste se mohli informovaně rozhodnout, která z těchto dvou platforem je ta, která by vám nejvíce prospěla, a rozhodnout, která je nejlepší pro vaše konkrétní potřeby..

Bitstamp vs Coinbase

Začněme!

Bitstamp vs Coinbase: Jaký je hlavní rozdíl?

Pokud bychom to mohli shrnout, bylo by to takto. Coinbase byste mohli považovat za prodejce / poskytovatele, který uživatelům umožňuje nakupovat / prodávat kryptoměny za fiat (běžné peníze) přímo z Coinbase. Bitstamp je to, co můžeme nazvat formální burzou, která uživatelům umožňuje směňovat kryptoměny / fiat v obchodních párech. Je to tak snadné.

-Co myslíte obchodním párem?

Obchodní páry jsou extrémně běžné při obchodování s virtuální měnou na burze. Ve většině případů budou lidé používat bitcoiny k obchodování s jinými kryptoměnami, ale je k dispozici mnoho obchodních párů (například Ether, Litecoin).

V takovém případě, jak fungují kryptoobchodní páry?

Páry pro obchodování s kryptoměnou fungují stejně, jako kdybyste šli do obchodu a viděli, co má určitý produkt cenu. To vytváří hodnotu.

I když je to zjednodušené, do značné míry to funguje, jediný rozdíl spočívá v tom, že lidé nepoužívají více měn pro každodenní transakce, jako je tomu u kryptoměny. Obchodní páry pomáhají určit hodnotu aktiva, když se obchoduje s jiným aktivem!

Bitstamp vs Coinbase: Použité měny

Co přesně tedy mohu obchodovat? Podívejme se na každou z měnových obchodování nabízených burzami:

Měnové obchodování Fiat

Měny Fiat jsou velmi snadno pochopitelné. Je to v podstatě měna, která je legálně zajištěna národní vládou. Mezi příklady patří:

Kanadský dolar (CAD) nebo americký dolar (USD) atd. Tyto měny tvoří většinu rozvinutého světa.

Obchodování s nekrytými měnami (eura a americkými dolary) je k dispozici pomocí Bitstamp, pro ty, kteří se zajímají o to Bitstamp funguje v USA nebo s americkými dolary.

S Coinbase můžete používat měnu konkrétní země k nákupu bitcoinů nebo jiných kryptoměn. Coinbase je k dispozici ve 32 zemích.

POZNÁMKA: Tato informace je zásadní pro začínající obchodníky. Pokud používáte Bitstamp nebo Coinbase, které umožňují obchodování s fiat měnami, můžete začít hned a není třeba se později míchat.

Obchodování s kryptoměnou

Bitstamp nabízí 5 možností obchodování s virtuální měnou a 11 jedinečných obchodních párů.

Kryptoměny, které lze na Bitstampu směňovat, jsou bitcoiny (BTC), bitcoinové hotovosti (BCH), ethereum (ETH), zvlnění (XRP) litecoin (LTC)

Coinbase se v tomto ohledu trochu liší od Bitstamp. Můžete dokonce říci, že Bitstamp je jako tržiště, které spojuje kupující a prodávající. Pokud máte konkrétní měnu, kterou chcete koupit za určitou cenu, pak vám Bitstamps tuto shodu pomůže. To zní hezky, že? Ale co z toho má Bitstamp? Za každou transakci uskutečněnou na jejich platformě si účtují procentní poplatek.

Coinbase funguje poněkud jinak. Coinbase je makléřská společnost. To znamená, že nakupuje a prodává kryptoměnu za fiat měnu. Kupující / prodejci obchodují přímo s Coinbase místo mezi sebou.

Kryptoměny, které můžete nakupovat nebo prodávat pomocí konverzní služby Coinbase, jsou;

Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), bitcoinová hotovost (BCH)

Liší se ceny na Bitstamp vs Coinbase?

Žádná směnárna není úplná bez jejího podílu na poplatcích. Neexistují žádné „univerzální“, pokud jde o poplatky, ale projdeme si některé základní informace týkající se poplatků za Bitstamp a Coinbase.

Poplatky za bitstamp

Bitstamp nabízí jedny z nejnižších poplatků ve srovnání s ostatními na stejném trhu.

Poplatek je docela základní: 0,25% pro všechny obchody pod 20 000 USD. Nákup nebo prodej? Je to stejná výše poplatku. Vynikající pro začátečníky!

Jediným dalším poplatkem, který si musíte uvědomit, je poplatek za kreditní kartu Bitstamp, který je 5% z jakékoli částky nákupu.

Poplatky za Coinbase

S Coinbase je to jiný příběh. Poplatky za obchodování na Coinbase se mohou rozhodně sčítat, někdy až 6krát vyšší než poplatek za Bitstamp. V zásadě se jedná o poplatek 1,49% za jakoukoli transakci nákupu / prodeje a u transakcí provedených kreditní kartou se zvyšuje až na 3,99%.

Přesto jsou ve srovnání s burzami poplatky za Coinbase stále dost nízké.

Jsou k dispozici mobilní aplikace?

Ano! Oba ano, ale zde jsou rozdíly.

Skóre Bitstamp je 1,7 z 5 v Apple store. Páni! Mobilní aplikace Bitstamp má rozhodně svůj podíl stížností uživatelů, zejména ohledně nedostatku funkcí, které tato aplikace má. Mnoho recenzí také naznačuje, že aplikace je pomalá a má jen velmi málo aktualizací.

Na druhou stranu Coinbase houpá s velmi příznivými recenzemi. Skóre 4,7 ukazuje, že jeho klienti jsou určitě spokojeni s jeho jednoduchými a snadno ovladatelnými funkcemi.

Stáhněte si Coinbase pro Android nebo iOS

Stáhněte si bitstamp pro Android nebo iOS

A co uživatelská přívětivost?

Coinbase je obvykle doporučení go-to pro začátečníky kvůli jednodušší platformě. Zatímco platforma Bitstamp je z hlediska designu vysoko nahoře, je velmi omezená v tom, co můžete dělat. Pro začátečníky může být nejen velmi obtížné navigovat na stránce Tradeview na platformě Bitstamp. Celé rozhraní může být ve skutečnosti velmi matoucí.

Rozhraní Coinbase:

rozhraní coinbase

Rozhraní bitstamp:

bitstamp rozhraní

Coinbase tuto funkci vyhrává, protože její platforma je hodně podobná aplikacím online bankovnictví. Rozložení je jednoduché a přehledné.

Porovnání velikosti

Obě burzy jsou z obchodního hlediska spíše „mladé“, ale vyhazují to z parku. Podívejte se na tato data! Platforma Coinbase sloužila k nákupu / prodeji za více než 50 miliard amerických dolarů a zahrnuje 32 zemí a obsluhuje více než 10 milionů zákazníků.

Seznam 212 burz CoinMarketCap řadí Bitstamp jako # 15. 195 091 734 amerických dolarů se obchoduje ve 24hodinovém okně.

Mohu se spolehnout na bezpečnost?

Bitstamp opravdu bere tuto vážnou a velmi bezpečnou výměnu k použití. V lednu 2015 bylo z Bitstampu odcizeno 19 000 BTC a bylo to pro ně docela probuzení. Platforma byla znovu vytvořena s novými upgrady zabezpečení, jako jsou digitální prostředky pro chladírenské úložiště, dvoufaktorové ověřování a další, které dodávají svým klientům klid.

Coinbase nikdy nebyl hacknut, ale někdy jsou hesla odcizena a tyto druhy situací. V tomto případě to nemá nic společného s platformou.

Coinbase se může chlubit skvělým bezpečnostním rekordem ve srovnání s většinou ostatních burz. Pomáhá také, že 98% jejich prostředků je vedeno offline a udržuje prostředky zákazníků oddělené od skutečných fondů Coinbase.

Děkujeme, že jste s námi přišli. Jste připraveni si vybrat??

Závěr

Bitstamp a Coinbase jsou skvělé spolehlivé možnosti pro zahájení kryptografické cesty.

Obě platformy mají vysoký standard zabezpečení a mají spokojené zákazníky po celém světě. Zatímco Coinbase je ideální pro začátečníky, Bitstamp může být o něco náročnější se učit, ale je to skvělé místo, kde se dozvíte, jak funguje profesionální kryptoburza. Můžete dokonce dosáhnout bodu, ve kterém přejdete z Coinbase do Bitstamp!

Od této chvíle doporučujeme Coinbase pro ty, kteří se začínají vydávat do kryptosveta, a jakmile se stanete ostříleným obchodníkem, Bitstamp tam bude čekat. Brzy poté, co tu budete, nám budete znovu vyprávět o svých zkušenostech s Bitstamp vs. GDAX.

Ještě se nemůžu rozhodnout? Dejte nám vědět v komentářích, které platformě dáváte přednost a kdy plánujete zahájit svou cestu. 

Těšíme se, až se vám ozvu.

Viz také:

  • Bitstamp VS Kraken
  • Changelly VS Coinbase
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me