Je bitstamp bezpečný pro obchodování? Bezpečnostní a směnné předpisy

Existují stovky různých kryptoměnových burz a Bitstamp je jednou z největších z nich. Obchoduje se v prvních pěti kryptoměnách s 24hodinovým objemem obchodování necelých 80 milionů amerických dolarů. Pokud uvažujete o obchodování na Bitstampu, pravděpodobně se ptáte sami sebe „Je bitstamp bezpečný?„Stručně řečeno, Bitstamp nabízí jednu z nejbezpečnějších obchodních zkušeností. Pojďme se ale podívat hlouběji.

je bitstamp bezpečný?

Jak dlouho je Bitstamp?

Bitstamp se ohlašuje jako „nejdelší kryptoburza na světě“. Byla založena v roce 2011 se sídlem ve Slovinsku. Zakladatelé přesunuli registraci do Velké Británie v roce 2013 a později do Lucemburska v roce 2016.

Viz také:

Bistamp vs. Kraken

Bitstamp vs Coinbase

Je bitstamp regulován?

Když zakladatelé přesunuli Bitstamp do Velké Británie, požádali o radu ohledně regulace. Byli informováni, že bitcoiny nejsou klasifikovány jako měna, takže na ně nebude vztahovat regulace. Společnost poté rozhodla, že Bitstamp bude regulovat sám.

Po několika letech samoregulace získala společnost Bitstamp v roce 2016 lucemburskou vládou plnou regulační licenci. Od té doby je společnost Bitstamp regulována a je jí povoleno působit ve všech členských zemích EU..

Jak bezpečný je Bitstamp?

Bitstamp měl v minulosti problémy s hackováním. Byli oběťmi útoku DDoS v roce 2014 a byli hacknuti v roce 2015, kdy bylo odcizeno přibližně 19 000 bitcoinů. V obou případech se společnost dokázala zotavit a několikrát vylepšila bezpečnostní protokoly.

V současné době je zabezpečení zajištěno několika různými postupy. Za prvé, téměř všechny tokeny jsou nyní uloženy v offline studených peněženkách, takže i když byla platforma kompromitována, většina prostředků zůstane mimo dosah. Bitstamp udržuje pouze dostatek likvidních tokenů, které umožňují rychlé a efektivní obchodování.

Za druhé, Bitstamp vyžaduje, aby uživatelé hned po registraci nastavili dvoufaktorové ověřování. Toto dvoufaktorové ověřování (nebo 2FA) lze nastavit pomocí ověřovacích aplikací, jako je Google Authenticator nebo Authy. Tyto aplikace generují náhodná šestimístná hesla, která jsou platná pouze jednu minutu. Pro přihlášení a pro všechny obchody a výběry jsou vyžadována hesla 2FA.

Jako další bezpečnostní funkce používá Bitstamp k šifrování všech osobních údajů poskytovaných uživateli podpisy PGP. Vzhledem k tomu, že při ověřování účtu požadují více osobních údajů než jiné burzy, je to určitě dobrá věc.

Je Bitstamp důvěryhodný?

Zatímco bitstamp byl hacknut, uživatelé neztratili peníze. Všech 19 000 bitcoinů ukradených v roce 2015 bylo vráceno uživatelům a nadále pojišťuje všechny finanční prostředky.

Doposud nebyly hlášeny žádné zprávy o zneužití osobních údajů společností Bitstamp.

Celkově je Bitstamp stejně důvěryhodný, jak přicházejí. Neměli byste mít problémy s nákupem, prodejem nebo převodem mincí do az Bitstampu.

Jak se ověřují účty Bitstamp?

K povolení všech možností obchodování je nutné ověření účtu bitstamp. Okamžitě po registraci budete požádáni o ověření účtu.

Bitstamp vyžaduje více osobních údajů než jiné burzy. Budete muset poskytnout základní finanční informace, skeny dokladu totožnosti a doklad o pobytu.

Zatímco některým uživatelům připadá proces ověřování příliš rušivý, Bitstamp uvádí, že je nutné zaručit bezpečnost a je součástí jejich politiky proti praní špinavých peněz. Proti Bitstampu nebyly prohlášeny žádné zprávy ani žaloby za zneužití osobních údajů, takže se zdají být dostatečně důvěryhodné.

Jsou peněženky Bitstamp bezpečné?

Peněženky na Bitstampu jsou bezpečné, ale rozsah uvedené bezpečnosti nakonec závisí na každém uživateli. Pokud si uživatelé zvolí bezpečné heslo a ponechají 2FA povolenou, peněženky zůstanou v bezpečí.

Uživatelé však nedostávají soukromé klíče ke svým peněženkám. To znamená, že technicky vzato, uživatelé ne vlastní jejich peněženky. Toto je norma pro kryptoburzy, a proto se doporučuje uživatelům na žádný výměna neuchovává po delší dobu ve svých peněženkách velké množství žetonů.

Po prohlédnutí toho všeho vidíme, proč je odpověď na otázku „Je bitstamp bezpečný“ ano. Je to úplně bezpečné.

Jak začít s bitstampem

Registrace účtu na Bitstamp je docela jednoduchá. Předpokládejme, že si vytváříte osobní účet.

 1. Nejprve přejděte k Bitstamp domů stránku a klikněte na tlačítko „Registrovat“ vpravo nahoře:

  Je bitstamp bezpečný

 2. Vyberte typ vytvářeného účtu: osobní nebo firemní. Klikněte na „Osobní účet“.

 3. Zadejte své jméno, příjmení, e-mailovou adresu, přijměte podmínky a klikněte na „Pokračovat“. Na adresu, kterou jste uvedli, bude zaslán e-mail.

  Je bitstamp bezpečný pro obchodování

 4. Otevřete e-mailovou schránku a aktivujte svůj účet kliknutím na odkaz.

 5. Zadejte a potvrďte zabezpečené heslo pro svůj účet a klikněte na „Pokračovat“.

 6. Na další obrazovce uvidíte ID uživatele, které pro vás Bitstamp vytvořil. Toto je ID, které použijete při každém přihlášení. Budete také požádáni o spuštění procesu ověření uživatele. Klikněte na „Spustit ověření“.

  jak bezpečný je bitstamp

 7. Uveďte své základní osobní údaje: Země bydliště, adresa a PSČ. Potvrďte, že máte státní příslušnost ve vaší zemi, a klikněte na „Pokračovat“.

  je bitstamp důvěryhodný

 8. Nyní musíte zadat své telefonní číslo. Po kliknutí na „Pokračovat“ vám Bitstamp zašle text, který musíte zadat na další obrazovce.

 9. Nyní budete muset zadat základní finanční informace. Je to jen vaše aktuální zaměstnání a kolik bude váš roční odhadovaný vklad do Bitstampu. Vyplňte tyto informace a klikněte na „Pokračovat“

 10. Na této obrazovce musíte uvést další finanční informace. Musíte uvést, na co budete Bitstamp používat a zda hodláte do Bitstampu vložit kryptoměnu z jiných zdrojů.

 11. Nakonec musíte nahrát doklad o pobytu. Adresa v tomto dokumentu se musí shodovat s adresou, kterou jste zadali dříve.

 12. Po nahrání dokumentu vás Bitstamp požádá o povolení 2FA prostřednictvím aplikací pro ověřování, jako je Authy nebo Google Authenticator. Postupujte podle pokynů k nastavení 2FA.

 13. Po nastavení 2FA stačí počkat, až Bitstamp dokončí ověření, aby měl plný přístup ke všem možnostem na webu. Po dokončení ověření obdržíte e-mail.

A je to. Nyní máte ověřený účet Bitstamp a můžete začít obchodovat. Jak provést skutečné obchodování je nad rámec tohoto článku, ale protože uživatelské rozhraní Bitstampu je velmi jednoduché, měli by se i nováčci dostat na kloub poměrně brzy.

Závěrečné poznámky…

Když jste poprvé začali číst tento článek, ptali jste se sami sebe „Je Bitstamp bezpečný?“. Doufejme, že tato otázka byla zodpovězena zde. Podle výše uvedených kroků budete moci otevřít svůj účet a začít obchodovat. Pokud má Bitstamp jednu nevýhodu, je extrémně omezený výběr měn, které uvádějí: pouze Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin a Bitcoin Cash. Zkušení obchodníci budou brzy hledat další burzy, ale noví obchodníci by měli být v pořádku.

Závěrem lze říci, že Bitstamp nabízí rychlý a celkově bezpečný a spolehlivý platforma pro obchodování s kryptoměnami. Je tu už pár let a očekává se, že tu bude nějakou dobu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me