Je GDAX bezpečný v roce 2021? Analyzováno zabezpečení a obchodování Coinbase Pro

GDAX byl vždy důležitou součástí krypto světa a lidé si vždy kladou stejnou otázku, „je GDAX bezpečný?“ a chápeme to, se všemi problémy, kterými kryptoměna prošla, není divu, že se lidé bojí plně se zavázat k čemukoli.

Proto vám v tomto článku ukážeme některé funkce GDAX a poskytneme vám informace, které dokážou, zda je jeho použití opravdu bezpečné.

Směnárna kryptoměn nebo digitální směnárna (DCE) je obchod, který zákazníkům umožňuje obchodovat s kryptoměnami nebo digitálními měnami za jiná aktiva, jako jsou běžné nekryté peníze nebo jiné digitální měny.

Burzou kryptoměn může být tvůrce trhu, který obvykle bere spready bid-ask jako provizi za transakci za svou službu nebo jako odpovídající platforma jednoduše účtuje poplatky.

Burzu GDAX vlastní a provozuje nejdůvěryhodnější a nejpopulárnější burza kryptoměn na světě, Coinbase. 98% prostředků kryptoměny zákazníků je uloženo v zabezpečeném offline chladírenském úložišti. Zbývající online kryptoměny jsou plně pojištěny.

je gdax bezpečný?

Co je GDAX?

GDAX je burza kryptoměn, která lidem umožňuje nakupovat, prodávat a obchodovat s řadou digitálních mincí. Společnost GDAX, která byla zahájena v roce 2016, znamená Global Digital Asset Exchange. Lidé, kteří vytvořili GDAX, jsou součástí stejné společnosti, která provozuje společnost Coinbase, která je nyní jedním z největších burzovních brokerů na světě!

Platforma je v podstatě prostředníkem mezi kupujícími a prodávajícími a na oplátku – GDAX vydělává své peníze účtováním transakčních poplatků. Například pokud John chce koupit nějaké bitcoiny a Jenny chce prodat, oba se shodují s burzou GDAX!

Zakladatelé chtěli poskytnout svým 13 milionům uživatelů Coinbase pokročilejší obchodní platformu. Důvodem je to, že Coinbase umožňuje pouze nakupovat a prodávat kryptoměny. Na druhou stranu vám GDAX umožňuje obchodovat s nimi v reálném čase pomocí různých obchodních nástrojů.

Přestože se GDAX snaží zacílit na zkušenějšího obchodníka, je stále možné k vkladu a výběru prostředků použít platební metody v reálném světě, jako je bankovní účet!

Skvělá věc je, že pokud máte účet Coinbase, máte automaticky také účet GDAX! Vše, co musíte udělat, je zadat stejné přihlašovací údaje, které používáte na Coinbase!

Stejně jako Coinbase má GDAX nyní jeden z největších objemů obchodování v odvětví kryptoměn. V době psaní tohoto článku v červenci 2018 měla burza v průměru přibližně 100 milionů USD v denních obchodech. Největší částka, která se kdy na GDAXu obchodovala, je 650 milionů $ za jediný den, čehož dosáhla koncem roku 2017!

Takže teď, když víte, co je GDAX a jak začali, další část mé recenze GDAX bude hovořit o jejich nedávném rebrandingu na Coinbase Pro!

je gdax bezpečný?

Jak bezpečný je tedy GDAX?

To záleží na vašem zorném poli a na tom, jak charakterizujete ohrožení vaší finanční bezpečnosti. Které herce klasifikujete jako hrozby? hackeři, korporace a vlády? Který z těchto subjektů byste chtěli mít přístup k vašim údajům a fondům? To vše a ještě více prozkoumáme v části „Je GDAX bezpečný?“.

GDAX byl rebrandován na Coinbase Pro 29. června 2018. Bohužel lidé stále googlují GDAX, takže pro účely tohoto článku budeme Coinbase Pro označovat jako GDAX. GDAX neboli Global Digital Asset Exchange vždy vlastnila společnost Coinbase. GDAX se původně jmenoval Coinbase Exchange, název byl změněn poprvé v roce 2016.

Společnost Coinbase byla založena v roce 2012 Brianem Armstrongem a Fredem Ehrsamem a do roku 2015 potřebovali rozvinout své podnikání tak, aby zahrnovalo funkce pro příležitostné obchodníky a investory, institucionální obchodníky a aktivnější obchodníky a investory. Vytvořili burzu GDAX, která umožňuje vysoce aktivním obchodníkům obchodovat s bitcoiny a altcoiny.

Vzhledem k tomu, že GDAX patří společnosti Coinbase, má všechny zvonky a píšťalky, které lze považovat za banku, a nachází se v San Francisku v Kalifornii v USA. Coinbase je registrována jako společnost Money Services Business ve společnosti FinCEN.

Coinbase také dodržuje zákon o bankovním tajemství, zákon USA Patriot Act a různé státní zákony a předpisy o převodu peněz. Coinbase také vyhověl IRS, aby na požádání předal všechny relevantní daňové informace.

Fondy kryptoměny uložené online společností Coinbase jsou pojištěny syndikátem Lloyd’s of London. Jelikož se jedná o banku pojištěnou FDIC, jsou všechny zůstatky peněženky v USD pojištěny až do výše 250 000 USD.

Mezi investory Coinbase patří Fred Wilson, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures (USV), Ribbit Capital, Draper Fisher Jurvetson (DFJ), New York Stock Exchange (NYSE), USAA a několik bank.

Zatímco 250 000 $ se dříve jevilo jako dobrý benchmark, bylo to zastíněno krypto peněženkou Civic, která nyní poskytuje krytí 1 000 000 $ při používání jejich peněženky. I když je druh pojištění drasticky odlišný, slouží různým účelům a je třeba jej prozkoumat.

Na co se zaměřujeme, je čtyřnásobné zvýšení částky nabízené jednoduše pomocí peněženky, není třeba splňovat žádné další podmínky. Peněženku rovněž uzavírá Lloyd’s of London a poskytuje ji Coincover.

je gdax bezpečný?

Zabezpečení GDAX / Coinbase Pro

Všechny produkty Coinbase nabízejí podporu prostřednictvím telefonu a e-mailu. Telefonická podpora je právo umírajícího zákazníka, což hackeři mohou snadno zneužít. Tato služba usnadňuje starším i mladým uživatelům pocit, že jsou v dobrých rukou.

Mluvit s člověkem, byť hrubým, je vždy lepší než mluvit s robotem. I když se to stane, aby se uživatelé uklidnili, otevírá to také účty pro zneužití lstivými hackery pomocí sociálního inženýrství. Uživatelé také mají svoji obranu vzhůru, pokud jim zavolá jiná ústředna, ale pokud vám zavolá Coinbase, pravděpodobně splníte určité požadavky.

Co je stejné, Coinbase sám má nějaké působivé zabezpečení a je v bezpečí. Mají neuvěřitelně velkou zásobu kryptoměny svých zákazníků, 98 procent je offline a v peněženkách pro skladování. Tato chladírenská offline peněženky jsou uloženy v zabezpečených trezorech a bezpečnostních schránkách po celém světě, což umožňuje dosáhnout jediného bodu selhání.

Zatímco Coinbase používá SMS 2FA, obě tyto metody se ukázaly jako nejisté, ale na vině jsou koncoví uživatelé, nikoli výměna. Zavedené systémy jsou navrženy pro falešný pocit bezpečí a nutí koncového uživatele, aby byl zatvrzen proti hloupým útokům, které jsou oportunističtější povahy. Na rozdíl od tvrzení proti sofistikovaným hackerům, kteří vědí, jak proniknout do systémů.

Coinbase používá k zabezpečení uživatelských účtů několik metod 2FA. Nejjednodušší použitý způsob se točí kolem přijímání SMS na váš mobilní telefon, tyto SMS obsahují číslo, které je třeba zadat po přihlašovacích údajích. Tato metoda byla vždy nebezpečná.

Další metodou je použití Google 2FA nebo Authy jako další vrstvy zabezpečení v telefonu. Tyto programy generují další kód, který je třeba zadat při přihlášení. I když se to zdá bezpečné, profesionální počítačoví zločinci nemají žádný problém s přístupem k těmto údajům.

je gdax bezpečný?

Zabezpečení GDAX / Coinbase Pro 2.0

Dále se musíme podívat na to, co Coinbase Pro dělá správně s on-chain analýzou. Z obchodního hlediska bylo získání společnosti Neutrino pro společnost Coinbase vynikající volbou pro spolupráci. Mají dlouhou historii používání analytiky dat k hlášení chování a aktivit velkých skupin uživatelů.

Využití technologie získané z Neutrino, Coinbase je o krok napřed před svou konkurencí tím, že to má doma. Protože společnost zabývající se kryptoměnou, která se snaží být bankou, je příliš velká na to, aby selhala, vyžaduje bezpečnostní opatření.

Zatímco mezinárodní bankovnictví bylo zřízeno pro podvody, daňové úniky a do očí bijící korupci, je téměř nemožné někoho chytit. Co se stalo s Panama Papers? Lepší otázka je; kde je torrent, který údajně novinář použil? Tyto dokumenty měly být virální?

Blockchain je na druhé straně sledovatelný, sledovatelný a identifikovatelný. Díky tomu mohou sofistikované metody, jako je coin coin a Ricochet, umýt vaše bitcoinové BTC a další měny velmi rychle, ale ve vaší zemi to může být nezákonné.

Co dělá Neutrino perfektní pro Coinbase, je jejich dlouhá historie práce s datovou analýzou. I když to pramení z práce s vládami, které mají cit pro porušování lidských práv.

Řetězová analýza je zásadně navržena tak, aby porušovala práva na soukromí, každá transakce, která vstoupí nebo opustí jejich peněženky, bude skenována a nahlášena donucovacím orgánům.

Jakou lepší skupinu lidí tedy použít než Hackovací tým, kterým nevadí porušování lidských práv a nebude jim vadit napsat kód, který porušuje vaše práva.

Dobrou zprávou je, že došlo k určitému odporu a členové hackerského týmu byli odstraněni. Coinbase však stále vlastní Neutrino a bude i nadále porušovat digitální práva skenováním každé transakce. Konečným cílem těchto porušení je získat institucionální obchod a dokázat, že kryptoměny si zaslouží regulaci jako bezpečnější a kontrolovatelnější způsob transakce.

Další úžasnou funkcí by mohlo být použití softwaru pro rozpoznávání obličeje Clearview, který umožní okamžité ověření. Toto je rozhodně marketingový krok, který by vytvořil důvěru ve značku Coinbase spolu se shromažďováním spousty údajů o jejich uživatelích, které by mohly být prodány nebo k nim bylo možné získat na základě soudního příkazu. Ať tak či onak, jedná se o býčí případy ceny bitcoinů.

Počítače jsou opravdu neinteligentní a dělají jen to, co jim bylo řečeno, a my se osobně nemůžeme dočkat, až zjistíme, jak to bude napadeno. Něco takového “Hacker předstírá otisky prstů německé ministryně pomocí fotografií jejích rukou

je gdax bezpečný?

Hacky GDAX / Coinbase Pro

Zatímco Coinbase je bezpečná burza a pravděpodobnost, že celá burza bude hacknuta, je velmi nízká, není to nemožné. Pravděpodobnost hacknutí jednotlivých koncových uživatelů je astronomicky vyšší.

Šance na hackery koncových uživatelů závisí na tom, jak interagují se společností ohledně kryptoměn a jaké mince vlastníte. V současné době poskytovatelé mobilních telefonů nepomáhají problém vyřešit, ale chtějí pouze obviňovat uživatele.

Na tom, jak telekomunikační operátoři podnikali za posledních 40 let, se toho moc nezměnilo. Technologie se zlepšila, ale stále používají stejný doklad totožnosti, většina společností má stále stejné nebo podobné ověřovací protokoly pro používání svých sítí. A jejich infrastruktura se na backendu nezlepšila.

To je perfektní živná půda pro sociální inženýry k hackování lidí, stejně jako systémy zavedené pro zabezpečení telekomunikačních sítí. Pokud byste chtěli hlouběji porozumět tomu, jak jsou telekomunikační sítě nastaveny a co je činí zranitelnými, měli byste si přečíst Ghost in the Wires: My Adventures as the World’s Most Wanted Hacker od Kevina Mitnicka.

Pokud hledáte další výzkum sociálního inženýrství, podívejte se na podcasty sociálního inženýra nebo si můžete přečíst knihy Christophera Hadnagyho. Mitnickovy knihy The Art of Intrusion, The Art of Deception jsou lepší, ale sušší.

Pokud máte vizitky, denně rozdáváte většinu svých údajů. Někdo prostě musí počkat mimo vaši kancelář a unést vaši mobilní síť a vaše účty mohou být vyčerpány. To je zjednodušená verze.

Nejlepším řešením je použít vypalovací telefon nebo telefon, který pro vás není registrován. V některých zemích je to nezákonné, protože vláda vás musí kvůli vaší bezpečnosti sledovat, pouze pokud byste náhodou narazili na známé zločince, teroristy nebo bojovníky za svobodu. Dobrou knihou pro zabezpečení kryptoměny je The Art of Invisibility.

je gdax bezpečný?

Zlomené trhy GDAX / Coinbase Pro Crypto

GDAX jednou prolomil trh s etheriem, obchodní pár ETHUSD klesl z 317 USD na 0,10 USD, což byl problém ovlivňující mnoho měn a burz a Coinbase by se neměl cítit příliš špatně. V roce 2019 měl Bitstamp totéž problém: nelikvidní trhy a netrpěliví prodejci, kterým je to jedno.

Vzhledem k tomu, že objem peněz ICO se pohyboval kolem 2017–2019, není divu, že k těmto událostem došlo. Při pohledu na rok 2020 je současná havárie v souladu s S.&P500 nás ukazuje prstem na BITMEX a děkujeme jejich technikům za nekompetentnost, jinak by bitcoiny šly na 0 $ a hudba by se zastavila.

Tým Bitmex má důvěryhodnou výmluvu pro zastavení obchodování, protože 13. března v 02:16 UTC a 12:56 UTC utrpěl dva útoky DDoS. V jednom okamžiku zbývalo v celé knize objednávek BitMEX pouze asi 20 milionů USD nabídek. Je dobře, že Bitmex klesl a trh měl čas se stabilizovat.

Zatímco se to dělo, DeFi také těžce selhával tím, že byl příliš komplikovaný. Jediný chytrý člověk v místnosti dokázal koupit Ethereum ETH v hodnotě milionů dolarů za 0,00 $. I když se to zdá šílené, s inteligentními smlouvami není nic nemožné. Podívejte se na předchozí hacky, které jsou řešeny pomocí pojištění a tisku peněz.

je gdax bezpečný?

Závěr

Na závěr k otázce „Je GDAX bezpečný?„GDAX nebo Coinbase Pro byly vždy považovány za centralizovaného, ​​zlého kamaráda, spolupracujícího se zlou říší známou jako americká vláda. Názory na cypherpunk neexistují dvěma způsoby. Mají pravdu, ale co z toho? Zastaví jejich názory lidskou chamtivost? Ne.

Zatímco první uživatelé cypherpunku mohou pumpovat a vykládat ceny bitcoinů a bavit se strukturou kryptotrhů, skutečné peníze investovaly do infrastruktury trhu bitcoinů a kryptoměn. Společnosti, jako je Coinbase, provozují efektivní podniky, které potřebují zůstat v černých číslech, jinak zbankrotují. Abychom zůstali v černých číslech, budou porušena práva některých uživatelů, aby bylo zajištěno dodržování předpisů z tradičního bankovního světa.

Práva budou pošlapána kryptoměnami, které se stanou mainstreamem, protože koncoví uživatelé odmítají používat tvrdé peněženky a místo toho riskují Všechno jejich obchodování s finančními prostředky nebo půjčování. Koncoví uživatelé se navíc odmítají učit o etiketě peněženek a skutečných osvědčených postupech v oblasti zabezpečení a zabezpečení, i když jsou otravní a ztráta času. Nakonec kupující kryptoměny raději rozdají svá data KYC, než těží kryptoměny.

Naštěstí Coinbase bezpečně spravuje vaše fondy, ukládá vaše kryptoměny a téměř vás udrží v bezpečí. Takže ve skutečnosti předá vaše data většině vlád, které o to požádají, jen aby byli všichni v bezpečí. Používáte Coinbase v bezpečí, pokud se nedostanete hacknutý, protože FDIC pokrývá poprsí banky, nikoli nedbalost koncového uživatele.

Také pokud se skutečně hacknete, jste vyřazeni z digitálního života, dokud hackeři s vámi neskončí. Digitální sítě jsou nastaveny tak, aby vám pomohly obnovit heslo, nikoli získat zpět účet. Může trvat několik dní, než se vaše problémy vyřeší, pak byste byli na mizině a měli byste všechny své nahé fotky online.

Mít hardwarovou peněženku, která byla nastavena tak, aby nebyla propojena s čímkoli, co je s vámi spojeno. Pomocí předplacených kreditních karet, telefonů s vypalovačkami nebo našich oblíbených, pomocí těžebních plošin založených pod společností shell soukromě a anonymně vypálíte fiat na krypto.

Anonymita je volba, zatímco analytika Blockchain může vidět vše, co neví, kdo je každý. Pokud jim to nedovolíte.

Používání nebo nepoužívání Coinbase Pro musí být informovanou volbou a nemusí být definitivní. Může to být případ od případu. Jedinou věcí, kterou můžete udělat pro zajištění budoucnosti, ve které chcete žít, je žít život, ve kterém chcete žít ostatní, a požádat několik lidí, aby se k vám přidali.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me