Průvodce těžbou bitcoinů (2020)

Těžba bitcoinů je proces pomocí specializovaného počítačového hardwaru vydělávat bitcoiny. Roční produkce bitcoinů prostřednictvím těžby je 3,5 miliardy dolarů, přičemž většina z těchto bitcoinů jde k těžařům bitcoinů. Vzhledem k tomu, že těžaři získávají odměny v bitcoinech, jejich zisky se mohou za tržních podmínek výrazně změnit – díky tomu se těžba bitcoinů stává průmyslem s vysokým rizikem / vysokou odměnou. Každý se může připojit k bitcoinové síti a stát se horníkem. Ve skutečnosti lze bitcoiny těžit na všech osobních počítačích a běžně dostupném hardwaru. V roce 2020 však dojde ke specializovanému hardwaru nazvanému Application Specific Integrated Circuits (ASIC). Tyto stroje těží bitcoiny velmi efektivně.

Bitcoin je nyní název domácnosti. U vynálezu, který je jen něco málo přes deset let, je to jistě pozoruhodné. Tajemná entita jménem Satoshi Nakamoto spustila v roce 2008 bitcoin jako alternativu k měně centrální banky. Těžba bitcoinů je alternativou k získávání bitcoinů na špičkových burzách kryptoměn. Těžaři často prodávají bitcoiny makléřům na přepážkách, aby generovali pasivní příjem.

Zjistěte více o bitcoinech pomocí našeho jednoduchého průvodce pro začátečníky.

Decentralizace je ústředním principem bitcoinu. V podstatě žádná osoba nekontroluje vydávání ani fungování bitcoinů. Tento systém tedy může provozovat a převádět finanční prostředky z jednoho účtu na druhý bez centralizované kontroly.

Centralizovaná kontrola finančního systému je docela snadná. Jak tedy funguje decentralizovaný ekosystém jako bitcoin? Důležitá otázka proto je; jak hlavní kniha automaticky aktualizuje transakce, aniž by kterékoli entitě poskytla moc ovládat celý blockchain?

Jak funguje těžba bitcoinů

Základní vlastností bitcoinu je open-source povaha bitcoinového protokolu. To znamená, že kdokoli může přistupovat a aktualizovat bitcoinový kód. Podobně může kdokoli aktualizovat knihu bitcoinů transakcí. Vše, co je třeba udělat, je, aby váš počítač uhádl náhodné číslo, které řeší rovnici ze systému.

Čím výkonnější je váš počítač, tím více odhadů dokáže provést za sekundu. Mít výkonný počítač tedy exponenciálně zvyšuje vaše šance na „hádání správně“. To vám umožní přidat další „blok“ bitcoinových transakcí do stávajícího řetězce.

Složitější znázornění je následující. Na jedné straně máte svého horníka, který dělá „odhady“. Pokud vaše těžební zařízení udělá správný odhad, máte právo přidat další blok transakcí do blockchainu. Blok, který vytvoříte, se odešle do jiných počítačů, aby jej mohly ověřit. Současně ostatní počítače v síti blok ověřují a aktualizují své kopie bitcoinového blockchainu. Více výpočetního výkonu znamená vyšší frekvenci správných odhadů. V souladu s přirozenými pravidly pravděpodobnosti je však prakticky nemožné, aby to jeden počítač neustále napravoval.

Stručně řečeno, tento proces představuje těžba bitcoinů. Počítače soutěží o přidání dalšího bloku a v tomto procesu vygenerují nový blockchain, který automaticky přejde do sítě. Počítač, který blok řeší, získává „odměnu za blokování“ a některé transakční poplatky za transakce zadané do blockchainu. Proces ověření je jednoznačně automatický a nespoléhá se na centralizované řízení. Horníci se mohou rozhodnout, že budou bitcoiny, které vytvářejí, zadržet, nebo je obchodovat s ostatními členy bitcoinové komunity.

Hardware pro těžbu bitcoinů

Chcete-li ziskově těžit bitcoiny, budete potřebovat specializovaný hardware s názvem ASIC. Tyto stroje jsou navrženy tak, aby konkrétně těžily bitcoinový algoritmus SHA256 – v podstatě dělají jen jednu věc, ale dělají to dobře.

Hornictví Obtížnost

Možná si myslíte, že pokud je to jednoduché, co dělá bitcoin cenným? Satoshi Nakamoto v očekávání toho zvýšilo těžařskou obtížnost, když se zvýšil výpočetní výkon. The obtížnost těžby automaticky se přizpůsobuje zvýšení kumulativního síťového výpočetního výkonu, jak se zapojuje více těžařů.

Důvodem je udržení inflace bitcoinů pod kontrolou. Podívejte se, pokud existuje stálý proud bitcoinů, je snazší mít stabilní proces zavádění. Když byl bitcoin poprvé spuštěn, mohli jste se ziskem těžit bitcoiny pomocí osobního domácího CPU. Jak se bitcoiny staly populárnějšími, těžaři se přesunuli do GPU (Graphics processing Units), aby provedli další výpočty. GPU může zvýšit výpočetní výkon počítače na ekvivalent 30 běžných počítačů.

Později vznikly ASIC (Application Specific Integrated Circuits). Jednalo se o hardwarové vybavení speciálně pro těžbu bitcoinů. V současné době představují zlatý standard v těžebním zařízení pro bitcoiny a sami mají občasné aktualizace. Tyto ASIC mají vyšší „Hash rate“, měřeno v hashe za sekundu. Hash rate je počet „odhadů“, které zařízení může provést za sekundu. Čím vyšší je hash sazba, tím vyšší je šance na výdělek bitcoinů.

Podívejte se na naše video níže a dozvíte se více o zařízeních pro těžbu bitcoinů!

Těžba bitcoinů – co používají?

Hornictví Bazény

I při špičkovém těžebním zařízení je současná těžební krajina pro jednotlivé těžaře neuvěřitelně konkurenceschopná. To dalo vzniknout těžařským fondům, kde horníci kombinují výpočetní výkon, aby mohli účinně konkurovat. Pokud fond úspěšně přidá blok do veřejného řetězce, rozšíří fond odměnu mezi své členy.

V současnosti těžbě bitcoinů dominuje asi tucet velkých těžebních fondů. Těžařské bazény vás nabijí bazénové poplatky za účast, což může ovlivnit vaši ziskovost.

Těžařská farmaTěžařská farma

Nejlepší fondy pro těžbu bitcoinů

Při výběru fondu těžby bitcoinů je třeba vzít v úvahu dva faktory – umístění fondu a jeho podíl na trhu. Nejvyšší prioritou by bylo umístění – čím blíže je geograficky bazén k vám, tím lépe. Důvodem je, že někdy kvůli latenci sítě mohou být těžené sdílené složky „zastaralé“ – protože se vytvářejí nové bloky a starší bloky jsou zastaralé. Je také důležité vědět, že čínské servery jsou za Velkou čínskou bránou firewall, což znamená, že by se spojení mohla pravidelně přerušovat. To znamená, že výběr serveru s nízkou latencí a blízkým geografickým umístěním by poskytl nejvyšší výnos.

Druhým faktorem je podíl fondu na trhu. Čím větší je podíl na trhu, tím konzistentnější jsou odměny. Je to proto, že bloky jsou nepřetržitě těženy fondem, a proto mohou vyplácet konzistentní rychlostí. To snižuje dopad náhodnosti vytváření bloků.

My doporučit nalezení bazénu v blízkosti vaší lokality s vysokým podílem na trhu.

Elektřina Náklady

Elektřina je hlavním faktorem při těžbě bitcoinů. Těžba bitcoinů je určitě záležitost náročná na elektřinu. Je to proto, že soupravy ASIC mají vysoký výpočetní výkon, který vyžaduje proces těžby bitcoinů.

Výška spotřeba energie je jak v napájení horníka, tak v chlazení strojů, které jsou opravdu horké. Proto se v chladných oblastech, jako je Island, objevily těžební farmy, aby využily přirozeného chlazení.

Tak, Je těžba zisková?

To je otázka, která potřebuje perspektivu. Těžba na osobním počítači rozhodně nebude zisková. Je to proto, že jednoduché počítače prostě nemohou konkurovat soupravám ASIC a těžebním fondům, pokud jde o vytváření více „odhadů“.

Čím více počítačů máte a čím je váš počítač rychlejší, tím větší jsou vaše šance na vygenerování správného počtu a vydělávání bitcoinů. Někteří lidé tak mají celé farmy drahých počítačů, aby zvýšili své šance.

V současné době blokovat odměnu je 12,5 BTC za každý vytěžený blok. Bitcoin tedy můžete těžit pouze se sofistikovaným vybavením. Bitcoinové těžební farmy jsou populární těžební metodou k získání některé z blokových odměn. Blokové odměny jsou v roce 2020 nastaveny na polovinu, což snižuje odměny za těžbu o 50%. Tato událost je známá jako „Bitcoin halvening“. Aktuální odhadované datum pro rozpůlení je 13. května 2020, po kterém bloková odměna se sníží od 12,5 do 6,25 bitcoinu na blok.

Dalším zjevným faktorem, zda je těžba zisková, je cena bitcoinu kdykoliv. Horníci to musí vyvážit s výdaji na těžbu samotného bitcoinu.

Bitcoin Network Hashrate

Graf hashrate těžby bitcoinůGraf bitcoinové sítě Hashrate (celková těžba)

The Bitcoin Network Hashrate je právě nad 120 000 000 TH / s. To znamená, že pokud hashrate sítě přichází pro Antminer s17 (v současnosti nejpopulárnější typ bitcoinového ASIC), vyžadovalo by to 2,1 milionu jednotek. To by spotřebovalo 5,4 miliardy wattů elektřiny, což je dost na napájení malého města! Odměny za těžbu jsou rozděleny podle hashpower, přičemž větší těžaři získávají vysoký podíl denní odměny za těžbu bitcoinů.

souhrn

Stručně řečeno, následující faktory ovlivňují ziskovost těžby bitcoinů:

  • Hashrate;
  • Blokovat odměnu;
  • Těžba;
  • Spotřeba energie;
  • Bazénové poplatky; a
  • Cena bitcoinu v daném okamžiku.

Těžba bitcoinů je proto komplikovaný úkol.

Nejúčinnější způsob, jak toho dosáhnout, je však významná investice do velkého těžebního fondu. Díky současné situaci je individuální těžba jednoduše ztrátou času, pokud se provádí v malém měřítku.

Stále však jde o činnost, na které má velký podíl mnoho investorů. Realitou však je, že úkol bude časem postupně obtížný a několika vybraným s významnou hashovací silou a levnou elektřinou se bude dařit.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me