Průvodce Ledger Nano X: Kompletní instalační kurz (2020)

Společnost Ledger vydala novou hardwarovou peněženku – Ledger Nano X. Toto nové zařízení chrání vaše kryptoměny s vojenskou ochranou a brání digitální krádeži a hackerům. Toto jsou klíčové nové funkce Ledger Nano X:

  • Velká obrazovka HD – Zobrazí adresu přijímače v plném rozsahu bez posouvání
  • Mobilní podpora – (Android iOS) podpora prostřednictvím Ledger Live Mobile
  • Více úložného prostoru – Nainstalujte až 100 různých aplikací pro různé coiny.
  • Dobíjecí baterie – umožňuje zapnutí zařízení bez kabelu.

Tato příručka vám pomůže nastavit váš Ledger Nano X a naučí vás důležité funkce. Kromě toho jsme nejdůležitější otázkou: Je Bluetooth bezpečný?

Plakát YouTube Recenze Ledger Nano X: Stojí za to koupit?

Ledger Live Mobile

Kryptoměnu lze utratit na cestách s Ledger Nano X

Jednou z největších vlastností Ledger Nano X je podpora mobilních telefonů (Android i iPhone). Nové Ledger Live aplikace umožňuje odesílání a přijímání všech podporovaných kryptoměn na cestách.

Aplikace se připojuje přímo k Nano X přes Bluetooth, takže není vyžadován žádný kabel. Zařízení má baterii, která umožňuje jeho aktivní zapnutí po dobu více než 8 hodin (v závislosti na použití), takže lze Nano X vyvést a odeslat kryptoměnu na cestách.

Režim portfolia umožňuje Ledger Live k zobrazení všech dostupných zůstatků uložených v Ledger Nano X. Je přístupný, i když není k dispozici hardwarová peněženka, takže můžete pohodlně procházet portfolio. Chcete-li odesílat kryptoměny, musí být zařízení k podpisu transakce přes Bluetooth. Je důležité si uvědomit, že soukromý klíč k podpisu transakcí nikdy neopustí zařízení nebo se přenáší přes Bluetooth – pouze podepsaná transakce, kterou nelze změnit (zabezpečit).

Mobilní aplikace Ledger zobrazující adresu Etherea s ověřením od Ledger Nano X

Ledger Live Mobile také podporuje instalaci různých aplikací pro různé kryptoměny prostřednictvím nástroje Ledger Manager. Ledger nám řekl, že tento seznam aplikací bude stejný jako verze pro PC (ale protože jsme v režimu testování beta, nemohli jsme získat přístup k úplnému seznamu).

Jak přidávat nebo odebírat aplikace v Ledger Nano X

Chcete-li na Ledger Nano X používat různé kryptoměny, je třeba nejprve na Ledger nainstalovat aplikaci pro tuto minci. To se děje prostřednictvím aplikace Ledger Live v systému Windows, MacOS, Android nebo iOS. Nejprve nainstalujte Ledger Live, připojte Nano X a vstupte do rozhraní „Manager“. Aplikace bude vyžadovat, abyste odemkli Ledger zadáním vašeho PINu a vstupem na domovskou obrazovku. Budete muset autorizovat Ledger Live potvrzením „Povolit správce Ledger“. Jakmile jste připojeni, zobrazí se seznam různých aplikací, které jsou připraveny k instalaci (Pokud je seznam kratší než na následujícím obrázku, aktualizujte firmware Ledger Nano X).

Použijte Ledger Live k instalaci nových aplikací na Nano X

Je Bluetooth bezpečný?

Jednoduchá odpověď je: Ano. Jedna z počátečních obav (reddit) o Ledger Nano X je komunikace přes Bluetooth, forma rádiové komunikace. Předchozí model (Ledger Nano S) měl pouze kabelové připojení, které by zařízení nevystavovalo útočníkům v okolí. Bluetooth je v tomto případě bezpečné, protože zařízení není nikdy ovládáno přes Bluetooth – místo toho se používá pouze k odesílání nepodepsaných a podepsaných transakcí. To znamená, že soukromý klíč (klíč ke všem fondům) není vystaven a neopouští zařízení.

Nano X pracuje s předpokladem, že připojení Bluetooth (které je nosičem, přesně jako USB) je narušeno. Přidání BLE nemá vliv na model zabezpečení. Transakce musí být na zařízení vždy fyzicky ověřeny stisknutím obou tlačítek. Kromě toho jsou obrazovky a tlačítka Nano X přímo připojeny k Secure Element (architektura s jedním čipem), což je také vylepšení obecného bezpečnostního designu.

Nicolas Bacca, CTO ve společnosti Ledger

Kromě toho funkce Ledger Nano X funguje za předpokladu, že je Bluetooth v „kompromitovaném“ režimu. To znamená, že nikdy neposkytne žádnou kontrolu jiným externím zařízením a komunikace je omezena pouze na podepisování transakcí.

Ovládací panel na Ledger Nano X umožňuje zapnutí / vypnutí Bluetooth

Udržujte svoji frázi pro obnovení v bezpečí!

K dispozici bude list, do kterého si můžete zapsat 20slovnou frázi pro obnovení. To je nejdůležitější část, protože funguje jako záloha zařízení. Budete jej muset udržovat velmi bezpečný, protože pokud někdo získá přístup k tomuto papíru, je to v podstatě stejné jako krádež vaší peněženky.

Nefoťte tento seznam ani jej nekopírujte v digitální podobě!

Nastavení Ledger Nano X

  1. Vyberte 4místný PIN kód a potvrďte.
  2. Zapište si 20slovnou frázi pro obnovení. Pořadí slov je také důležité.
  3. Po nastavení zařízení, které je stále připojeno, navštivte web Web Ledger Live a stáhněte si aplikaci, kterou chcete použít.
  4. Postupujte podle pokynů na webu a používejte.

Poznámka: Po nastavení budete navigovat zařízení v počítači.

Kryptoměnu můžete přijímat, i když je zařízení offline. Teprve když chcete odeslat, musíte připojit zařízení a zadat PIN a přihlášení.

Po zadání všech podrobností o transakci v počítači můžete jako další bezpečnostní opatření zkontrolovat podrobnosti na zařízení. Zkontrolujte správnost adresy a částky a potvrďte.

Proč používat hardwarovou peněženku

U tradičních měn jste vy, uživatel, nejdůležitější osobou. Pokud jste někdy ztratili svou bankovní kartu, můžete vždy jít do banky s nějakým druhem identifikace a žádostí o přístup zpět k vašemu účtu.

Kryptoměny se však nestarají o fyzickou osobu, ale spíše o soukromý klíč spojený s peněženkou. Soukromý klíč se používá k ověření účtu a transakcí. Kdokoli, kdo má přístup k tomuto klíči, může posílat finanční prostředky, a proto je musíte udržovat v bezpečí. Další věc je, že transakce kryptoměny nelze zvrátit.

Hardwarové peněženky vás může před těmito věcmi chránit. Přidávají další vrstvu zabezpečení ukládáním soukromého klíče do samotného zařízení. Jediným způsobem hacknutí by byl fyzický přístup k hardwarové peněžence nebo záložní fráze.

Papírové peněženky nabízejí prokazatelně ještě větší bezpečnost. Proces jejich nastavení a používání je však velmi komplikovaný. Hardwarové peněženky vytvářejí příjemnou rovnováhu mezi bezpečností a pohodlím.

Stojí za upgrade?

Za vyšší cenu si uživatelé mohou položit otázku „Stojí Ledger Nano X za upgrade“. Odpověď je pro nás záleží.

Pokud používáte více než 3 aplikace, zvažte upgrade. Vzhledem k mnohem většímu paměťovému prostoru je Nano X schopen uložit mnohem více aplikací než Ledger Nano S. účetní kniha Nano S. je schopen uložit pouze 2-3 aplikace s Firmware 1.5.5 (například aplikace Bitcoin a Ethereum). I když toto omezení můžete obejít odinstalováním nepoužívaných aplikací, neustálé přepínání často vede ke zmatku a ztrátě času.

Pokud potřebujete posílat velké množství kryptoměn na cestách. Díky podpoře Bluetooth lze novou knihu používat s Androidem a iPhony.

Pokud pro vás více aplikací a mobility není velký problém, držet se Ledger Nano S..

Úspěšně jste nastavili svůj Ledger Nano X? Nyní je čas začít obchodovat s bitcoiny a jinými kryptoměnami? Podívejte se na můj kurz vytvořený ve spolupráci s Jeffem Kirdeikisem z Uptrenndu- Bitcademy: Learn, Invest & Obchodujte s bitcoiny – za méně než hodinu

Aktualizováno 23. března 2020

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me