Daňové důsledky platby PayPal do kryptoměny

PayPal oficiálně oznámil, že se pokusí proniknout do světa kryptoměn tím, že umožní svým zákazníkům nakupovat, prodávat a utrácet kryptoměny v aplikaci PayPal (v první polovině roku 2021 také zaveden do Venmo).

Bez ohledu na to, jak se na toto oznámení díváte, je to pro krypto pozitivní síť – PayPal a jeho 346 milionů aktivních účtů jistě přinese další přijetí a povědomí o třídě aktiv.

Jedním z prvků, které by toto oznámení nemělo přehlédnout, jsou daňové dopady kryptoměnového centra PayPal. Miliony potenciálních uživatelů, kteří se rozhodli službu využívat k nákupu a prodeji kryptoměn, budou čelit těmto daňovým důsledkům. V tomto článku se podrobně podíváme na daňové dopady kryptoměny PayPal.

Přehled daní z kryptoměny

The IRS zachází s kryptoměnami jako majetek pro daňové účely, nikoli jako měna. Stejně jako u jiných forem majetku – akcie, dluhopisy, nemovitosti – vám při prodeji, obchodování nebo jiném zcizení vaší kryptoměny vznikne požadavek na daňové hlášení.. 

Pokud jste například v lednu 2019 zakoupili 0,2 bitcoinu za 2 000 $ a poté jej o dva měsíce prodali za 3 000 $, získáte kapitálový zisk 1 000 $. Tento zisk musíte nahlásit ve svém daňovém přiznání a podle toho, do jaké daňové skupiny spadáte, zaplatíte určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě vašeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk. To platí pro všechny kryptoměny.

Chcete-li se hlouběji ponořit do základů krypto daní, podívejte se na naše Kompletní průvodce krypto daní.

Co to znamená pro budoucí uživatele kryptoměny PayPal?

Stejně jako u jakékoli jiné směnárny kryptoměn, budou uživatelé PayPal, kteří prodávají, utrácejí nebo jinak zlikvidují svou kryptoměnu na kryptoměně PayPal, splní požadavky na daňové hlášení.

Pokud například použijete 0,1 bitcoinu na nákup nové televize od jednoho z 26 milionů obchodníků PayPal, vznikl by vám kapitálový zisk nebo ztráta v závislosti na změně hodnoty tohoto 0,1 bitcoinu od jeho prvního zakoupení nebo získání. 

Totéž platí, pokud prodáváte své kryptoměny na platformě PayPal.

Nakonec je třeba hlásit vaše zisky a ztráty Formulář IRS 8949 a každý rok zasíláte spolu s daňovým přiznáním. 

V důsledku těchto požadavků se tisíce uživatelů kryptoměn obracejí ke specializaci software pro krypto daně automatizovat proces daňového výkaznictví. Je pravděpodobné, že tento trend bude pokračovat vstupem PayPals na scénu.

Úlovek – PayPal v současné době nepovoluje kryptoměnové vklady ani výběry

Podobně jako u jiných fintech gigantů, kteří již do svých aplikací přidali funkce kryptoměny (tj. Robin Hood, Revolut), vysvětluje PayPal ve svém krypto dokumentace že bude ne umožnit uživatelům provádět vklady a výběry z kryptoměny na své platformě. 

Vaše kryptoměna je v zásadě zaseknutá uvnitř PayPalu a můžete ji držet pouze na platformě.

I když je to extrémně „anti-krypto“ a je to v rozporu se základními principy kryptoměny, jako je vlastní úschova a peer-to-peer převod, znamená to, že sledování základu nákladů bude pro uživatele kryptoměny PayPal ve skutečnosti jednodušší – což zase dělá daňové hlášení snazší.

Problémy se sledováním a vykazováním nákladových základen, které se vyskytují v tradičním krypto světě, vycházejí z přenositelné povahy aktiva. V případě služby PayPal, pokud nemůžete převést své kryptoměny na platformu nebo z ní, je poměrně snadné sledovat základ nákladů a nahlásit daně.

V tomto příspěvku na blogu se ponoříme hluboko do problému sledování základů nákladů, který je přítomen na tradičních kryptotrhech: Problém s krypto daní.

1099 Informační hlášení

PayPal ve své kryptografické dokumentaci také vysvětluje, že se bude podílet na příslušných 1099 informačních hlášeních pro uživatele, kteří na své platformě nakupují, prodávají a obchodují v kryptoměně.

1099 informačních zpráv existuje již dlouhou dobu. Dnes existuje přesně 20 různých typů 1099 (1099-B, 1099-K, 1099-DIV atd.) A každý z nich slouží stejnému obecnému účelu: Existují pro poskytování informací Internal Revenue Service (IRS) ) o určitých druzích příjmů ze zdrojů nesouvisejících se zaměstnáním.

Zatím není jasné, zda PayPal bude sledovat, co Coinbase a další prominentní burzy používají 1099-K k nahlášení kryptoaktivity pro uživatele splňující určité kvalifikační faktory. 

Protože provozují krypto hub jako „uzavřenou platformu“ a omezují převody peněženek, je možné, že nahlásí 1099-B, což je ve skutečnosti užitečnější pro účely daňového výkaznictví. 

I když to nelze s jistotou říci, je pravděpodobné, že 1099 informačních zpráv PayPalu bude vypadat velmi podobně jako Robinhood’s, kterému se podrobně věnujeme v tomto příspěvku na blogu zde: Robinhood Crypto Tax Reporting.

Závěr

Bez ohledu na to, jak to rozdělíte, vstup PayPalu do kryptoměny je pro odvětví kryptoměn obrovským pozitivem.. 

Na uživatele služby PayPal se budou vztahovat stejná pravidla pro vykazování daní jako na uživatele tradičních burz. Celý tým v CryptoTrader.Tax je tu, aby z toho plynulý proces pro každého uživatele kryptoměny, a my budeme i nadále sledovat vstup PayPalu do vesmíru a také daňové důsledky, kterých si musíte být vědomi. 

Máte nějaké otázky ohledně kryptoměny? Náš tým zákaznické podpory naživo vám rád pomůže! Mluvte s námi přímo prostřednictvím widgetu chatu na naší domovská stránka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me