Dopisy IRS 6174 a 6173 pro kryptoměnu – co mám dělat?

IRS začíná tvrdě zasahovat proti jednotlivcům, kteří obchodovali s bitcoiny a jinými kryptoměnami, ale nehlásili to o svých daních.

Nedávno se objevily zprávy, že někteří daňoví poplatníci obdrželi varovné dopisy od IRS. Tato písmena přicházejí ve třech variantách 6173, 6174 a 6174-A a konkrétně se týkají držby kryptoměny:

“Máme informace, že máte nebo jste měli jeden nebo více účtů obsahujících virtuální měnu, ale nemuseli jsme správně nahlásit vaše transakce týkající se virtuální měny, která zahrnuje kryptoměnu a ne kryptoměnnou virtuální měnu.”

Dopis IRS 6174 A IRS Letter 6174-A

Jak je kryptoměna zdaněna v USA.?

IRS zachází s kryptoměnami jako s majetkem pro daňové účely, nikoli jako s měnou. Stejně jako u jiných forem majetku – akcie, dluhopisy, nemovitosti – vám vzniká daňová povinnost, když prodáváte nebo obchodujete se svou kryptoměnou za více či méně, než za jakou jste ji získali.

Pokud jste například v dubnu 2018 zakoupili 0,1 bitcoinu za 1 000 $ a poté jej o dva měsíce prodali za 2 000 $, získáte kapitálový zisk 1 000 $.

Tento zisk ohlásíte ve svém daňovém přiznání a v závislosti na tom, do jaké daňové skupiny spadáte, zaplatíte určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě vašeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk.

Chcete-li nahlásit tyto zisky a ztráty ze svých daní, musíte mít záznamy o své nákladové základně a reálné tržní hodnotě pro každý prodej nebo obchod s vašimi kryptoměnami v době prodeje. Základem nákladů je jednoduše množství peněz, které jste vložili do získání aktiva. Reálná tržní hodnota je pouze dolarová hodnota, kterou jste obdrželi při prodeji nebo vyřazení aktiva.

Při zachování výše uvedeného příkladu je váš nákladový základ 1 000 USD a vaše reálná tržní hodnota 2 000 USD. Každé z těchto údajů byste spolu s výnosem z transakce 1 000 $ vykázali na svých daňových dokladech. Tento proces by měl znít povědomě, pokud investujete do akcií nebo s nimi obchodujete, protože jde o stejný proces podávání zpráv, který prochází obchodníci s akciemi.

Můžete si přečíst náš 2019 Průvodce daní z kryptoměn pro úplnější a důkladnější přehled.

Co mám dělat s dopisem IRS?

Nejprve nejste sami, pokud jste obdrželi tento dopis. IRS rozeslal více než 10 000 těchto dopisů mnoha časným zákazníkům Coinbase – nejen podezření na daňové podvody. Co byste měli udělat, se liší podle typu obdrženého dopisu. Dopis 6174 & 6174-A nejsou žádná akční písmena. To znamená, že na tyto dopisy nemusíte odpovídat, pokud jste splnili všechny povinnosti týkající se registrace kryptoměny uvedené v dopise. Tyto dopisy doporučují, abyste podali pozměněné nebo delikventní výnosy, pokud si myslíte, že jste v minulých letech řádně nezadali krypto daně.

Naproti tomu dopis 6173 vyžaduje vaši akci. Pokud na tento dopis neodpovíte včas, bude váš daňový účet zkontrolován úřadem IRS. Měli byste si to přečíst "Co musíte udělat do výše uvedeného termínu „odpovědět do“" části dopisu a poskytnout potřebné dokumenty IRS. Kvalifikovaný daňový odborník spolu s pomocí Zprávy CryptoTrader.Tax vám pomůže zorientovat se v požadavcích dopisu 6173.

Můžeš použít Formulář IRS 1040X upravit daňová přiznání z předchozího roku.

Můžete také použít populární softwarové programy pro registraci daní, jako je TurboTax podat pozměňovací návrh.

Je důležité si uvědomit, že se jedná o vzdělávací dopisy zasílané IRS, a můžete je získat, přestože plně vyhovujete všem vašim zprávám o krypto daních. Záměrem těchto typů mechanismů je zvýšit dodržování daňových předpisů o kryptoměně a nemusí nutně penalizovat daňové poplatníky.

Hlášení kryptoměny na vašich daních

Při vyplňování nebo v tomto případě při změně daní budete potřebovat dva formuláře pro vlastní proces hlášení: plán 1040 D a 8949. Model 8949 je důležitá forma, kterou budete muset vytvořit, abyste mohli upravit výnosy z předchozího roku.

8949 použijete k podrobnému popisu každého bitcoinu a kryptoměny zdanitelná událost které se vyskytly v průběhu roku, jakož i zisky a ztráty, které jste si u každého obchodu uvědomili. Sčítejte je v dolní části 8949 a poté převeďte celkovou částku na plán D. Přečtěte si následující, kde najdete další podrobnosti jak nahlásit své bitcoiny na daních.

Výzva

Protože data o kryptoměně jsou často rozptýlena na mnoha různých burzách, peněženkách a dalších platformách, může být pro uživatele obtížné hlásit veškerou svou aktivitu na formuláři 8949.

Většina obchodů je kótována v jiných kryptoměnách, nikoli v amerických dolarech, což k tomuto problému přispívá. Aby toho nebylo málo, burzy kryptoměn nejsou schopny poskytovat svým uživatelům přesné daňové zprávy kvůli přenositelnosti digitálních měn.

Další informace o tom, proč burzy nemohou uživatelům poskytovat přesné daňové zprávy, najdete v našem článku: Problém daně z kryptoměny.

Řešení – Crypto Tax Software

Mnoho uživatelů kryptoměny se obrací na kryptoměna daňové kalkulačky abychom jim pomohli zautomatizovat celý proces sestavování formuláře 8949 a další daňové zprávy za jejich transakce s kryptoměnou.

Můžete použít software jako CryptoTrader.Tax automaticky generovat požadované formuláře. Tyto formuláře pak můžete dát svému účetnímu, aby s nimi mohl řádně upravit vaše předchozí daňová přiznání, nebo můžete pomocí formulářů sami upravit daňová přiznání.

Níže je video vysvětlující, jak funguje platforma CryptoTrader.Tax.

Promluvte si s daňovým profesionálem, který je obeznámen se zdaněním kryptoměn

Pokud jste obdrželi tento typ dopisu od IRS, je jako vždy chytré se poradit s daňovým odborníkem.

Jelikož však bitcoiny a kryptoměna představují stále nový koncept, mnoho účetních není obeznámeno s tím, jak se s digitálními aktivy zachází z daňového hlediska. Je důležité mluvit s někým, kdo zná krypto.

Z tohoto důvodu jsme sestavili adresář krypto daňových profesionálů kteří pracují v prostoru pro naše uživatele

Zřeknutí se odpovědnosti – Tento příspěvek slouží pouze pro informační účely a neměl by být vykládán jako daňové nebo investiční poradenství. O tom, jak byste měli zacházet se zdaněním digitálních měn, se prosím obraťte na svého daňového odborníka, CPA nebo daňového právníka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me