Jak hlásit kryptoměnu na daních: 2020

V této příručce identifikujeme, jak nahlásit kryptoměnu na daních v USA. Úplný přehled o tom, jak IRS zachází s kryptoměnami jako bitcoiny, najdete v našem oficiální průvodce daní z kryptoměn.

Jak hlásit kryptoměnu na daních

Zprávy o daních z kryptoměny se na první pohled mohou zdát skličující. Je však uklidňující vědět, že podávání zisků a ztrát z kryptoměny funguje stejně jako podávání zisků a ztrát z investic do akcií nebo jiných forem majetku.

Existuje 5 kroků, které byste měli dodržet, abyste mohli efektivně evidovat své daně z kryptoměny:

 1. Spočítejte si své kryptové zisky a ztráty
 2. Vyplňte formulář IRS 8949
 3. Uveďte své součty od 8949 ve formuláři D
 4. Zahrňte jakýkoli příjem z kryptoměny do plánu 1 (nebo do plánu C, pokud se na kryptotéce podílíte jako osoba samostatně výdělečně činná)
 5. Vyplňte zbytek daňového přiznání

Níže projdeme podrobně každý z těchto kroků.

1. Spočítejte si své zisky a ztráty kryptoměny

Pro každého zdanitelná událost (prodej, obchodování nebo prodej vašeho kryptoměny), musíte vypočítat svůj zisk nebo ztrátu z transakce. Pokud si nejste jisti, které z vašich krypto transakcí lze kvalifikovat jako zdanitelné, podívejte se na naše krypto daňový průvodce

Každý z vašich kapitálových zisků a ztrát bude hlášen jeden po druhém do formuláře 8949.

Příklad:

Mitchell 1. července koupil 1 bitcoin za 10 000 $. O dva měsíce později zobchodoval 0,5 tohoto bitcoinu za 15 ETH. Reálná tržní hodnota 15 ETH v době tohoto obchodu činila 6 000 USD.

Obchodování bitcoinů za ETH je zdanitelná událost, takže Mitchell musí vypočítat a nahlásit svůj zisk / ztrátu z této transakce.

Mitchellova základna nákladů za jeho 0,5 BTC je 5 000 $. Reálná tržní hodnota 15 ETH je 6 000 $. Pomocí níže uvedené rovnice můžeme vypočítat Mitchellův kapitálový zisk z této transakce na 1 000 $

Spravedlivá tržní hodnota – základ nákladů = zisk / ztráta

Tento zisk 1 000 $ hlásíme na Mitchellově 8949.

Musíte vypočítat každý kapitálový zisk a ztrátu pro všechny vaše transakce s kryptoměnou a nahlásit je na 8949. 

Software pro daň z kryptoměny jako CryptoTrader.Tax to za vás zvládne automaticky. Jednoduše připojte své burzy, importujte své historické transakce a nechte software během několika sekund propadnout vaše zisky a ztráty u všech vašich transakcí.

2. Vyplňte formulář IRS 8949

Jakmile vypočítáte zisk a ztrátu z každé ze svých zdanitelných událostí v kryptoměně, můžete tyto informace použít k vyplnění formuláře 8949.

Formulář IRS 8949 slouží k vykazování prodejů a úbytků kapitálových aktiv. Některé příklady kapitálových aktiv zahrnují akcie, dluhopisy a ano, kryptoměny.

U každé zdanitelné transakce proveďte na 8949 následující:

 • Popis nemovitosti, kterou jste prodali (a)
 • Datum, kdy jste nemovitost původně získali (b)
 • Datum, kdy jste nemovitost prodali nebo zlikvidovali (c)
 • Výnosy z prodeje (reálná tržní hodnota) (d)
 • Základ nákladů v nemovitosti (e)
 • Zisk nebo ztráta (h)

Reportujte kryptoměnu na daních s 8949

Níže uvedené video ukazuje demonstraci za procesem vyplňování formuláře 8949 pro transakce kryptoměny.

Místo ručního vyplňování tohoto formuláře můžete použít software jako CryptoTrader.Tax k automatickému vyplnění vaší 8949 na základě vašich historických údajů o transakcích. Můžete se dozvědět, jak software pro krypto daně funguje tady.

3. Zahrňte součty od 8949 v plánu D

Jakmile je vaše 8949 vyplněna, vezměte svůj celkový čistý zisk nebo čistou ztrátu z 8949 a zahrňte jej Plán D.

Plán D hlásí vaše celkové kapitálové zisky a ztráty ze všech zdrojů. Kromě vašich krátkodobých a dlouhodobých zisků pocházejících z 8949 a vaší kryptoaktivity zahrnují další řádkové položky uvedené v plánu D plán K-1 prostřednictvím podniků, nemovitostí a trustů..

Plánování kryptových daní podle plánu D. Plán D

4. Zahrňte jakýkoli krypto příjem 

V určitých scénářích se kryptoměna získává ve formě běžného příjmu, nikoli kapitálových zisků. To zahrnuje kryptoměnu získanou z těžby, sázení nebo získaného úroku.

Mnoho jednotlivců nemá žádný druh krypto příjmů, protože právě spekulují o ceně nákupem / prodejem / obchodováním na burzách. Ale pro ty, kteří vydělávají krypto, je třeba tento příjem zahrnout do daňového přiznání.

Kryptoměnový příjem by měl být vykazován dvěma způsoby: buď jako osobní příjem, nebo jako příjem ze samostatné výdělečné činnosti. Pro úplnou procházku si přečtěte náš článek o daně z těžby kryptoměny

Kryptoměnu, kterou jste vydělali osobně (nikoli jako osoba samostatně výdělečně činná), je třeba uvést v Příloze 1 „Další příjem a úpravy příjmu“. Váš celkový příjem z kryptoměny by měl být uveden na řádku 8: Ostatní příjmy.

Na druhou stranu, pokud provozujete těžbu kryptoměny nebo přijímáte příjem z kryptoměny jako osoba samostatně výdělečně činná (živnostník, nezávislý dodavatel, člen partnerství nebo jinak podnikáte pro sebe), váš příjem z kryptoměny musí být hlášeno v plánu C..

Pokud v rozvrhu C hlásíte svůj krypto příjem z domácí kryptoměny jako příjem ze samostatné výdělečné činnosti, mohou být odečteny určité odpočty, jako je elektřina a další náklady.

Naplánujte hlášení daně z kryptoměny C

5. Vyplňte zbytek daňového přiznání

Nyní, když jste dokončili 8949 a zahrnuli jste svůj krypto příjem, můžete dokončit zbytek daňového přiznání.

Software pro krypto daně

Místo toho, aby to dělali ručně, dnes mnoho kryptoměnových investorů využívá software pro daň z kryptoměny CryptoTrader.Tax zpracovávat jejich hlášení o kryptoměnách.

Stačí vybrat každou burzu, kterou jste použili, a importovat své historické transakce z této burzy kliknutím na tlačítko. CryptoTrader.Tax automaticky generuje vaše krypto daňové formuláře na základě těchto údajů. Poté můžete své přehledy nahrát přímo do TurboTax nebo TaxAct zahrnout do zbytku daňového přiznání.

CryptoTrader.Tax

Případně můžete jednoduše odeslat vygenerované formuláře do svého daňový profesionál zahrnout do daňového přiznání. Zjistěte více o tom, jak CryptoTrader.Tax funguje tady. Začínáme je zcela zdarma.

Zřeknutí se odpovědnosti – Tento příspěvek slouží pouze pro informační účely a neměl by být vykládán jako daňové nebo investiční poradenství. O tom, jak byste měli zacházet se zdaněním digitálních měn, se prosím poraďte se svým daňovým odborníkem, CPA nebo daňovým právníkem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me