10 nejlepších důkazů o sázkových mincích (PoS) pro sázení kryptoměn

Vyhlídka na pasivní výdělek a práci kryptoměny pro vás titulovala mysl nových i zkušených kryptoměnových investorů. S doslova tisíci na výběr z hledání nejlepšího důkazu o vkladových mincích může být skličující úkol. Nerobte si starosti, protože dnes prozkoumáme nejlepší důkaz coinů sázek na trhu právě teď.

Best of Proof of stake coins

Zdá se, že mince typu Proof-of-Stake (PoS) dostávají v dnešní době velkou pozornost kryptoměnových investorů, protože hlavní poskytovatelé kryptoměn, krypto peněženka a dokonce i poskytovatelé řešení úschovy začali do svých platforem integrovat stakes služby. Dokonce i stávající krypto projekty se snaží začlenit tuto funkci. Druhá světová kryptoměna na světě podle tržní kapitalizace, Ethereum, plánuje migraci na tento konsensuální algoritmus kvůli jeho inherentním výhodám oproti Proof-of-Work (PoS), které v současné době používá Ethereum Network.

Tokeny PoS navíc poskytují investorům do kryptoměny snadný způsob, jak rozšířit jejich držení tokenů tím, že jim umožní získat pasivní příjem s digitálními aktivy PoS, které již mají. Kromě toho se ukázalo, že je to efektivní a lukrativnější způsob výdělku kryptoměn, než je jen „hodit“ a čekat, až se zvýší tržní hodnota tokenů. Jako takové bylo spuštěno mnoho tokenů typu PoS a mnoho dalších ve vývoji, včetně stávajících projektů, které chtějí začlenit tuto sázkovou funkci, což má za následek záplavu možností tokenů PoS, které mohou přemoci investory.

Stejně jako v případě jiných investic by investoři měli provést náležitou péči při určování, který token Proof of Stake je pro ně nejlepší. Nejlepší mince Proof of Stake se mohou lišit v závislosti na osobních preferencích recenzenta. Může se dokonce odložit pro retailové a institucionální investory vzhledem k různým prioritám a finančním zdrojům, které mají k dispozici. Jak již bylo řečeno, tento článek pomůže potenciálním účastníkům PoS „sázet“, aby sami určili, který je pro ně nejlepší důkaz o podílu mincí, a to předložením sestaveného seznamu mincí PoS, které by mohli chtít zvážit. Než cokoli jiného, ​​udělejme rychlé srovnání mezi PoS a PoW. 

Contents

Co je důkaz o podílu?

Proof-of-Stake (PoS) je mechanismus konsensu distribuované účetní knihy, který byl určen jako životaschopná alternativa k protokolu Proof-of-Work (PoW). Byl popsán jako nákladově efektivnější a efektivnější způsob zabezpečení transakcí v distribuované síti. Na rozdíl od PoW protokol PoS nevyžaduje drahé, rychle zastaralé a těžko nastavitelné krypto těžební zařízení, které bylo hlavní překážkou vstupu pro případné účastníky PoW zvané horníci. 

Horníci vs Validátoři

Horníci jsou provozovatelé zařízení na těžbu kryptoměn, která řeší strojově generované kryptografické problémy, aby měli šanci napsat další blok na blockchain a získat blokové odměny v procesu a část transakčních poplatků placených uživateli uvedeného blockchainu. To pomáhá zabezpečit sítě založené na PoW zajištěním, že existuje pouze jedna verze „pravdy“, a tím dosáhnout konsensu v distribuované síti. Tento mechanismus konsensu je obecně považován za nákladný a plýtvání energetickými zdroji, ale je široce přijímán jako dosud nejbezpečnější a nejvíce decentralizovaný protokol konsensu.

Naopak, „validátoři“ PoS přebírají roli „horníků“, ale místo toho, aby provozovali stroje na těžbu kryptoměny, jsou povinni držet a „vsazovat“ určité množství digitálních tokenů nebo mincí PoS, aby se mohli účastnit procesu ověřování. Tím se snižují náklady na vybudování infrastruktury pro těžební činnosti, včetně doprovodného rizika při těžbě – kolísání nákladů na energii, změna regulačních politik a opotřebení těžebního zařízení. To znamená, že kdokoli, kdo se zajímá o účast v sázení, to bude moci udělat hned, pokud splní minimální požadované žetony a tyto žetony „vsadí“. 

Proces vytyčování

Sázení je proces „zamykání“, „zmrazení“ nebo „vyčlenění“ určitého množství digitálních aktiv, aby se kvalifikovaly pro sázení odměn. Minimální požadavek na tokeny se však u jednotlivých projektů liší. To se může pohybovat od tokenů v hodnotě jednoho dolaru až po několik tisíc. Obecným pravidlem v tokenech PoS je, že čím více „vsadíte“, tím vyšší je vaše šance být validátorem a získat odměny za ověření. V podmínkách PoS jsou investoři s vyššími „sázkami“ podobní „těžařům“ s výkonnějším těžebním zařízením, které mají větší šanci napsat další blok a získat odměny za blok.

Delegovaný důkaz o podílu (DPoS)

Proces sázení není jedinečný pro konsensuální protokol PoS, protože se také používá v relativně novějším konsensuálním mechanismu přezdívaném jako Delegovaný důkaz o podílu (DPoS). V delegovaném Proof of Stake investoři (lidé, kteří vkládají své tokeny) se přímo nezapojují do procesů vytváření bloků nebo ověřování distribuované sítě hlavní knihy. Jakmile budou jejich delegované Proof of Stake mince nebo žetony „vsazeny“, „zmrazeny“ nebo „uzamčeny“, budou moci delegovat „váhu“, „moc“ nebo „akcie“ na „delegáty“, svědky, „„ producenty bloků “Nebo„ zástupci “, kteří se jejich jménem účastní skutečného vytváření a ověřování bloků.

Kromě toho, stejně jako mince PoS, bude mít každý projekt mincí DPos svou strukturu odměn, čas blokování, minimální požadavky na sázení a „zrušení doby sázky“ nebo „zpoždění výběru“, které je nutné pro „zrušení delegace“. Protože „staking“ je vyžadován pro konsenzuální protokoly PoS i DPos, pro zjednodušení budeme v tomto článku souhrnně nazývat tokeny PoS a DPos „tokeny důkazů“. 

Metodologie

Metodika výběru nejlepších mincí typu Proof of Stake

Kritéria

Jak již bylo uvedeno výše, na trhu se vyskytla záplava tokenů Proof-of-Stake, což investorům ztěžovalo výběr tokenů, do kterých mají investovat. Abychom našim čtenářům pomohli určit, o který z nich budou chtít uvažovat, budeme sdílet sestavený seznam nejlepších mincí typu Proof of Stake na základě kombinace těchto následujících kritérií – vkladový výtěžek, celkový vklad v síti, rizika, snadnost vstupu a užitečnost žetonů; k identifikaci nejlepších tokenů Best of Proof-of-Stake.

Vkladový výnos se týká anualizované procentní sazby odměněné účastníkům sázení. I když se to čas od času mění, jedná se o efektivní odhad výdělečného potenciálu projektu. Spolu s celkem jsou vsazené tokeny jednoduše součtem všech vsazených digitálních aktiv v blockchainu PoS. To ukazuje důvěru účastníků trhu v konkrétní projekt.

Rizikem je na druhé straně míra, do jaké jsou investoři vystaveni cenovým výkyvům, regulačním obavám a likviditě. Projekty, u nichž je menší pravděpodobnost, že budou těmito riziky ovlivněna, se řadí na vyšší místo. Snadnost vstupu popisuje finanční a technické požadavky na účast držitelů tokenů. Žetony PoS s méně požadovanými žetony k účasti mají vyšší hodnost i ty, které vyžadují méně technického know-how.

A konečně je to užitečnost tokenu PoS. Žetony, které mají jiné případy použití vyšší, protože se řadí výše.

Výběr

Kurátorovaný seznam Best Proof of Stake Tokens byl vytvořen po pečlivém výběru 32 nejziskovějších, nejzaváděnějších a nejzajímavějších projektů na trhu PoS / DPoS. Počáteční seznam se skládal z následujících položek:

Algorand, archa, Cardano**, Cosmos, Dash, Decred, Energi, EOS, Ethereum*, IOST, IoTex, Harmonie**, Komodo**, Lisk, Livepeer, Loom, NavCoin, NEM, NEO, NULS, Ontology, PIVX, QTUM, Steem**, Stratis, Synthetix, Tezos, TomoChain, TRON, V System, Vechain** a vlny.

* Vytyčovací mechanismus ještě není plně implementován

** Pro výše uvedená kritéria nejsou potřebné údaje

Šest projektů na seznamu bylo vyřazeno ze dvou hlavních důvodů: nedostatek údajů potřebných ke spravedlivému a spolehlivému vyhodnocení projektu a nedostatečně zavedený mechanismus vytyčování.

Čestná uznání

Mezi šesti projekty, které byly ze seznamu odstraněny, byly dvě top 10 kryptoměn, pokud jde o tržní kapitalizaci, ethereum a cardano. Ethereum (ETH) by se zařadilo mezi nejvyšší ze všech projektů díky prokázaným zkušenostem, hodnotovému potenciálu a velké užitečnosti pro tisíce decentralizovaných aplikací DApps. Byl odstraněn ze seznamu, protože jeho mechanismus PoS ještě není plně implementován.

Cardano (ADA) se pyšní tím, že je jedním z nejpropracovanějších projektů v ekosystému PoS podporovaných vývojáři, kteří jsou nejen vysoce kompetentní v technologii distribuované účetní knihy, ale je o nich známo, že jsou inovátory v prostoru díky jejich silnému zázemí ve výzkumu a vývoji . Byl odstraněn ze seznamu kvůli nedostatku údajů potřebných pro spravedlivé posouzení projektu, totéž platí pro Harmony, Komodo, Steem a VeChain.

Vyřazení uvedených projektů ze seznamu neodráží medvědí přístup k těmto projektům, ale spíše obtížnost jejich řádného posouzení v rámci zvažovaných kritérií. Pokud se člověk podívá pozorně, tyto projekty patří mezi nejinovativnější a nejslibnější v prostoru PoS / DPoS.

Konečný seznam

24 zbývajících projektů PoS / DPoS bylo poté prověřeno pomocí metrik uvedených výše, přičemž seznam byl dále upraven na 10, což nám dává některé z nejlepších 10 nejlepších důkazů o podílových mincích, které právě teď existují:

Algorand, Cosmos, EOS, IOST, Ontology, Tezos, TRON, Synthetix, V System a Waves. 

Abychom lépe porozuměli tomu, proč byly tyto projekty považovány za nejlepší důkaz tokenů, probereme výhody každého projektu, poskytneme krátký, ale podrobný úvod s uvedením jeho jedinečné hodnoty a sdílení kladů a záporů. Nyní se bez dalších okolků vydáme na seznam nejlepších tokenů důkazu o vkladu.

TOP 10 Důkaz o vkladu mincí

11. místo best Důkaz o vkladu mincí: Síťový token Synthetix (SNX)

nejlepší důkaz o vkladových mincích - Synthetix

První na seznamu je Synthetix Network. Jedná se o decentralizovanou platformu pro vydávání digitálních aktiv, která umožňuje týmu Synthetix vytvářet syntetická aktiva, která jsou zajištěna pomocí Synthetix Network Token (SNX). Kromě toho jsou tato syntetická aktiva souhrnně nazývána Synths podporována tokeny SNX, aby poskytly to, co tým tvrdí, nekonečnou likviditu a obchody s nulovým prokluzem. Mezi typy aktiv, která lze převést na Synths, patří fiat měny, komodity, kryptoměny a inverzní měny. 

Tokeny SNX lze navíc vsadit pomocí nástroje „Minter“, což je mechanismus vytyčování vytvořený vývojáři Synthetix za účelem provedení procesu těžby nových tokenů SNX, který je spuštěn a vyčíslen pomocí relativního držení tokenů účastníků. Celkový SNX, který má být sdílen, je určen sítí zachycenou 0,3% poplatků za obchodování generovaných z burz Synths od Burzy syntetiků. Odtud je odvozena hodnota tokenu SNX. 

Obecná informace

Název tokenu: Synthetix Network Tokens (SNX)

Celková nabídka: 143 269 231 SNX

Vsazené žetony: Žetony v hodnotě 51 milionů USD (na 11. místě)

Min. Vklad: 1 SNX (zařadil 11)

Odhad roční výnos: 79,02% (2. místo)

Aktuální cena: 0,44501 USD (USD)

Počet trhů: 15 (zařadil 22)

Typ konsensu: Důkaz o podílu (PoS)

Klíčové vlastnosti

 • Platforma pro vydávání syntetických aktiv umožňující expozici bez držby podkladového aktiva
 • Sdružený model kolateralizace pro likviditu a nulový skluz v obchodování
 • Vytváření inverzních digitálních měn, které mají inverzní hodnotu podkladového aktiva
 • On-chain obchodování bez povolení
 • Pasivní příjem prostřednictvím Staking SNX 

Profesionálové

 • Nekonečná likvidita.
 • Nulové klouzavé obchody.
 • Snadné vytváření syntetických aktiv.
 • Žetony inverzní hodnoty.
 • Pracovní dApps:
 • Syntetická burza s více než 462 trhy, včetně fiat, komodit a kryptoměn.
 • Mintr, vytyčovací nástroj.

Nevýhody

 • Síť Synthetix je stále ve své experimentální fázi, chyby a chyby zabezpečení jsou pravděpodobné.
 • Cenový zdroj dodává uzavřený zdroj Oracle, který je citlivý na týmovou manipulaci nebo jediný bod selhání.
 • Likvidita tokenů SNX je problém, protože se obchoduje pouze na 15 trzích.

10. místo best Důkaz o vkladu mincí: Algorand (ALGO)

nejlepší důkaz o vkladových mincích - Algorand

Algorand je jedním z novějších blockchainových projektů v seznamu a ten, který si v poslední době získává velkou pozornost komunity kryptoměn od svého hlavního čistého spuštění v polovině tohoto roku. Hlavním cílem projektu je vytvořit ekonomiku bez hranic, která je inkluzivní a transparentní, aby budovala prosperitu kdekoli. Kromě toho jej vyvinuli držitel Turingovy ceny (ekvivalent Nobelovy ceny za výpočetní techniku), profesor MIT a důkaz nulových znalostí, Silvio Micali.

Cílem projektu je řešit blockchainové trilema, kompromis mezi bezpečností, decentralizací a škálovatelností. Unikátní design protokolu Algorand umožňuje vytvářet nové bloky za méně než 5 sekund s okamžitou konečností. Protokol dále umožňuje vývojářům generovat nové zastupitelné tokeny a provádět atomové vícestranné převody (AMPT) bez použití inteligentních smluv, čímž se zabrání zbytečným výpočetním a transakčním nákladům pomocí virtuálních strojů. 

Obecná informace

Název tokenu: Algorand (ALGO)

Celková nabídka: 10 000 000 000 ALGO

Vsazené žetony: Žetony v hodnotě 443 milionů USD (na 3. místě)

Min. Vklad: 1 ALGO (hodnoceno 5)

Odhad roční výnos: 7,35% (zařazený 14)

Aktuální cena: 0,21646 USD (USD)

Počet trhů: 66 (zařadil 14)

Typ konsensu: Čistý důkaz o podílu

Klíčové vlastnosti

 • Konsenzuální algoritmus bez obětování bezpečnosti, škálovatelnosti a decentralizace.
 • Implementace základních funkcí vrstvy 1. 
 • Chytré generování zastupitelných tokenů bez smlouvy.
 • Chytré bezkontrakční provádění atomových vícestranných převodů.
 • Čistý důkaz sázky.

Profesionálové

 • Projekt je veden jednou z největších světových mozek v oblasti výpočetní techniky.
 • Vygenerované zastupitelné tokeny dědí vlastnosti Algorandu díky implementaci vrstvy 1.
 • Ultrarychlé transakce s okamžitou konečností
 • Skutečná simultánnost prostřednictvím atomového přenosu více stran. 
 • Jmenovitě méně pravděpodobné, že bude Zabezpečení.

Nevýhody

 • Zahrnuje spoustu špičkových technologií, které jsou dosud převážně nevyzkoušené a neprokázané. 
 • Omezený počet dApps na vrcholu blockchainu.
 • Ceny ALGO Token se od spuštění mainnetu pohybují na klesajícím trendu.
 • Výměnný seznam ALGO Token relativně méně ve srovnání s jinými projekty na tomto seznamu.

9. místo: Token internetu služeb (IOST)

nejlepší důkaz o vkladu coinů - IOST

Internet of Services je blockchainový projekt, jehož cílem je poskytnout blockchainovou infrastrukturu na podnikové úrovni, která je dostatečně bezpečná a škálovatelná pro aplikace nadnárodních společností. Tým IOST plánuje využít svou jedinečnou architekturu horizontálního dělení a mechanismus konsensu, aby se tak stalo. Tým je složen z 50 blockchainových více oceněných profesionálů z prestižních univerzit z celého světa i z hlavních průmyslových gigantů.

Vývojáři IOST tvrdí, že jejich blockchain dokáže zpracovat 100 000 transakcí za sekundu, které jsou možné díky implementaci nových výpočetních procesů, jako je schéma Efficient Distributed Sharding (EDS), postup přiřazování TransEpoch, protokol Atomix commit, shoda Proof-of-Believability (PoB) zpracování prostředků algoritmu, mikro a stavového bloku (MSB). 

Obecná informace

Název tokenu: Token internetu služeb (IOST)

Celková nabídka: 21 000 000 000 IOST

Vsazené žetony: Žetony v hodnotě 20 milionů USD (na 18. místě)

Min. Sázka :: 1 000 IOST (na 16. místě)

Odhad roční výnos: 11,84% (zařazen 6)

Aktuální cena: 0,21646 USD

Počet trhů: 108 (zařadil 8)

Typ konsensu: Důkaz věrohodnosti 

Klíčové vlastnosti

 • Podnikově připravená blockchainová infrastruktura, která se může škálovat pro hromadné přijetí bez obětování zabezpečení.
 • Nové režimy dělení, které jí pomáhají dosáhnout vysoké transakční propustnosti.
 • Implementuje mechanismus konsensu Proof of Believability, o kterém tým tvrdí, že je decentralizovanější než jiné protokoly.
 • Používá Javascript jako svůj hlavní programovací jazyk pro inteligentní kontrakty.
 • Vytváření zastupitelných a nezastupitelných tokenů.

Profesionálové

 • Ulta-rychlý blockchain bez obětování decentralizace a bezpečnosti.
 • Pro inteligentní smlouvy používá běžný programovací jazyk, Javascript.
 • Nízké transakční poplatky.
 • Středně vysoké odměny.
 • Má více než 100 trhů.
 • Stabilní růst ne. DApps.

Nevýhody

 • Mnoho partnerství, ale málo kvalitních DApps.
 • DApps třetích stran mají potíže s připojením uživatelů.
 • Nedostatek marketingové iniciativy k přilákání nových uživatelů DApps.
 • Současná cena na trhu byla méně než ideální.

8. místo – nejlepší důkaz o vkladu mincí: Ontologie (ONT)

Projekt blockchainu Ontology zavádí nový druh konsensuálního protokolu, který mu umožňuje lépe škálovat bez obětování bezpečnosti a decentralizace. Přezdívaný jako VBFT, je to nový druh konsenzuálního mechanismu, který kombinuje Proof of Stake (PoS), Byzantine Fault Tolerance (BFT) a Variable Random Functions (VRF) s rychlostí transakce více než 3 000 TPS. ONT je kompletní infrastruktura distribuované hlavní knihy, která je modulární, připojitelná a přizpůsobitelná pro různé distribuované aplikace. 

Má tři části infrastruktury. ONT Blockchain, základní infrastruktura, ONT Blockchain framework, modulární a přizpůsobitelný framework pro různé aplikace a ONT Interaction Protocols, aby platforma fungovala napříč různými blockchainy a zařízeními. Má decentralizovaný rámec identity a decentralizovaný rámec pro výměnu a spolupráci dat. Tento nový blockchain také obsahuje systém se dvěma tokeny, který odstraňuje volatilitu cen.

Obecná informace

Název tokenu: Ontology (ONT)

Celková nabídka: 1 000 000 000 ONT

Vsazené žetony: žetony v hodnotě 47 milionů USD (na 12. místě)

Min. Vklad: 1 ONT (hodnoceno 8)

Odhad roční výnos: 2,95% (zařadil 22)

Aktuální cena: 0,21646 USD

Počet trhů: 119 (zařadil 7)

Typ konsensu: VBFT 

Klíčové vlastnosti

 • Vysoký výkon veřejného blockchainu, který je modulární a přizpůsobitelný pro různé aplikace.
 • Implementuje systém se dvěma tokeny a přijímá ONT jako token správy a ONG jako token utility.
 • Chytré smlouvy 
 • Správa distribuovaného ověření
 • Decentralizovaná výměna dat

Profesionálové

 • Bezpečné, decentralizované a škálovatelné.
 • Modulární, přizpůsobitelný a přizpůsobitelný.
 • Použitelné pro širokou škálu spotřebních a průmyslových produktů a služeb. 
 • Model se dvěma tokeny odděluje ONT a ONG, aby se zabránilo vlivu cenové volatility.
 • Robustní marketingové a partnerské iniciativy.

Nevýhody

 • Odhadovaný roční výnos mezi nejnižšími v tomto seznamu.
 • Regulační obavy kvůli postoji Číny ke kryptoměnám a tokenům.
 • Podobně jako NEO se může ukázat jako nadbytečné.

7. místo – nejlepší důkaz o vkladu mincí: Systém V (VSYS)

Vsystémy

V System je univerzální poskytovatel blockchainové infrastruktury, který stojí v čele Sunny King, tvůrce konsensuálního protokolu Proof-of-Stake (PoS) a dvou krypto projektů, Peercoin a Primecoin. Projekt se chce umístit jako objektově orientovaná databáze a cloudová služba s rozšířeným blockchainem. Pro uspokojení široké škály aplikací a průmyslových odvětví je systém V navržen tak, aby byl modulární, připojitelný a přizpůsobitelný, což je kompatibilní s různými typy blockchainů.

To je možné díky využití konsensuálního protokolu SPoS (Supernode Proof of Stake), který tým popsal jako další vývoj PoS, který umožní vysoce výkonné blockchainové systémy. SPoS je nejen neuvěřitelně rychlý (čas blokování 1 s), ale je také předvídatelnější a stabilnější. Hlavní měnou platformy jsou V System Coins (VYS) a používá se jako odměna za výrobu bloků a měny platformy pro použití funkcí, jako je využití zdrojů z projektů postavených na V System a decentralizované cloudové služby databáze. 

Obecná informace

Název tokenu: V System (VSYS)

Celková nabídka: 5 381 254 128 VSYS

Vsazené žetony: 121 milionů USD (pořadí 7)

Min. Vklad: 1 VSYS (4. místo)

Odhad roční výnos: 15,22% (hodnoceno 4)

Aktuální cena: 0,0767 USD

Počet trhů: 43 (zařadil 15)

Consensus Type: Supernode Důkaz o podílu

Klíčové vlastnosti

 • Rychlý, stabilní, předvídatelný a nákladově efektivní (energetický a peněžní náklad) konsensuální protokol.
 • Navrženo jako univerzální databáze a cloudová platforma založená na blockchainu.
 • Zásuvná podpora blockchainu.
 • Funkce Smart Contract, Side-chain a Cross-chain.
 • Vkládejte likviditu s účastníky sázek, kteří jsou schopni okamžitě přesunout své „vsazené“ nebo „pronajaté“ mince

Profesionálové

 • Postaveno od základu pro širokou škálu aplikací a průmyslových odvětví.
 • Inovativní mechanismus konsensu, který je stabilnější a předvídatelnější, aniž by byl obětován aspekt decentralizace.
 • Čas blokování 1 s.
 • Vsazení funkcí likvidity.
 • 15,22% výnos vsazených mincí VSYS. 

Nevýhody

 • Příliš brzy na to, abychom zjistili, zda bude tým V System schopen dodat důležité součásti platformy.
 • Technologie dosud není testována, aby bylo dosaženo slíbeného výkonu.
 • Velmi málo projektů DApps vyvíjených na platformě V Systems.

6. místo – nejlepší důkaz o vkladu mincí: Vlny (VLNY)

Vlny

Platformy Waves jsou distribuovaná síť s otevřeným zdrojovým kódem, která si klade za cíl zavést aplikace Web 3.0 tím, že nabízí přizpůsobitelná decentralizovaná řešení, která uživatelům umožní plnou kontrolu nad jejich digitálními aktivy, osobními údaji a ochranou soukromí. Je také určen pro podniky, které plánují využívat blockchainovou technologii pro zabezpečení, provozní efektivitu, transparentnost a ověřitelnost. Tým to může udělat poskytnutím kompletní sady řešení pro podporu back-end služeb Web 3.0, která zahrnuje vrstvu protokolu, vrstvu infrastruktury a vrstvu aplikací.

Vrstva protokolu se skládá z konsensuálního protokolu s názvem Lease Proof-of-Stake (LPoS), optimalizačního protokolu s názvem Waves-NG, aktivačního protokolu funkcí a řady kryptografických a ověřovacích pravidel a transakčních modelů. vrstva infrastruktury se dále skládá z integrovaného vývojového prostředí, programovacího jazyka Waves Smart contract (RIDE) a různých knihoven a nástrojů API. Nakonec se aplikační vrstva skládá ze všech DApps spuštěných v síti, jako je decentralizovaná burza, mobilní aplikace a další.

Obecná informace

Název tokenu: Waves (WAVES)

Celková nabídka: 100 000 000 VLN

Vsazené žetony: 35 milionů USD (na 13. místě)

Min. Sázka :: 1 VLNY (hodnoceno 10)

Odhad roční výnos: 7,53% (na 13. místě)

Aktuální cena: 0,92 USD 

Počet trhů: 681 (1. místo)

Typ konsensu: Pronajatý doklad o podílu

Klíčové vlastnosti

 • Platforma pro vytváření tokenů, která netechnickým uživatelům umožňuje vytvářet digitální aktiva zvaná „Smart Assets“
 • Decentralizovaná interní burza se snadno použitelným rozhraním pro klienta
 • Dva (dříve tři před 1. říjnem) tokeny přidružené k platformě Waves: Token Waves, primární token, který má přístupová a blokovací práva, a token Waves Community (WCT) je token správy pro hlasování a aktivity komunity. 
 • Systém hodnocení decentralizovaných tokenů 
 • Decentralizovaná správa 

Profesionálové

 • Snadná a nákladově efektivní platforma tokenizace.
 • Uživatelsky přívětivá peněženka / interní decentralizovaná burza // Vytyčovací nástroj.
 • K dispozici na 681 trzích.
 • Kompletní sada vývojových nástrojů.
 • Komunitní měnová politika.

Nevýhody

 • Příliš mnoho nekvalitních / zbytečných inteligentních aktiv na platformě vln.
 • Vlny DApps nepřitahují tolik uživatelů jako jiné srovnatelné projekty.
 • Main Waves DEX nemá funkci 2FA pro další vrstvu zabezpečení.

5. místo – nejlepší důkaz o vkladu mincí: EOS (EOS)

EOS

EOS.IO je třetím blockchainovým mozkem Daniela Larimera, tvůrce konsensuálního protokolu Delegated Proof Of Stake (DPoS) a spoluzakladatele společností Steem a BitShares. EOS.IO si klade za cíl stát se přední inteligentní kontraktní platformou a decentralizovaným operačním systémem pro průmyslové decentralizované aplikace. Blockchain EOS emuluje obrovský operační systém počítače, který přiděluje omezené zdroje pro decentralizované aplikace, jako jsou CPU, síť a RAM. CPU a síť jsou získávány sázením EOS, hlavní kryptoměny platformy, RAM lze na druhé straně koupit s EOS.

Transakce EOS jsou super rychlé, pouze půl sekundy k potvrzení transakcí a přibližně dvě minuty k dosažení konečnosti. Kromě toho, že token EOS je hlavní měnou pro omezené výpočetní zdroje, funguje také jako token správy, pokud jej uživatelé mohou použít k hlasování pro producenty bloků. Platforma EOS se ukázala jako velmi úspěšná, protože se stala jednou z největších platforem chytrých kontraktů v dnešním krypto prostoru, překonána pouze společností Ethereum.  

Obecná informace

Název tokenu: EOS (EOS)

Celková nabídka: 1 012 836 253 EOS

Vsazené žetony: Žetony v hodnotě 1 290 milionů USD (hodnoceno 1)

Min. Vklad: 1 EOS (zařadil 15)

Odhad roční výnos: 1,84% (zařazeno 24)

Aktuální cena: 2,95 USD 

Počet trhů: 634 (2. místo)

Typ konsensu: Delegovaný důkaz odolnosti vůči byzantským chybám BFT-DPoS

Klíčové vlastnosti

 • Velmi výkonná platforma Smart Contract, kterou tým EOS tvrdí, může škálovat na miliony transakcí za sekundu.
 • Úplné odstranění transakčních poplatků.
 • Adaptivní technologie distribuované účetní knihy, kterou lze přizpůsobit pro různé aplikace pro blockchainy bez oprávnění nebo povolení. 
 • Zabezpečte paralelní a sekvenční výkon.
 • Přizpůsobitelné schéma oprávnění.

Profesionálové

 • Ultrarychlá platforma pro inteligentní kontrakty
 • Bezpočet transakcí.
 • Rostoucí seznam vysoce kvalitních a škálovatelných DApps v různých průmyslových odvětvích.
 • Mimořádně talentovaný vývojový tým
 • Velmi stabilní a likvidní trh.
 • Největší kapitalizace ze všech projektů PoS v tomto seznamu.

Nevýhody

 • Náklady na vytvoření účtů představují hlavní překážku vstupu pro budoucí uživatele.
 • Zdá se, že výdaje na RAM jsou v rozporu s tvrzeními bezhotovostních transakcí.
 • Regulační důsledky pro bezpečnost.
 • Vnímané výzvy decentralizace.

4. místo – nejlepší důkaz o vkladu mincí: Tezos (XTZ)

Tezos

Tezos je švýcarský blockchain pro všeobecné účely, který je vyvíjen od roku 2014 a byl vyvinut a spoluzakládán ex-Morgan Stanley Analyst Arthur a Kathleen Breitman. Jedná se o víceúčelovou platformu inteligentních kontraktů pro decentralizované aplikace, která obsahuje samo-pozměňující protokol prostřednictvím svého modelu řízení v řetězci. Díky této samoopravující funkci je navíc ideální decentralizovanou konsenzuální platformou, která má meta-konsenzuální schopnost, což jí umožňuje podporovat širokou škálu spotřebitelských a průmyslových aplikací, jejichž cílem je využít technologii distribuované účetní knihy..

Jeho model řízení v řetězci umožňuje zúčastněným stranám schvalovat změny protokolů, které jim umožňují autonomní vývoj a změnu jejich kódu. To umožňuje Tezosu upgradovat se, aniž by se musel rozdělit na dva odlišné blockchainy. Tezos navíc používá mechanismus konsensu typu PoS s názvem Liquid Proof of Stake, který umožňuje účastníkům používat své tokeny jako tokeny řízení, práva hlasovat o pozměňovacích návrzích a jako primární tokeny pro transakce a nárokování práv na proces vytváření bloků zvaný pečení. Každý se může zúčastnit Pečení i drobných zemědělců delegováním XTZ na blokování tvůrců zvaných pekaři, sdruženého účtu Tezos, který má 10 000 nebo více XTZ (1 role).

Obecná informace

Název tokenu: Tezos (XTZ)

Celková nabídka: 813 114 290 XTZ

Vsazené žetony: Žetony v hodnotě 522 milionů USD (2. místo)

Min. Vklad: 1 XTZ (pořadí 9)

Odhad roční výnos: 6,94% (na 16. místě)

Aktuální cena: 0,913 USD 

Počet trhů: 74 (zařadil 11)

Typ konsensu: tekutý důkaz o podílu

Klíčové vlastnosti

 • Řízení v řetězci.
 • Samopravný protokol.
 • Chytré smlouvy a formální ověření.
 • Snadná účast na činnostech vytváření bloků (pečení) prostřednictvím delegací.
 • Motivace schválených navržených vylepšení protokolu.

Profesionálové

 • Vysoce agilní vývoj díky funkci automatického přizpůsobení.
 • Decentralizovaná správa v řetězci.
 • Podporuje decentralizované inovace.
 • Přesné, bezpečné a zabezpečené nasazení inteligentních kontraktů pomocí programovacího jazyka Michelson.
 • 2. nejvyšší hodnota žetonů vsazených do seznamu.

Nevýhody

 • Probíhající soudní spor o cenných papírech.
 • Crypto Rating Council uvádí, že Tezos je pravděpodobně bezpečnost.
 • Michelsonův programovací jazyk není příliš známý.

3. místo – nejlepší důkaz o vkladu mincí: Kosmos (ATOM)

Kosmos

Cosmos byl svými vývojáři přezdíván jako internet blockchainů, který se skládá z vysoce škálovatelných, nezávislých a paralelních blockchainů, které mohou vzájemně spolupracovat v distribuované síti. Poskytuje nejen řešení trilemu blockchainu – škálovatelnost, zabezpečení a decentralizaci), ale nabízí také interoperabilitu, což je funkce s přidanou hodnotou nezbytná k významnému zvýšení užitečnosti aplikací založených na blockchainu..

Kromě toho tým využil Tindermint BFT, konsensuální protokol, který balí síťové a konsenzuální vrstvy blockchainu do jednoho generického konsensuálního enginu. Tento mechanismus konsensu má čas blokování 1 sekundu, který dokáže zpracovat 10K transakcí za sekundu s okamžitou konečností. Je také přizpůsobitelný pro blockchainy s oprávněním a bez povolení a je vysoce bezpečný s funkcemi odpovědnosti proof-of-fork. Aplikační vrstva je poté připojena k tomuto obecnému konsensuálnímu enginu prostřednictvím rozhraní Application Blockchain Interface (ABCI) pomocí snadno dostupných vývojových sad Cosmos Software Development Kit (SDK).. 

Obecná informace

Název tokenu: Cosmos (ATOM)

Celková nabídka: 237 928 231 ATOM

Vsazené žetony: Žetony v hodnotě 448 milionů USD (4. místo)

Min. Vklad: 1 ATOM (zařadil 13)

Odhad roční výnos: 9,88% (hodnoceno 9)

Aktuální cena: 2,64 USD 

Počet trhů: 104 (zařadil 9)

Typ konsensu: Tindermint BFT

Klíčové vlastnosti

 • Ultrarychlý konsensuální protokol Tindermint BFT.
 • Návrh vrstvené blockchainové architektury (aplikační vrstva, síť a konsensus).
 • Programovací jazyk agnostické rozhraní aplikačního blockchainu (ABCI).
 • Přístupná sada Cosmos SDK a rámec aplikační vrstvy.
 • Funkce Inter-Blockchain Communication Protocol (IBC) a funkce proxy-chain.
 • Rozbočovače a topologie paprsků (rozbočovače a zóny).
 • Funkce odpovědnosti za vidličku.

Profesionálové

 • DApps lze škálovat vertikálně i horizontálně.
 • Různé blockchainy mohou navzájem komunikovat a dosáhnout interoperability.
 • Vysoce přizpůsobitelné pro různé DApps.
 • Podporuje jakýkoli programovací jazyk.
 • Přilákání některých vysoce kvalitních projektů do svého ekosystému.

Nevýhody

 • Obsahuje mnoho nových inovativních technologií, které ještě neprošly zkouškou času.
 • Klíčová funkce interoperability Meziblokový komunikační protokol (IBC) dosud není implementována.

2. místo – nejlepší důkaz o vkladu mincí: TRON (TRX)

Tron

TRON je relativně nový blockchainový projekt, jehož cílem je poskytnout uživatelům decentralizovanou globální distribuční síť k vytvoření skutečně decentralizovaného internetu. Nabízí nasazení inteligentních smluv prostřednictvím svého virtuálního stroje Tron (TVM), který pochází z virtuálního stroje Ethereum (EVM), díky čemuž jsou všechny inteligentní smlouvy EVM kompatibilní s TVM. Tron Network dále využívá mechanismus konsensu Delegated Proof of Stake k vytvoření vysoké propustnosti, vysoké škálovatelnosti a vysoké dostupnosti blockchainového ekosystému a dosahuje vysoké šířky pásma v průměru 2 000 transakcí za sekundu. Spojením regenerativních konceptů „Bandwidth“ a „Energy“ do základní vrstvy architektury může nabídnout téměř bez poplatků transakce a vytváření účtů.

Kromě toho se díky využití a zdokonalení dostupné technologie open-source z jiných předních projektů a začlenění její technologie stala jednou z největších blockchainových platforem v celém krypto prostoru. Nedílnou součástí jejího úspěchu je agresivní marketingový styl jejího vedení, který láká vývojáře na svou platformu, jakož i udržení vysoké úrovně spolupráce s komunitou kryptoměn prostřednictvím několika motivovaných osvětových aktivit. To je na vrcholu několika úspěšných partnerství, spolupráce a obchodních akvizic. Nejvýznamnější ze všech je akvizice Bittorentu, jedné z nejúspěšnějších implementací distribuované sítě. Několik projektů je již připravováno, aby využilo svůj Bittorrent. 

Obecná informace

Název tokenu: Tronix (TRX)

Celková nabídka: 99 281 283 754 TRX

Vsazené žetony: Žetony v hodnotě 118 milionů USD (hodnoceno 8)

Min. Vklad: 1 TRX (2. místo)

Odhad roční výnos: 4,13% (na 21. místě)

Aktuální cena: 0,0163 USD

Počet trhů: 108 (zařadil 8)

Typ konsensu: Delegovaný důkaz o podílu (DPoS)

Klíčové vlastnosti

 • Vysoce výkonný blockchain, který je škálovatelný a bezpečný.
 • Sada vývojových nástrojů pro rychlé a snadné nasazení decentralizovaných aplikací
 • Bezkonkurenční model transakce prostřednictvím regenerativních zdrojů, jako jsou „Bandwith“ a „Energy“, který nahrazuje „Gas“ poplatky
 • Snadné a téměř bezplatné vytvoření účtu / peněženky
 • Virtuální stroj kompatibilní s Ethereum: Virtuální stroj Tron

Profesionálové

 • Rychlé, bezpečné a levné transakce.
 • Nízká překážka vstupu pro nové uživatele.
 • Snadno dostupné vývojové nástroje.
 • Nejrychleji rostoucí ekosystém DApps.
 • Působivé marketingové iniciativy.
 • Mnoho partnerství a spolupráce. 

Nevýhody

 • Zakladatel obviněn z overhyping projektu.
 • Části krypto komunity vidí projekt jako kopii platforem.
 • Nedostatek rozmanitosti DApps.

1. místo – nejlepší důkaz o vkladu mincí: Fusion (FSN)

Fusion je možná nejzajímavějším projektem proof-of-stake roku 2020 z různých důvodů. Nejen, že je případ použití za tokenem jedním z našich oblíbených, ale jejich zakladatel je také generálním ředitelem inkubátoru, který vyprodukoval řadu dalších krypto úspěchů jako; VeChain a QTUM.

Na rozdíl od většiny krypto projektů Fusion ve skutečnosti provádí na svém plánu vytvoření škálovatelného, ​​interoperabilního a skutečně decentralizovaného blockchainového ekosystému pro aplikace finančních služeb. Ačkoli technický vývoj, jako je Crypto Financial Smart Contract, má za cíl umožnit uživatelům transakce v různých měnách pomocí blockchainu Fusion.

Pokud jste si přečetli některý z našich dalších článků, budete vědět, že jsme velmi vzestupní vůči těm projektům, jejichž cílem je poskytnout „konektivitu“ v současné velmi fragmentované kryptoměně. A právě Fusion to dělá.

Obecná informace

Název tokenu: Fusion (FSN)

Celková nabídka: 62 762 743 FSN

Vsazené žetony: Žetony v hodnotě 5 milionů USD (hodnoceno 8)

Min. Vklad: 1 FSN (hodnoceno 1)

Odhad roční výnos: 18% (hodnoceno 3)

Aktuální cena: 0,53800 USD

Počet trhů: 27 (zařadil 8)

Typ konsensu: Hierarchický hybridní mechanismus konsensu (HHCM)

Klíčové vlastnosti

 • Vysoce výkonný blockchain, který využívá nejlepší část proof-of-stake a proof-of-work.
 • Bezpečnostní vrstva, která chrání veškerá aktiva uzamčená v blockchainu Fusion, aby zajistila, že k nim nebude mít přístup žádná jediná osoba
 • Pro uživatele je mimořádně jednoduché zapojit se jako uzel a vydělávat odměny
 • Pokročilé funkce k uspokojení komplexních potřeb případů finančního využití

Profesionálové

 • Rychlé, bezpečné a levné transakce.
 • Nízká překážka vstupu pro nové uživatele.
 • Snadno dostupné vývojové nástroje.
 • Pokročilé vrstvy zabezpečení.
 • Úspěšný tým.
 • Jeden z mála úspěšných ICO. 

Nevýhody

 • Cena tokenu je více než 20x nižší

  historicky nejvyšší (možná příležitost).

 • Ve finanční oblasti existuje velká konkurence

  prostor infrastruktury aplikací.

 • Provedení jejich zbývajících položek plánu

  bude rozhodující pro odpovídající zvýšení ceny tokenu.

Závěrečné myšlenky

Seznam jsme vytvořili na základě údajů dostupných z široké škály renomovaných zdrojů. Čtenáři by si navíc měli uvědomit, že výsledek tohoto seznamu se může kdykoli snadno změnit. To je způsobeno vysoce volatilní povahou tohoto rodícího se průmyslu a rychlostí, jakou se mění. Vnímaná hodnota každého projektu navíc závisí na prioritách, požadavcích a předsudcích. Výsledek žebříčku mohl u některých čtenářů zapůsobit na nervy, zejména u těch, kteří se velmi těší na svůj podporovaný projekt. To je nicméně výsledkem pečlivého úsilí o vytvoření poctivého a objektivního seznamu tokenů Best Proof of Stake, které jsou v současné době k dispozici v krypto ekosystému. Využijte příležitosti a vyjádřete svůj názor na tento seznam v níže uvedených sekcích komentářů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me