Průvodce srovnáváním Gemini VS Coinbase Pro 2021: Crypto Exchange

Kryptoměnový prostor je plný burz. Některé velké, jiné malé, některé jsou dobře známé, zatímco jiné používá jen několik desítek lidí. Některé jsou legitimní a jiné jsou podvody.

Některé z nejlepších burz jsme již zkontrolovali a dáme vám vědět, kterým z nich můžete důvěřovat. Ale při tolika důvěryhodných burzách je nyní musíme začít vzájemně porovnávat.

V tomto článku provedeme úplné srovnání Gemini vs. Coinbase Pro. Čtěte dále a získejte všechny informace, které vám pomohou rozhodnout, který z nich je pro vás lepší.

Srovnávací tabulka Gemini vs Coinbase Pro

KrakenCoinbase
Blíženci Coinbase Pro
Sídlící v: New York Sídlící v: San Francisco
Seznam kryptoměn: BTC, ETH Seznam kryptoměn: ATOM, ALGO, BTC, BCH, COMP, DAI, DASH, EOS, ETH, ETC, KNC, LTC, LINK, MKR, OMG, OXT, REP, XLM, XRP, XTZ, ZRX
Přátelský pro začátečníky: Ano Přátelský pro začátečníky: Ano
Možnosti pro pokročilé obchodníky: Ano Možnosti pro pokročilé obchodníky: Ano
Mobilní aplikace: Ano Mobilní aplikace: Ano
Vazební pojištění: Ano Vazební pojištění: Ano
Poplatky: Vysoký; může jít až na 1,99% Poplatky: 0,04% -0,05% v závislosti na objemu obchodování
Navštivte Exchange Navštivte Exchange

Hlavní rozdíl:

Když porovnáváme Gemini vs Coinbase Pro, vidíme hlavní rozdíl mezi Gemini a Coinbase Pro v kryptoměnách, které obchodují. Zatímco oba mají omezený výběr tokenů, Gemini obchoduje pouze s bitcoiny a ethereem, zatímco Coinbase Pro má k dispozici 21 tokenů.

Co je to Gemini?

gemini vs coinbase pro

Blíženci je burza kryptoměn se sídlem v New Yorku, která byla zahájena v roce 2015. Jedná se o důvěryhodnou společnost regulovanou newyorským státním oddělením finančních služeb (NYSDFS) a v současné době působí v USA, Kanadě, Velké Británii, Jižní Koreji, Hongkongu a Singapur.

Cílem společnosti Gemini je zajistit, aby nákup kryptoměn byl bezpečný a přímočarý, a nabídnout nástroje a funkce jak pro nováčky, tak pro zkušenější obchodníky.

Funkce Gemini:

 • Začínající a pokročilé obchodní platformy: Uživatelé si mohou vybrat mezi burzou Gemini ™ zaměřenou na začínající obchodníky s kryptoměnami a Gemini Active Trader ™ pro zkušenější uživatele.
 • Mobilní aplikace: K dispozici pro zařízení Android i iOS. Umožňuje uživatelům ukládat kryptoměny i nakupovat a prodávat tokeny na cestách. Uživatelé smartphonů Samsung v USA a Kanadě se mohou Gemini připojit k peněžence Samsung Blockchain.
 • Digitální sběratelské předměty: Gemini slouží jako brána, kde mohou uživatelé nakupovat a prodávat digitální sběratelské předměty (tzv. „Nifties“).
 • Opatrovnická služba: Gemini nabízí pojištěnou pečovatelskou službu pro přibližně 30 kryptoměn. Mají 200 milionů USD v pojistném krytí, více než kterákoli jiná služba kryptoměny.
 • Program doporučení: Uživatelé mohou za doporučení, která se připojí k Gemini, získat bitcoin v hodnotě 10 USD.
 • Hardwarové bezpečnostní klíče: Uživatelé mohou chránit své účty pomocí hardwarového klíče přes WebAuthn
 • Gemini Dollar (GUSD): Gemini’s stablecoin, navázaný na americký dolar.
 • Gemini Pay: Pomocí mobilní aplikace mohou uživatelé nakupovat pomocí kryptoměn u tisíců maloobchodníků v USA.

Poplatky za blížence

Poplatky za obchodování Gemini jsou trochu komplikovanější než na jiných burzách. Nejprve mají různé plány poplatků za obchodování na webu a na mobilních zařízeních. Uživatelé také platí při uzavření obchodu dva poplatky: zaprvé je zde 0,5% „poplatek za pohodlí“.

Tento poplatek funguje podobně jako „poplatek za obchodování“ na jiných burzách. Vzhledem k tomu, že průměrný obchodní poplatek na většině kryptoměn je kolem 0,2%, je Gemini na drahé straně. Uživatelé navíc platí nejen poplatek za pohodlí, ale také poplatek za transakci.

Až do 200 USD bude transakční poplatek mezi 0,99 a 2,99 USD. U obchodů nad 200 USD bude transakční poplatek 1,49%.

Jinými slovy, pokud chcete koupit bitcoiny v hodnotě více než 200 USD (nebo jakýkoli jiný token uvedený na Gemini), zaplatíte celkový poplatek 1,99% (0,5 výhoda + 1,49 transakce). To je výjimečně vysoké.

Zabezpečení Gemini

Gemini bylo postaveno s ohledem na bezpečnost s cílem zajistit, aby nákup kryptoměn byl pohodlný a bezpečný. Jsou kompatibilní s SOC1 typ 1 a SOC2 typ 1 a typ 2.

Uživatelé se také mohou rozhodnout chránit své účty hardwarovým bezpečnostním klíčem přes WebAuthn. Z bezpečnostního hlediska je Gemini na stejné úrovni jako nejlepší kryptoměnové burzy.

Ověření Gemini:

Gemini vyžaduje úplné ověření ID, aby měl plný obchodní přístup. Uživatelé z USA budou muset předložit doklad totožnosti prostřednictvím platného ID, řidičského průkazu nebo pasu. Mezinárodní uživatelé budou obvykle muset předložit doklad totožnosti i doklad o pobytu (sken bankovního výpisu nebo účtu za služby nebo služby na domovskou adresu uživatele).

Několik uživatelů si stěžovalo na to, že proces ověření trval příliš dlouho; v některých případech více než jeden měsíc.

Je Gemini Legit?

Gemini je regulován jako důvěryhodná společnost NYSDFS, takže jsou tak legitimní, jak můžete získat.

Recenze Gemini

Newyorská burza kryptoměn Gemini byla postavena na myšlence, aby nákupy kryptoměny byly snadné a bezpečné. A to určitě splnili.

Nováčci si mohou své první žetony snadno koupit na burze Gemini ™, zatímco platforma Gemini Active Trader ™ je k dispozici těm, kteří chtějí pokročilejší funkce. Mají také vynikající mobilní aplikaci a nabízejí pojištěnou úschovu pro 30 kryptoměn.

Nevýhodou je, že tokeny dostupné pro nákup a obchodování jsou omezeny na bitcoiny a ether a poplatky mohou být velmi vysoké.

Blíženci Pros

 • Snadno použitelné rozhraní pro začátečníky
 • Pokročilé platformy dostupné pro odborníky
 • Rychlé a bezpečné
 • Dobrá mobilní aplikace
 • Díky Gemini Pay je používání kryptoměny ve skutečném světě mnohem jednodušší
 • Pojištěná služba kryptoměny
 • Program doporučení

Gemini Cons

 • K dispozici pouze v několika zemích
 • Omezený výběr tokenů
 • Žádné financování prostřednictvím kreditních karet; pouze bankovní převody a kryptoměny
 • Poplatky mohou být velmi vysoké
 • Pomalý proces ověřování
 • Pomalá zákaznická podpora

Navštivte Exchange

Co je Coinbase Pro?

gemini vs coinbase pro

Pokud nejste v krypto světě extrémně noví, pravděpodobně jste o Coinbase slyšeli.

Co možná nevíte, je to, že Coinbase má dvě různé platformy: samotnou Coinbase (zaměřenou na začínající uživatele a nabízí snadný způsob, jak začít nakupovat kryptoměny) a Coinbase Pro, určený pro zkušené obchodníky, který jim nabízí pokročilé funkce s nižšími poplatky.

Coinbase je tedy snadno použitelná platforma, která vám umožní nakupovat kryptoměny. Na Coinbase však není kryptoměnové obchodování téměř žádné.

Společnost Coinbase, která si uvědomila, že v kryptoměnách existuje velký nevyužitý potenciál, zahájila v roce 2015 GDAX (Global Digital Asset Exchange), aby nabídla pokročilejší možnosti odborným obchodníkům.

Později, v květnu 2018, Coinbase oznámila, že přidá některé nové funkce a rebranding GDAX jako Coinbase Pro.

Funkce Coinbase Pro:

 • Coinbase API: API zahrnuje webovou zásuvku, která může získat přístup k tržním datům v reálném čase a umožňuje programování obchodních robotů pro automatizaci transakcí.
 • Mobilní aplikace: Pro pohodlné obchodování na cestách. K dispozici pro zařízení Android i iOS.
 • Pojištěná úschova: Všechny zůstatky jsou kryty pojištěním FDIC, až do výše 250 000 USD na zákazníka.
 • Pokročilé možnosti obchodování: Coinbase Pro umožňuje zastavit i omezit pokyny. K dispozici je také obchodování s marží, i když ne všem uživatelům.

Poplatky za Coinbase Pro:

Coinbase Pro nefunguje s jediným pevným obchodním poplatkem. Uživatelé jsou zařazeni do „cenových úrovní“ podle jejich objemu obchodování za posledních 30 dní.

První úroveň je pro uživatele s 30denním objemem obchodování do 10 000 USD a poplatek za tvorbu této úrovně je 0,5% (vyšší než průměr). Pro další vrstvu (10 000–50 000 USD) je poplatek tvůrce 0,35%.

Poplatky mohou být až 0,04%, ale abyste je mohli získat, musíte mít objem obchodování přes 1 miliardu USD.

Zabezpečení Coinbase Pro:

Uživatelé si mohou vybrat jednu ze tří metod ochrany svých účtů. První možností je příjem jednorázových klíčů prostřednictvím SMS. Druhý zahrnuje klíče na jedno použití vygenerované softwarem 2FA (Two-Factor Authentication), jako je Authy nebo Google Authenticator.

Nakonec si uživatelé mohou vybrat hardwarový bezpečnostní klíč, pokud podporuje standard U2F / WebAuthN. Zabezpečení Coinbase Pro je na stejné úrovni jako všechny nejlepší kryptoburzy.

Ověření Coinbase Pro:

Ověření pro účty Coinbase Pro se liší podle země uživatele, ale obecně se skládá ze dvojího procesu. Jeden z nich bude poskytovat státem vydaný průkaz totožnosti, jako je pas, řidičský průkaz nebo průkaz totožnosti.

Druhým by mohlo být druhé ID nebo vyplnění sady otázek k ověření identity. Proces je obecně rychlý a lze ho dosáhnout pomocí mobilní aplikace společnosti Coinbase.

Je Coinbase Pro Legit?

Coinbase, mateřská společnost Coinbase Pro, je jednou z nejdůvěryhodnějších burz kryptoměn, která existuje od roku 2012.

Uživatelské účty jsou pojištěny až do výše 250 000 USD pojištěním FDIC a jsou registrovány u FinCEN (síť pro vymáhání finančních zločinů amerického ministerstva financí). Takže ano. Jsou legitimní.

Recenze Coinbase Pro

Pokud jste ve světě kryptoměn nováčkem a hledáte jen koupit nějaké bitcoiny nebo ethery, abyste si uchovali hodnotu svých peněz nebo doufáte, že cena prudce vzroste, pak Coinbase Pro pravděpodobně není tou nejlepší volbou pro vás.

Koneckonců, cílovou skupinou Coinbase Pro jsou odborní a velkoobjemoví kryptoobchodníci. Tento typ uživatelů má výhodu pokročilých možností, ale pro mnoho lidí může být výběr mincí velmi omezený.

Přestože 21 kryptoměn Coinbase Pro je mnohem více než dvě Gemini, existují burzy, které uvádějí stovky kryptoměn.

Také, pokud jste obchodníkem s nízkým objemem, jiné burzy nabízejí poplatky, které jsou nižší než výhody Coinbase Pros. Ale pokud jste náhodou mezi jejich zamýšlenými uživateli, pak Coinbase Pro stojí za vyzkoušení.

Klady Coinbase Pro

 • Rychlé a bezpečné
 • Pokročilé možnosti pro zkušené obchodníky
 • Robustní API
 • Dobrá mobilní aplikace
 • Pojištěná úschova kryptoměny

Coinbasse Pro ‘Cons

 • K dispozici je omezený počet mincí
 • Žádné financování prostřednictvím kreditní karty; pouze bankovní převod
 • Poplatky pro obchodníky s velkým objemem jsou vyšší než průměr

Navštivte Exchange

Gemini vs Coinbase Pro … Zabaleno

Podívali jsme se na dvě vynikající burzy kryptoměn: Gemini a Coinbase Pro. Každá společnost však nabízí dvě samostatné platformy: jednu pro začínající obchodníky (Gemini ™ a Coinbase) a jednu s pokročilými funkcemi pro zkušené obchodníky (Gemini Active Trader ™ a Coinbase Pro).

Pokud jste nováčkem, který podniká první kroky v kryptoměně, pravděpodobně oceníte mnoho funkcí, které Gemini nabízí, a program Gemini Pay je vynikajícím příkladem společnosti, díky níž jsou kryptoměny použitelné v reálném světě.

Coinbase může být přímočařejší pro nákup vašich prvních žetonů, ale Gemini vám s nimi umožní více. Coinbase má také vysoké poplatky za vklad a výběr, což z dlouhodobého hlediska může znamenat spoustu peněz.

Pro nováčky je tedy Gemini na špici. Věci se liší u aktivních a zkušených obchodníků. Tito uživatelé se o něco méně zajímají o každodenní použitelnost kryptoměn v reálném světě a více o jejich obchodování za účelem vydělávání peněz.

Pro ně může být Coinbase Pro lepší volbou než Gemini Active Trader ™, a to ze dvou hlavních důvodů: Coinbase Pro má širší výběr tokenů a obecně nižší poplatky, zejména pokud jde o velkoobjemové obchodníky.

Co o tobě? Jaký druh kryptoobchodníka jste teď, nebo je pravděpodobné, že budete v budoucnu? Nyní, když jste si přečetli toto srovnání Gemini vs Coinbase Pro, máte informace, které potřebujete, abyste si mohli vybrat, která platforma pro výměnu vám nejlépe vyhovuje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me