Verge VS Monero 2021: Na které mince na ochranu soukromí byste měli vsadit?

Diskuse Verge vs Monero je v dnešní době bzučivým problémem ohledně toho, co by mělo být považováno za nejlepší mince na ochranu soukromí, které mají být použity. Ale nejdříve, co máme na mysli pod pojmem soukromí mince? Jak fungují? Mince na ochranu osobních údajů jsou jedinečné kryptoměny, které umožňují uživateli skrýt svou vlastní identitu. Hrají zásadní roli v digitálním světě.

Tito uživatelé soukromých coinů musí mít vliv na své transakce, a to je i nadále nevystopovatelné. To umožňuje, aby obchodní transakce zůstaly anonymní, což činí soukromí zcela chráněným a bezpečným. Soukromí uživatelů se stává nevystopovatelným a chráněným a stává se hlavním cílem ochrany soukromých mincí.

Dva z nejvíce konkurenceschopných coinů na ochranu soukromí jsou Verge XVG a Monero XMR. Tvrdí, že jsou lepší než jiné mince na ochranu osobních údajů přítomné na trhu. Co je ale podle vás mezi těmito měnami nejlepší?

Pojďme se nyní blíže podívat na Verge XVG a Monero XMR, s tím můžeme srovnat, která z těchto dvou coinů na ochranu soukromí funguje lépe.

Porovnat srovnávací tabulku VS Monero

Verge XVG Monero XMR
Algoritmus těžby: Scrypt, X17, Lyra2rev2, Myriad-Groestl a Blake2S Algoritmus těžby: RandomX
Původ Coinbase: Dogecoin DOGE Původ Coinbase: Bytecoin BCN
Těžařský hardware: CPU, GPU a ASIC Těžařský hardware: CPU a GPU
Projektový tým: Známé a viditelné Projektový tým: Anonymní
Vývoj a marketing: Týmově řízený Vývoj a marketing: Komunitní
Funkce ochrany osobních údajů: TOR a I2P Funkce ochrany osobních údajů: Vyzváněcí podpisy a tajné adresy
Fungible: Ne Fungible: Ano
Decentralizované: Ano Decentralizované: Ano
Cirkulační napájení: 16 370 089 543 Cirkulační napájení: 17,723,193
Navštivte Exchange Navštivte Exchange

Hlavní rozdíl

Hlavním rozdílem mezi měnou Verge XVG a měnou Monero XMR jsou technické funkce ochrany osobních údajů, které mají. První z nich využívala dvě technologie ochrany soukromí, jako je I2P (Neviditelný internetový projekt) a TOR (Cibulový směrovač), díky nimž jsou informace o uživateli stále skryty a zakryty.

Na druhé straně tyto využívají také známé jako prstenové podpisy a tajné adresy, které pomáhají maskovat transakce od osob odesílatele i příjemce.

 Co je Verge XVG?

hrana vs monero

 Okraj Původ a historie

Před zrodem měny Verge bylo zformulováno a rozděleno několik kryptoměn. Začalo to tím, že Charlie Lee duplikoval programovací jazyk bitcoinových BTC Satoshi Nakamota, aby vygeneroval svou litecoinovou LTC síť.

Reprodukce a úpravy stávajícího kódu jsou v té době velmi prominentní, což se označuje jako vidlice codebase. Později zakladatelé Luckycoin LKY vytvořili vidličku kódu Litecoin a programátoři Dogecoin zkopírovali kód Luckycoin.

V září 2014 byl navíc Dogecoin rozdvojen do Dogecoin Dark s cílem vytvořit celkovou anonymitu mince se skutečnou decentralizací. Vzhledem k progresivní komunitě a plánu dokončenému vývojáři Dogecoin Dark byl rebrandován do mince „Verge“.

V roce 2017 se z něj vyvinul obrovský hráč na trhu s řadou partnerství, kde již nebylo možné s brandingem dál zacházet. Verge (XVG) byl v uplynulém roce uveden ve zpravodajském a mediálním průmyslu. Důvodem je, že mince ochrany soukromí Verge byla při určitých příležitostech úspěšně napadena na 51%.

Verge (XVG) bzučí po celém internetu a v některých kryptomediálních institucích se stal titulkem. Toto je také známé pro své propojení a na některých hlavních webech s obsahem pro dospělé.

Okrajová těžba a ziskovost

Algoritmy těžby pro Verge coin nabízejí řadu možností.

Máte 5 možností při výběru snadnosti implementace těžby mincí, jako jsou Scrypt, X17, Lyra2rev2, Myriad-Groestl a Blake2S.

Jako těžební média můžete také využít CPU, GPU a ASIC.

Bohužel všechny tyto těžební algoritmy a těžební zařízení v současné době běží se ztrátou, pokud nemají konkurenční výhodu oproti jiným těžařům.

Verge Protýmové týmy, marketing a financování

Tým Verge má špičku, pokud jde o branding a marketingovou strategii. Mohou snadno upoutat pozornost komunity a vybudovat si s nimi důvěru díky dobře kvalifikovanému týmu vývojářů, vedoucích pracovníků, obchodníků a poradců.

Mají také účinek „hromadného přijetí“, díky kterému mohou uživatelé kryptoměny vidět skupinu lidí, kteří jsou odpovědní a zodpovědní za konkrétní projekt. Následně máme pocit, že Verge nemusí být nejlepším technickým produktem ve srovnání s Monero, ale velmi dobře rozumí správné směsi sociálního podnikání a marketingu.

Jejich plán je velmi jasný, pokud jde o cíle projektu. Mají samozřejmě seznam sponzorovaných sportovců z Motorsportu, jehož cílem je zvýšit povědomí o značce a přijetí jejich kryptoměny.

Kromě toho má Verge působivý seznam prodejců a směnárenských trhů, které spotřebitelům umožňují využívat XVG k nákupu svých produktů. Tým začal získávat finanční prostředky prostřednictvím darů poskytovaných komunitou.

Verge Funkce ochrany osobních údajů

Společnost Verge nemusí být vaší nejlepší volbou pro nezákonné činnosti, jako je praní špinavých peněz nebo finanční hackerství. Někdo může vystopovat a dokázat, že ty děláš ty ty. To je způsobeno některými nedokonalostmi soukromí vloženými do jeho architektury algoritmu.

Funkce ochrany soukromí Verge využívá dvě různé technologie, které vytvářejí skryté a nejasné informace o uživatelských datech za všech okolností, například TOR (The Onion Router) a I2P (Invisible Internet Project)..

I2P používá vysoce anonymní a skryté služby tunelování, které vytvářejí nepodepsaná data odesílaná do blockchainu Verge s vrstvami šifrování na paket. TOR (The Onion Router) je služba IP, která umožňuje skrytou komunikaci v síti. TOR také komplikuje každého, kdo chce analyzovat dopravní data a další nástroje pro sledování.

Každá transakce, která byla provedena v síti, je velmi viditelná a může ji vidět jakákoli entita, ale chrání uživatelské znaky a pozice integrací TOR i I2P, aby neznázorňovaly adresy IP. Pokud uživatel odesílá nebo přijímá prostředky, jeho adresa peněženky je k dispozici protistraně, která je nějakým způsobem podobná veřejné účetní knize.

Protistrana má možnost adresu zkontrolovat a prošetřit. Může také identifikovat počet dostupných fondů; prozkoumat, kde byly dříve získány všechny finanční prostředky a kde byly dříve použity jiné finanční prostředky.

Stručně řečeno, kdokoli může kontrolovat a sledovat vaše finanční pohyby napříč blockchainem Verge. To by souviselo s poskytnutím přístupového klíče ke všem vašim minulým i budoucím výpisům z kreditních karet, což bude z nějakého důvodu noční můra. Naštěstí máme nějaké obraty a vylepšení s blockchainem Verge, abychom minimalizovali a nebyli podezřelí.

Rozptýlejte své mince na různých blocích, může být odpovědí pomocí peněženky Samurai, která má protokol Staggered Ricochet. Uděláte všechny tyto věci, ale bude vás to nějaký čas táhnout a bude to stát transakční poplatky spojené s těmito dalšími kroky.

Viditelná může být také peněženka velryby nebo bohatý seznam, který lze sledovat jejich transakce v blockchainu Verge. Mohli by být opatrní při provedených transakcích, které mnoho pozorovatelů online i sledovačů velryb bot soustředí pozornost na své plně zabalené peněženky.

Verge Pros & Nevýhody

Verge Pros

 • Silný marketing a propagace značky
 • Aktivní členové komunity
 • Vysoká propustnost
 • Uvedeno na mnoha renomovaných burzách
 • Podporováno různými peněženkami nebo řešeními úschovy

Verge Cons

 • Spojeno s aplikací Dark Web
 • Opírající se o stránky zaměřené na dospělé
 • Menší funkce ochrany osobních údajů ve srovnání s jinými mincemi ochrany osobních údajů

Navštivte web

Verge Výhody

Propagace marketingu a značky přinesla odvahu měně Verge oslovit více komunit i postupné aktualizace v síti.

Díky funkci ochrany osobních údajů společnosti Verge jsou informace o uživateli (identita a umístění) v blockchainu skryté a skryté.

Kromě toho má vysoce škálovatelnou a mnohem rychlejší transakci za sekundu, aby ji bylo možné porovnat s jinými kryptoměnami, a má řadu kryptoměnových trhů a peněženkových řešení, která podporují XVG.

Okrajové nevýhody

Měna Verge je spojena s weby s obsahem pro dospělé a jinými temnými webovými aplikacemi, díky nimž je pro tento aspekt velmi vhodná.

Není to funkce úplného soukromí, jako několik dalších kryptoměn, jako je Monero, Zcash a další.

Co je Monero XMR?

Monero Původ a historie

Cryptonote byl vytvořen za účelem řešení konkrétních závad v bitcoinovém algoritmu. Řada kryptoměn využívá protokol vrstvy Cryptonote, ale Bytecoin BCN byl první a původní anonymní mince. Je to výhodné a autentické, protože bylo vytvořeno z řádku na řádek kódů a nejednalo se o vidličku z žádných jiných kryptografických algoritmů..

Cestou zpět v časech má implementace předem vytěžených měn negativní dopady. To je způsobeno skutečností, že krypto marketing je akce řízená komunitou, úspěch spočívá v rukou kryptogeeků, kteří měnu využívají. Bytecoin dostal od komunity odpor, protože 80% jeho zásob mincí bylo předminování.

Skupiny jednotlivců se shromažďují, aby rozdvojily a vytvořily novou měnu „BitMonero“, což je kombinace „bit“ bitcoinu a monera, což v esperantu znamená „mince“. Kvůli špatnému vývoji a problémům vyplývajícím z algoritmu to opravila komunita vedená Johnny Mnemonic.

Později byl název změněn na „Monero“. Bylo zahájeno v dubnu 2014 bez předminování mincí z celkové zásoby a žádná část blokové odměny nepřišla na vývoj. Společnost Monero od svého uvedení na trh zaznamenala řadu vylepšení. Všechna jeho vylepšení většinou poskytují propracované zabezpečení, soukromí a případ použití platformy.

Tým se i nadále musí rozvíjet s cíli soukromí a bezpečnosti na prvním místě, pohodlí používání a efektivity na druhém.

Monero těžba a ziskovost

Na druhou stranu vývojáři Monero neustále aktualizují svůj jediný těžařský algoritmus (nyní RandomX), aby se vyhnuli výrobcům ASIC (Application Specific Integrated Circuit)..

Jsou také ochotni rozdělovat blockchain Monero, kdykoli je to potřeba. To neznamená, že miner ASIC není k dispozici pro Monero, ale je pravděpodobnější, že to udělají tajně. Mince Monero lze těžit pouze pomocí CPU a GPU, aby byla zajištěna větší decentralizace.

V době vytváření článku může být těžba v algoritmu RandomX zisková, pokud máte levnou a bezplatnou elektřinu a minimální náklady na údržbu. Důvodem je nízká cena společnosti Monero na burzách kryptoměn.

Monero Protýmové týmy, marketing a financování

Tým měn Monero se tiše liší od výše zmíněné, pokud jde o obchodní a brandingové strategie. Nemají vůbec žádné informace o své obchodní organizační struktuře, což je zase neznámá a anonymní odpovědná skupina jednotlivců.

I když viditelně nemají obchodní manažery, obchodníky a poradce, všichni mají aktivní podporu založenou na komunitě, která vykonává všechny tyto role. Monero má však mimořádně kompetentní vývojový tým, který většinu času plně rozumí technickým aspektům a složitosti svého kódu.

Kdykoli se podíváte zpět do jejich plánovaného plánu, je to opravdu působivé a jasně definuje případ a cíl použití projektu. Absence běžných obchodníků se značkami neznamená, že nemají online akce.

Přesto sponzorují a přijímají také dary od komunity.

Funkce ochrany soukromí Monero

Každý, kdo si myslí, že algoritmus ochrany soukromí Monero je lepší než měna Verge? Ano, a má mnohem více, pokud jde o zabezpečení, a zůstává anonymní ve své blockchainové síti.

V Moneru nemusíte dělat nějaké další kroky, jen abyste své mince rozložili do různých peněženek. Rovněž to nebude vyžadovat žádný čas a poplatek za transakci. U peněženek pro velryby je to také komfortní zóna a není se čeho bát, protože nikdo nemůže vystopovat žádnou z vašich transakcí.

Monero má více jedinečných funkcí ochrany osobních údajů, jako jsou vyzváněcí podpisy a tajná adresa, které pomáhají pokrýt transakční data odesílatele a příjemce. Ve svém blockchainu vytváří prstenový podpis směs veřejných klíčů a klíče účtu uživatele.

Třetí strany tedy nejsou schopny přiřadit klíče buď z veřejného, ​​nebo z uživatelského klíče a také nemohou propojit uživatele a podpis úplně. Všechny tyto věci jsou velmi výhodné pro jakékoli nezákonné činnosti, které lze provádět v síti Monero.

Hackeři by z tohoto důvodu upřednostňovali jiné Monero než Verge. Před časem nastaly u společnosti Monero problémy, protože ji hackeři používají pro kryptoměnu a těžbu v prohlížeči. Prominentní ransomwarové útoky využívají Monero jako výkupné výměnou za dešifrovací klíče a zpětný přístup k vašim souborům.

Ačkoli vám nabízí přístup k vašim souborům, vždy si pamatujte, že by neměly být placeny, protože je budou používat znovu a znovu. Mohli by si myslet, že za takovou nelegální činnost mohou vždy získat peníze. Malware webových stránek také krade váš výpočetní výkon a těží určité množství Monera, zatímco váš prohlížeč má na svém webu otevřenou kartu.

Technicky řečeno, pokud hacker kompromituje a převezme kontrolu nad webem, může na web vložit kód, zatímco váš prohlížeč je na této stránce, váš počítač se pokusí vyřešit další blok na blockchainu Monero a tato odměna bude vyplacena hackerům.

Nepříznivě to lze provést na libovolném webu bez přísných bezpečnostních opatření. Díky pokroku v kybernetické bezpečnosti jednotlivců, společností a dalších začínajících podniků byly ransomware, malware a další hackerské aktivity minimalizovány prováděním upgradů a aktualizací systému.

Monero Pros & Nevýhody

Monero Pros

 • Považován za jedno z nejvíce soukromých krypt
 • Nelze sledovat transakci
 • Dynamická škálovatelnost
 • Aktivní komunita vývojářů

Monero Cons

 • Hlavní burzy se zdráhají podporovat Monero kvůli regulačním obavám
 • Omezená podpora hardwaru a peněženky
 • Centralizovaná těžba

Navštivte web

Monero Výhody

 Monero je považováno za jednu z nejvíce soukromých kryptoměn. Nelze vysledovat nebo identifikovat transakci a propojit ji s identitou osoby.

Monero blockchain má dynamickou škálovatelnost, což znamená, že transakční poplatky zůstávají stejné, i když je využíván ve špičkových sazbách.

Vývojáři komunity také skvěle dělají některá vylepšení sítě, která zvyšují obrovskou výhodu Monera nad jinými měnami.

Monero Nevýhody

 Několik hlavních burz kryptoměn nepodporuje Monero kvůli jeho funkcím ochrany soukromí a dodržování postupů AML a KYC.

Je obtížné vypořádat se s jinými úložišti než s kryptoměnami kvůli omezenému počtu hardwarových a vícekryptových řešení, která podporují Monero.

Existuje velká centralizovaná těžba, která zhruba odhaduje, že 43% hodnoty hash pochází pouze ze tří těžebních fondů, přestože je ASIC rezistentní.

Viz také: Jak nakupovat Monero

Verge VS Monero: Závěr

Monero má výhodu ve všech metrikách z některých důvodů oproti Verge. Tržní cena za minci je kritériem a také důkazem toho, jak probíhá vývoj projektu. Odráží to také tržní kapitalizaci, objem obchodování a sílu hash sítě, což vše dává Moneru silnější protokol.

Historické maximum, ve srovnání se současnou cenou, ukazuje, že Monero si na tomto medvědím trhu vedlo lépe s Verge. Kromě toho Monero ztratilo 92% své hodnoty, zatímco Verge ztratil 99% a číslo říká všechno. Kryptoměna Monero i Verge má velmi jedinečné funkce a má různé scénáře použití.

Všechny mají stejný cíl, jehož cílem je poskytnout dynamičtější a decentralizovanější finanční systémy, které jsou komunitní, bezpečné a soukromé mince. Ale nemůžeme jen neposlouchat a být pro vládu neviditelní, protože je to považováno za propadnutí občanů a to se děje globálně.

Celá vláda na celém světě to považuje za porušení postupů proti praní peněz (AML) a know-your-customer (KYC), na oplátku vám může hrozit uvěznění nebo smrt v závislosti na zemi, ve které žijete. Předpokládají, že jste uznáni vinnými z nezákonných aktivit, které jste provedli s využitím měny Monero nebo Verge.

Pro profesionální zločince a politické aktivisty, kteří se musí skrývat, aby měli živobytí, mají dostatek informací, aby mohli riskovat své životy a technicky vědět, co je pro ně lepší.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me