Jaxx VS Exodus 2021: [Průvodce srovnáním peněženky a recenze]

Stejně jako existuje spousta kryptoměn, existuje také spousta kryptoměnových peněženek. Hardware nebo software, stolní nebo mobilní zařízení, jedna měna nebo více měn, je z čeho vybírat. Pokud si uděláte malý průzkum nejlepší krypto peněženky, Jaxx a Exodus se trvale řadí mezi špičku. Ale jaký je mezi nimi rozdíl?

Kdo by vyšel na vrchol v bitvě Jaxx VS Exodus? Čtěte dále a získáte úplného průvodce srovnáním a recenzi každé mince.

Srovnávací tabulka Jaxx vs Exodus

JaxxExodus
Jaxx Exodus
Typ: Desktop (Windows, macOS, Linux) Typ: Desktop (Windows, macOS, Linux)
Seznam kryptoměn: 90+ Seznam kryptoměn: 100+
Podpora hardwarové peněženky: Ne Podpora hardwarové peněženky: Ano
Přátelské rozhraní pro začátečníky: Ano Přátelské rozhraní pro začátečníky: Ano
Mobilní aplikace: Ano Mobilní aplikace: Ano
Cena: Volný, uvolnit Cena: Volný, uvolnit
Navštivte Peněženku Navštivte Peněženku

Hlavní rozdíl

Hlavní rozdíl mezi nimi je v tom, že Exodus podporuje hardwarovou peněženku Trezor. Jaxx v té době nemá žádnou podporu pro hardwarové peněženky, i když tvrdí, že tato funkce může být v budoucnu přidána.

Obě peněženky jsou ve většině ostatních aspektů velmi podobné.

Co je Jaxx?

jaxx vs exodus

Jaxx je softwarová peněženka s více měnami, kterou v roce 2014 vytvořil Anthony Diiorio, jeden ze spoluzakladatelů blockchainu Ethereum.

Tato recenze se ve skutečnosti zaměří na peněženku Jaxx Liberty, což je novější verze, která nahradila starou peněženku Jaxx, ačkoli obě jsou stále kolem.

Stahování a používání je zdarma a je k dispozici pro všechny hlavní platformy pro stolní počítače: macOS, Windows (32- a 64bitový) a Linux (32- a 64bitový). K dispozici jsou také mobilní aplikace pro Android i iOS. Je také k dispozici jako rozšíření prohlížeče Chrome.

Funkce:

 • Uživatelsky přívětivé rozhraní: stolní i mobilní aplikace se vyznačují jednoduchým a čistým rozhraním, které uživatelům umožňuje zobrazit jejich zůstatky (obecné i pro každou minci), historii transakcí a další relevantní informace.
 • Podporováno více měn: V současné době Jaxx podporuje více než 90 kryptoměn, od nejznámějších jako bitcoin, litecoin a ether až po dobrý výběr altcoinů.
 • Propojení mezi zařízeními: peněženka Jaxx Liberty je k dispozici pro všechny hlavní platformy, stolní i mobilní. To znamená, že můžete nainstalovat peněženku na více zařízení současně. Jaxx vám umožňuje propojit všechna vaše zařízení dohromady, což znamená, že ke svým účtům máte přístup z počítače, tabletu nebo smartphonu.
 • Integrovaná kryptoburza: Jaxx Liberty používá API Changelly a Shapeshift k napájení vestavěné burzy, která vám umožní nakupovat, prodávat a vyměňovat kryptoměny.
 • Integrovaný průzkumník bloků: Jaxx má vestavěný průzkumník bloků, který umožňuje zobrazit informace o transakcích na blockchainu bez opuštění aplikace.
 • Integrovaný průzkumník zpráv: modul zpráv Jaxx Liberty přináší denní hlavní zprávy o kryptoměnách přímo do vaší peněženky.

Poplatky za peněženku Jaxx Liberty:

Jaxx je zdarma ke stažení a používání a neúčtuje si žádné transakční poplatky. Samozřejmě, za každé zaslání kryptoměny do jiné peněženky je poplatek za transakci.

Tento poplatek závisí na konkrétním tokenu, který posíláte, a na tom, jak vysoká je aktivita v blockchainu v daném konkrétním čase. Jedná se ale o síťový poplatek, který se platí blockchainu, nikoli společnosti Jaxx.

Pokud jde o síťové poplatky, při odesílání kryptoměny do jiné peněženky vám Jaxx umožňuje vybrat si mezi „vysokými“, „středními“ nebo „nízkými“ poplatky. Placení vyšších poplatků znamená, že vaše transakce projde rychleji, ale pokud vám nevadí čekat, máte k dispozici další dvě možnosti.

Jak tedy Jaxx vydělává peníze? Při výměně účtují poplatek za transakci. Jinými slovy, když používají Changelly nebo Shapeshift API k výměně jednoho tokenu za jiný.

Zabezpečení Jaxx

Žádná recenze o Jaxxu nemůže být úplná, aniž by se řešila základní otázka: „Je peněženka Jaxx Liberty bezpečná?“. Jaxx Liberty ukládá vaše soukromé klíče do vašeho zařízení a ne na žádné online servery.

A to je dobrá věc, protože to znamená, že pouze vy máte kontrolu nad svými klíči, i když je jejich web jakýmkoli způsobem ohrožen.

Získání klíčů zpět, pokud je zařízení poškozeno, se provádí pomocí počáteční fráze (což je něco jako heslo), kterou byste měli bezpečně uchovávat.

Nevýhodou je, že neexistuje podpora pro 2FA, která by umožňovala další vrstvu zabezpečení.

Recenze Jaxx Liberty

Peněženka Jaxx Liberty je často hodnocena jako jedna z nejlepších aplikací pro bitcoinové peněženky. A zatrhává mnoho správných políček; je to peněženka s více měnami, což znamená, že nebudete muset načítat do počítače nebo telefonu stovky aplikací, pokud se chystáte zpracovat spoustu tokenů.

Vaše soukromé klíče jsou bezpečně uloženy offline. Má vestavěnou krypto burzu, zpravodajský kanál a průzkumníka bloků a synchronizuje se se všemi vašimi různými zařízeními.

I když to má hodně co dělat, existují dva problémy související s bezpečností. Za prvé, peněženka Jaxx Liberty nemá žádnou podporu pro 2FA a její přidání by přidalo další vrstvu zabezpečení, která je vždy vítána.

Nejbezpečnějším způsobem, jak uložit vaši kryptoměnu, je zdaleka hardwarová peněženka, zejména pokud manipulujete s velkým množstvím. Schopnost připojení a synchronizace s hardwarovou peněženkou je další funkcí, která v Jaxxu chybí.

Profesionálové & Nevýhody

Jaxx Pros

 • Snadno použitelné rozhraní pro začátečníky
 • Peněženka s více měnami
 • K dispozici pro většinu desktopových a mobilních platforem
 • Propojování mezi zařízeními
 • Integrovaný průzkumník bloků
 • Integrovaná směnárna
 • Integrovaný zpravodajský kanál

Jaxx Cons

 • Č. 2FA
 • Žádná podpora pro hardwarové peněženky

Navštivte Peněženku

Co je Exodus?

Jaxx vs Exodus

Stejně jako předchozí položka v této recenzi je Exodus také softwarovou peněženkou pro více měn. To bylo vytvořeno v roce 2015 JP Richardson a Daniel Castagnoli, aby poskytli snadno použitelnou peněženku s kryptoměnou, kterou by bez problémů zvládli i začínající uživatelé.

Exodus je zdarma ke stažení a používání a je k dispozici na ploše pro systémy Linux, Windows a macOS a mobilní zařízení se systémem iOS a Android.

Funkce

 • Uživatelsky přívětivé rozhraní: Návrháři společnosti Exodus chtěli vytvořit jednoduchou peněženku, kterou by mohli snadno používat i nováčci v krypto světě. A určitě uspěli. Ačkoli existují další peněženky vhodné pro začátečníky, Exodus vychází na vrcholu pro své čisté a jednoduché uživatelské rozhraní
 • Podporováno více měn: V době psaní tohoto dokumentu podporuje Exodus více než 100 kryptoměn. Nejlepší tokeny jako bitcoin, litecoin, ether nebo zvlnění jsou samozřejmostí, ale můžete si tam uložit i některé zajímavé altcoiny.
 • Vestavěná kryptoburza: Jaxx Liberty používá API Changelly a Shapeshift k napájení vestavěné burzy, která vám umožní nakupovat, prodávat a vyměňovat kryptoměny.
 • Propojení mezi zařízeními: Pokud si Exodus nainstalujete na několik zařízení (řekněme na svůj notebook, chytrý telefon nebo tablet), budete je moci synchronizovat všechna a získat přístup ke svému krypto z kteréhokoli z nich.

Poplatky za exodus:

Exodus je zdarma ke stažení a používání, a přestože si účtuje transakční poplatek při používání jejich vestavěné směnárny, budete muset zaplatit poplatek za síť pokaždé, když odešlete krypto do jiné peněženky.

Na rozdíl od Jaxx vám Exodus nedovolí vybrat si mezi „vysokými“, „středními“ nebo „nízkými“ síťovými poplatky, takže můžete očekávat, že zaplatíte vysoké poplatky, pokud posíláte kryptoměny v době, kdy je blockchain velmi zaneprázdněný.

Zabezpečení Exodu

Zde si musíme znovu položit základní otázku: „Je Exodus bezpečný?“. Stejně jako Jaxx ukládá Exodus vaše soukromé klíče do vašeho zařízení a ne na žádné online servery. Získání klíčů zpět, pokud je zařízení poškozeno, se provádí pomocí počáteční fráze (což je něco jako heslo), kterou byste měli bezpečně uchovávat.

Stejně jako Jaxx neexistuje podpora pro 2FA, která by umožňovala další vrstvu zabezpečení. Jedno velké plus pro Exodus z hlediska bezpečnosti je, že jej lze spárovat s hardwarovou peněženkou Trezor. Hardwarové peněženky nabízejí nejvyšší úroveň zabezpečení pro ukládání kryptoměn.

Pokud se chystáte zvládnout velké částky, měli byste určitě zvážit nákup hardwarové peněženky. A pokud si koupíte Trezor, můžete jej snadno spárovat s Exodusem.

Exodus recenze

Exodus se trvale řadí mezi špičkové softwarové kryptoměnové peněženky a je k tomu dobrý důvod. Je navržen s ohledem na snadné použití a nabízí jedno z nejčistších a nejjednodušších uživatelských rozhraní.

Propojení mezi zařízeními a integrovaná funkce výměny je dobré pro obchodníky, kteří jsou na cestách, nebo pro ty, kteří používají kryptoměny jako skutečné měny.

I když mu chybí další vrstva zabezpečení, kterou 2FA nabízí, možnost jeho použití spárovaného s hardwarovou peněženkou mu dává náskok před některými konkurenty.

Profesionálové & Nevýhody

Exodus Pros

 • Snadno použitelné rozhraní pro začátečníky
 • Peněženka s více měnami
 • K dispozici pro většinu desktopových a mobilních platforem
 • Propojování mezi zařízeními
 • Integrovaná směnárna

Exodus Cons

 • Č. 2FA
 • Žádný integrovaný průzkumník bloků
 • Žádný vestavěný zdroj zpráv

Navštivte Peněženku

Jaxx vs Exodus: Závěr

Ve srovnání se dvěma špičkovými softwary nejsou krypto peněženky snadné. Existuje důvod, proč jsou Jaxx Liberty i Exodus trvale řazeny mezi nejlepší. Po přečtení tohoto srovnání Jaxx vs Exodus můžete vidět, že obě peněženky mají velmi podobné sady funkcí: jsou peněženky s více měnami, které jsou k dispozici pro většinu hlavních desktopových a mobilních operačních systémů, jsou vhodné pro začátečníky a mají vestavěné výměny.

Ani nepodporuje 2FA. Jaxx nabízí integrovaný průzkumník bloků a čtečku novinek. Exodus podporuje více kryptoměn (i když ne moc) a má tu výhodu, že podporuje hardwarové peněženky.

Pokud jste začátečník a jen se nedbale dostáváte do kryptoměny, můžete ocenit čtečku zpráv a průzkumníka Jaxx. Ale pokud se chystáte zvládnout spoustu kryptoměn nebo prostě chcete extra zabezpečení, které hardwarové peněženky nabízejí, pak má Exodus výhodu.

Koneckonců, pokud chcete držet krok se zprávami peněženky Exodus, můžete vždy přejít na jejich web nebo sociální média. Co si o tom myslíte? Která z těchto dvou peněženek vám lépe vyhovuje? Sdělte své názory v komentářích níže.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me