Recenze Gatehub: Stále bezpečná webová peněženka k použití v roce 2021?

V této recenzi Gatehub budeme analyzovat platformu podle následujících kritérií, abyste mohli učinit informované rozhodnutí o tom, zda je Gatehub bezpečně použit pro vaši krypto aktivitu. Gatehub budeme hodnotit podle následujících kritérií; použitelnost, poplatky, partnerství, bezpečnost (nechvalně známý hack Gatehub) a dokonce se podíváme na alternativy Gatehub, pokud se rozhodnete je nepoužívat.

Jste připraveni začít?

Co je Gatehub?

recenze brány

Gatehub je online platforma webové peněženky, která podporuje několik populárních kryptoměn a také funguje jako USD. Stejně jako většina aktuálně vyvinutých platforem krypto peněženky, i Gatehub přichází s vlastní vestavěnou kryptoburzou. To jednoduše znamená, že platforma Gatehub vám umožňuje ukládat a obchodovat s krypto a fiat.

Peněženka Gatehub je online a je přístupná pouze přes internet pomocí stolního zařízení (Windows, Linux nebo Mac) nebo mobilního zařízení (Android nebo iOS).

V roce 2014, kdy byl Gatehub poprvé vytvořen, byl vyvinut výhradně pro kryptoměnu Ripple (XRP). Ale s časem a dalším pokrokem ve vývoji nyní podporuje další mince.

Gatehub byl vyvinut společností Gatehub Ltd, britskou nadnárodní fintech společností, která se specializuje na vývoj finančních služeb a produktů, mezi něž patří globální systém vypořádání založený na blockchainu, platební schéma založené na interledgeru, digitální peněženka, konektor a služba brány.

S Gatehubem můžete přijímat, odesílat a ukládat kryptoměny. Stává se mnohem jednodušší, pokud je přenos mezi dvěma uživateli Gatehubu, protože odesílatel musí pouze zadat uživatelské jméno brány Gatehub, aby bylo možné provést bezproblémový a přímý přenos. Pokud má být provedeno srovnání, lze tuto funkci brány Gatehub považovat za chybějící na jiných platformách krypto peněženky.

Gatehub byl vytvořen pro uživatele kryptoměn – uživatele kryptoměny a obchodníky, aby jim umožnil snadné ukládání a přenos zvlnění (XRP) a dalších kryptoměn mezi ostatními uživateli brány Gatehub a také do jiných krypto peněženek nebo burz.

Jak funguje peněženka Gatehub?

Jak již bylo zmíněno dříve v této recenzi Gatehub, Gatehub byl původně vyvinut tak, aby vyhovoval pouze Ripple (XRP). Ale v současné době Gatehub podporuje celkem 8 různých kryptoměn (včetně Ripple). Zbytek těchto coinů jsou Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Augur (REP), Xaurum (XAUR), Dash (DASH), Ethereum (ETH) a Ethereum Classic (ETC).

Gatehub také podporuje fiat. Dodává se s integrovaným systémem platebních bran, který umožňuje vklad fiat. To jednoduše znamená, že můžete svůj účet Gatehub snadno financovat pomocí bankovního účtu provedením bankovního převodu buď prostřednictvím SEPA nebo SWIFT.

Tento integrovaný systém platební brány aktuálně podporuje USD, JPY, EUR a CNY. Než však budete moci používat funkci fiat a provádět vklad prostřednictvím svého bankovního účtu, budete muset projít ověřovacím postupem KYC.

recenze brány

Tento postup ověření bude vyžadovat některé podrobné informace o vás jako jednotlivci nebo společnosti, pokud se registrujete a ověřujete jako právnická osoba. Poté nahrajte požadované dokumenty, které budou obsahovat kopie všech přijatých identifikačních dokumentů a vašeho osobního nebo firemního dokladu o adrese pomocí bankovního výpisu z účtu nebo jakéhokoli schváleného dokumentu faktury.

Jednou konkrétní chybou tohoto postupu ověření je, že může trvat několik dní, než bude váš účet ověřen, takže to není příliš dobrý přístup, pokud máte v plánu koupit konkrétní minci ihned po získání účtu Gatehub, budete mít financovat svůj účet pomocí kryptoměny, dokud nebude váš účet ověřen.

Na rozdíl od většiny peněženek, které přijímají různé formy bankovních převodů, je Gatehub omezen pouze na SEPA a SWIFT a nepřijímá ani vklady prostřednictvím debetních a kreditních karet.

Kromě těchto nedostatků vyniká Gatehub jako klasická krypto peněženka prostřednictvím podpory fiat vkladů. Díky uživatelsky přívětivému rozhraní peněženky a webové stránce je obecně velmi snadné použití spolu se současnou podporou dalších populárních coinů kromě Ripple, Gatehub se stává dokonalou platformou peněženky pro začátečníky v kryptoměně a další uživatele, kteří nejsou používá se k technické stránce peněženky.

Kromě poskytování kryptoměny a fiat peněženky přichází platforma Gatehub také s burzou, kde mohou uživatelé interně obchodovat se svými mincemi za jiné mince za průměrný obchodní poplatek bez potíží a bez nutnosti převádět takové mince na burzu.

Gatehub Poplatky

Poplatky Gatehub zahrnují jeho obchodní poplatky, poplatky za vklad a poplatky za výběr.

Poplatky za obchodování jsou označeny na 0,30% paušálně, což znamená, že tvůrci i příjemci v každé obchodní transakci platí 0,30% z celkové částky uskutečněného obchodu jako poplatek Gatehubu.

Poplatky za vklad nejsou pevné, ale liší se. Vše záleží na metodě použité uživatelem k vložení prostředků na účet Gatehub.

Poplatky za výběr jsou u výběrů BTC stanoveny na 0,005 BTC.

Nastavení účtu Gatehub je však zdarma, vklady využívající SEPA jsou také zdarma. U transakcí XRP však existuje poplatek za zvlnění 0,2% a je třeba zachovat minimálně 20 zvlnění jako základní zůstatek pro zvlněnou peněženku, aby byla aktivní, stejně jako ostatní peněženky XRP.

Gatehub partnerství

Gatehub jako brána hlavní knihy XRP vstoupil do partnerské dohody se společností Coil letos v říjnu 2019.

Díky tomu je společnost Coil odpovědná za poskytnutí nové metody vkladu založené na Interledger pro uživatele Gatehub a uživatele coil, což zase umožní tvůrcům obsahu monetizovat jejich webové stránky a dostávat výplaty v reálném čase. V tomto případě tedy Coil poskytuje nové interlinggerové platební schéma a Gatehub provádí platby XRP tvůrcům obsahu na Coil. Jedná se o velký vývoj jak pro Coil, Gatehub, tak pro blockchainový ekosystém jako celek.

Je Gatehub bezpečný? 

Velmi důležitou součástí této recenze Gatehub je bezpečnost platformy.

Podle Mozilla Observatory Gatehub skóre B v bezpečnosti. Toto skóre zabezpečení je více než průměrné skóre ve srovnání s jinými peněženkami a obchodními platformami.

Gatehub má zavedeno několik bezpečnostních funkcí, které pomáhají udržovat účty v bezpečí, včetně kódů 2FA, e-mailového potvrzení nových IP adres a nových zařízení, autorizace a neautorizace zařízení a také poskytování přístupového protokolu, který pomáhá uživatelům udržovat si přehled o tom, kdy a kde se přistupovalo k jejich účtům, aby bylo možné snadno identifikovat jakýkoli podezřelý přístup.

Gatehub Hack

Recenze Gatehub z roku 2019 nebude úplná, aniž by se vzala na vědomí tato velká, ale negativní událost, která zasáhla platformu peněženky Gatehub. Někdy v roce 2017 měla společnost Gatehub určité bezpečnostní problémy se svými systémy a na jejích centralizovaných serverech byl údajně nahlášený hack..

Bylo oznámeno, že tato událost zasáhla přibližně 80 až 90 uživatelů brány Gatehub a bylo odcizeno přibližně 23,2 milionu mincí XRP v hodnotě přibližně 9,5 milionu dolarů.

Gatehub však učinil prohlášení, v němž uznal hacker, ale s odmítnutím vrátit ukradené prostředky s uvedením, že chybějící prostředky pocházejí z osobních účtů a stejně tak došlo k hackerství osobního účtu.

Myslím, že tato událost nám vždy připomene, že žádná peněženka není stoprocentně bezpečná, zejména online web a peněženky aplikací.

Alternativy Gatehub:

Zde je další důležitý bod této recenze Gatehub.

V oblasti peněženek jsou ShapeShift, Wipplex, Atomic, Exarpy a Guarda pěknou alternativou pro XRP a další coiny podporované Gatehubem.

V oblasti výměny XRP a dalších coinů podporovaných Gatehub, včetně fiat, Coinbase, Binance, Poloniex a Bitstamp, jsou na vrcholu jako alternativní směny.

Závěr hodnocení Gatehub:

Gatehub je platební brána hlavní knihy XRP, která umožňuje příjem, skladování, převod a dokonce i obchodování s XRP, fiatem a dalšími podporovanými kryptoměnami. Jedná se o klasickou platformu pro výměnu peněženek a velmi doporučenou pro začátečníky díky své snadné použitelnosti.

Chcete-li začít, vše, co musíte udělat, je navštívit oficiální stránky Github, zaregistrovat se pomocí osobního e-mailu a velmi silného hesla a poté potvrdit e-mail. Nezapomeňte zaškrtnout požadovaná políčka a bezpečně uložit tajný osobní klíč pro obnovení.

Více informací o Gatehubu získáte na domovská stránka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me