10 způsobů, jak vydělat peníze pomocí bitcoinu [2021]

Bitcoin je nyní jen něco málo přes 10 let a vzal svět útokem. Prostřednictvím různých běhů býků vytvořila mnoho noclehářských milionářů, což je nejvyšší hodnota dosažená v lednu 2021, kdy dosáhla vrcholu něco přes 38 000 $. Díky své složité povaze a vysokým ziskům přitahuje všechny druhy lidí, z nichž někteří využívají nedostatek znalostí ostatních lidí. Mnoho lidí se stalo obětí bitcoinových podvodů a ponziho schémat. Proto je důležité vědět, co to bitcoin je a jak můžete z bitcoinu skutečně vydělat peníze.

Co je to bitcoin?

pompézní býčí o bitcoinech

Bitcoin je kryptoměna a celosvětový platební systém. Jedná se o první decentralizovanou digitální měnu, protože systém funguje bez centrální banky nebo jediného správce. Síť je peer-to-peer a transakce probíhají mezi uživateli přímo, bez prostředníka.

Bitcoin dosahuje této nové nezávislosti díky nové technologii a spoléhání se na neuvěřitelně komplikovaný matematický důkaz – kryptografii.

Vzhledem k tomu, že za správu nebo podporu bitcoinů neodpovídá žádný jediný správce, transakce vydané v bitcoinech se ověřují a zaznamenávají do veřejné distribuované účetní knihy. Tato veřejná kniha se nazývá blockchain.

Jak bitcoiny fungují?

temná čistá kryptoměna

Blockchain, jak poprvé uvedl anonymní autor Satoshi Nakamoto, je v podstatě veřejná účetní kniha, která je distribuována a udržována počítači po celém světě prostřednictvím internetu.

Blockchain je místo toho sdílená veřejná kniha, na kterou se spoléhá celá bitcoinová síť. Blockchain odvozuje svůj název od své základní datové struktury, která se skládá z 1-megabajtových souborů zvaných „bloky“, které jsou v zásadě samy o sobě hlavní knihou. Bloky jsou „zřetězeny“ dohromady pomocí složitého matematického důkazu.

Jednoduše řečeno, blockchain je formou účetní knihy, která – místo aby byla vedena bankou – je místo toho sdílena mezi bitcoiny „horníky“ a „uzly“ po celém světě.

Všechny síťové uzly (počítače se softwarem pro bitcoiny) mají potenciál přistupovat k Blockchainu a prohlížet ověřené transakce bez překážek, které brání přístupu (například banka účtuje za své služby při udržování historie transakcí).

Blockchain místo toho spoléhá na kryptografii (umění psaní nebo řešení kódů) jako důkaz, místo aby se spoléhal na to, že třetí strana bude ověřovat a ověřovat všechny nevyřízené transakce dříve, než k nim dojde. Proces ověřování nevyřízených transakcí a jejich shromažďování do bloku, který má být zahrnut do Blockchainu, se nazývá „těžba“. Tento proces provádějí členové bitcoinové komunity, kterým se říká „horníci“.

Těžba čerpá své jméno z metafory, že horníci dostávají bitcoiny jako odměnu podobným způsobem, jakým se těží vzácné komodity, jako je zlato, ze země. Horníci jsou uživatelé počítačů s neuvěřitelně výkonným hardwarem, kteří řeší složité matematické problémy, aby kryptograficky ověřili blok transakcí a poté je připojili ke všem předchozím transakcím v bitcoinové síti.

Horníci slouží bitcoinové komunitě zabezpečením sítě. Proces řešení kryptografického důkazu pro blok je extrémně náročný na zdroje. Vítězstvím v závodě na těžbu 1megabajtových „bloků“ transakcí získávají horníci „odměnu“ nebo „odměnu“ v bitcoinu. Tímto způsobem jsou také přidělovány nové bitcoiny a vstupují do systému.

Při transakcích v bitcoinech využívají strany k výměně denominací v bitcoinech (BTC) takzvanou „bitcoinovou peněženku“. Bitcoinové peněženky poskytují svým uživatelům jak veřejný klíč (adresu, ze které odesílá, nebo z níž přijímá bitcoiny), tak i soukromý klíč.

Soukromý klíč je pro uživatele bitcoinů neuvěřitelně důležitým „podpisem“, který se používá k potvrzení nevyřízených transakcí poskytnutím matematického důkazu, že pocházejí od vlastníka dotyčné peněženky.

Pokud si uživatel přeje provést transakci v bitcoinu, jeho záměr je signalizován na blockchainu odesláním transakce podepsané soukromým klíčem uživatele. Síť bitcoinů poté ověří transakci kontrolou, zda jsou adresy do az adresy platné, zda je soukromý klíč platný a zda má přístup k dostatečnému množství finančních prostředků k provedení transakce. Transakce je obvykle potvrzena v síti během následujících deseti minut.

Bitcoin jako finanční systém je navržen tak, aby se samoreguloval. Škodlivá transakce vyžaduje tolik výpočtu (a tedy i elektřiny), že téměř ve všech případech je výhodnější použít stejnou výpočetní sílu k zabezpečení sítě a sbírání blokové odměny. To brání aktérům v útoku na síť a chrání Blockchain v zaznamenávání škodlivých nebo podvodných záznamů.

Uživatelé po celém světě mohou buď získat bitcoin jako odměnu za těžbu a zabezpečení sítě, získat kryptoměnu jako dárek nebo jako nabídku za poskytnuté služby, nebo mohou koupit bitcoin z online směnárny dle vlastního výběru.

Mylné představy

Stejně jako v případě vzniku jakékoli nové technologie obklopuje bitcoin několik mylných představ, které přesně nepopisují fungování bitcoinové sítě (nebo obecně kryptoměn)..

Přes populární pověst není možné „hacknout“ bitcoinovou síť a podvodně vytvářet nebo vydávat bitcoiny; to by vyžadovalo „konsenzus“ každého uzlu po celém světě. Podobně jako by mohla být ukradena fyzická peněženka s měnou uvnitř, bitcoinové peněženky mohou mít různé chyby zabezpečení v závislosti na jejich emitentovi a původu a na samotné peněženky lze zaútočit.

Transakční strany jsou pseudonymní, protože Blockchain neilustruje jména stran, ale místo toho poskytuje náhodný seznam čísel a písmen, které zobrazují transakční strany.

Zatímco by se člověk mohl spolehnout na to, že banka zajistí soukromí svého bankovního účtu (soukromá účetní kniha), všechny počítače v bitcoinové síti mají potenciál zobrazit Blockchain a obvykle vidí zůstatek každé peněženky.

Všechny transakce jsou dále viditelné v bitcoinové síti. I když jména transakčních stran nejsou v síti při výměně bitcoinů zveřejněna, sofistikovaná analýza blockchainu by mohla umožnit třetím stranám sledovat toky sítí.

Budoucnost peněz?

Bitcoin nabízí úžasnou alternativu k tradičnímu bankovnímu systému, při svém založení se spoléhá na neměnný matematický důkaz a poprvé v lidské historii nabízí decentralizovanou měnu, kde lze důvěru mezi dvěma stranami rozšířit na úroveň, kdy má globální komunita stejný přístup do globálního měnového systému, který je nativně digitální.

O úspěchu bitcoinu bude v budoucnu rozhodovat počet lidí a trhů po celém světě, kteří jsou připraveni jej akceptovat jako de facto digitální měnu, a jak by banky a další regulační orgány po celém světě mohly vnímat bitcoinovou síť jako hrozbu pro jejich suverenitu a samotnou existenci.

Jak vydělat peníze bitcoinem

HODLing – nakupujte a podržte

Nakupujte bitcoiny z kryptoměnové burzy a HODL až do budoucího data, kdy jejich hodnota výrazně vzrostla. Termín HODL vznikl, když obchodník chybně napsal slovo držet na bitcoinovém fóru, když chtěl říct, že místo prodeje bude držet své zisky. HODLing je forma dlouhodobé bitcoinové investice, kde nyní nakupujete bez úmyslu prodávat v blízké budoucnosti a sázet na dlouhodobou hodnotu měn.

Bitcoinové obchodování

Obchodování s bitcoiny nakupuje a prodává na vyspělých burzách kryptoměn pomocí obchodních grafů podobných obchodování na forexu, aby se pokusila předpovědět cenové pohyby způsobené vnějšími faktory na trhu, jako jsou události, jako je rozpuštění bitcoinů, regulace a průmyslové zprávy. Používání technik, jako je sentiment, technická a fundamentální analýza, které vám pomohou s obchodními rozhodnutími.

Bitcoinová arbitráž 

Arbitrážové obchodování je situace, kdy si jeden kupuje bitcoiny za nízkou cenu na nejlevnější burze a poté je prodává za vyšší cenu na jiné burze. Obchodník s arbitrážemi využívá cenové rozdíly mezi různými burzami k rychlému nízkorizikovému zisku.

Bitcoinové futures obchodování

Bitcoinové futures umožňují obchodníkům spekulovat o ceně bitcoinů, aniž by vlastně bitcoin vlastnili. Je to sázení dlouhé nebo krátké proti ceně bitcoinů za určité období. Bitcoinové futures kontrakty fungují stejně jako futures kontrakty pro tradiční finanční aktiva.

Bitcoin Solo těžba

 Pokud jste si založili vlastní bitcoinový miner, můžete být sólo horníkem. To je obtížný způsob těžby, protože generování bloků může trvat déle v závislosti na vašem vybavení, protože potřebujete obrovské hashraty.

Bitcoinové těžební fondy

 Těžba bitcoinů je situace, kdy těžaři bitcoinů spojí své síly a zvýší hashovací sílu tak, aby při zvyšování obtížnosti generovali bloky rychleji. Sdružováním svých zdrojů generují bloky rychleji a odměny jsou rozděleny podle příspěvků.

Bitcoinová cloudová těžba 

Podpisujete smlouvu o pronájmu těžebního zařízení na vzdáleném místě na stanovenou dobu. Těžba probíhá na dálku v lokalitách, kde je cenná těžba kryptoměn. Nemusíte řešit nákup hardwaru, nastavení, provozní náklady, které zahrnují náklady na elektřinu, teplo a hluk generovaný fanoušky. Investováním získáte denní výplaty, které jsou založeny na vaší investici, aniž byste skutečně těžili přímo.

Bitcoinový síťový marketing

Došlo k nárůstu společností, které nabízejí investice do těžby bitcoinů prostřednictvím struktury, kde lidé dostávají provize za doporučení. Tvrdí, že kombinovat kryptoměny a síťový marketing. Typická společnost zabývající se síťovým marketingem těžby bitcoinů vyžaduje, abyste si koupili smlouvu na těžbu bitcoinů podobnou cloudové těžbě a poté začnete vydělávat dividendy v závislosti na tom, který balíček si koupíte. Strana síťového marketingu přichází prostřednictvím schématu, kde získáte bonusy a provize od všech lidí, které odkazujete na konkrétní síťovou síťovou marketingovou bitcoinu. Jedna taková síť je Těžební město.

Bitcoinové přidružené programy 

Kryptoměnové společnosti vyplácejí odměny v bitcoinech pro lidi, kteří doporučují svým zákazníkům nové zákazníky. To je u kryptoměn velmi běžné, že mají přidružené programy, které jejich zákazníci sdílejí prostřednictvím sociálních médií, aby přilákali další uživatele. Například se připojíte k partnerskému programu bitcoinů a poté vytvoříte youtube videa o produktu s odkazem na affiliate v popisu a dostanete výplatu za každého, kdo se zaregistruje prostřednictvím vašeho odkazu.

Bitcoinové faucety 

Bitcoinové faucety jsou weby, které vám vyplácejí v satoshi (nejmenší zlomek bitcoinu, 0,00000001 BTC) za plnění jednoduchých úkolů, jako je sledování videí, klikání na reklamy, stahování aplikací a vyplňování průzkumů.

Nyní víte trochu víc o tom, co je bitcoin a jak lidé vydělávají peníze pomocí bitcoinů. Přečtěte si více v našem článku v části o učení a zde se o burzách kryptoměny dozvíte.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me