Kas yra Zcashas? Išsamus naujos kartos privatumo monetų vadovas

Šiandien mes kalbėsime apie tai Zcashas – naujos kartos kriptovaliuta, naudojanti kriptografiją, kad vartotojams būtų užtikrintas geresnis privatumas, palyginti su kitomis kriptovaliutomis, tokiomis kaip Bitcoin ir Ethereum.

Pristatome „Zcash“

„Zcash“ yra decentralizuota „peer-to-peer“ kriptovaliuta, sukurta kaip Bitcoin šakutė. Kaip ir „Bitcoin“, jis taip pat turi 21 milijono monetų limitą. Tačiau tuo viskas baigiasi.

„Zcash“ skiriasi tuo, kad jis suteikia visišką privatumą savo vartotojams, pasiekiamą naudojant naujovišką kriptografiją. Pažvelkime į kriptovaliutą ir jos funkcijas atidžiau.

Kaip minėta anksčiau, „Zcash“ pradėjo veikti kaip „Bitcoin blockchain“ šakutė dar 2016 m. Spalio mėn. Pradžioje tai buvo vadinama Zerocoin protokolas prieš pervadintas į „Zerocash“ sistema o paskui transformavosi į Zcashas.

Varomoji projekto jėga yra Zooko Wilcoxas, kuris yra reikšmingas finansų bendruomenės veikėjas, turintis daugiau nei 20 metų patirtį atvirų ir decentralizuotų sistemų, taip pat kriptografijos, informacijos saugumo ir startuolių srityse..

Štai ką jis sako apie savo projektą „Zcash“:

„„ Zcash “yra dar vienas„ blockchain “ir kriptografinis pinigas, leidžiantis privačius mainus (ir didelę privačią informaciją) atviroje„ blockchain “. Tai leidžia organizacijoms, pirkėjams ir naujoms programoms kontroliuoti, kas gauna galimybę pamatyti savo mainų įdomybes net ir tuo atveju, kai visame pasaulyje naudojama mažiau leidimų. – Zooko Wilcoxas

Privatumas

zcash, privatumo moneta

Pakalbėkime apie privatumą, kuris yra pagrindinė „Zcash“ idėja.

„Zcash“ galite pasirinkti tarp dviejų rūšių operacijų.

Arba turite galimybę atlikti įprastą skaidrią operaciją, arba galite pasirinkti apsaugotą privatų sandorį, kurį teikia „Zcash“.

Pateiksime jums pavyzdį.

Tarkime, kad norite išsiųsti 10 Zec savo draugui. (Zec = Zcash).

Jei imtuvas gerai laiko operaciją skaidria ir atvira likusiam pasauliui, tada galite tiesiog išsiųsti „Zec“ jo skaidriu adresu.

Tačiau jei gavėjas nori privatumo ir nenori, kad sandorio informacija būtų vieša, jis gali nusiųsti pinigus savo ekranuotu adresu, dar vadinamu „z-adr“.

Jei abi šalys nori likti privačios ir nenori, kad jų sandorio informacija būtų vieša, jos gali naudoti savo apsaugotus adresus, kad galėtų bendrauti tarpusavyje, ir visa sandorio informacija bus slepiama nuo visuomenės. Tai apima abiejų skaičių tapatybę ir, kaip minėta, detales apie patį sandorį.

Priežastis, kodėl „Zcash“ pasiekia tokį aukštą privatumo lygį, yra naudojimasis zk-SNARKS arba Nulinių žinių įrodymas.

Pravartu atkreipti dėmesį į tai, kad kitos kriptovaliutos, teikiančios anonimiškumą, pvz., „Monero“, remiasi asmeniniais raktais, sukurtais raidiniais ir skaitmeniniais simboliais. Šiuo atveju siuntėjui turi būti nurodytas adresas, kuris iš esmės yra asmens tapatybė šifravimo srityje, kad būtų lengviau perduoti.

Laikui bėgant sukaupus pakankamai operacijų, vartotojo viešasis adresas gali būti susietas su tomis operacijomis, todėl klausėjams lengviau nustatyti viešojo adreso savininką.

Pavyzdžiui, jei pardavėjas gali stebėti ankstesnes pirkėjo operacijas pagal pardavėjui nurodytą viešą adresą, tai gali sukelti problemų. Pardavėjas gali atmesti pirkėjo mokėjimą, jei jo įsitikinimai nesutampa su atskleista pirkimo istorija.

Čia atsiranda skirtumas tarp likusių monetų ir „ZCash“.

Nulinio žinių patikrinimas daro „ZCash“ operacijas nesuvokiamomis savo blokų grandinėje, užtemdydamas abiejų vartotojų adresus ir operacijoje dalyvaujančią sumą..

Abiejų šalių adresai, įrašyti į blokų grandinę, yra skydai, o ne faktinis vartotojo mokėjimo adresas. Tai reiškia, kad neįmanoma atsekti tam tikrų lėšų nei siuntėjui, nei gavėjui.

Tai visiškai skiriasi nuo „Bitcoin“ ar bet kurios kitos kriptovaliutos, rodančios, kiek buvo pervesta iš vienos šalies faktinio viešojo adreso į kitą.

Nulinių žinių įrodymas suteikia didelį neaiškumą, ypač kai tame sandoryje dalyvaujanti šalis ne itin nori žinoti kitos šalies tapatybę. Tai reiškia, kad mokėjimo istorija negali tapti priežastimi atmesti monetų mokėjimą.

Kokios yra nulio žinių įrodymo savybės?

nulinis žinių įrodymas, zcash

Prieš eidami toliau, pabandykime paaiškinti nulinio žinių įrodymo arba nulinio žinių protokolo sąvoką.

Kriptografijoje tai iš esmės yra metodas, per kurį viena šalis (vadinama patarliu) gali įrodyti kitai šaliai (vadinama tikrintoju), kad žino X vertę, iš tikrųjų nepateikdama jokios informacijos, išskyrus tai, kad žino, kokia yra X yra.

Idėja yra įrodyti, kad turite tam tikros informacijos žinias, neatskleisdami pačios informacijos.

Neapibrėžtų žinių įrodymas atsirado 1980-aisiais MIT tyrėjų Shafi Goldwasserio, Silvio Micali ir Charleso Rackoffo dėka..

Norint, kad ZKP veiktų, reikia atitikti tam tikrus reikalavimus ir parametrus. Jie įtraukia:

  • Išsamumas: Teiginys teisingas, kai sąžiningas tikrintojas gali tuo įsitikinti sąžiningu patarliu.
  • Tvirtumas: Jei patarlė yra nesąžininga, įtikinti teiginio pagrįstumo tikrintoją (meluojant) neįmanoma.
  • Nulis žinių: Jei teiginys teisingas, tikrintojas neturės supratimo, kas iš tikrųjų yra teiginys.

Apibendrinkime jį cituodami tiesiai iš oficialios „ZCash“:

„„ Zcash “yra pirmasis plačiai paplitęs„ zk-SNARKs “- naujos formos nulinės žinios kriptografijos forma. Tvirtą „Zcash“ privatumo garantiją lemia tai, kad apsaugotas operacijas „Zcash“ galima visiškai užšifruoti „blockchain“, tačiau vis tiek galima patikrinti, ar jos galioja pagal tinklo sutarimo taisykles, naudojant „zk-SNARK“ įrodymus.

Akronimas zk-SNARK reiškia „Nulinės žinios glaustas neinteraktyvus žinių argumentas“ ir nurodo įrodomąją konstrukciją, kur galima įrodyti turint tam tikrą informaciją, pvz. slaptą raktą, neatskleidžiant tos informacijos ir be jokios sąveikos tarp patarėjo ir tikrintojo “.

Kaip „zk-SNARKs“ sukuria apsaugotą sandorį?

zk-snarks, zcash

Pavyzdžiui, „Bitcoin“ operacijos patvirtinamos susiejant siuntėjo ir gavėjo adresą bei įvesties ir išvesties reikšmes viešojoje blokų grandinėje.

Kita vertus, „Zcash“ naudoja „zk-SNARK“, norėdamas įrodyti, kad įvykdytos galiojančios operacijos sąlygos, neatskleidžiant jokios esminės informacijos nei apie adresus, nei apie su tuo susijusias vertes.

Apsaugotos operacijos siuntėjas pateiks įrodymą, įrodantį, kad labai tikėtina, kad privatūs išlaidų raktai ant įvesties užrašų yra kriptografiškai susieti su parašu per visą operaciją. Tokiu būdu operacijos negali modifikuoti šalis, kuri nežino privačių raktų. Negana to, bet sukonstruotas įrodymas parodo kiekvieno ekranuoto perkėlimo įvesties reikšmes į išvesties vertes.

„Zcash“, kaip ir kitos anonimiškumo bei ekranuotų privačių operacijų sąvoką perimančios kriptovaliutos, dažnai kritikuojamos dėl to, kad sukuria aplinką, kurioje gali atsirasti neatsekamų, su neteisėta veikla susijusių operacijų. Tačiau „ZCash“ komanda nepriėmė šios koncepcijos ir sukūrė monetą kibernetiniams nusikaltėliams, vykdantiems neteisėtus sandorius tamsiajame internete..

Yra keletas gana gerų priežasčių, kodėl vartotojai norėtų naudoti anonimines kriptovaliutas, tokias kaip „ZCash“. Kai kurios iš šių priežasčių gali būti:

  • Lėtine liga sergantis asmuo, norintis visiškai anonimiškai įsigyti tablečių internete.
  • Įmonė, norinti apsaugoti savo komercines paslaptis ar tiekimo grandinę.
  • Įmonė, ieškanti teisinių paslaugų privatiems reikalams, pavyzdžiui, bankrotui.
  • Jei norite nusipirkti ką nors asmeniško (pavyzdžiui, tarkime, miegamojo žaislų) ir siekti anonimiškumo dėl privatumo.

Tai tik keli „ZCash“ pavyzdžiai ir programos.

ZEC (ZCash valiutos simbolis) per pastaruosius porą metų pasirodė gana sėkmingas, prekiaudamas už 49,32 USD nuo 2019 m. Rugpjūčio mėn. 24 valandų prekybos apyvarta sudarė 188 882 943 USD ir skaičiuojant 7 245 181 ZEC atsargas „CoinMarketCap“.

Kaip jau buvo minėta anksčiau, kadangi „Zcash“ yra „Bitcoin“ šakutė, yra 21 mln. Monetų. Tikimasi, kad jie visi bus išgaunami iki 2032 m. Kas ketverius metus pagrindinis atlygis bus sumažintas perpus, kad būtų užtikrinta atsargų kontrolė. Skirtingai nuo daugelio kitų monetų, „Zcash“ nebuvo iš anksto kasamas ar ICO finansuojamas.

Santrauka ir paskutinės mintys

Pabandykime paskutinį kartą sutelkti dėmesį į svarbiausius Zcoin aspektus.

Jį 2016 m. Pradėjo „Wilcox-O’Hearn“ ir jis remiasi „Zerocoin“ protokolu. ZEC yra decentralizuota ir atviro kodo kriptovaliuta, orientuota į privatumą. Tai įgalina pasirinktinį operacijų skaidrumą.

Tai leidžia „Zcash“ tinklui išlaikyti saugią likučių knygą, neatskleidžiant susijusių šalių ar sumų.

Operacijos metaduomenys yra užšifruoti „zk-SNARK“, kurie įrodo, kad niekas nėra nesąžiningas. Čia neskelbiama išlaidų valdžios ir operacijų vertė.

Ateitis Zcashui atrodo perspektyvi. Kalbant apie privatumą ir anonimiškumą, reikia ištirti daug sričių, tačiau ekspertai sutinka, kad tai moneta, kurios reikia saugotis!

Norite sužinoti daugiau apie kitas kriptovaliutas ir kaip jomis prekiauti?

Prisiregistruokite į mūsų kriptovaliutų prekybos kursus!

Jei jums patiko skaityti šį „Trading Education“ straipsnį, suteikite jam patinka ir pasidalykite juo su visais kitais, kurie, jūsų manymu, taip pat gali dominti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me