Monero: vienintelė tikroji privatumo moneta?

„Monero“ (XMR) galbūt yra vienas iš „ šiandien žinomų privatumo monetų, bet ar tai geriausias ten? Ką tai siūlo prekybininkams, ko nedaro kiti?

Paleistas 2014 m. Balandžio mėn. „Monero“ yra toks pat saugus ir slaptas, kiek galėtumėte gauti.

Jis iki šiol turi išsamiausias saugumo algoritmas iš bet kurios populiariausių kriptovaliutų šiandien, o rašymo metu „CoinMarketCap“ užima 10-ą vietą.

Ar verta investuoti šią privatumo monetą? Ar jis gali praeiti pro savo šešėlinį vaizdą ir pasiekti našumą, kurį paprasti žmonės vertina ir nori?

Norite sužinoti, kaip prekiauti kriptovaliutomis kaip profesionalai? Paimk mūsų kriptovaliutos kursas!

Ko bando pasiekti Monero?

Apie Monero kriptovaliutą siejančius žmones nėra daug žinoma. Savo tinklalapyje beveik visi bendraautoriai yra anonimiški.

Pagrindinis kūrėjas yra žinomas kaip „Fluffypony“, kurio tikrasis vardas yra Riccardo Spagni ir yra kilęs iš Pietų Afrikos. Pirmą kartą kriptovaliuta ir „Monero“ jis susidomėjo per kasybą.

„Monero“ komanda mano, kad privatumas yra svarbiausias dalykas, kurio reikia kriptovaliutai, ir „Monero“ daugiausia dėmesio skiria tam neatsekamumas ir nesusijimas.

Daugelis neteisingai supranta, kad tai reiškia, kad žmonės nori privatumo, kai kalbama apie šešėlinius ir neteisėtus dalykus, tačiau tai nėra visa tiesa.

Privatumas taip pat svarbus, nes, naudojant daugybę kriptovaliutų, visa informacija viešai rodoma „blockchain“ žmonės gali nuskaityti kitų pinigines ir pamatyti, kur eina jų pinigai.

Ar jums būtų patogu žinoti savo darbdaviui, kam išleidžiate savo pinigus?

Arba jei esate verslas, tikriausiai nenorite, kad tiekėjai žinotų, kiek turite pinigų, nes tada jie galėtų atitinkamai pakeisti kainodarą.

Tai taip pat kelia klausimų, kaip jūsų finansinę informaciją gali naudoti tie, kurie turi blogų ketinimų.

Nors Bitcoin yra anonimas, dirbdami truputį galite išsiaiškinti, kur vyksta sandoriai, kokio dydžio yra šie sandoriai ir galbūt išsiaiškinti, kam jie skirti.

Pavyzdžiui, kreditinių kortelių įmonės tokios informacijos neišduoda, jų klientai yra apsaugoti.

Naudodamiesi „Monero“, jūsų, kaip siuntėjo ar gavėjo, informacija ir siunčiama suma yra saugi.

„Monero“ nerekomenduoja ir nepritaria „Monero“ monetų naudojimui sandoriams, pažeidžiantiems įstatymus.

Be to, kai kurie kritikavo „Monero“ neveikimą užkirsti kelią tokiam elgesiui ir apsaugoti jo vartotojus.

Kaip veikia Monero?

monero, kriptovaliuta

Monero yra užkoduotas daugiausia C ++, jis naudoja darbo algoritmą ir yra atviro kodo.

Blokai kuriami kas dvi minutes, yra begalinis maksimalus tiekimas ir minimalus atlygis 0,3 Monero per minutę.

Pagrindinis dalykas, kurį reikia suprasti apie „Monero“ kriptovaliutą, yra „CryptoNote“ ir „CryptoNight“.

Nicolas Van Saberhagenas sukūrė „CryptoNote“ protokolą viešosioms operacijoms tvarkyti taip, kad apsaugotų vartotojų tapatybę.

Pirmoji tai įgyvendinusi kriptovaliuta buvo „Bytecoin“ 2012 m.

Tačiau „Bytecoin“ buvo sukurtas kaip akademinis eksperimentas ir po kelerių metų 80% jo buvo išgauta, o tai buvo pagrindinė mastelio problema.

Monero yra kieta „Bytecoin“ šakutė ir naudoja „CryptoNote“ protokolą „CryptoNight“ pavidalu.

„CryptoNight“ yra geresnis nei „CryptoNote“, nes įprasti procesoriai gali jį išminuoti, o tai teoriškai reiškia, kad daugiau žmonių gali jį išminuoti.

The Monero kriptovaliuta naudoja tai, ką ji vadinažiedo parašas pasirašyti ir užglaistyti sandorius.

Tai yra protinga naujovė, kai siuntėjo adresas yra įtrauktas į parašą kartu su kitų parašų grupe, todėl žmonės negali nustatyti, kas buvo tikrasis siuntėjas.

Siuntėjai taip pat gali padidinti adresų, susijusių su jų operacija, skaičių, padidindami „mixin“ lygį. Kuo aukštesnis jūsų mišinio lygis, tuo daugiau kainuoja sandoris.

Monero algoritmas atsitiktinai parenka kitus adresus ir atliekama daugybė operacijų.

Apskritai nereikia maišyti daugiau nei keturių operacijų.

Niekas negali žinoti, kurie adresai keičia lėšas. Jei pasirodys jūsų adresas, niekas negali pasakyti, ar jūs dalyvaujate, ar ne.

Imtuvams jie turi tai, kas vadinama „slaptas adresas kuris yra laikinas adresas, kurį imtuvas naudos „Monero“ monetoms gauti.

Vieno karto adresai taip pat nerodo vertės.

Slaptas adresas nėra tas pats, kas jūsų viešasis adresas.

Turėdami slaptus adresus, „Monero“ piniginė gali aptikti viską, kas jums priklauso, ir jūs galėsite juos aptikti naudodami „privataus rodinio raktą“..

Sumos taip pat turėtų būti paslėptos nes tada žmonės gali išsiaiškinti, už ką mokate ir galbūt kam siunčiate.

Norėdami nuslėpti sumą, Monero naudoja „žiedinį CT“ (konfidencialias operacijas). Vienintelis dalykas, kurio reikia žiediniam KT, yra vertas daugiau nei nieko ir negali būti negaliojantis. Tai prasidėjo 2017 m.

Tik siuntėjas ir gavėjas žinos, kiek buvo išsiųsta, niekas kitas.

Žmonės, naudojantys „Monero“, negali viešinti sandorių, o „Monero“ adresai yra daug ilgesni nei, pavyzdžiui, „Bitcoin“.

Niekas negali pamatyti, kiek Monero monetų, kurias turite. Kiti žmonės galės žinoti tokią informaciją tik tuo atveju, jei žmonės turės jūsų asmeninius raktus.

Monetų istorija taip pat nėra žinoma. Tai svarbu, nes jei monetos būtų naudojamos neteisėtais tikslais, niekas to nežinotų ir ta moneta nebus nuvertinta.

Anksčiau buvo spėliojama, kad iš pradžių neteisėtais tikslais naudojami bitkoinai neša savo istoriją, galėdami rizikuoti vėliau tokias monetas naudojančių asmenimis..

Nėra galimybės slapta ar sandorius paviešinti, kaip Dashas. Neabejotinai, jei taip buvo, tai gali reikšti, kad jei kas nors naudojasi, vyksta kažkas įtartino.

Padarant visus sandorius anoniminiais, tai atmetama.

„Monero“ privatumo funkcijos reiškia, kad siųsdami kriptovaliutą turite gauti reikiamą adresą, tarsi suklystumėte, neįsivaizduosite, kur ji buvo išsiųsta.

Projektas „Kovri“ yra kažkas tokio Monero dirba, kad slepia jūsų interneto srautą, taigi, jei naudojate „Monero“, žmonės, kurie gali jus šnipinėti internete, nemato.

Ateityje „Monero“ planuoja naudoti antrą sluoksnį greičiui ir masteliui padidinti.

Kaip pasirodė Monero?

monero rinkos viršutinė riba

Pagal „CoinMarketCap“, Monero yra 10-oji pagal dydį kriptovaliuta kalbant apie rinkos kapitalizaciją, kuri yra 1 351 312 282 USD, o rašymo metu iš viso yra 17 157 476 XMR.

Yra neribotas tiekimas Monero monetos o tai greičiausiai reikš, kad kainos nebus per didelės, nes monetos bus gaminamos toliau.

Žvelgiant į Monero kainą istoriškai, tai buvo ypač nepastovi Bitcoin atžvilgiu. Ilgą laiką po Monero paleidimo JAV dolerio atžvilgiu buvo nestabili.

„Monero“ nepastovumas prasidėjo daugiausia 2016 m. Rugpjūčio mėn., Kai jis pasiekė 0,02 Satoshis kainos už monetą.

Tada 2017 m. Rugpjūčio mėn. „Monero“ pasiekė 0,03 „Satoshis“ kainą, po kurios sekė didžiulis JAV šuolis – 494 USD už monetą. Tuo pačiu metu „Monero“ pasiekė aukščiausią rinkos ribą, viršijančią 7 milijardus dolerių.

Po šio aukšto Monero kaina, palyginti su JAV doleriu ir Bitcoin, pateko į meškų rinką, kuri ilgą laiką mažėjo..

Nuo 2018 m. Gruodžio mėn, Monero buvo stabilesnė, daugiausia svyravo nuo kainos.

Norint iš tikrųjų kuo geriau išnaudoti prekybą kriptovaliuta „Monero“, naudingiausia prekiauti ja prieš Bitcoin, o ne JAV dolerį, nes kainos buvo nepastovesnės..

Iki šios dienos „Monero“ yra didesnė už „Bitcoin“ nei JAV doleris.

Ar Monero vėl pasieks tas pačias aukštumas?

Tai įmanoma, tačiau niekas negali tiksliai numatyti Monero kainos ateityje.

Daugelis žmonių tai pripažįsta rinka yra daug labiau subrendusi nei prieš kelerius metus todėl smailės gali nepasiekti aukščiau matytų aukščių.

Kalbant apie „Monero“, jo kaina greičiausiai sumažės, jei bus kokių nors neigiamų naujienų apie tai, kaip veikia jos privatumas, ir greičiausiai padidės, kai jie įdiegs daugiau privatumo funkcijų.

Ar „Monero“ yra gera investicija?

monero investicija

„Monero“ yra gera investicija, jei manote, kad privatumas ir saugumas turėtų būti svarbesni už viską, kas yra kriptovaliutų prekyboje.

Galima teigti Monero padarė sandorius arčiau to, prie ko esame įpratę. Kai atliksite operaciją grynaisiais arba internetu naudodamiesi kreditine kortele, niekas nežinos jūsų operacijų istorijos.

Vis dėlto verta apsvarstyti jei Monero vyriausybės kada nors uždarys, kurios gali manyti, kad jis naudojamas neteisėtiems tikslams.

Jei jums patinka „Monero“ idėja, bet norite prekiauti kažkuo kitu, tada Dash arba Zcash gali būti geros alternatyvos.

Vis dėlto verta paklausti, ar tikrai reikalingas papildomas Monero saugumas? Pavyzdžiui, į „Bitcoin“ niekada nebuvo įsilaužta ir jis, be abejo, yra pakankamai saugus.

Taip pat yra problema, kad tariamai dauguma atsiskaitymų, atliktų iki 2017 m. Vasario, yra atsekami, ir buvo tai ištyrusi ataskaita.

Monero taip pat buvo kenkėjiškų programų ir įsilaužėlių pasirinkimas o tai pakenkė visuomenės požiūriui į jį.

Kai kurie kritikavo Monero pastangas užkirsti kelią turto prievartavimui Monero mieste. Jie sukūrė tik svetainę, kurioje patarė žmonėms apsisaugoti nuo tokių išpuolių.

Be to, taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, ar „Monero“ kriptovaliuta yra per daug sudėtinga, kad ją galėtų naudoti įprasti žmonės?

Pagrindiniai klausimai

Jei ką nors atsimenate iš šio straipsnio, atkreipkite dėmesį į šiuos pagrindinius dalykus.

  • Monero turi 10-ą pagal dydį „CoinMarketCap“ rinkos viršutinę ribą. Rašymo metu „Monero“ rinkos viršutinė riba yra 1 351 312 282 USD.
  • Naudojant žiedinius parašus, atsitiktiniai asmenys įtraukiami į sandorius. Tokiu būdu niekas negali pasakyti, kas išsiuntė sandorį.
  • Viešosios knygos gali būti rizikingos, nes parodo visų sandorių istoriją. Tuo gali pasinaudoti sukčiai.
  • Monero yra daugelio įsilaužėlių pasirinkta kriptovaliuta. Dėl šios priežasties Monero turi neigiamą įvaizdžio problemą.

Išmokite prekiauti „Monero“ naudodamiesi mūsų kriptovaliutų kursu

Norite sužinoti daugiau apie kitas kriptovaliutas ir kaip jomis prekiauti? Tada užsiregistruokite į mūsų kriptovaliutų prekybos kursus!

Jei jums patiko skaityti šį straipsnį iš Prekybos švietimas, prašau suteikti jam patinka ir pasidalinti juo su visais kitais, kurie, jūsų manymu, taip pat gali dominti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me