Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky

Uniswap je automatizovaný protokol likvidity a je jednou z nejpopulárnějších decentralizovaných burz (DEX) z důvodu nárůstu popularity decentralizovaného financování (DeFi). Uživatelé se mohou stát poskytovateli likvidity pro fond na Uniswap vložením ekvivalentní hodnoty každého podkladového tokenu na oplátku za jiné tokeny ve fondu. V tomto článku se podíváme na to, proč je Uniswap tak populární, a poskytneme návod vhodný jak pro začátečníky, tak několik pokročilých tipů a hacků pro pokročilejší uživatele.

Můžete se také podívat na našeho průvodce Uniswap Guide s návodem na různé funkce, tipy a triky zde:

Plakát YouTube

Klíčové vlastnosti Uniswap

Uniswap má 2 hlavní prvky nebo funkce známé jako Swap a Pool:

Zaměnit: Funkce Uniswap Swap umožňuje uživatelům přepínat mezi Etherem (ETH) a různými tokeny ERC-20.

Bazén: Uniswap’s Pool Umožňuje uživatelům vydělávat poskytováním likvidity. To se provádí vložením tokenů do chytré smlouvy a na oplátku byste dostali tokeny fondu.

Proč je Uniswap tak populární? Výhody burzy

Vlastní odnětí svobody: Uniswap vám umožní zachovat plnou správu vašich finančních prostředků. Neexistuje tedy žádné riziko spojené s centralizovanými burzami, kde byste mohli přijít o své prostředky, pokud bude burza hacknuta nebo dojde k bankrotu.

Proces No Know Your Customer (KYC): Vzhledem k tomu, že Uniswap vám umožňuje ponechat si svěřené prostředky, nevyžaduje, abyste procházeli zdlouhavým procesem KYC a zveřejňovali své celé jméno, podrobnosti pasu atd. Znamená to také, že začátek výměny bude mnohem rychlejší a drasticky sníží šance, že se vaše osobní údaje dostanou do nesprávných rukou, pokud dojde k hacknutí burzy.

Nízké obchodní poplatky: Uniswap účtuje pouze paušální poplatek 0,30% za obchod. To je mnohem levnější než většina decentralizovaných burz.

Přístup k novým mincím: Obvykle s centralizovanými burzami budou různé kryptoměny nebo projekty DeFi muset projít procesem prověřování burzy, než budou jejich mince nebo tokeny uvedeny na obchodování. Jelikož je však Uniswap decentralizovaný a vzhledem k jeho popularitě, mnoho projektů se místo toho rozhodlo spustit přímo na Uniswap. S Uniswap tedy mohou uživatelé získat tyto nové tokeny jako první. A díky šíleným výkyvům cen tokenů, zejména při jejich prvním spuštění, mnozí obchodníci považují za zásadní být prvními tam.

Je Uniswap bezpečný nebo podvod? Nevýhody a rizika

Selhání transakce: Při výměně mincí na Uniswap může být riziko selhání transakce. To je většinou ze 3 důvodů. Zaprvé jste zaplatili příliš málo poplatků za plyn a transakce trvala déle, než byla pevná lhůta zakódovaná do transakce. Zadruhé jste zadali maximální cenu, kterou byste byli připraveni zaplatit za token, ale cena přesahuje maximum před dokončením transakce. A konečně, ve fondu není dostatečná likvidita. V těchto případech jsou vaše transakce „vráceny“, tj. Vynulovány, jako by k transakci nikdy nedošlo, takže byste o své prostředky nepřijeli. Nelze tedy opravdu říci, že Uniswap je podvod.

Falešné mince: Na Uniswap může kdokoli vypsat své žetony, takže tam jsou lidé, kteří na Uniswapu vypisují falešné mince v naději, že budou moci podvádět lidi, aby posílali své prostředky za tyto mince. Uživatelé Uniswap tedy musí být v tomto ohledu velmi opatrní – viz naše část níže o identifikaci a vyhýbání se falešným coinům na Uniswap, která vás naučí, jak dvakrát zkontrolovat, že posíláte prostředky na správnou transakci.

Uniswap průvodce pro začátečníky

Uniswap umožňuje uživatelům připojit se přímo k jejich Exchange, podporovány jsou následující peněženky: MetaMask, WalletConnect, Coinbase Wallet, Fortmatic a Portis.

Připojení MetaMask k Uniswap

Pokud ještě nemáte peněženku MetaMask, naučte se ji nastavit pomocí našeho tutoriálu MetaMask.

Na Uniswap, klikněte na „Spustit aplikaci“ a poté na „Připojit k peněžence“. Vyberte peněženku MetaMask (nebo jakoukoli jinou peněženku, se kterou se chcete spojit) a klikněte na „Připojit peněženku“. Objeví se vyskakovací okno zobrazující váš účet, vyberte peněženku a klikněte na „Další“ a „Připojit“. Pak jste připraveni!

Jak používat funkci Výměna Uniswap

Uniswap vám umožňuje přepínat mezi tokeny ERC-20. Na kartě Výměna vyberte množství tokenů ERC-20, které chcete zaměnit. Kliknutím na šipku dolů pod položkou „Komu“ vyberte token, který chcete zaměnit. Zobrazí se seznam a můžete si vybrat token, který chcete zaměnit, nebo pokud váš token není na seznamu, můžete vložit adresu tokenu. Uniswap zobrazí odhad, kolik žetonů byste dostali po výměně. Potvrďte kliknutím na „Zaměnit“.

Vyberte token, který chcete vyměnitVyberte token, který chcete vyměnit

Poté budete přesměrováni na stránku, která potvrdí váš výměnu (viz obrázek vlevo dole). Zde si musíte dát pozor na několik čísel:

 • částku, ze které vyměňujete, a částku, kterou obdržíte;
 • minimum odeslané: což je zaručená minimální částka, kterou byste obdrželi, pokud cena klesne během zpracování transakce;
 • cenový dopad: rozdíl mezi tržní cenou a odhadem ceny poskytnutým Uniswap z důvodu velikosti obchodu; a
 • poplatek poskytovatele likvidity: výše poplatků, které budete platit společnosti Uniswap. To je obecně 0,03% transakce.

Jakmile svůj swap potvrdíte, objeví se vyskakovací okno (viz obrázek vpravo níže), které vám potvrdí ceny plynu, které mají být za tento swap zaplaceny, protože se jedná o transakci Etherea. Zadejte ceny plynu, které chcete zaplatit, a klikněte na „potvrdit“.

Potvrďte výměnuPotvrďte výměnu

Jakmile je transakce dokončena, Uniswap vás o tom bude informovat a poskytne vám odkaz na Etherscan, který vám ukáže podrobnosti transakce. Zde můžete zkontrolovat, kolik tokenů jste ze swapu skutečně dostali, a výši transakčních poplatků, které byly zaplaceny.

Uniswap pokročilé tipy a triky

Neúspěšné transakce: proč k tomu dochází a jak se jim vyhnout?

Transakce na Uniswapu mohou selhat, pokud ceny vstupní měny poklesnou tak, že nesplňují vaše přednastavená kritéria. Když transakce selže, veškeré odeslané Ethereum bude vráceno zpět k vám. Takže nepřijdete o své původní prostředky. Poplatek za plyn z etheru se však odečte a nevrací se.

Abyste se vyhnuli neúspěšným transakcím, můžete hledat další lidi, kteří se také pokoušejí provést stejnou transakci jako vy. Chcete-li to provést, klikněte na „…“ na Uniswapu, přejděte na „Analytics“ a vyhledejte zamýšlený obchodní pár, abyste zjistili, kolik dalších lidí se také pokouší provést stejný swap. Pokud se zvyšuje cena tokenu, za který chcete vyměnit, můžete zvýšit částku poplatků za plyn. To zrychlí vaši transakci a porazí ostatní konkurenty, aby zajistili swapovou cenu.

Jak rychlejší / rychlejší Uniswap transakce

Získejte rychleji nebo zrychlete své transakce tím, že v zásadě převyšujete ostatní konkurenty, kteří se snaží zpracovat stejnou transakci. Je to tím, že zaplatíte více poplatků za plyn než ostatní. Chcete-li zjistit, kolik poplatků za plyn zaplatit, přejděte Ethereum čerpací stanice a podívejte se na doporučené ceny plynu pro rychlé, standardní a bezpečné transakce. Jako tip na získání rychlých transakcí, pro rychlé transakce doporučujeme platit přibližně o 10% více, než je doporučená cena. Výšku ceny plynu, kterou chcete zaplatit, můžete zadat do vyskakovacího okna MetaMask před potvrzením transakce (viz výše v části o použití funkce Výměna Uniswap).

ETH čerpací staniceETH čerpací stanice

Falešné mince na Uniswap: Jak je identifikovat a vyhnout se jim

Protože na Uniswap lze přidat libovolnou minci, je na burze spousta podvodných nebo falešných mincí. Transakce s kryptoměnou jsou nevratné, takže pokud omylem pošlete své prostředky na nákup těchto podvodných mincí nebo žetonů, budete ne být vrácena. Logo a ticker těchto falešných mincí může vypadat přesně jako ty skutečné, takže ty potřeba být opatrný.

Můžete zkontrolovat, zda jsou mince nebo žetony skutečné, zaškrtnutím Coingecko. Chcete-li to provést, vyhledejte na Coingecku minci nebo žeton, který chcete vyměnit, v dolní části stránky vyhledejte a klikněte na obchodní pár pro Uniswap (viz obrázek vlevo). Poté budete automaticky přeneseni zpět do Uniswap a token bude importován (viz obrázek vpravo).

Importovat token na UniswapImportovat token na Uniswap

Dalším způsobem, jak ověřit, zda je token pravý, je zkontrolovat jej na Etherscan (viz níže). Opět na Coingecko najděte token a klikněte na průzkumník etherscan.io. V okně Etherscan uvidíte číslo smlouvy pro token. Porovnejte toto číslo smlouvy s číslem v adresním řádku ve vašem webovém prohlížeči pro Uniswap.

Zkontrolujte číslo tokenu na EtherscanZkontrolujte číslo tokenu na Etherscan a číslo ve vašem prohlížeči Uniswap.

Varování: Do NE vyhledejte token nebo jeho adresu na Etherscan. Vždy odkazujte na Etherscan přes Coingecko nebo oficiální web projektu. Je to proto, že samotný Etherscan vám umožňuje vyhledávat všechny tokeny a transakce na blockchainu, včetně těch falešných.

Jak upravit toleranci skluzu

K skluzu v obchodování dochází, když cena, za kterou je příkaz nakonec proveden, neodpovídá ceně v době, kdy jste transakci potvrdili. Při obchodování na Uniswapu se to označuje jako „tolerance skluzu“ a vyjadřuje se v procentech.

U mincí nebo žetonů, jejichž cena je na vzestupu, může existovat velká konkurence při zpracování transakce a získání těchto žetonů. V takovém případě můžete zvýšit šance na rychlejší zpracování transakce zvýšením tolerance prokluzu. Tím se také vyhnete neúspěšným transakcím.

Chcete-li upravit toleranci skluzu, klikněte v prohlížeči Uniswap na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu. Zde můžete upravit toleranci skluzu. Tím se zase sníží minimální částka, která vám bude zaručeně zaslána. To znamená, že zvýší šance, že vaše transakce projde, ale za cenu možného přijetí méně kryptoměn.

Porovnána tolerance skluzuPorovnána tolerance skluzu

Mobilní obchodování: Jak používat Uniswap v telefonu

Ceny kryptoměn vždy kolísají, takže vážní obchodníci chtějí mít možnost obchodovat se svými kryptoměnami na cestách. Uniswap vám umožní připojit mobilní peněženku. Jednoduše přejděte do prohlížeče Uniswap ve svém prohlížeči a postupujte podle stejných kroků jako v počítači. To umožňuje, aby se na vašem PC a mobilním telefonu zobrazila stejná peněženka. Podporovány jsou následující mobilní peněženky: MetaMask, Trustwallet, Coinbase wallet, Rainbow, Argent, imToken, Pillar, Safe, Math a Fortmatic.

Z našeho uživatelského prostředí to není nejpohodlnější funkce, protože je potřeba provádět více úkolů mezi několika okny. ALE splňuje cíl spočívající v možnosti obchodovat s kryptoměnami na cestách.

Průvodce Uniswap Liquidity Pool

Uniswap má fond likvidity, což jsou v podstatě fondy různých tokenů, které jsou součástí inteligentních kontraktů. Uživatelé si mohou vyměňovat žetony v bazénech pomocí Etherea jako kanálu. A hlavním rysem Uniswap je, že kdokoli může vytvářet nové výměnné páry ve fondu likvidity pro jakýkoli token, na rozdíl od centralizovaných burz, kde burza určuje, jaké obchodní páry jsou k dispozici.

Nejprve si povšimněte, že u fondů likvidity musíte vložit stejnou hodnotu ethereum i token, se kterým se chcete zúčastnit. Řekněme tedy, že se chci účastnit fondu ETH / USDT, potřeboval bych do fondu současně vložit ekvivalentní množství ETH a USDT. Finanční prostředky, které do těchto fondů dodáte, budou obchodovány jinými lidmi, takže dojde k výkyvům v poměrech ETH a USDT, které máte.

Důvodem je to, že pokud někdo chce prodat ETH za USDT, použije váš fond likvidity a USDT, který jste do tohoto fondu dodali, by se použil k odkoupení ETH – celý tento koncept je známý jako Automated Market Making (AMM). V důsledku toho by ve vašem fondu byl vyšší poměr USDT ve srovnání s ETH. Naopak, pokud někdo chce prodat své USDT za ETH, vzal by ETH a zmenšil vaši likviditu ETH. Fond likvidity je tedy jako měřítko, přičemž pokud váš ETH klesne o 10 dolarů, pak by váš USDT měl odpovídajícím způsobem až o 10 dolarů.

Proč by to tedy poskytovatelé likvidity dělali? Je to proto, že dostávají poplatek od poskytovatele likvidity od těch, kteří provádějí swapy ve svém fondu likvidity. Jak již bylo zmíněno dříve v tomto článku, Uniswap účtuje paušální poplatek 0,3% za každou transakci. Tato částka 0,3% je pak ve skutečnosti rozdělena v poměru mezi všechny poskytovatele likvidity daného seskupení na základě jejich příspěvků.

Přidání likvidity a výdělek poplatků poskytovatelePřidání likvidity do fondů vám umožní vydělat poplatky poskytovatelům, když ostatní lidé provádějí swapy

A Uniswap není jediným poskytovatelem fondu likvidity, takže se mnoho lidí snaží najít a přispívat do nejziskovějších fondů, aby vydělali více poplatků za poskytovatele likvidity. Pools.fyi je jedna taková webová stránka, kterou spousta lidí používá k pokusům o nalezení nejlepších fondů likvidity.

Klikněte sem pro náš videonávod o likvidních fondech Uniswap.

Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi Uniswap verze 1 a 2?

Uniswap zahájil vylepšenou verzi jejich Exchange, jednoduše označovanou jako verze 2. Hlavní rozdíl mezi těmito verzemi spočívá v tom, že verze 2 nabízí fondy tokenů ERC-20 až ERC-20, nativní cenové věštce a flash swapy.

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me