Yubico’s YubiKey: Recenze a průvodce

První obrannou linií online účtu je uživatelské jméno a heslo. Zločinci, kteří se rozléhají po internetu, však způsobili, že tradiční kombinace zabezpečení účtu je nespolehlivá a riskantní sama o sobě.

Proto byla dvoufaktorová autentizace založená na SMS (2FA) silně využívána k zajištění další vrstvy zabezpečení. Zkušení hackeři bohužel stále mohou najít způsob, jak zachytit SMS kódy.

Chcete-li oddělit zabezpečení účtu od monopolu metod zaměřených na software, univerzální druhý faktor (U2F) byla vyvinuta autentizace. Tato technologie využívá otevřené standardy v rámci aliance Fast Identity Online (FIDO).

Podívejte se na naše video vysvětlující, co je YubiKey a jeho klady a zápory.

PŘEHLED A PRŮVODCE YUBIKEY: Jak zajistit BEZPEČNOST vašich bitcoinů a kryptoměn

Co je YubiKey?

FIDO pracuje na snížení závislosti na heslech při zabezpečení internetových účtů. YubiKey je hardwarový klíč s podporou U2F vyvinutý společností Yubico pro zabezpečení webových služeb. Podniky, jednotlivci a vývojáři jej mohou používat.

YubikeyYubiKey

Klíč je k dispozici v různých tvarech a funkcích připojení. Zatímco dřívější verze podporují pouze fyzické vložení do portů USB na hostitelském zařízení, řada YubiKey five umožňuje připojení prostřednictvím komunikace v blízkém poli (NFC).

NFC umožňuje interakci se zařízením bez fyzického připojení k portu. Klíč a hostitelské zařízení však musí být blízko sebe.

Recenze YubiKey na Amazonu

Z recenzí zanechaných kupujícími dne Amazonka a další platformy, je zřejmé, že klíčem je nutnost pro uživatele internetu s vědomím bezpečnosti. Ve skutečnosti 84 procent kupujících opustilo pět hvězdiček, zatímco devět procent uvedlo čtyřhvězdičkové.

Jeden z recenzentů doporučil Yubico YubiKey vývojářům, profesionálům v oblasti IT a „bezpečnostně zaměřeným uživatelům“. Dále ocenili jeho výrobce za poskytnutí správce YubiKey s podporou grafického uživatelského rozhraní pro ty, kteří mají potíže s tím, kde začít.

Jiní přisuzovali své štěstí podpoře klíče pro správce hesel, jako je LastPass. Uživatelé YubiKey to vítají pro snadné použití jako čipová karta a pro soulad se zákonem o přenositelnosti a odpovědnosti zdravotního pojištění (HIPAA).

Bohužel ne každý je spokojený se svým hardwarovým klíčem. Ačkoli jsou negativní recenze minimální, některé vzbuzují oprávněné obavy.

Mezi hlavní problémy patří dokumentace, která není uživatelsky přívětivá. Kupující na Amazonu dále poznamenává, že klíč „je pro průměrného spotřebitele stále příliš komplikovaný, protože to není úplně zařízení typu plug and play“.

Jak začít používat YubiKey

Proces užívání prvotřídní bezpečnosti na vašich online účtech začíná nákupem hardwarové součásti ze spolehlivé platformy. Po obdržení klíče přejděte na web Yubico a vyberte svůj klíč ze seznamu.

Zadání klíče nákupu ze seznamu pomůže filtrovat služby kde jej lze použít k zajištění bezpečnosti. V seznamu služeb vyberte účet, který YubiKey potřebuje ke zvýšení jeho bezpečnosti.

Po každé službě následují podrobné pokyny, jak se připojit k hardwarovému bezpečnostnímu klíči.

Pojďme posílit zabezpečení našeho účtu Binance.

Upozorňujeme, že v době psaní nebyl Binance na seznamu podporovaných kryptoměn společnosti Yubico platformy. Naštěstí to neznamená, že nemůžete použít klíč k zajištění dalšího zabezpečení na jedné z největších platforem obchodování s virtuální měnou.

Udělat toto:

 • Přihlaste se ke svému účtu Binance a klikněte na avatar svého profilu.
 • Z možností vyberte „Zabezpečení“ a poté „Nastavení“. V části 2FA klikněte na „Bezpečnostní klíč“. Upozorňujeme, že poskytuje pouze potřebnou další vrstvu zabezpečení při přístupu na web Binance.com.
 • Přečtěte si poznámku a stiskněte „Přesto pokračovat“.
 • Vložte klíč do libovolného dostupného portu USB a aktivujte jej stisknutím tlačítka ve středu hardwaru.
 • Aktivaci je třeba provést do jedné minuty po vložení klíče. Může se však opakovat, pokud toto aktivační okno zmeškáte.
 • Po aktivaci klikněte na „Povolit“ u zprávy „Povolit tomuto webu vidět váš bezpečnostní klíč“.
 • Dále ověřte svůj účet. Pokud jste dříve povolili tento krok, Binance bude od vás vyžadovat zadání ověřovacího kódu od Google Authenticator.
 • Binance vám poté zašle e-mail na registrovanou adresu, abyste potvrdili přidání nové dvoufázové metody ověření pomocí něčeho, co fyzicky máte.
 • Po ověření e-mailu jste hotovi.

Příklady služeb podporovaných YubiKey

YubiKey spolupracuje s řadou služeb, jako jsou cloudové systémy, správci hesel, e-mailové platformy, sociální média, nástroje pro vývoj her, platformy kryptoměny, počítače offline a další.

Mezi příklady cloudových systémů kompatibilních s bezpečnostním klíčem patří Dropbox, DigiCert PKI Platform, DocuSign. Kryptoměnové platformy, které podporují YubiKey, zahrnují Binance, Coinbase, Kraken, Bitfinex a Gemini.

YubiKey bioCloudové systémy kompatibilní s YubiKey

Platformy sociálních médií se zabudovanou podporou hardwarového klíče zahrnují Facebook, Twitter, Instagram a YouTube.

Pro vývojáře a uživatele počítačů offline je YubiKey povolen pro populární služby, jako je Github a Bitbucket pro vývojáře, a lze jej použít k přihlášení do počítačů Mac a Windows.

Nejnovější série YubiKey

Kování je rozvinutý v sadách, přičemž klíče v jedné dávce mají další funkce než v předchozích modelech.

 • Řada Yubico YubiKey 5 – Klíče v této skupině jsou kompatibilní s konvenčními i novými systémy. Má vylepšené ověřování bez hesla, vícefaktorové a 2F. Má také tlačítko dotykem podepsat, lze jej vložit na porty USB-A a C a má funkce NFC.
 • Série bezpečnostních klíčů – Mezi jeho hlavní funkce patří duální konektory NFC a USB-A. Hardwarové bezpečnostní prvky v tomto klastru jsou navíc odolné proti rozdrcení a vodě.
 • Řada YubiKey FIPS – Jedná se o certifikované hardwarové bezpečnostní klíče, které lze použít v regulovaných prostředích, jako jsou vládní instituce. Tato sada využívá různé funkce, jako jsou jednorázová hesla (OTP), technologie čipových karet a U2F. Klávesy v této skupině jsou kompatibilní s USB-A a USB-C.
 • YubiKey 5C NFC – Má podporu pro NFC, USB-C a poskytuje rychlý, ale bezpečný proces ověřování. Tato řada obsahuje delší seznam podporovaných operačních systémů a prohlížečů než jiné verze.
 • YubiKey Bio – Po vydání to bude nejnovější Yubico YubiKey na trhu. Jeho hlavními prodejními místy jsou rozpoznávání otisků prstů, vylepšené zabezpečení, minimální počet hovorů helpdesku a přihlášení pomocí kódu PIN.

Již brzy: YubiKey bio

Závěr

Z recenzí je zřejmé, že hardwarový bezpečnostní klíč YubiKey účinně chrání uživatele před převzetím účtu. Který Yubico YubiKey je pro vaše potřeby nejvhodnější, však záleží na jeho klastru. Čím novější série, tím více funkcí a služeb může poskytovat.

Navzdory tomu, že někteří uživatelé citují složitou dokumentaci, vynaložení úsilí na nastavení může skutečně poskytnout tu další vrstvu zabezpečení, která vaše účty udrží v bezpečí a dá vám klid.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me