Newsletter č. 16: Ethereum 2.0 se úspěšně spouští

Situace na trhu: Je prodej $ BTC u konce?

Tento týden jsme byli svědky velmi silného návratu bitcoinů po cca. 20% cenový výpis. Cena již několik dní klesá v oblasti USD 18-19 000 USD v očekávání dalšího tahu. Dno dipu bylo 16200 $ (Bitstamp) a mnozí doufají, že by to mohl být ten správný čas na předání kritické zdi za 20k $ (o čemž mnozí sní už roky). Index relativní síly (RSI) na týdenním grafu je stále na překoupeném území a jsme vysoko nad 21 klouzavým průměrem, což je indikátor, který byl historicky docela dobře respektován předchozími býčími běhy, kdy se nad ním cena opakovaně odrazila během zpětného sledování.

Některé altcoiny mezitím absolvovaly humanitární shromáždění, jako je $ SUSHI (2,25x za 10 dní) a $ RAMP (x2 ve stejném období), což je 6x od spodní části po spuštění v říjnu 2020. 

BTC vznášející se kolem nejvyšší týdenní ressistenceBTC vznášející se kolem nejvyšší týdenní ressistence

Na denním grafu můžeme pozorovat, že po počátečním nárůstu na téměř ATH při nejvyšší existující týdenní rezistenci v grafu bitcoiny klesly docela náhle zpět na předchozí týdenní podporu, než se silně odrazily. Tento kanál byl tehdy dokonale respektován. Cena se zdá být na vrcholu konsolidující a všichni doufáme, že by to mohl být launchpad pro příští spuštění!

Váhy Facebooku budou spuštěny v lednu 2021?

Libra, očekávaný projekt digitální měny založený společností Facebook v roce 2019, mohl spatřit světlo světa počátkem roku 2021.

článek zveřejněné společností Coindesk 27. listopadu, zdroje tvrdí, že Libra (nyní přejmenovaná na Diem) může spouštět pouze s jedním stablecoinem podporovaným dolarem, na rozdíl od původního plánu, který zahrnoval koš různých měn FIAT (psali jsme o Libra / Diem zde do hloubky). 

Cesta Libra / Diem byla regulačními orgány ve své krátké historii docela trýzněna a někteří z prvních členů již projekt opustili, jako Paypal, Mastercard a Ebay. Mnoho dalších prohlásilo, že čeká na to, jak bude spuštění probíhat, ještě než začne uvažovat o investici.

Regulační schválení Švýcarským úřadem pro dohled nad finančním trhem (FINMA) stále čekají na schválení. Oficiální datum není k dispozici.

Americké regulační orgány zpřísňují stabilitainy

Jedním z problémů souvisejících se stablecoiny (jako je Facebook Diem) by se nyní mohl stát Zákon o uvázání stablecoinů a prosazování bankovních licencí (STABLE).

Představený Kongresem Spojených států má za cíl posílit předpisy pro stablecoiny a produkty související se stablecoiny. Zejména by vyžadovalo, aby vydavatelé stabilních mincí dostali před oběžením stabilcoinů bankovní listiny a souhlas regulačních orgánů.

Důvodem pro toto nařízení je podle amerického představitele Rashidy Tlaiba to, že by poskytovatelům kryptoměny bránilo v opakování zločinů „velkými bankami“ proti menšinám s nízkým příjmem..

Podle navrhovaných předpisů by poskytovatelé kryptoměny byli povinni splnit seznam akcí jako „Vyžadovat od potenciálního emitenta stablecoinu získání bankovní listiny“ nebo „Vyžadovat, aby každá společnost nabízející služby stablecoinu musela dodržovat příslušné bankovní předpisy podle stávajících regulačních předpisů jurisdikce “a další.

I když by to mělo mít dopad hlavně na soukromé stablecoiny poskytované velkými technologickými společnostmi nebo velkými burzami (a pravděpodobně méně hnutím DeFi), mnozí v prostoru kryptoměny zvýšili svůj hlas a pochybnosti. Problém je v tom, že nakonec by tato nařízení, pokud se stanou zákonem, mohla mít opačný výsledek, než je navrhováno. Kryptoměny byly vždy naprosto transparentní a rovné všem lidem, kteří do nich chtějí investovat. Náklady spojené s údržbou vašeho portfolia jsou většinou zanedbatelné, na rozdíl od tradičního finančního sektoru není třeba čekat týdny na schválení, každý může ovládat své vlastní peníze a máte k nim přístup odkudkoli na světě, bez ohledu na vaši „sociální třídu“ nebo bankovní účet. Mohly by tyto předpisy ve skutečnosti zvýšit náklady a odradit chudé lidi od přístupu k těmto službám?

Evropská centrální banka pracuje na digitálním euru … překoná čínský DCEP?

Když už mluvíme o digitálních měnách, Fabio Panetta, člen představenstva Evropské centrální banky (ECBD), minulý týden nastínil čtyři hlavní oblasti, na nichž pracují zejména na zavedení digitálního eura:

  1. Cílové zúčtování okamžitých plateb (TIPS), které umožňuje „jednotlivcům a firmám převádět peníze mezi sebou během několika sekund“. ECBD musí zejména prokázat, že bude schopna fungovat se stovkami milionů zákazníků;
  2. interoperabilita mezi centralizovanými systémy a technologií distribuované účetní knihy (DLT);
  3. používání „blockchainů zaměřených na platby s elektronickou identitou“; a
  4. studium hardwarových zařízení schopných zachovat soukromí.

Přečtěte si celý článek ledgerinsights

Překoná čínskou národní měnu DCEP? Prozatím se to zdá nepravděpodobné, protože DCEP je v mnohem pokročilejších fázích testování. Nejnovějším testem je rozsáhlý výsadek 10 mil. RMB pro přibližně 50 000 obyvatel Shenzhenu. 

Další informace o čínském DCEP.

ETH2 je živý!

1. prosince 2020 byl Ethereum 2 Beacon Chain spuštěn přesně týden po prahové lhůtě!

Pokud máte zájem stát se validátorem, můžete si přečíst našeho úplného průvodce zde nebo sledovat náš vyhrazený přímý přenos o tom, jak nastavit uzel Ethereum 2.0!

Plakát YouTube

GBV získává síť OMG

Genesis Block Ventures (GBV), investiční společnost spolupracující s Genesis Block, má oznámil akvizice společnosti OMG Network.

Bylo přijato toto rozhodnutí, aby se „využila síla její sítě (GBV), podpořil zrychlený růst sítě OMG a dále se zlepšilo přijetí blockchainu OMG v Asii i mimo ni“.

Jedná se o první akvizici pro GBV, „investiční společnost s posláním budovat budoucnost prostřednictvím blockchainu“, která byla letos v Defi docela aktivní a dosud pracovala na budování smysluplných vztahů a spolupráce v této oblasti.

OMG, který byl spuštěn v roce 2017 jako Omisego, je škálovatelné řešení druhé vrstvy pro platformu Ethereum schopné vysokorychlostních transakcí (tisíce za sekundu).

Více se dozvíte v našem připravovaném přímém přenosu

Plakát YouTube

Zpětná vydání našeho zpravodaje najdete ZDE! 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me