YFI Yield Farming with yEarn Pool

Yield Farming je stále oblíbenější metodou pro majitele kryptoměn k získání pasivního příjmu. Zahrnuje to využití výhod různých pobídek za zamykání (neboli sázení) různých kryptoměn. Tento článek se zaměřuje na pěstování výnosů pro token $ YFI, který se stal nejvýkonnějším fondem hospodaření na výnosech.

Projekt yEarn má zahájila vlastní token řízení – $ YFI – tento týden posílá scénu farmářských výnosů s decentralizovaným financováním (DeFi) do šílenství. Vkládání stabilních mincí (USDT, USDC, DAI nebo TUSD) do fondu Y od tohoto článku přinese astronomickou hodnotu 896% roční procentní výnos (APY). To je způsobeno tím, že motivační token $ YFI je distribuován držitelům vsazených tokenů, což z něj dělá právě teď jeden nejlepší farmářský fond. To vyvolalo obrovský zájem o obě hledání tokenu správy $ YFI (trendy právě teď) coingecko). Od spuštění tokenu bylo do fondu Y uloženo více než 60 milionů $ nového kapitálu. Vypočítejte výnos pomocí vytvořené komunity nástroj pro výnosy.

UPOZORNĚNÍ: Výnosové zemědělství představuje vysoké riziko kvůli experimentální povaze sítě Ethereum s potenciálně neobjevenými kritickými zranitelnostmi. Nikdy nevydělávejte / farmujte více, než si můžete dovolit prohrát. Toto není finanční rada.

Co je to fond yEarn (iEarn)

Fond iEarn „Y“ je agregátor výnosů – automaticky investuje svůj kapitál do různých projektů DeFi – vybírá ty, které mají nejvyšší výnos a návratnost investic. Inteligentní smlouva jako protokol DeFi udržuje investované prostředky – což činí projekt nevázaným. Samotný fond se skládá ze 4 různých stabilních mincí – USDT, USDC, DAI a TUSD – s měnovými rezervami v celkové hodnotě přes 103 milionů USD (Aktiva pod správou – AUM). Tyto rezervy jsou poté zapůjčeny různým protokolům, které nabízejí nejlepší návratnost, včetně sloučenin, Aave a dYdX. yBools jsou považovány za riskantnější než jiné produkty DeFi, jako je Compound, protože půjčují kapitál řadě protokolů – které samy o sobě mohou být zranitelné vůči kritickým zranitelnostem.

Jak vydělat token YFI

Existují dva fondy, které odměňují token YFI za sázení. První a nejjednodušší přístup k bazénu je Y Pool on Curve.Fi. Tento fond je sbírkou stabilních mincí, které jsou automaticky investovány do různých půjčovacích protokolů. Tento typ fondu se obvykle považuje za vyšší riziko kvůli možným zranitelnostem nejen u jeho vlastní inteligentní smlouvy, ale také u jiných inteligentních smluv.

Možnost vkladu a sázky zapnuta Curve.Fi

Jak vydělat YFI tokeny

Bohužel „Yield Farming“ pro token YFI skončila. Při prvním spuštění YFI bylo všech 30 000 tokenů distribuováno účastníkům na platformě https://ygov.finance/staking. Ačkoli zpočátku existovaly plány na distribuci více žetonů, všechny pokusy přijít s plánem, jak to udělat, byly ve vládě Y odmítnuty. To znamená, že je nepravděpodobné, že v budoucnu budou distribuovány nové tokeny $ YFI. Ostatní tokeny jako YFII a YFV mají stále distribuci tokenů pro farmáře s výnosy.

Co je token YFI

obrazZisk poskytovatele likvidity na Y Pool

YFI je token správy pro yEarn (dříve známý jako iEarn). Držitelé tokenů jsou oprávněni hlasovat o nadcházejících rozhodnutích o správě sítě – například o potenciálním zastavení zcela nové distribuce tokenu. Tvůrce YFI, Andre Cronje (@AndreCronjeTech) uvedl, že token nemá žádnou vnitřní hodnotu.

“Vydali jsme YFI, zcela bezcenný zásobovací token 0.” Znovu iterujeme, má 0 finanční hodnotu “

Andre Cronje

Jak již bylo řečeno, aktuální hype vlna vln a dynamika tokenu zvýšily hodnotu tokenu. Token následuje model „Governance“, kde jeho hodnota vychází z hlasování o tom, kam bude protokol směřovat dál. Kromě toho incentivized Balancer pool (YFI 2%, DAI 98%) vyžaduje vklad $ YFI, který blokuje další dodávky. Jednoduše řečeno, farmáři DeFi zamykají YFI a DAI, aby získali tokeny BPT, které by mohly být vsazeny na ygov.finance a získat další $ YFI. Tento typ cyklického zemědělství vytváří pseudo ponzinomiku a může vést k potenciálně katastrofálním výsledkům.

Varování vyvážení & nové riziko ražby mincí

Jedním z rizik, která tým zmírnil, bylo vydávání tokenů. V současné době existuje maximální limit pouze 30 000 tokenů YFI. Začátkem tohoto týdne bylo zjištěno, že existuje hlavní klíč, který umožnil vývojáři YFI Andre Cronje těžit nové mince a potenciálně zaplavit trh novými mincemi. Pokud by to udělal, bylo by možné, aby na Balanceru převzal celý Pool # 2 a Pool # 3, s celkovým počtem více než 150 milionů USD. Naštěstí se to nestalo, protože rychle vytvořil adresu s více podpisy, která vyžaduje, aby držitelé klíčů 6/9 souhlasili s těžbou nových tokenů. Účelem je odstranit riziko jedné strany, protože 6 z 9 klíčových osob je povinno souhlasit s vytvořením nových mincí. Navíc, i když s tím souhlasí, komunita bude mít 3 dny předem, než se něco stane.

Celkově je dlouhodobým cílem YFI ponechat kontrolu nad celkovou dodávkou YFI a distribucí na rozhodnutí komunity. Hlasovací aspekt YFI umožní účastníkům tokenů řízení rozhodnout, kdo s platformou bude pracovat.

Zastavení distribuce YFI

Distribuce tokenů $ YFI se dočasně zastaví, protože se připravují nové smlouvy. Časy zastavení bazénů jsou následující:

Zdroje:

yEarn dokumentace – http://docs.yearn.finance

yVláda a vytyčování – https://ygov.finance

Informace o bazénu / kalkulačka: https://yieldfarming.info/

Curve Guide on Pools – https://guides.curve.fi/how-to-choose-the-right-curve-pool-for-you/

Coindesk Report: https://www.coindesk.com/troll-token-why-defi-yield-farmers-are-now-all-about-yfi

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me