7 akcií, které vám mohou v roce 2018 vydělat miliony

Ve světě obchodování vždy existují příležitosti, které je třeba sledovat, a se správným investičním vzděláním se můžete naučit najít dobrý náskok. Ekonomické klima je povzbudivé, protože se těšíme na zbytek roku 2018. Růst pracovních míst je pozitivní, důvěra v podnikání se začíná zotavovat po bombě z brexitu a výdělky podniků nabývají na síle. Následuje sedm společností, které pokrývají různá průmyslová odvětví a mají v letošním roce potenciál pro obrovský růst:

1. Facebook

logo facebook

Facebook byl trvale vrcholem a zaslouží si své místo jako jedna z nejlepších akcií roku 2018. Facebook (FB) a Alphabet (GOOG, GOOGL) vytvořily něco jako duopol v odvětví, které je i nadále vysoce ziskové s vynikajícím růstovým potenciálem: digitální reklama. Celosvětově existují více než dvě miliardy uživatelů Facebooku a nadále podporují růst tržeb a zisků rychleji než Google. Oba však obchodují s podobným poměrem ceny: výdělky – těsně nad 25. Přesto je Facebook lepší volbou pro investice, protože je rychlejším pěstitelem, s očekáváním 33% růstu v roce 2018, podle US News.

Zdroj: https://www.investors.com/news/technology/facebook-is-top-stock-pick-for-2018-receives-price-target-boost/

2. Zákazníci Bancorp

Logo zákazníků Bancorp

Toto je akciová společnost s malou kapitalizací, která nějak dlouho zůstávala pod radarem. V hodnotě přibližně 800 milionů USD plánuje společnost Customers Bancorp (CUBI) rotaci BankMobile, což je divize digitálního bankovnictví společnosti, která je primárně zaměřena na studenty. Očekává se, že dohoda bude uzavřena před polovinou roku 2018, kdy akcionáři nabijí 3,57 USD na akcii vlastního kapitálu. To by mohlo znamenat, i při konzervativních odhadech, alespoň 40% nárůst.

Zdroj: https://money.usnews.com/investing/stock-market-news/articles/2018-01-04/customers-bancorp-inc-cubi-stock

3. Store Capital Corp.

Uložit logo společnosti Capital Corp

Akcie holdingové společnosti Warren Buffet Berkshire Hathaway získaly od přelomu tisíciletí 394%. V roce 2016 tato společnost koupila podíl ve výši 9,8% ve společnosti Store Capital (STOR), investoři do nemovitostí, s důrazem na provozní nemovitosti pro jednoho nájemce, jako jsou kina a restaurace. Její portfolio je různorodé, má více než 99% obsazenost a významnou podporu, takže vypadá jako skvělá volba pro rok 2018.

Zdroj: https://seekingalpha.com/article/4085598-buffett-bought-store-capital

4. Alibaba Group Holding

Logo skupiny Alibaba

Akcie v Alibaba se do roku 2017 zdvojnásobily, ale společnost si tento rok zaslouží další rally. Alibaba (BABA) je jedinou společností s hodnotou přesahující 60 miliard dolarů, u níž došlo k nárůstu tržeb o 50% ročně za posledních pět let. Společnost BABA zveřejnila výnosy, které konkurují příjmům z Amazonu, s růstem do roku 2017, který ve skutečnosti překonal druhý. Tento druh růstu je jako zlatý prach, takže BABA musí být pro rok 2018 nejlepším výběrem akcií.

Zdroj: https://money.usnews.com/investing/stock-market-news/articles/2018-01-08/alibaba-group-holding-ltd-baba-stock

5. Ryanair Holdings PLC

Logo společnosti Ryanair

Toto je nejpopulárnější evropská letecká společnost a navzdory velmi medializovanému nedostatku pilotů, který způsobil zrušení 20 000 letů, stále vydělává rekordně vysoké zisky. Rozpočtová letecká společnost prostě nemůže přestat rozšiřovat svoji zákaznickou základnu, takže se očekává, že statistiky růstu budou pokračovat na těchto působivých úrovních. Konkurence prostě nemůže nabídnout nízké ceny letenek, které se může pochlubit Ryanair (RYAAY), takže má silnou konkurenční výhodu.

Zdroj: https://investorplace.com/2018/02/ryaay-stock-company-turbulence/#.Wp_0EajFLIU

6. Cestovní společnosti

Logo společností cestujících

Travelers (TRV) offer property, úrazů a pojištění vozidel, a přežil katastrofický rok pro americké pojišťovny v roce 2017. TRV nedosahovala dobrých výsledků v pozdějších fázích roku 2017, ale zůstala zisková i přes obrovské hurikány, které devastovaly kontinent, stejně jako Kalifornie požáry. TRV obnovuje zpětný odkup akcií a vyplácí dividendu 2,1% plus výhody, kdykoli sazby vzrostou.

Zdroj: https://seekingalpha.com/article/4139578-travelers-buy-rally

7. Delphi Automotive

Logo společnosti Delphi Automotive

Jedná se o jednu z nejlepších akcií, do kterých lze investovat pro rok 2018, s profilem rizika a odměny, který nelze ignorovat. Delphi (DLPH) má dvě hlavní divize: jednu, která se zaměřuje na samojízdné automobily a elektrická vozidla, a druhou, která se zaměřuje na pohonné jednotky. Riziko nadhodnocení vždy existuje, ale při 20násobném výdělku je riziko zpomalení relativně malé. Vzhůru nohama je mnohem větší, protože divize hnacího ústrojí má být roztočena, aby se zaměřila na mnohem teplejší prostor automobilů s vlastním pohonem. Spinoffy často překonávají obecný trh a toto je horká vyhlídka.

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/joecornell/2017/12/06/delphi-automotive-splits-into-two/#6bb5f6b94257

Stručně řečeno, rok 2018 vypadá jako dobrý rok pro moudrého investora. To jsou jen některé z výběrů akcií, které by se opravdu mohly vyplatit, ale díky solidnímu obchodnímu vzdělání a malým tržním zkušenostem byste mohli z následujícího roku udělat extrémně prosperující rok.

Viz také: Top 21 nejbohatších lidí na světě pro rok 2018

Nenechte si ujít: Kryptoměny k nákupu, sledování a vyhýbání se

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být také zajímavý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me