Celkový pohled na trh kryptoměn – co očekávat v roce 2021?

Nyní kryptoměny nejsou jen "internetová věc". Nyní konečně končí obvinění z "Podvody" nebo "Ponziho schémata" jak je někteří kritici nazývají. Věci se změnily. Nyní investují nejen drobní investoři. Mluvíme o velkých světově proslulých finančních institucích, které investují velké peníze do bitcoinů.

20. října 2020 bude pamatováno jako historické datum pro kryptoměny. V tento den se největší platební platforma na světě, Paypal, rozhodla umožnit svým uživatelům nákup kryptoměn na své platformě. Tato zpráva nejen způsobila bouřku mezi příznivci kryptoměn, ale také překvapila kritiky.

Právě tento okamžik znamenal začátek kryptoměnového běhu, kdy se cena bitcoinu 8. ledna 2021 dostala na nový rekord 41 941 $. Pro bitcoin to byl nový milník. Jen málokdo si v roce 2009, kdy byl spuštěn bitcoin, myslel, že přijde den, kdy bitcoin dosáhne a dokonce překročí cenu 40 000 $!

2020 – rok, kdy začala doba institucionalizace kryptoměn

Obecně platí, že rok 2020 nebyl dobrým rokem. Je to rok, na který chceme všichni co nejdříve zapomenout. Rok 2020 bude připomínán jako rok pandemie COVID-19. Budeme si to pamatovat jako rok izolace a karantény.

Pandemie COVID-19 způsobila značné škody světové ekonomice. Způsob, jakým kryptotrh reagoval na tyto ekonomické změny, však ukázal, že pandemie COVID-19 šla ve prospěch kryptoměn.

Zpočátku počátkem roku 2020 došlo u kryptoměn k drastickému poklesu. V březnu cena bitcoinu šla pod 4000 $. Netrvalo však dlouho a kryptoměny se začaly zotavovat.

Když světová ekonomika zažívala těžké časy, někteří velcí investoři považovali za rozumné investovat do bitcoinů. Věří, že bitcoin může sloužit jako bezpečné útočiště a zajištění proti inflaci.

Mezi nejvýznamnější investory do bitcoinu v roce 2020 patří Microstrategy s 1,3 miliardami dolarů; Ruffer Investment s 744 miliony USD; Náměstí s 50 miliony dolarů; Stone Ridge s 115 miliony dolarů a Massachusetts Mutual s investicí 100 milionů dolarů do bitcoinů. Stupně šedi navíc představovaly ohromných 13 miliard dolarů v kryptoměnách pod jejich správou.

Kromě toho JP Morgan zahájila bankovnictví Gemini a Coinbase; Visa a Mastercard začaly poskytovat služby společnostem v oblasti kryptoměn; Paypal spustil krypto služby a společnost Fidelity představila nový fond indexu bitcoinů.

Toto jsou některé z největších tahů některých světově proslulých společností směrem ke kryptoměnám. A byly to právě tyto investice, díky nimž kryptoměny zažily býčí běh s bitcoinem, který vyvrcholil 8. ledna 2021 na 41 941 $ a 10. ledna 2021 Ethereum na 1 336 $, nedaleko historického maxima 1 432 $, kterého dosáhl 13. ledna , 2018.

Michael Saylor z Microstrategy – skutečný podporovatel bitcoinů v roce 2020

Michael Saylor, generální ředitel Microstrategy – největší nezávislé veřejně obchodované společnosti Business Intelligence, která investovala 1,3 miliardy USD do bitcoinů, propagoval bitcoiny nepřetržitě na Twitteru a v mainstreamových médiích. Po masivní investici společnosti, Saylor opakovaně uvedl, že bitcoin je sofistikované digitální zlato a „mistrovské dílo měnového inženýrství“.

V rozhovoru pro CNBC Saylor uvedl, že každý institucionální investor hledá aktivum bezpečného přístavu a tímto aktivem jsou bitcoiny.

“Bitcoin je syntetické syntetické zlato farmaceutické kvality.” Jsou to všechny výhody zlata, ale už z toho nic nevyděláte, “zdůraznil Saylor. Dále uvedl, že nakonec budou muset další velké společnosti převést svá pokladniční aktiva na bitcoiny.

Tato slova pocházejí od generálního ředitele největší nezávislé veřejně obchodované společnosti Business Intelligence s přední platformou pro podnikovou analýzu.

cenový graf bitcoinů

Bitcoinové pohyby cen za celou dobu. Zdroj: Coinmarketcap

Skutečnost, že bitcoin dosáhl tohoto bodu, ukazuje jeho potenciál a jeho budoucnost. Pokud se spoléháme na Saylorova slova, brzy další velké renomované společnosti pravděpodobně uvidí bitcoin jako místo, kde mohou převést svá pokladniční aktiva.

Kryptoměnový trh přesahuje 1 bilion $

7. ledna 2021 je dalším historickým datem pro kryptoměny, protože dosáhly dalšího milníku. K tomuto datu dosáhla celková hodnota tržního stropu kryptoměny poprvé ve své historii 1 bilion $.

tržní kapitalizace kryptoměny

Graf tržní kapitalizace celkové kryptoměny. Zdroj: Coinmarketcap

Mnoho lidí bylo tímto krypto úspěchem překvapeno, ale ne spoluzakladatel společnosti Chainlink Sergey Nazarov.

"Zatímco cizinci mohou vnímat odvětví kryptoměn, které je oceněno na více než 1 bilion $, jako neuvěřitelně významný milník, ve skutečnosti je náš prostor stále v jedné z jeho velmi raných fází vývoje a růstu," řekl Nazarov.

Analytici se domnívají, že k tomuto nárůstu došlo po všech výše zmíněných institucionálních investicích. Podle nich tito investoři ztrácejí víru v dolar a investují do aktiv, jako je bitcoin.

“Byla zasažena hlavní cenová hladina a bitcoiny prokázaly, že se nejedná o třídu aktiv, se kterou se chcete pohrávat.” Osvědčilo se to dnes všem nevěřícím, “uvedl analytik AvaTrade, Naeem Aslam.

“Institucionální obchodníci jsou ti, kteří skutečně zahájili soutěž,” dodal.

Podle Coinmarketcap je v současné době celková hodnota kryptotrhového limitu 1 034 bilionů dolarů. Bitcoin z toho vytěží maximum se 715 miliardami dolarů, následuje Ethereum s 132 miliardami dolarů.

Procento z celkové tržní kapitalizace (dominance). Zdroj: Coinmarketcap.

Od kryptokritiků po kryptoinvestory

Stejně jako mají mnoho příznivců, kryptoměny mají také kritiky. Ale i když dříve kritizovali bitcoiny a kryptoměny, nyní se někteří z nich stali investory.

Jedním z nich je majitel Dallas Mavericks Mark Cuban, který vždy používal kritickou rétoriku vůči kryptoměnám. V sérii tweetů s Tylerem Winklevossem, kubánský řekl, že do kryptoměn investoval dříve a nikdy je neprodal.

Také Jamie Dimon, předseda představenstva a generální ředitel bankovní elektrárny Wall Street, JP Morgan, jednou nazval bitcoin podvodem. “Je to horší než cibule tulipánů.” Nedopadne to dobře. Někdo se chystá zabít, “řekl na otázku ohledně bitcoinu v roce 2018.

V roce 2020 však JP Morgan uvedením své polohy změnil svoji pozici o 180 stupňů Stablecoin JPM. Navíc JP Morgan nyní věnuje kryptoměnám velkou pozornost. 5. ledna 2021 JP Morgan zveřejnila poznámku, která to říká Bitcoin by mohl vzrůst na 146 000 $ z dlouhodobého hlediska, protože soutěží se zlatem.

Skutečnost, že do nich kryptokritici již investují, jasně ukazuje, že kryptoměny získávají mezi investory souhlas.

Altcoiny vzrostly po bitcoinové rally – je rok 2021 altcoinovou sezónou?

Kryptoměny korelují, i když korelace byla méně patrná než během kryptoměny v roce 2017. Altcoiny však po růstu bitcoinů opět vzrostly..

“Viděli jsme [altcoiny] pumpovat – před i po [11. ledna] korekci – způsoby, které jsme ve skutečnosti neviděli od roku 2017,” řekl Andrew Tu, výkonný ředitel kvantové firmy Efficient Frontier.

Ethereum dosáhlo dne 1. ledna 2021 1336 USD, což není daleko od historického maxima 1432 USD, kterého dosáhlo 13. ledna 2018. To je také očekávání kryptoanalytiků, vzhledem k tomu, že Decentralized Finance (DeFi) roste a vzhledem k spuštění Etherea 2.0 v roce 2020.

(DeFi) si klade za cíl revoluci ve finančním světě, například tím, že se zbaví prostředníka, jako jsou banky, když si někdo půjčí půjčku. Investoři vidí Ethereum jako plán (DeFi).

tržní kapitalizace kryptoměny

Celková tržní kapitalizace altcoinů. Zdroj: Coinmarketcap.

Historicky, když bitcoiny zažily býčí běh, následovaly také altcoiny. Například v roce 2014, kdy bitcoiny raketově vzrostly na 1200 $, následoval Litecoin a dostal se téměř na 50 $. V roce 2016 došlo k rozpuštění bitcoinů na polovinu. O rok později, v prosinci 2017, dosáhl bitcoin téměř 20 000 $.

Ethereum i Ripple se také shromáždili po bitcoinové akci na polovinu v roce 2016. Ethereum na začátku roku 2018 prudce vzrostlo na historické maximum 1 432 $. Následovalo také XRP a dosáhlo svého historického maxima 3,34 $.

Pokud vezmeme v úvahu tento vývoj v minulosti a způsob, jakým trh určuje dynamiku, může být rok 2021 skutečně altcoinovou sezónou. Kromě Ethereum jsou některými altcoiny s největším potenciálem v roce 2021 Ripple, Stellar, Chainlink, Cardano, TRON a Tezos.

Pokud chcete podrobně vědět, jaké jsou nejlepší altcoiny, do kterých chcete investovat v roce 2021, podívejte se na tento článek.

Kam směřuje kryptoměna v roce 2021?

Je třeba vzít v úvahu, že všechna srovnání provedená nyní s "kryptoměna" rok 2017 nemusí být přesný, protože nyní se věci liší, vzhledem k tomu, že máme zapojeny institucionální investory, na rozdíl od roku 2017, kdy většina investic pocházela od retailových investorů. Nyní tedy máme co do činění s dalšími faktory, které pohybují cenami.

Kryptoměny však začínají rokem 2021 se zvláštním zaměřením a vytvářejí dynamiku, která by mohla vést k novým rekordům v jejich cenách. Pokud velké finanční instituce budou i nadále investovat do bitcoinů v roce 2021, pak by s největší pravděpodobností mohla jejich cena raketově stoupat, jak předpovídali někteří analytici 100 000 $ nebo dokonce vyšší. A vzhledem k tomu, že bitcoin dominuje na trhu o 69%, což má takový dopad, pravděpodobně ho budou následovat i altcoiny.

Začněte investovat do kryptoměn pomocí eToro

Proč byste měli používat eToro? eToro je nejlepší platforma pro sociální obchodování na světě. Je to velmi snadná platforma k použití. Obchodníci eToro mohou především sdílet novinky, nápady a myšlenky na určitý vývoj ve světě obchodování. Pokud jste tedy v obchodování nováčkem, máte příležitost se v rámci platformy dozvědět více.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměnu

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • 20. říjen 2020 bude připomínán jako historické datum pro krypto sféru, protože Paypal se rozhodl umožnit svým uživatelům nákup kryptoměn na její platformě.
  • V roce 2020 začaly instituce považovat bitcoin za bezpečné útočiště a zajištění proti inflaci.
  • Nejvýznamnějšími investory do bitcoinu v roce 2020 jsou Microstrategy s 1,3 miliardami dolarů; Ruffer Investment s 744 miliony USD; Náměstí s 50 miliony dolarů; Stone Ridge s 115 miliony dolarů a Massachusetts Mutual s investicí 100 milionů dolarů do bitcoinů.
  • Ve stupních šedi byly kryptoměny pod jejich správou neuvěřitelných 13 miliard dolarů.
  • JP Morgan zahájila bankovnictví Gemini a Coinbase; Visa a Mastercard začaly poskytovat služby společnostem v oblasti kryptoměn; Paypal spustil krypto služby a společnost Fidelity představila nový fond indexu bitcoinů.
  • Po investici do bitcoinu v hodnotě 1,3 miliardy dolarů ukázal generální ředitel Microstrategy Michael Saylor podporu bitcoinů a uvedl, že bitcoin je sofistikované digitální zlato a „mistrovské dílo měnového inženýrství“.
  • 7. ledna 2021 je dalším historickým datem pro kryptoměny, protože tržní kapitalizace kryptoměny poprvé ve své historii překročila 1 bilion dolarů.
  • Krypto analytici věří, že rok 2021 by mohl být rokem altcoinů.
  • Pokud velké finanční instituce budou i nadále investovat do bitcoinů v roce 2021, pak by s největší pravděpodobností mohla jejich cena raketově stoupat, jak někteří analytici předpovídali na 100 000 $ nebo dokonce vyšší.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me