Co je EOS? Průvodce pro začátečníky k systému EOS a tipy pro investice do systému EOS

Silnou stránkou této nové a vylepšené platformy je její schopnost nabízet platformu pro decentralizované aplikace (dApps). EOS má zatím tržní kapitalizaci ve výši 4,3 miliardy $. Díky tomu, že se EOS umístila na čele decentralizované blockchainové technologie, umožňuje na své platformě pokrok, vývoj a výrobu komerčních dApps. Přestože se EOS podobá mnoha jiným kryptům, snaží se řešit běžné problémy, které jiné mince nedokázaly vyřešit, jako je rychlost, škálovatelnost a flexibilita.

Co je EOS?

Existuje síť EOSIO a její nativní mince EOS. EOS je typ blockchainové technologie, která se pyšní svým decentralizovaným operačním systémem. Tento decentralizovaný blockchain si klade za cíl zpracovávat transakce mnohem rychlejším tempem bez transakčních poplatků spolu s vývojem chytrých kontraktů. To by společnosti EOS poskytlo převahu v technologii blockchain, protože mnoho dalších sítí s inteligentními smlouvami má za cíl urychlit transakce, například Ethereum (které dokáže zpracovat pouze 15 transakcí za sekundu).

Rámec za EOS si klade za cíl fungovat jako fungující systém s jedinečnými moderními funkcemi, jako je cloudové úložiště, rozpoznávání uživatelů a hostování serverů. Tyto funkce spolu se zbytkem rámce mají usnadnit a podpořit vývoj dApps, aby byly přístupné a efektivní. dApps jsou moderní mechanismus používaný mnoha blockchainy k usnadnění procesu provádění transakcí.

Kde to všechno začalo?

Organizace s názvem block.one původně založila EOS, ale spíše duchovním dítětem Dana Larrimera. Všechno to ale začalo vydáním whitepaperu v roce 2017. whitepaper načrtl svůj příslib decentralizované platformy s jedinečnou rychlostí, umožňující zpracování tisíců transakcí za sekundu.

Kromě toho se zpráva zaměřila na plán, aby se EOS stal operačním systémem číslo jedna pro decentralizované aplikace s aspekty, jako je hostování serveru, integrované ověřování uživatelů a cloudové úložiště..

EOS, který byl původně spuštěn v červnu 2018, je open-source software založený na blockchainu, který byl spuštěn na rekordním ročním ICO, které začalo v červnu 2017. Po celou dobu trvání ICO byla zhruba jedna miliarda mincí přidělena jako ERC- 20 mincí. Společnost, která spravuje software EOS, je Block.one s pobočkami po celém světě v Hongkongu a Los Angeles. V současné době drží Block.one 10% mincí EOS.

Zvažovali byste investování do EOS?

investovat do eos

Skeptici v EOS

Mezi hlavní obavy EOS patří konkurence a centralizace. EOS má kromě Ethereum mnoho konkurentů. Některé z nich zahrnují NEO, RChain a Rootstock RSK. To znamená, že EOS musí neustále prokazovat zdokonalování a odhodlání svého vývoje, aby si udrželo své místo na trhu.

Navíc, i když konsensuální algoritmus EOS představuje velkou výhodu, pro některé vyvolává obavy, že EOS může být ve skutečnosti centralizovanější, než se zdá. Vzhledem k tomu, že správa EOS zahrnuje 21 producentů bloků v danou dobu, a pro které jsou tvůrci hlasováni na základě zúčastněných stran, ukazuje to charakteristiky demokratického systému řízení, což zvyšuje obavy. Navíc skutečnost, že bez provozu celého uzlu, lidé nejsou schopni kontrolovat nebo kontrolovat síťový systém, a proto prosazují tyto obavy z decentralizace.

Navzdory těmto obavám však EOS stále zůstává jedním z nejsilnějších hráčů na trhu, protože dApps a blockchain smart contracty podporují slibnou síť se spoustou ziskových plánů do budoucna.

Přečtěte si více: Co povede k ceně EOS v roce 2021?

Proč investovat do EOS?

Není pochyb o tom, že je těžké si vybrat ze všech kryptoměn na trhu. Každý blockchain má velký potenciál a je obtížné posoudit, které investice se vyplatí a které byste měli otočit zády.

proč byste měli investovat do EOS?

1. Škálovatelnost

EOS přichází s tím, že je uživatelsky přívětivější a škálovatelnější, zabalený s webovou sadou nástrojů pro vývoj rozhraní a rozhraní s vlastním popisem. To přichází spolu s vývojem dApps v průmyslovém měřítku, na rozdíl od jakékoli jiné současné kryptoměny.

2. Bezplatné transakce

Mnoho blockchainů vyžaduje, abyste za zpracování transakcí zaplatili poplatek. Společnost EOS však používá model blokového producenta založený na službách poskytovaných a účtovaných vývojáři dApp k rozhodnutí, jak lze účtovat platby.

3. Algoritmus konsensu

Na rozdíl od jiných kryptoměn, které používají hlavně protokol Proof-of-stake, používá EOS protokol Delegated Proof of Stake (DPOS). Tvůrci jsou průběžně voleni sítí pamětních uzlů, která se skládá z jednotlivců dApp, kteří vsazují své tokeny pro výpočetní výkon. Uzly svědků prostě mají zájem na získání nejlepších potenciálních vývojářů bloků, což připisuje základům decentralizace kryptoměny.

4. dApps

Jelikož se tohoto tématu dotklo, je to jeden z nejvýhodnějších aspektů EOS. Kryptoměna nabízí schopnost vyvíjet dApps, což znamená, že si ji může vytvořit kdokoli a nechat ji běžet na blockchainové platformě. Dobrá věc na EOS je, že pro napájení dApps není potřeba inteligentních kontraktů, místo toho jsou poháněny transakcemi dApp, což se ukazuje být dynamičtější a efektivnější.

Predikce cen EOS (EOS) na roky 2020 až 2027. Zdroj: DigitalCoin

Predikce cen EOS od společnosti CoinSwitch předpovídá, že u mince může dojít k dlouhodobému stálému růstu. S tím se předpokládá, že v roce 2025 se cena EOS může pohybovat kolem 106,77 USD, což představuje býčí a sebevědomou prognózu.

Přečtěte si více: Kolik bude mít EOS v roce 2021 a dále?

Jak investovat do EOS?

Proces má tendenci být podobný pro každou kryptoměnu a prvním krokem bude vždy najít burzovní platformu, kde si můžete koupit své tokeny pro EOS. To bude zahrnovat vytvoření účtu, který bude vyžadovat identifikaci pro ověření. Poté budete muset své mince uložit do peněženky. Tato peněženka bude použita k uložení všech vašich tokenů EOS a každá peněženka bude mít soukromý klíč, ke kterému budete mít přístup pouze vy.

Je důležité si uvědomit, že pro EOS nemůžete obchodovat s fiat měnami. V takovém případě budete muset za svou fiatovou měnu koupit jinou kryptoměnu, jako je Ethereum nebo Bitcoin, a poté ji použít k nákupu vašeho EOS.

investovat do eos

Tipy před investováním do EOS

1. Použijte krypto peněženku

Váš EOS bude muset být uložen v digitální peněžence, aby byla zajištěna jejich bezpečnost. Jedno z nejlepších míst pro uložení vašeho EOS bude v offline chladírenské hardwarové peněžence nebo v peněžence mobilního smartphonu dostupné prostřednictvím různých aplikací.

Peněženky EOS budou mít aktivní klíč a klíč vlastníka. Důležité je, abyste si klíč majitele ponechali výlučný pouze pro vás, abyste se vyhnuli ztrátě jakéhokoli majetku nebo jeho odcizení. Pamatujte, že pokud náhodou zapomenete na klíč, nebudete moci přístup znovu získat. Mějte proto na paměti své klíče.

2. Nejprve investujte s malou částkou

Před investováním do kterékoli z nich je naprosto zásadní si připomenout, jak volatilní mohou být kryptoměny. Poslední věcí, kterou chcete udělat, je investovat všechny své nouzové prostředky, když je EOS na svém historickém maximu, a nechat jej klesnout během hodiny.

K této chybě často dochází kvůli humbuku při prudkém nárůstu cen. Je však důležité si uvědomit, že investování bude mít vždy na sobě označeno riziko, a my se chceme vyhnout všem zbytečným rizikům, která můžeme. Ujistěte se tedy, že až budete připraveni investovat, musíte postupovat opatrně a vyhnout se hazardním hrám o své životní úspory.

3. Udržujte dlouhodobou perspektivu

Možnost, která je více averznější vůči rizikům, zejména pro ty, kteří vstupují na trh kryptoměn nově, je nenápadně udržet dlouhodobou perspektivu vašich investic. Po získání bezpečné zkušenosti by vás mohlo zajímat denní obchodování. Na začátku však budete chtít vyzkoušet vodu.

Uložte své počáteční investice a neustále mějte aktuální informace a sledujte trh a vyhodnoťte, jaký bude nejlepší čas na obchodování. Je snadné okamžitě předpovědět vysoké ceny, zejména pokud jsou cenové předpovědi zveřejňovány nalevo a napravo, ale důvěřujte své intuici a buďte trpěliví se svými obchodními nutnostmi. A s optimismem stanoveným pro EOS si za něj můžete později poděkovat.

4. Zůstaňte v obraze

Výzkum – to je vše, čím ve skutečnosti je. Všimnete si, že existují vzorce a trendy, pokud dokážete kopat dostatečně hluboko. Není nutné říkat, že budete chtít průběžně informovat o tom, jak jsou na tom vaše investice.

Vzhledem k tomu, jak mohou být volatilní kryptoměny, se ujistěte, že neustále sledujete jejich výkon a ceny, abyste zjistili, kdy je nejlepší si zašpinit ruce. Zároveň je vždy dobré diverzifikovat své portfolio, takže čím více budete informováni, tím výhodnější bude pro vaše investice, když budete hodnotit, jak si vedou i ostatní kryptoměny.

5. Na váš EOS se mohou vztahovat daňové zákony

IRS vydala v roce 2014 oznámení, ve kterém tvrdí, že kryptoměny jsou ve skutečnosti označovány jako majetek, a nikoli jako peněžní aktivum, pokud jde o daně. Pokud plánujete něco prodat nebo koupit se svým EOS, za více než to, za co jste ho původně zakoupili, budete povinni platit daň z kapitálových výnosů. Zákony se mohou lišit v závislosti na vaší lokalitě, nicméně se důrazně doporučuje vést záznamy o vašich transakcích EOS, abyste byli připraveni, pokud něco přijde se zákonem. Poslední věc, kterou budete potřebovat, je jemné klepání na dveře.

Závěrem lze říci, že EOS je místo, kde se chcete soustředit, zejména pokud jste vývojář. Jeho převaha v dApps dává vývojářům možnost získat nějaké zkušenosti s tím, jak bude vypadat budoucnost. Vzhledem k tomu, kolik peněz se do toho právě nalije, bylo by chybou se jim teď otočit zády.

To platí pro jakýkoli nákup kryptoměny, ale neignorujte úrovně rizika spojené s EOS. Do něčeho vkládáte těžce vydělané bohatství s nadějí, že z toho v budoucnu vyděláte. Zůstaňte proto informovaní a nevhazujte všechny své peníze najednou.

eToro – nejlepší platforma pro nákup EOS

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • EOS je typ blockchainové technologie, která se pyšní svým decentralizovaným operačním systémem.
  • EOS má zatím tržní kapitalizaci ve výši 4,3 miliardy $.
  • EOS umožňuje na své platformě pokrok, vývoj a výrobu komerčních dApps.
  • Rámec za EOS si klade za cíl fungovat jako fungující systém s jedinečnými moderními funkcemi, jako je cloudové úložiště, rozpoznávání uživatelů a hostování serverů.
  • Organizace s názvem block.one původně založila EOS v roce 2017.
  • Předpokládá se, že v roce 2025 se cena EOS může pohybovat kolem 106,77 USD.
  • Pro EOS nemůžete obchodovat s fiat měnou. Budete muset koupit jinou kryptoměnu, jako je Ethereum nebo Bitcoin, za svou fiat měnu a poté ji použít k nákupu svého EOS.

Pokud uvažujete o investování do EOS, nezapomeňte, že existuje neuvěřitelně vysoká míra rizika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me