Co povede k ceně DASH v roce 2021?

Analytický průvodce investováním do Dash v roce 2021

Kam půjde Dash cena v roce 2021?

Co se stane s cenou DASH v roce 2021? Kryptoměnoví investoři vždy přemýšleli: Co pohání cenu DASH?

Investice do kryptoměn je nový normál. Odborníci předpovídají, že kryptoměna je budoucnost, takže se každý snaží dostat do rozjetého vlaku. Většina investorů však odradila volatilitu a nepředvídatelnost kryptoměn. Třešničkou na dortu je jedinečný a neobvyklý systém, jehož prostřednictvím se rozhoduje o cenách.

Na rozdíl od tradičních investic nepůsobí tržní síly tak, aby dosáhly rovnovážné cenové hladiny, optimální nabídky a poptávky. Model kryptoměn by se mohl podobat modelu s pevnou nabídkou. Kryptoměny mají předem stanovenou nabídku. Tento faktor ruší všechny vlivy na straně nabídky.

Tři faktory, které ovlivňují cenu DASH, jsou:

  • Vnímání spotřebitelů
  • Konkurenční mince
  • Příznivé prostředí

Vysvětlíme podrobněji, jak tyto faktory ovlivňují cenu DASH, ale nejprve proč DASH?

Proč byste měli hledat DASH?

DASH byl duchovním dítětem zakladatele Evana Duffielda. Mince byla uvedena na trh 18. ledna 2014. V současné době je na trhu kryptoměn na patnáctém místě. DASH začal s cenou pouhých 0,213899 USD při spuštění, ale do roku 2017 dosáhl neuvěřitelných 1 642,22 USD. DASH je dnes oceněn na 100 USD s celkovou tržní kapitalizací 920 milionů USD.

pomlčkový cenový graf

DASH pohyby cen za celou dobu. Zdroj: Coinmarketcap

DASH, digitální měna, má základ ve stejné blockchainové technologii, kterou využívají bitcoiny. A kromě charakteristických znaků blockchainové technologie integroval DASH také další funkce, které by jí pomohly vyniknout. DASH nabízí větší soukromí a vyšší rychlost transakce. Proto je DASH mezi investory populární. Systém DASH navíc nepotřebuje žádný druh externího financování nebo správy. Model je udržitelný, protože DASH může financovat svůj systém bez jakéhokoli vnějšího zásahu.

DASH se zaměřil na řešení problémů, které představují překážky v široce přijímaných kryptoměnách & přijatelné, jako je škálovatelnost, udržitelnost, snadnost a cena transakce a zabezpečení. Díky této funkci se DASH odlišuje od investorů a o jeho budoucnosti se říkají nadějné věci.

Co nastavuje DASH Apart?

Tři funkce, díky nimž je DASH bleskurychlá rychlost transakce a větší soukromí jsou Masternodes, Privatesend a Instasend.

Kryptoměny těží uživatelé, kteří potvrzují transakce, ke kterým dochází. DASH se však těží, ale má také Masternodes. Masternodes jsou v zásadě uživatelé, kteří vložili alespoň tisíc mincí DASH, aktuálně v hodnotě 100 000 $. Síť masternode neustále roste. Masternodes má na starosti Privatesend a Instasend, funkci anonymních a okamžitých transakcí. Masternody tvoří základní strukturu mince a jsou určujícím prvkem, který zajišťuje bezpečnost mince.

Bitcoin nenabízí žádné soukromí, pokud jde o transakce. Všechny podrobnosti, včetně odesílatele, příjemce, jsou veřejně známé a lze je snadno najít na internetu. DASH k tomu nabízí alternativu. Funkce Privatesend DASH zajišťuje, že nikomu nebudou odhaleny úplné anonymity a podrobnosti transakce. Transakce privatesend nelze vysledovat zpět.

Vzhledem k tomu, že každý bitcoin lze vysledovat až k jeho původu, mohou obchodníci snadno zjistit, zda byl bitcoin zapojen do jakékoli nezákonné činnosti. Jelikož však DASH nabízí vyšší soukromí, odlišuje to od zastupitelnosti. Každá mince DASH je zastupitelná a nelze ji odlišit.

Jednou z hlavních kritik, kterým kryptoměny, zejména bitcoiny, často čelí, je dlouhá doba transakce. To je také považováno za hlavní překážku na cestě bitcoinů stát se digitální měnou a rozsáhlou adopcí. Tam, kde bitcoinové transakce trvají v průměru 10 minut, prostřednictvím možnosti Instasend, jsou transakce DASH potvrzeny během několika sekund. Instasend však účtuje další poplatky. Potvrzení obvyklých transakcí DASH trvá přibližně 2 minuty.

Unikátní systém DASH má funkci samofinancování. Bitcoinoví těžaři získávají všechny odměny, ale 10% z odměny těžařů DASH jde zpět do systému a je investováno do DASH. DASH se tedy může sám financovat i udržovat. O použití fondu se rozhoduje prostřednictvím hlasování účastníků sítě DASH. Tento systém zajišťuje, že síť DASH nestagnuje a roste a přizpůsobuje se vývoji.

Připraveni se ponořit do POMLČKA trh?

Faktory, které určují cenu DASH

Faktory, které určují cenu DASH, jsou všechny na straně poptávky. Na trhu s kryptoměnou nehrají faktory na straně nabídky při určování cenových hladin roli, protože nabídka je již pevná.

Existuje celá řada faktorů na straně poptávky, které mají negativní dopad na cenu DASH, ale některé hlavní faktory jsou:

1. Vnímání spotřebitele

Stejně jako rizika fiat peněz, hodnota kryptoměn spočívá ve vnímání spotřebitele. Je to poptávka, která zvyšuje hodnotu kryptoměny. Čím více si tedy obchodníci o DASH myslí, tím vyšší bude DASH oceněn.

Hodnota jakékoli komodity se zvyšuje, protože je vzácná. Vzhledem k tomu, že nabídka kryptoměn je předem určena, je jich už nyní málo. Čím méně DASH coinů na trhu bude, tím více bude oceněno. Celková nabídka DASH, hard cap, je 18 milionů coinů, zatímco ve srovnání s hardcoinem bitcoinů je 21 milionů coinů. DASH tedy již má prvek nedostatku.

Na vnímání spotřebitelů mají vliv také novinky a odborné posudky. Nadace DASH se aktivně snaží navázat partnerství s různými firmami a analytici jsou ohledně budoucnosti DASH optimističtí. Tyto faktory velmi pozitivně přispívají k vnímání spotřebitele.

2. Konkurenční mince

DASH je aktuálně zařazen mezi 15 nejlepších, ale 14 mincí nad DASH má velký vliv na jeho hodnotu. Bitcoin, král kryptoměn, vede trh a pro nového investora by byl bitcoin jasnou volbou. Na makroúrovni se zdá, že všechny kryptoměny se synchronizují s bitcoiny a mají relativně vysokou korelaci.

Ačkoli DASH nemá vysokou pozitivní korelaci s bitcoiny, bitcoin má stále vliv na jeho ceny. Bitcoin ovlivňuje tržní sentiment celého trhu s kryptoměnami. Zvýšení hodnoty bitcoinu, které jsme nedávno viděli, dá trhu býčí tendenci

Ostatní konkurenční mince, které se velmi podobají DASH, mohou také DASH spustit o své peníze. Protože kritici DASH existují, často poukazují na podobné mince jako Monero, které spravují některé věci mnohem lépe než DASH. Nárůst hodnoty těchto konkurenčních mincí rozhodně poškodí tržní sentiment pro DASH. Další vývoj, který může vést k lepším, rychlejším a levnějším mincím, může mít za následek zastaralost DASH.

3. Příznivé prostředí

Vzhledem k tomu, že svět směřuje k digitalizaci, zdá se, že kryptoměny a podobné nástroje jsou stále více přijímány a přijímány. Obecná představa je, že jednodenní digitální měna bude způsob platby na celém světě. Zdá se, že vize zakladatele DASH zapadá přesně do souladu s budoucností světa, jak se zdá v současné době.

Po šílenství kryptoměn v roce 2017 se věci trochu zmírnily a investoři jsou trochu opatrní, ale počátkem tohoto roku dosáhl bitcoin svého historického maxima, což ukazuje, že trh s kryptoměnami se blíží býčím sentimentům.

Proč byste měli investovat do DASH?

DASH má velký potenciál. Získal podporu od některých vysoce promyšlených odborníků na kryptoměny. Investice ve výši 50 USD v roce 2014 by v roce 2017 změnila neuvěřitelných 382 826 USD.

DASH neslouží účelu uchovávání hodnoty; místo toho je to fungující kryptoměna. DASH je silně zapojen do vývoje digitálních plateb a je jím ovlivněn. Velké finanční instituce také hledají alternativy pro hotovost a DASH se svými funkcemi se jeví jako schůdná alternativa. Může to být velmi dobře na cestě k vedoucímu postavení na trhu digitálních plateb, což je jeden z důvodů, proč by investice do DASH mohla být právě teď dobrou volbou.

Jaké jsou výhody a nevýhody investování do DASH

Výhody investování do DASH

✅ DASH byl považován za jednu z nejbezpečnějších kryptoměn. Nabízí lepší soukromí a větší bezpečnost, zejména ve srovnání s bitcoiny a podobně.

✅ Síť masternode zaručuje úplnou anonymitu a žádnou transakci nelze nikdy vysledovat zpět k jejímu původu.

✅ Mince je zastupitelná, což znamená, že každá mince je jedinečná, protože nelze vysledovat žádnou historii.

✅ Transakční náklady jsou také zlomkem nákladů bitcoinů.

Nevýhody investování do DASH

❌ Nevýhodou zvýšeného soukromí, které DASH nabízí, je náchylnost k nezákonným činnostem.

❌ Protože transakce nelze vysledovat zpět, existuje šance, že DASH bude použit pro nelegální transakce.

❌ To nebude mít nic dobrého, jakmile se vlády rozhodnou dát kryptoměnu na vodítku a zavést předpisy, DASH bude nepochybně pod mikroskopem úřadů.

❌ Někteří odborníci tvrdí, že systém DASH je v rozporu s centrální vírou kryptoměn, kterou je decentralizace. Když masternody sedí na vrcholu pyramidy, někdo ovládající většinu masternodů bude mít úplnou kontrolu nad celým systémem. I když je tento scénář nepravděpodobný a obtížný, není zcela nemožný.

❌ DASH také trpěl chybou při jeho vydání. Tato chyba umožnila těžbu 2 milionů mincí DASH za pouhých 48 hodin od jejího spuštění. Přesto, že nemá žádné chyby, protože někteří investoři jsou stále skeptičtí.

Zvažovali byste investování do POMLČKA?

DASH v roce 2019 a dříve

DASH má za sebou obzvláště volatilní cenovou historii a předchozí trendy nám mohou pomoci předvídat ty budoucí. V době uvedení na trh měl DASH hodnotu 0,213899 $. V polovině roku 2016 se zdálo, že mince přitahuje pozornost a cena vzrostla až na 16 $. Mince otřásla světem investic v roce 2017, kdy dosáhla svého historického maxima téměř 1600 USD. To vedlo k těžkým spekulacím o budoucnosti mince.

Medvědí trh roku 2018 tvrdě zasáhl všechny kryptoměny, včetně DASH. Mince se v tomto roce zastavila na minimu 45 $. V roce 2019 však mince začala nabývat na síle a překročila hranici 100 $ a dokonce vzrostla na 120 $.

DASH si od té doby udržuje své ceny a jeho cena je v současné době 100 USD. Investoři jsou ohledně cen optimističtí a doufají, že nový rok bude dobrý.

Jaká je budoucnost DASH?

Výhled do roku 2021 se zdá být pozitivní. Skupina DASH aktivně navazuje partnerství s mnoha podniky. DASH není jen snadno použitelné krypto; nabízí také více funkcí a je těžké jej utratit.

Tým DASH neustále pracuje na zlepšování uživatelských zkušeností a vybudoval rozsáhlou a bezpečnou síť. Přijetí kryptoměn v blízké budoucnosti se zdá bezprostřední, pravděpodobně v popředí je DASH.

Primexbt předpovídá, že DASH by se v roce 2021 mohl vyšplhat až na 2 000 $ za coinu a cena se tím nezastaví. Vzhledem k tomu, že mince jsou stále více přijímány, ceny by mohly být na prudké vzestupné trajektorii.

graf technické analýzy pomlčky

Technická analýza Dash aktuálně ukazuje, že Dash je připraven na býčí návrat. Zdroj: Primexbt.

V idealistické situaci může podle Primexbt stát DASH do roku 2025 až 8 000 dolarů, což je opravdu optimistické. Silný tým DASH Labs Development s neustálým vývojem v síti dává silnou naději, že si DASH bude moci znovu užít svou pozici v top 10 podle tržní kapitalizace. K hodnotě mince přispěje i další rozšiřování sítě.

Začněte obchodovat DASH s eToro

eToro je nejlepší platforma pro sociální obchodování na světě. DASH je jedním z 90 aktiv kryptoměny, které eToro poskytuje, a můžete začít investovat.

eToro vyniká svou snadno použitelnou platformou a vysokou bezpečností. eToro je zprostředkování s tradicí a nejedná se o žádnou výměnu, kterou lze neočekávaně hacknout a můžete přijít o svá aktiva.

S eToro jsou vaše aktiva v bezpečí. Můžete dokonce použít "Kopírování obchodování" platformu, kde můžete kopírovat svého oblíbeného obchodníka.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu DASH

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • Tři faktory, které ovlivňují cenu DASH, jsou vnímání spotřebitele, konkurenční mince a příznivé prostředí.
  • DASH byl duchovním dítětem zakladatele Evana Duffielda a byl spuštěn 18. ledna 2014. V současné době je na trhu kryptoměn na patnáctém místě..
  • DASH má dnes hodnotu 100 USD s celkovou tržní kapitalizací 920 milionů USD.
  • Tři funkce, díky nimž je DASH bleskurychlá rychlost transakce a větší soukromí, jsou Masternodes, Privatesend a Instasend.
  • DASH otřásl světem investic v roce 2017, kdy dosáhl svého historického maxima téměř 1600 USD.
  • Primexbt předpovídá, že DASH by mohl v roce 2021 dosáhnout až 2 000 $ za minci a v roce 2025 8 000 $.

A konečně, DASH je jedním z lídrů na trhu kryptoměn a síť je neustále aktualizována a upravována. To, co ho odlišuje od bitcoinu, krále kryptoměn, je vize zakladatele Evana Duffielda, který chtěl minci se všemi pozitivy bitcoinu a funkcemi, které bitcoinu chybí. The snadnost transakcí, rychlost a bezpečnost, jsou charakteristickými vlastnostmi DASH. Zdá se, že úzké spojení, které má DASH s digitálními inovacemi, předznamenává dobré věci pro jeho budoucnost.

Kryptoměny jsou však notoricky známé svou nepředvídatelností a DASH má za sebou velmi násilné cenové akce. I když se budoucnost jeví jako optimistická, DASH může brát hity, které ji efektivně vysadí z patnácti nejlepších klubů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me