Co povede k ceně NEO v roce 2021?

Analytický průvodce investováním do NEO v roce 2021

Kam půjde cena NEO v roce 2021?

Co se stane s cenou NEO v roce 2021? Kryptoměnoví investoři vždy přemýšleli: Co pohání cenu NEO?

NEO začalo jako AntShares v roce 2014, ale zakladatelé, Da Hongfei a Erik Zhang, se rozhodli redesign sítě. Bylo povoláno nové krypto, NEO Čína je vůbec první blockchain. NEO dokázalo vyhovět čínským předpisům a získat podporu vlády. NEO je nejlépe hodnocená kryptoměna a celosvětově se umístila na 23. místě. Pochází z Číny, zcela infiltrovala asijský trh s kryptoměnami a je to mince, kterou investoři sledují jako jestřáb.

Co tedy určuje cenu NEO? Tři faktory, které ovlivňují cenu NEO, jsou:

 • Čínská vláda
 • Konkurenti
 • Hard-capped supply

Zjistíme více o tom, jak tyto faktory ovlivňují cenu NEO, ale nejprve proč NEO?

Proč NEO?

NEO je open-source blockchainová síť a kryptoměna. Síť NEO předpokládá inteligentní ekonomiku. Podle zakladatelů lze inteligentní ekonomiky dosáhnout prostřednictvím digitálních aktiv, digitální identity a inteligentních smluv. Ekonomika bude tyto tři složky integrovat efektivním způsobem. Způsob, jak toho dosáhnout, je využitím technologie blockchain.

NEO bylo přejmenováno na „čínské ethereum“. Jméno NEO je řeckého původu a v rodném jazyce znamená nové, které je výstižné vzhledem k podobnosti s ethereem..

Ethereum a NEO byly navrženy jako platformy zaměřené na inteligentní smlouvy. Jejich klíčových rozdílů je však mnoho. NEO je rozhodně pokročilejší verze, protože nabízí spoustu funkcí, které ji odlišují od davu, zejména Ethereum. NEO podporuje nepřeberné množství programovacích jazyků, protože jeho cílem je zpřístupnit decentralizované aplikace všem. Ethereum postrádá tuto rozmanitost v nabízených jazycích a podporuje pouze Solidity.

Ačkoli se NEO ani nepřiblížilo k porážce královny, pokud jde o používání decentralizovaných aplikací, NEO se snaží vylepšit platformu a vylepšit uživatelské rozhraní. Vedoucí vývoje NEO, John deVadoss, uvedl, že NEO se zaměřuje spíše na kvalitu než na kvantitu, protože představují platformu pro vývojáře, která je snadno použitelná a přístupná. Tým stojící za NEO neustále pracuje na vývoji upgradů, které by platformu vylepšily.

Poplatky za transakci jsou volitelně na NEO. Uživatelé si mohou vybrat, že během špičkového provozu zaplatí minimální síťový poplatek, aby jejich transakce byla upřednostněna.

Jedním z nedostatků, které se obvykle vyskytují u hlavních kryptoměn, které se NEO pokusilo překonat, je flexibilita. Síť NEO má dvoustupňový tokenový systém. NEO a GAS jsou v síti využívány ke zlepšení proveditelnosti.

Co nastavuje NEO Apart?

Vlastnictví NEO altcoinů zajišťuje vlastnictví pro uživatele, zatímco GAS altcoiny se používají pro operace. NEO i GAS jsou levnější ve srovnání s hlavními mincemi, jako je bitcoin. Síť je také rychlejší, protože zpracování transakcí trvá jen 24 sekund.

NEO začlenilo do své sítě nový mechanismus konsensu s názvem Delegovaná byzantská chyba tolerance (dBFT). V dBFT jsou některé uzly identifikovány jako účetní. Uzly účetnictví jsou odpovědné za ověření transakcí. Poté, co účetní zkontrolují transakce, zobrazí se na veřejném blockchainu a přijmou se pouze tehdy, když to ověří také většina uzlů..

Propustnost mechanismu tolerance delegovaných byzantských poruch je rychlá. NEO dokáže zpracovat přibližně 1 000 transakcí za sekundu, což je impozantní číslo ve srovnání s bitcoiny 6 tps nebo Ethereum 12 tps. Tým NEO navíc stále pracuje na rychlosti sítě. Síť si klade za cíl dosáhnout neuvěřitelných rychlostí 10 000 transakcí za sekundu díky jejich nadcházejícím upgradům.

V nové aktualizaci v květnu 2020 byly zavedeny některé zásadní změny, které je třeba v síti provést. Měl být zaveden nový model řízení. Tento nový model řízení by umožnil komunitě NEO zvolit výbor složený z 21 členů, který by působil jako zástupci celé komunity. Výbor jednadvaceti členů by získal pravomoc volit upgrady nebo změny systému. Jako projev uznání budou plyny GAS odměněny uživatelům, kteří hlasují. Rovněž bylo navrženo, aby sedm z 21 členů působilo také jako uzly konsensu a po dosažení většinového hlasování budou mít právo veta nad rozhodnutími.

NEO také poskytuje uživatelům příležitost vydělávat pasivně. Vsazením NEO mohou uživatelé každý rok vydělávat GAS tokeny. Tento koncept pasivního výdělku je něco podobného výdělku úroků prostřednictvím bank, ale míra návratnosti nabízená NEO je lepší.

Co určuje cenu NEO?

Investice je velmi podobná hazardu a každý tah musí být dobře promyšlený a vypočítaný. Ale pokud jde o svět kryptoměn, tento již tak těžký úkol se stává ještě těžší, protože kryptoměny jsou proslulé svými těkavými výkyvy. Je těžké předvídat jejich budoucnost. Pro každého investora, nováčka nebo odborníka jsou faktory určující cenu nesmírně zásadní, protože tyto faktory nás mohou napodobit v budoucích cenových trendech.

Faktor 1: Čínská vláda

NEO se nazývá „čínské ethereum“. Je to také první čínská blockchainová síť. Čínští a korejští investoři měli klíčovou roli v boomu kryptoměn v roce 2017. Do té doby přibližně 75% obchodování s bitcoiny pochází z Číny. Vláda si ráda udržuje přísnou kontrolu a nebyla s tím spokojená. Bylo zavedeno mnoho přísných předpisů a trh s kryptoměnou v Číně byl uveden do těsného vodítka.

Jelikož je NEO označována jako oficiální kryptoměna v Číně, získala podporu vlády, protože dodržuje předpisy. Investiční podíl z Číny na kryptotrhu je vzhledem k značné populaci Číny velký. Čínská vláda je již skeptická vůči ostatním kryptoměnám, takže jakékoli sankce nebo předpisy uvalené na jiné kryptoměny by mohly přinést NEO pod reflektor jako nejsnadnější alternativu pro investice do kryptoměny. Jakékoli pozitivní rozhodnutí ze strany Číňanů, vlády i lidí může také skutečně podpořit přijetí NEO a nakonec jeho hodnotu.

Faktor 2: Konkurenti

Jako první kryptoměna nelze bitcoiny oddělit, když mluvíme o trhu s kryptoměnou. Král kryptoměny má pevnost na trhu a také v dalších kryptoměnách. NEO má korelační koeficient 0,77, kde 1 je nejsilnější korelace. To znamená, že změny cen bitcoinů výrazně ovlivňují cenu NEO.

Investoři NEO si také musí dávat pozor na Ethereum, protože NEO se nazývá upgrade Ethereum, obě mince čelí silné konkurenci mezi sebou. Na druhou stranu se Ethereum etablovalo také na trhu kryptoměn; koneckonců, je známá jako královna kryptoměn. Silná základna, kterou má Ethereum, bude pro NEO výzvou, protože NEO je relativně novější. Zvýšení cen Etherea může způsobit posun ceny NEO směrem dolů.

korelace cen bitcoinů a neo

Obrázek 1: Korelace cen bitcoinů a NEO do roku 2006 Mince Predictor

Faktor 3: Hard-capped supply

Ceny zboží a služeb jsou určovány na trhu při splnění nabídky a poptávky. Nedostatek je to, co žene ceny komodity nahoru. Kryptoměny jsou v tomto ohledu jedinečné než jiné zboží a služby, protože mají pevně omezenou nabídku. Omezená nabídka skutečně přináší prvek nedostatku, který v konečném důsledku způsobí zvýšení jejich hodnoty.

Dodávka NEO je pevně omezena 100 miliónů z toho 70 milionů je již v oběhu. To ponechává pouze 30 milionů Žetony NEO. Proto je NEO vzácný a tento nedostatek se bude časem zvyšovat, protože nabídku nelze změnit. Omezená nabídka NEO by byla faktorem, který zvýší jeho cenu.

Zvažovali byste investování do NEO?

Cenová předpověď NEO

Cena NEO je v současné době 18.211 $. Začátek roku 2020 nebyl pro NEO dobrý, ale po celý rok se NEO pokoušela dohnat a byla na vzestupné trajektorii. Ke konci roku dosáhla hodnota NEO kolem 25 USD.

cenový graf neo

Obrázek 2: Graf cen NEO podle Investing.com

Budoucnost NEO se zdá být jasná z mnoha důvodů. Kryptoměna má silnou podporu čínské vlády a navíc se uvádí, že je technologicky sofistikovanější než Ethereum a podobné.

Walletinvestor předpovídá roční předpověď na 28 $. Je to však jedna z jejich skromných předpovědí. U většiny z roku 2021 se očekává, že cena osciluje poblíž hranice 50 USD, ale v následujících dvou letech klesne na přibližně 25 USD. Walletinvestor předpovídá, že pětiletá předpověď bude na neuvěřitelných 75 $.

neo krátkodobá predikce ceny

Obrázek 3: Krátkodobá predikce cen podle Walletinvestor

Krátkodobé prognózy společnosti Walletinvestor se nejeví jako příliš optimistické. Očekává se, že NEO zůstane na začátku nového roku v rozmezí 17 a 19 USD.

neo dlouhodobá predikce ceny

Obrázek 4: Dlouhodobá predikce cen podle Walletinvestor

Předpovědi Dlouhá předpověď nejsou tak jasné. Předpokládané historické maximum NEO v roce 2021 bude 30 $ a ceny zůstanou většinou kolem 20 $. Po stabilním roce 2022 se očekává pokles cen v roce 2023 na přibližně 8 USD. Předpokládá se, že NEO bude mít v roce 2025 cenu 25 USD.

tabulka predikce cen neo

Obrázek 5: Predikce cen NEO podle Dlouhá předpověď

Trading Beasts předpovídají průměrnou cenu 16 $ na rok 2021.

Přečtěte si více: Neo predikce cen – kolik to bude stát v roce 2021 a dále?

Profesionálové & Nevýhody investování do NEO

Výhody investování do NEO:

✅ NEO je vůbec první čínský blockchain a má souhlas čínské vlády.

✅ NEO má mnoho podobností s Ethereem, ale je také technologicky vyspělejší než Ethereum.

✅ NEO je rychlý a levný a špičkový na trhu.

✅ NEO dokáže zpracovat až 1 000 transakcí za sekundu a očekává se, že se počet upgradů zvýší na 10 000.

✅ NEO poskytuje vývojářům možnost kódování ve více jazycích

✅ Prostřednictvím digitální identity jsou všechny subjekty ověřovány v síti NEO, díky čemuž je NEO v souladu s předpisy.

✅ Platforma je odolná vůči kvantovým výpočtům.

✅ NEO uzavřelo partnerství s některými velkými jmény, jako jsou Microsoft a Alibaba.

Nevýhody investování do NEO:

❌ Mince čelí intenzivní konkurenci společnosti Ethereum, která má obrovskou uživatelskou základnu.

❌ Napětí s čínskou vládou může ovlivnit ceny.

❌ Počet uzlů účetnictví je velmi malý a síla je soustředěna s hrstkou účetních

❌ Existují obavy z decentralizace kryptoměny, protože vývojáři drží dobré množství tokenů.

Investujte do NEO s eToro

investování do NEO

Mnoho odborníků a analytiků ukazuje na jasnou budoucnost NEO a většina předpovědí je pozitivní. Pokud uvažujete o investici do NEO, může to být ten správný čas. Výše uvedené predikce cen NEO jsou optimistické a investice nyní do NEO by mohla být v blízké budoucnosti skutečně zisková.

S tím se říká, že pokud hledáte obchodní platformu, pak už nehledejte. eToro je jednou z největších obchodních platforem na trhu. eToro účtuje nominální provize a poskytuje nepřeberné množství funkcí, které jsou vhodné jak pro odborníky, tak pro nové obchodníky.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu NEO

makléř etoro

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • NEO vzlétlo v roce 2014, ale zakladatelé Da Hongfei a Erik Zhang se rozhodli přinést nějaké drastické změny a v roce 2017 platformu zcela rebrandovali.
 • Konečným cílem sítě je vytvoření inteligentní ekonomiky.
 • Je to první čínská blockchainová síť a také první, která má souhlas vlády.
 • Síť NEO je podobná síti královny kryptoměn – Ethereum.
 • NEO je známá kryptoměna a je na 23. místě.
 • Transakční poplatky jsou volitelné.
 • Systém dvoustupňových tokenů NEO výrazně zvyšuje flexibilitu sítě
 • NEO zavedlo nový mechanismus konsensu s názvem Delegovaná byzantská tolerance chyb.
 • NEO dokáže zpracovat 1 000 transakcí za sekundu a míří na 10 000.
 • Hnacím motorem ceny NEO jsou konkurenti NEO, čínské vlády a přísně omezené nabídky
 • Budoucí předpovědi většinou ukazují na cenové rázy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me