Ethereum vs Cardano: Které kryptoměny byste si měli koupit v roce 2021

Tato příručka porovnávající kryptoměny zvýrazní všechny kritické rozdíly mezi Ethereum vs Cardano a zjistí, zda stojí za to investovat Ethereum nebo Cardano a která z nich je pro vás tou nejlepší investicí.

Finanční svět prošel v roce 2020 otřesem a mnoho prominentních odborníků z oboru bylo překvapeno, jak dobře trh s kryptoměnou vydržel bouři COVID. Ve skutečnosti, jak byla otřesena víra v tradiční ekonomiky, mnoho investičních fondů a velkých korporací shledalo, že chtějí investovat do Ethereum, Bitcoin, Cardano apod., Aby se zajistily proti budoucí nejistotě.

Tento posun nezůstal bez povšimnutí jednotlivých investorů a obnovená chuť k digitální měně vedla k tomu, že býčí běhy pro všechny hlavní tokeny, protože stále více lidí se rozhodlo investovat do kryptoměny v roce 2021.

Zatímco bitcoiny jsou volbou již několik let, mnoho progresivních obchodníků se také rozhodlo investovat do předních altcoinů. Dva z nejpozoruhodnějších bytí jsou Ethereum a Cardano. Ale měli byste investovat do Ethereum nebo koupit Cardano v roce 2021? Sestavili jsme následující srovnání, abychom zjistili, jak se každý token měří proti sobě, a také jak se zapojují do širšího krypto trhu.

Cardano vs Ethereum: Srovnání mezi ETH a ADA

Každý, kdo chce v roce 2021 investovat do kryptoměny, možná již vyčlenil Ethereum a / nebo Cardano na zahrnutí do svého portfolia a oba tokeny mají velký potenciál. Je ale jedna lepší volba než druhá?

Než se pustíme do jakékoli cenové analýzy, je důležité pochopit klíčové rozdíly mezi těmito dvěma kryptoměnami. Pokud chceme přesně porovnat Ethereum vs Cardano, musíme vědět, jakým způsobem účinně soutěží a jakým způsobem nabízejí něco úplně jiného od sebe.

Cardano Vs Ethereum: Jaké jsou hlavní rozdíly mezi nimi

Zde jsou nejdůležitější způsoby, jak se tyto dvě aktiva liší:

Pozadí

Ethereum je pravděpodobně druhá nejslavnější kryptoměna za bitcoinem. Oznamující první vlnu kryptoměn druhé generace, blockchain Ethereum šel nad rámec nabídky jednoduchého platebního systému a představoval mnohem více funkcí než původní kryptoměny a jejich příslušné blockchainy.

Společnost Ethereum, která byla zahájena v červenci 2015, je poháněna svým nativním krypto tokenem Ether, ale také umožňuje výměnu inteligentních smluv, jejichž cílem je zefektivnit převody vlastnictví a smlouvy o důvěře. Platforma Ethereum také umožňuje vývoj a provoz ĐApps bez vlivu třetích stran a jeho vlastní programovací jazyk otevírá svět dalších možností.

Zdá se, že recept se zatím osvědčil a Ethereum je z hlediska tržní kapitalizace druhou největší kryptoměnou. Rozhodnutí koupit Ethereum v roce 2021 tedy není tak riskantní, jako by to mohlo být u méně zavedeného altcoinu.

Cardano bylo vyvinuto v roce 2015 s velmi podobným cílem jako Ethereum – to je nabídnout platformu, která by nejen umožňovala odesílání a přijímání nativní kryptoměny, ale také by usnadňovala inteligentní smlouvy a vývoj distribuovaných aplikací.

Podobnosti mezi Cardanem a Ethereem také nejsou náhodou. Cardano ve skutečnosti vyvinul bývalý spoluzakladatel Ethereum Charles Hoskinson. Avšak pod povrchem má Cardano několik pozoruhodných pokroků na blockchainu Ethereum.

Cardano je první peer-reviewed kryptoměnou na světě, kterou prozkoumalo několik významných akademických institucí. Má také jedinečnou dvouvrstvou architekturu, jednu pro zpracování obecných transakcí a druhou pro inteligentní smlouvy.

To je samozřejmě všechno na papíře velmi působivé – ale je dobrý nápad koupit Cordano v roce 2021? ADA se trvale drží v top 5 – 6 kryptoměnách podle tržní kapitalizace (v současné době kolem 27,5 miliard $), takže je opět jednou z bezpečnějších sázek v krypto sféře.

Čtěte více: Co je Cardano? Průvodce pro začátečníky po Cardanu a tipy pro investování do ADA

Transakce a rychlost

Kromě prakticky neomezeného potenciálu jsou další z výjimečných vlastností Etherea jeho rychlé časy vytváření bloků. Bitcoinový blockchain trvá přidání nových bloků až 10 minut, zatímco Ethereum má očekávanou dobu vytvoření mezi 10 a 20 sekundami. Je to však dostatečný důvod ke koupi Ethereum v roce 2021?

V době psaní tohoto dokumentu Ethereum stále používá koncept dokladu o práci. To zahrnuje počítače v síti, které účinně soutěží proti sobě o řešení rovnic výměnou za odměnu kolem 2 ETH. V tomto smyslu je Ethereum podobné mnoha kryptoměnám první generace, kromě skutečnosti, že se spoléhá spíše na algoritmus těžby ethash než na algoritmus SHA-256 využívaný bitcoinem.

Více informací o konceptu proof of work najdete v našem vysvětlení krypto těžby, ale kdokoli, kdo chce investovat do Ethereum, by měl vzít na vědomí, že síť je v procesu přechodu na mechanismus konsensu o důkazu kůlu – který by měl posílit účinnost i bezpečnost.

Toto je součást upgradu sítě Ethereum 2.0 a zatímco časová osa pro dokončení přechodu ještě není dokončena, mohlo by to mít významný dopad na cenu Etheru.

Ethereum se výrazně zlepšilo na rychlosti transakcí bitcoinu, ale odhadem 15-20 transakcí za sekundu (TPS) to stále bledne ve srovnání s Cardano, které bylo testováno na nejméně 257 TPS.

Rychlost Cardana je již docela působivá, ale s řešením škálování Hydra 2 implementovaným přes existující protokol o podílovém protokolu Charles Hoskinson, generální ředitel společnosti IOHK, společnosti odpovědné za vývoj Cardano (ADA), tvrdí, že simulace ukazují, že síť je schopná zpracování více než jednoho milionu transakcí za sekundu.

Působivý výkon samozřejmě umožňuje dvouvrstvý systém a mohl by být dostatečným důvodem ke koupi Cardana v roce 2021, investoři by si však měli pamatovat, že miliony TPS nabízené Hoskinsonem se teprve musí uskutečnit.

Nabídka a poptávka

Klíčovým problémem pro každého, kdo chce investovat do Ethereum – nebo do jakékoli jiné kryptoměny – bude vždy to, jak se řídí nabídka. Konec konců, jakoukoli digitální měnu lze vygenerovat v síti a není vázána na žádné fyzické aktivum, takže pro udržení hodnoty musí existovat protokol na podporu nějakého nedostatku.

V současné době existuje celkový strop pro celkové množství etheru, jako je tomu u bitcoinů. Podle jeho počátečních principů však existuje limit na to, kolik tokenů je ročně uvolněno do ekosystému Ethereum.

Vývojáři Ethereum již dříve uvedli myšlenku stanovení limitu počtu dostupných tokenů, ale investoři by si měli uvědomit, že Ethereum má jiné cíle než jiné kryptoměny, jako je bitcoin. Ethereum je zamýšleno jako platforma pro decentralizované služby, a proto se spekuluje o tom, zda by strop v této oblasti pomohl nebo bránil úspěchu.

Stejně jako u Ethereum bude mít každý, kdo chce investovat do Cardana, pravděpodobně otázky ohledně dodávky tokenu ADA.

Cardano se liší od Ethereum v tom, že má celkový limit zásobování, podobně jako bitcoin. V době psaní tohoto článku byl limit dodávky 45 000 000 000. A co víc, Cardano má také klesající odměnu kůlů, která funguje jako zabudovaný deflační mechanismus a zvyšuje potenciální nedostatek, což může mít samozřejmě pozitivní vliv na ceny obchodování.

Z hlediska poptávky by si lidé, kteří uvažují o investování do Cardana, měli být vědomi toho, že ADA se v současné době neobchoduje v Coinbase – jedné z největších kryptoburz – a token nebyl v prvním výběru kryptoměn podporovaných Paypalem.

Ethereum vs Cardano: Pokud byste investovali do Cardana nebo Ethereum?

Rozhodnutí, zda investovat do Etherea nebo koupit Cardano v roce 2021, bude nevyhnutelně záviset na vašich investičních cílech. Samozřejmě není důvod volit jeden nad druhým, ale pro srovnání Cardano vs Ethereum existuje několik klíčových metrik a indikátorů, které můžeme použít k rozlišení mezi těmito dvěma s ohledem na investiční příležitost.

Prognózy cen kryptoměny jsou v první řadě obvykle založeny na technické analýze historického cenového pohybu. Po přezkoumání toho můžeme vidět předpovědi provedené některými z předních platforem v oboru. A konečně, odborné postřehy mohou být skvělým způsobem, jak sbírat další informace a měřit chuť hlavního proudu pro konkrétní kryptoměnu.

Ethereum vs Cardano: Historie cen

Při pohledu na historii cen Ethereum vs Cardano vidíme dva velmi odlišné obrázky. Předchozí pohyb cen nám nemůže přesně říci, do které kryptoměny investovat v roce 2021, ale může nám dát šanci vytvořit realističtější očekávání potenciálu každé mince.

Ethereum

Ohledně cenového pohybu Etherea v prvním nebo dvou letech jeho existence nebylo o čem psát. Ceny zaznamenaly jen velmi málo výrazných nárůstů až do ledna 2017, kdy se Ether obchodoval kolem hranice 10 USD.

Stejně jako u bitcoinů v jeho počátcích došlo k určitému zpoždění, než si začal uvědomovat potenciál Etherea. Do ledna 2018 se však ETH vyšplhal na rekordní maximum téměř 1400 $. Věci však byly pro ETH v příštích několika měsících méně než stabilní a v jednom okamžiku ceny klesly zpět dolů na 85 $.

Stačí říci, že věci se pro Ethereum stále poskakovaly a altcoin bojoval s bariérou 250 $ déle než rok. Věci se však v roce 2020 zvedly na ETH a v době psaní to vypadá, jako by jel dobře na bouři COVID, když dosáhl nového maxima 1 773,33 USD.

Cardano

Pokud hledáte investovat do Cardana, možná už víte, že jeho cenová trajektorie je poněkud odlišná od mnoha jiných altcoinů.

ADA velmi rychle dosáhla parity s americkým dolarem během prvních několika měsíců svého životního cyklu obchodování a historického maxima 1,18 USD bylo dosaženo v lednu 2018. Nárůst byl však krátkodobý a Cardano rychle kleslo na méně než 0,10 USD za token – dokončení roku kolem 0,03 USD.

Cardano zůstal utlumený a vyvrcholil nad 0,10 $ až v létě 2020 – krátce poté, co došlo k pandemii COVID. Na konci roku se zdálo, že ADA zahnula za roh, protože do Cardana došlo ke spěchu investovat. Ceny prudce stouply o více než 500%, až do konce ledna 2021 dosáhly 0,92 USD.

Ethereum vs Cardano: Předpovědi budoucích cen

Jak jsme viděli, existuje jen malé srovnání, pokud jde o Ethereum vs Cardano o předchozím pohybu cen. Jak ale jejich historie souvisí s budoucími předpovědi? Zde se podíváme na předpovědi některých špičkových kryptoanalytiků.

Ethereum

Na základě své technické analýzy společnost DigitalCoin předpovídá stabilní růst ETH v příštím roce, a to uprostřed obnoveného zájmu ze strany těch, kteří chtějí investovat do Ethereum. Platforma věří, že si Ethereum udrží svůj působivý cenový běh a bude obchodovat výrazně nad svým předchozím rekordem po zbytek roku 2021, přičemž rok skončí na působivých 2726,19 $.

graf predikce cen ethereum

TradingBeasts je také optimistický ohledně potenciálu ETH, i když s tlumenější prognózou. Platforma věří, že si Ethereum udrží vysokou cenu po celý rok, ale do roku 2021 se mírně uzavře pod svou současnou obchodní cenou (1773,33 USD) a bude na hodnotě kolem 1624 USD.

Konečně, WalletInvestor spadá někam mezi dvě předpovědi podrobně popsané výše. Platforma předpovídá pro ETH poměrně lineární růst, ale token uzavírá rok kolem 2100 $.

Tyto předpovědi budou přirozeně hudbou pro uši každého, kdo si myslel, že investuje do Etherea – vždy si však pamatujte, že předpovědi jsou účinně informované dohady a v žádném případě nejsou zaručeny.

Přečtěte si více: Predikce cen etherea

Cardano

Každý, kdo chce koupit Cardano v roce 2021, stěží může očekávat stejná čísla jako u ceny ETH, ale několik platforem předpovídá podstatný růst. WalletInvestor způsobil, že ceny ADA vzrostly v průběhu roku 2021 přibližně o 50%, během léta a do konce prosince se stabilně zvyšovaly kolem 1,46 USD.

graf predikce cen cardano

TradingBeasts také předpovídají stabilní zhodnocení pro Cardano v průběhu roku 2021. Platforma má token udržování své nedávné ceny před následným stabilním vzestupným gradientem, dokončením roku o 20% oproti své současné ceně, na přibližně 1,07 USD.

Cena za token nemusí být ničím, o čem by se dalo psát, ale každý, kdo chce investovat do Cardana, by si měl pamatovat, že jde především o růst a výnosy 20% až 50%, což by znamenalo velmi úspěšný přírůstek do vašeho portfolia.

Cardano Vs Ethereum: Co říkají odborníci

Názory významných odborníků na finanční odvětví nám mohou hodně říci o chuti investorů ke konkrétní kryptoměně a v některých případech mohou dokonce stačit k tomu, aby samy o sobě zvýšily ceny.

Každý, kdo chce v nadcházejících měsících investovat do Etherea, nebude muset hledat podporu klíčových komentátorů daleko. Například generální ředitel společnosti Messari Ryan Selkis nedávno řekl, že zatímco výkon bitcoinu byl působivý, „je to Ethereum, které vzlétlo jako nejdůležitější platforma kryptoměny … ta, která by mohla napájet zcela nový finanční systém a otevřenější a odolnější internet. “

Jinde Simon Dedic, spoluzakladatel společnosti Blockfyre a řídící partner společnosti Moonrock Capital, předpovídal, že Ethereum nakonec zasáhne závratných 9 000 $ za token.

Existuje méně jasných předpovědí pro Cardano, ale hostitel Altcoin Daily a obchodník s kryptoměnami Austin Arnold vyjádřil svou podporu nejnovější aktualizaci Goguen Mary a citoval ji jako „velký důvod, proč cena Cardano tento měsíc roste [Únor] “

Čtěte více: Cardano Price Prediction

Cardano Vs Ethereum: Závěr

Cardano je tedy lepší investicí než Ethereum?

Je těžké rozhodnout o úplném vítězi, když se podíváme na Cardano vs Ethereum jako na investiční potenciál. Zatímco Ethereum je mnohem zavedenější as mnohem vyšší cenou, historie nám ukazuje, že není imunní vůči náhlým poklesům cen.

Ti, kteří chtějí investovat do Cardana, jsou také schopni získat mnohem větší podíl – s tokeny, které se v současné době obchodují za méně než jeden americký dolar. Nakonec se růst investic měří v procentech a předpokládá se, že obě mince budou v roce 2021 dobře fungovat.

Ať už se rozhodnete investovat do Cardana, nebo si koupíte Ethereum v roce 2021, je důležité zvládnout svá očekávání. Obě mince zaznamenaly náhlý trvalý pokles cen a trh s kryptoměnou je notoricky volatilní – i když v současné době jde od síly k síle, neexistují žádné záruky, že to vydrží.

Konečné rozhodnutí nakonec přijde na vás. Jakým typem investora chcete být? Která technologie vás více vzrušuje? A který je v současné době nejvíce podhodnocený?

Když přijdete na odpověď na tuto otázku, určitě budete vědět, zda je Cardano lepší investicí než Ethereum!

Jak investovat do Cardano a Ethereum

Za předpokladu, že se blížíte trhu kryptoměn s realistickými očekáváními a solidní investiční strategií, pak by se mohlo ukázat jako výhodné investovat do Ethereum nebo koupit Cardano v roce 2021.

Pokud ještě nemáte obchodní účet, budete si muset najít spolehlivého makléře. Doporučujeme eToro, protože je to jedno z nejuznávanějších jmen na trhu a nabízí spoustu nástrojů pro začínající i zkušené obchodníky.

Měříte však Ethereum vs Cardano, pomocí platformy s velkým množstvím analytických nástrojů, jako je eToro, vám umožní držet prst na tepu a reagovat na pohyby cen v reálném čase.

Nyní znáte kritické rozdíly mezi Cardanem a Ethereem. Pokud se cítíte inspirováni k nákupu ADA nebo ETH, nebo tento článek poskytuje další informace o vašich stávajících investičních znalostech, možná vás potěší, že eToro poskytuje možnost nakupovat kryptoměnová aktiva a obchodovat CFD až na 90+ kryptoměny.

eToro – špičková platforma pro kryptoměnu

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Ethereum vs Cardano – FAQ

Jak si mohu vybrat mezi Ethereum vs Cardano?

Mnoho potenciálních investorů začíná porovnáním kryptoměn, aby se rozhodlo, které z nich nejlépe vyhovují jejich portfoliovým cílům. Porovnání Ethereum vs Cardano však může vést k přehlížení jednoho za druhého, i když ve skutečnosti oba představují spoustu příležitostí jako součást diverzifikovaného portfolia. Zatímco Ethereum může být zavedenější z těchto dvou, lze získat mnohem větší držení Cardana za relativně malé výdaje.

Kde si mohu koupit Cardano v roce 2021?

Cardano je pravidelně mezi nejlepšími kryptoměnami, pokud jde o tržní kapitalizaci, přesto existují některé burzy – včetně Coinbase – které token neuvádějí. Pokud hledáte koupit Cardano v roce 2021, doporučujeme použít eToro. Platforma nevylučuje žádný z hlavních tokenů a umožňuje rychlý a snadný přístup na trhy.

Cardano vs Ethereum – což je lepší investice?

Cardano i Ethereum představují slibné investiční příležitosti v roce 2021. Analytici se liší podle přesného pohybu cen, ale většina souhlasí s tím, že ADA a ETH v příštích letech ocení.

Jaké jsou nejlepší kryptoměny, do kterých se má investovat v roce 2021?

Rozhodnutí investovat do kryptoměny v roce 2021 by se mohlo ukázat jako velmi chytrý krok, protože se očekává exponenciální růst trhu. Výhled některých mincí je však lepší než jiných. Mince jako Bitcoin, Ethereum, Cardano a Litecoin jsou poměrně „bezpečné sázky“, zatímco jakékoli mince mimo top 10, pokud jde o tržní kapitalizaci, nesou podstatně větší riziko. Proto by měly být zahrnuty pouze jako součást diverzifikovaného portfolia.

Jakých 10 nejlepších kryptoměn exploduje v roce 2021?

Je Cardano dobrá investice a měl bych investovat do Cardana?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me