How to Invest in Ripple 2021: The Ultimate Beginner’s Guide to Investing in XRP

Proč investovat do XRP? Co jsou investiční výhody a výzvy Ripple? Zde je vše, co potřebujete vědět o investování Ripple.

V době, která nebyla tak dávno, byla investice do Ripple poněkud těžkopádná.

Je to proto, že byste nejprve museli koupit bitcoin, převést prostředky na burzu kryptoměn a poté provést převod na Ripple. Poté budete muset vybrat mince do peněženky Ripple – to vše vyžadovalo vklad 20 XRP.

Rychle vpřed do roku 2021 a proces investování do Ripple nemůže být jednodušší.

Ve skutečnosti je tato příručka zapnutá Jak investovat do Ripple vám ukáže, jak koupit XRP za méně než 10 minut – nemusíte se starat o peněženky.

Vysvětlíme také podrobnosti o tom, jak funguje investice Ripple, jaká rizika a potenciální odměny musíte vzít v úvahu a jak můžete své zisky vydělat.

Jak investovat do Ripple v 5 snadných krocích

Tato příručka, jak investovat do XRP, rozdělí vše laicky, abyste neuskutečnili nákup naslepo.

Pokud máte čas a chcete jednoduše investovat do Ripple, aniž byste si museli přečíst náš podrobný návod – postupujte podle následujících kroků!

 • Krok 1: Otevřete si účet u regulovaného makléře
 • Krok 2: Vložte některé prostředky debetní / kreditní kartou, elektronickou peněženkou nebo bankovním převodem
 • Krok 3: Vyberte částku, kterou chcete investovat do Ripple
 • Krok 4: Potvrďte investici
 • Krok 5: Ponechte své Ripple uložené, dokud se nerozhodnete vydělat peníze

Jak zdůrazňuje výše uvedený 5krokový návod, proces investování do Ripple nemůže být jednodušší. Nejlepší ze všeho je, že se nemusíte obávat peněženek s kryptoměnou – jak to mají regulovaní makléři rádi eToro uloží tokeny XRP za vás!

Co je to Ripple?

Ať už investujete do akcií s modrým čipem nebo do vysoce spekulativní kryptoměny, jako je Ripple – pochopení aktiva, které kupujete, je zásadní.

Koneckonců budete riskovat své vlastní peníze na finančním nástroji, u kterého není zaručeno, že jeho hodnota vzroste. Naopak, existuje velká šance, že ztratíte.

S ohledem na tuto skutečnost nyní vysvětlíme základy Ripple a XRP.

Ripple je tedy projekt digitální měny, který byl poprvé spuštěn v roce 2012. Díky tomu je jednou z nejstarších kryptoměn ve vesmíru – vytvořena tři roky po bitcoinu a dva roky před éterem.

Samotný projekt Ripple je centralizovaný, což znamená, že je řízen jeho zakladateli. To je v příkrém kontrastu s výše uvedenými kryptoměnami, které jsou „decentralizované“, a proto – nekontrolované žádnou osobou ani autoritou.

Společnost Ripple byla nicméně vytvořena s jasným cílem – revolucí v odvětví přeshraničních plateb. To znamená, že základní technologie společnosti Ripple umožňuje velkým bankám a finančním institucím převádět prostředky z tuzemska i do zámoří během několika sekund..

Kromě toho jsou poplatky spojené s používáním této technologie nepatrné. Zatímco Ripple je technologie, která podporuje síť, XRP je digitální měna. Termíny Ripple a XRP jsou však často používány zaměnitelně.

Rozhodující je, že mimo arénu finančních institucí kupuje drtivá většina lidí Ripple jako spekulativní investici. To znamená, že doufají, že se hodnota XRP časem zvýší, což investorům umožní vydělat více, než kolik vložili.

Jak funguje investování do procesu zvlnění?

Pokud investorům v nákupu Ripple brání jedna věc – je to nepochopení toho, jak tento proces ve skutečnosti funguje.

Jakmile však uvidíte, jak je to ve skutečnosti jednoduché, nebudete mít žádné problémy s investováním do některých tokenů XRP sami. Důvodem je, že investiční cesta Ripple se neliší od nákupu tradičních akcií.

Například pokud jste koupili akcie v hodnotě 500 $, které se pak zvýšily o 50% – uvidíte návratnost 750 $.

Stejným způsobem, pokud investujete 1 000 $ do Ripple a vyděláte 20%, vyděláte 1 200 $.

Abychom zajistili, že mlhu odstraníme, podívejme se na jednoduchý příklad toho, jak investiční proces Ripple funguje ve skutečném světě.

 • Založíte si účet u online brokera, který prodává Ripple
 • Vložíte 2 000 $ a investujete celou částku do Ripple
 • V době nákupu má Ripple hodnotu 0,30 $
 • Žetony XRP držíte čtyři roky
 • Když se vydáte na výplatu, Ripple má hodnotu 1,10 $
 • To se promítne do zvýšení ceny o 266%

Jak ukazuje výše uvedený příklad, původně jste investovali 2 000 $ ze svých těžce vydělaných peněz do Ripple. Po pouhých třech letech se hodnota digitálních tokenů zvýšila o 266% – takže vaše investice má nyní hodnotu 7 320 $.

Stejně jako u akcií jde o uzavření vaší pozice a zobrazení výnosů přidaných k zůstatku vašeho účtu zprostředkování. Nakonec hotovost vyberete na svůj bankovní účet.

Proč byste měli investovat do Ripple?

Existuje mnoho důvodů, proč byste se mohli rozhodnout investovat do Ripple a jeho podkladového tokenu XRP.

To zahrnuje následující:

1. Obrovské návraty na Ripple, protože to bylo spuštěno

Podobně jako jiné populární kryptoměny, jako je bitcoin, hodnota Ripple vzrostla od prvního spuštění projektu. Když byl XRP nakonec uveden na veřejnou burzu, jeho cena byla pouhých 0,014 USD. To je necelý jeden a půl centu v USA.

Se zvyšujícím se zájmem o projekt XRP v předchozích letech pokračovala hodnota Ripple ve vzestupné trajektorii. Na začátku roku 2018 pak digitální měna dosáhla historického maxima 3,84 USD.

To znamená, že za pouhé čtyři roky od uvedení na první burze Ripple vzrostl o 27 000%. Ve skutečnosti to znamená, že pokud byste investovali do Ripple sázkou 2 000 $ v roce 2013, vaše peníze by měly hodnotu téměř 550 000 $.

Stejně jako zbytek odvětví digitálních měn však hodnota Ripple pokračovala v prodloužené spirále dolů. XRP v srpnu 2018 dosáhla minima kolem 0,28 USD, což znamená, že za pouhých 8 měsíců ztratila kryptoměna hodnotu 92%.

zvlněný cenový graf

Dobrou zprávou je, že Ripple má za sebou skvělý rok 2020. Dosažení 52týdenního minima pouhých 0,25 USD – XRP v srpnu překonal 0,77 USD – což představuje nárůst o 212%.

2. Přeshraniční platební průmysl potřebuje revoluci

Společnost Ripple a její token XRP se snaží narušit odvětví, které nutně potřebuje revoluci – přeshraniční platby. Pro ty, kteří nevědí, měny v hodnotě bilionů dolarů každý den mění majitele – v drtivé většině z nich dominují velké finanční instituce.

Většinu těchto transakcí usnadňuje SWIFT. Klíčovým problémem je, že systém není jen pomalý a drahý, ale také plný byrokracie.

Například:

 • Řekněme, že velká továrna v Keni nakupuje suroviny v hodnotě 10 milionů dolarů z Austrálie
 • Nejprve keňská finanční instituce převede peníze do odpovídající banky, která obchoduje v amerických dolarech
 • Poté odpovídající banka převede americké dolary na australské dolary s odpovídající bankou australského vývozce
 • Nakonec příslušná banka převede australské dolary na bankovní účet australského vývozce
 • Celý proces usnadňuje SWIFT

Jak je vidět z výše uvedeného, ​​SWIFT vůbec není platební sítí. Naopak, je to jen prostředník, který sedí mezi finančními institucemi a odpovídajícími bankami. Rozhodující je, že zde vstupují Ripple a XRP.

Uvidíte, že pomocí platební sítě Ripple neexistují žádné požadavky na odpovídající banky nebo používání třetí měny, jako je americký dolar. Místo toho mohou banky provádět transakce peer-to-peer prostřednictvím sítě Ripple.

A co je nejdůležitější, token XRP je tím, co spojuje vše dohromady – což znamená, že podkladové měny volby jsou irelevantní! Celkově vzato, protože stále více bank využívá technologii Ripple, bude to zvyšovat poptávku po XRP a tím – její tržní ocenění.

3. Nízká cena tokenu a malá tržní kapitalizace

Rovněž stojí za zmínku, že bariéry vstupu jsou při investování do Ripple opravdu nízké.

Je to proto, že – i při maximách roku 2020 zaplatíte za token XRP pouze 0,77 USD. Ve skutečnosti, pokud používáte regulovaného brokera, jako je eToro, minimální požadovaná investice je pouze 25 $.

Splněním minima to tedy znamená, že byste získali něco přes 32 tokenů XRP! Kromě toho Ripple také nese relativně malou tržní kapitalizaci na 12 miliard $.

I když to na první pohled může znít hodně, technologii Ripple již testuje nebo používá více než 200 finančních institucí.

Na druhé straně, pokud se Ripple stane de facto protokolem pro usnadnění přeshraničních plateb, bude se tržní kapitalizace ve výši 12 miliard dolarů jevit jako kapka v oceánu.

Jak investovat do zvlnění – k dispozici jsou různé možnosti

Existuje několik způsobů, jak můžete investovat do Ripple – některé jednodušší a nákladově efektivnější než jiné. Jak krátce diskutujeme, nejpohodlnějším způsobem, jak toho dosáhnout, je použití regulovaného online brokera, jako je eToro.

S tím se dá říci, že v závislosti na tom, kde žijete, můžete do Ripple investovat také prostřednictvím bankomatu s kryptoměnou.

Pojďme prozkoumat, jak to funguje.

Jak investujete do kryptoměny v plném proudu, jak investujete do zvlnění (XRP)? Máme všechny odpovědi na to, jak převést hotovost na Ripple a další.

1. Zvlnění bankomatů

Jak název napovídá, bankomaty s kryptoměnou vám umožňují nakupovat digitální měny prostřednictvím fyzického terminálu. Vypadají a fungují podobně jako tradiční bankomaty, ale obráceně.

To znamená, že vložením hotovosti do bankomatu získáte poměrnou částku kryptoměny. Nyní je na jedné straně po celém světě roztroušeno více než 12 000 bankomatů s kryptoměnou.

Pouze malé procento z tohoto čísla vám však umožňuje koupit Ripple. Místo toho většina bankomatů podporuje pouze bitcoiny. Ve skutečnosti existuje méně než 250 bankomatů s kryptoměnou, které vám umožňují koupit XRP, takže pokud nežijete ve významném městě, jako je Paříž, New York nebo Berlín – budete pravděpodobně bojovat.

Pokud však máte to štěstí, že žijete poblíž podporovaného terminálu, zde je návod, jak funguje investice Ripple přes bankomat v kryptoměně.

 • Navštívíte nejbližší bankomat a v seznamu podporovaných mincí vyberete Zvlnění
 • Poté zadáte částku, kterou chcete investovat ve své místní měně
 • Například pokud sídlíte v Německu, můžete zadat 100 EUR
 • Bankomat poté zobrazí přesnou částku XRP, kterou získáte – na základě velikosti zvolené investice
 • Například nákup za 100 EUR vám po poplatcích zanechá Ripple v hodnotě 90 EUR
 • Do bankomatu vložíte hotovost 100 EUR
 • Nakonec bankomat vytiskne lístek s vašimi přihlašovacími údaji peněženky Ripple

Nyní existuje několik nedostatků na trase Ripple ATM. Za prvé, poskytovatelé bankomatů v kryptoměnách účtují vysoké poplatky.

Koneckonců, stroje potřebují k provozu elektřinu, musí si pronajmout místo, kde je bankomat umístěn, a pravidelně je vyžadována údržba i výběr hotovosti.

Nebuďte překvapeni, pokud nakonec zaplatíte přirážku mezi 10% a 20%.

Zadruhé, investiční proces nekončí, jakmile opustíte bankomat kryptoměny. Je to proto, že si musíte vyzvednout tokeny XRP prostřednictvím peněženky Ripple. Váš soukromý klíč a adresa peněženky budou obsaženy na lístku, který vytiskl bankomat.

To je v pořádku, pokud víte, co děláte – ale může to být náročné, pokud jste nováček. Nezapomeňte také, že všechny peněženky Ripple vyžadovaly k otevření uzamčenou zálohu 20 XRP. Těchto prostředků se nemůžete dotknout, dokud peněženku ponecháte aktivní!

Vezmeme-li v úvahu všechny výše uvedené skutečnosti, doporučujeme vám investovat do Ripple prostřednictvím online brokera.

2. Výměny zvlnění

Stručně řečeno, pomocí online burzy k investování do Ripple je zcela možné dokončit proces za méně než 10 minut. Důvodem je, že můžete rychle otevřít účet poskytnutím některých osobních údajů a poté okamžitě vložit prostředky debetní / kreditní kartou.

V některých případech můžete být dokonce schopni provést vklad přes Paypal – což je také okamžité. Pak je to jen případ rozhodnutí, kolik chcete investovat. Jak brzy odhalíme trochu podrobněji, online makléři jsou také výrazně levnější než bankomaty Ripple.

Naše nejlépe hodnocená platforma eToro vám ve skutečnosti umožňuje investovat do Ripple za provizi 0%. Ostatní platformy budou účtovat kdekoli od 0,5% do 1,5%.

Navíc, pokud vám váš zvolený makléř umožňuje investovat do Ripple metodou vkladu v nekryté měně, musí mít k tomu zákonnou pravomoc. Proto je platforma povinna udržovat vaše investiční fondy v bezpečí a zajišťovat, aby byla kriminalita na uzdě.

Zvažovali byste investování do Zvlnění XRP?

Jak si vybrat platformu pro investice do Ripple

V části výše jsme diskutovali o tom, jak je použití online brokera nejlepším způsobem, jak investovat do Ripple. I když je to pravda, nejobtížnější částí není jen nalezení důvěryhodného poskytovatele – ale také ten, který si účtuje přiměřené poplatky a přijímá vámi preferovanou platební metodu.

Níže tedy naleznete řadu faktorů, které je třeba zvážit, než investujete do Ripple s novým makléřem.

1. Licencování a pověst

Než se vůbec dostanete k metrikám týkajícím se poplatků a plateb, je důležité prozkoumat regulační postavení vybraného makléře Ripple. Je to proto, že v prostoru kryptoměny dominují neregulované platformy.

Klíčovým problémem licenčních orgánů po celém světě je, že digitální měny jsou technologie bez hranic. Pokud tedy jedna vláda zakáže neregulovanou platformu, jednoduše se přesune do zámoří.

Naštěstí existuje malý výběr makléřů, kteří vám umožňují investovat do Ripple v bezpečném a zabezpečeném prostředí.

Například eToro je regulováno třemi renomovanými vydavateli licencí. To zahrnuje FCA, CySEC a ASIC. Pro větší váhu je platforma registrována také u FINRA – což umožňuje občanům USA bezpečně investovat do Ripple.

2. Poplatky za investici do Ripple

Jakmile jste si jisti, že váš zvolený makléř Ripple je licencován a plně regulován, je čas obrátit se na finance. V popředí je provize, kterou budete muset zaplatit, abyste investovali do Ripple.

Funguje to jako tradiční web pro obchodování s akciemi – pokud pravděpodobně zaplatíte variabilní provizi, která je založena na částce, kterou investujete do Ripple. Například Coinbase vám bude účtovat 1,49%, když investujete do Ripple, a znovu, když vyděláte.

To znamená, že investováním 500 $ zpočátku zaplatíte provizi 7,55 $. Pokud jste vyhnali investici Ripple, když měla hodnotu 800 $, pak by se vaše 1,49% proměnilo v provizi 11,92 $.

I když to na první pohled může znít konkurenceschopně, není tomu tak. Například eToro vám umožňuje investovat do Ripple bez provize. To znamená, že ve výše uvedeném příkladu byste zaplatili 0 $ namísto 19,47 $ účtovaných společností Coinbase.

Kromě toho vám společnost Coinbase – a většina ostatních makléřů Ripple – účtuje poplatky za vložení prostředků debetní kartou. To činí obrovských 3,99%. Na eToro je poplatek pouze 0,5% – a nic při vkladu v amerických dolarech.

3. Minimální investice do zvlnění a platby

Jakmile jste spokojeni se strukturou provize brokera, je na čase zjistit, jaká je minimální investice Ripple. Na eToro to činí pouhých 25 $. Jiné platformy vyžadují podstatně více, tak si to zkontrolujte sami.

A samozřejmě musíte také zkontrolovat, jaké platební metody můžete použít k investování do Ripple. Jak jsme již zmínili dříve, nejjednodušší způsob, jak financovat svůj účet makléře Ripple, je použít debetní / kreditní kartu nebo elektronickou peněženku – které jsou okamžité.

Pokud vám však váš zvolený makléř umožňuje investovat do Ripple pouze bankovním převodem, možná budete chtít znovu zvážit. Důvodem je to, že přijetí prostředků může trvat několik dní.

4. Skladování a výplata

Nakonec je také důležité, co se stane poté, co dokončíte svou investici Ripple. Jak jsme popsali dříve, výběr tokenů XRP do peněženky Ripple je absolutní bolest.

Nejen, že se musíte cítit pohodlně se zabezpečením peněženky, ale musíte také uzamknout 20 XRP, abyste ji udrželi aktivní. Proto si myslíme, že je nejlepší použít regulovanou platformu, jako je eToro, která pro vás může ukládat vaše Ripple tokeny.

Tento regulovaný makléř FCA, ASIC a CySEC využil kontroly na institucionální úrovni, aby zajistil, že vaše investice Ripple zůstane v bezpečných rukou, dokud se nerozhodnete vyplatit.

Pokud tak učiníte, pak stačí kliknout na tlačítko „Prodat“. Přitom se prostředky okamžitě objeví na vašem hotovostním účtu eToro – připravené k výběru!

Připraveni investovat Zvlnění XRP?

Tipy, jak investovat do Ripple a dosáhnout zisku

Než začnete a zahájíte proces nákupu, podívejte se na tři tipy uvedené níže, jak investovat do Ripple a vydělat zisk!

Tip 1: Stanovte některé finanční cíle

Pokud neplánujete věčně investovat do Ripple, budete v určitém okamžiku muset přemýšlet o výplatě svých tokenů. Jako takové si vždy stanovte určité finanční cíle z hlediska zisku. To může být stejně jednoduché jako prodej své investice Ripple, když XRP dosáhne 5 $.

Tip 2: Dolarové náklady průměrují vaše investice do zvlnění

Ripple je volatilní kryptoměna – proto je nejlepší investovat pomocí průměrování dolarových nákladů. To znamená, že na konci každého měsíce můžete investovat pevnou částku.

Za každou investici zaplatíte jinou cenu podle tržních podmínek. Na druhé straně průměrujete svou nákladovou cenu, a tedy – není třeba se obávat krátkodobé volatility!

Tip 3: Diverzifikujte své investice do zvlnění

Zkušení investoři málokdy vloží více než 10% svého portfolia do jednoho aktiva. Proto je nejlepší diverzifikovat svůj kapitál do několika digitálních měn – možná také přidání bitcoinů a etherea.

Pak byste měli zvážit přidání tradičnějších tříd aktiv, abyste snížili svou expozici – například akcie a dluhopisy.

Jak dnes investovat do Ripple – podrobný návod

Takže teď, když jsme vysvětlili vše, co o XRP není třeba vědět – nyní vám ukážeme, jak dnes investovat do Ripple!

Krok 1: Otevřete si účet

Přejděte na web eToro a klikněte na ikonu ‘Přidej se teď’ knoflík. Postupujte podle pokynů na obrazovce zadáním některých osobních údajů a kontaktních údajů. Potvrďte své mobilní číslo zadáním kódu, který vám byl zaslán.

Tato část procesu by měla trvat maximálně 3-4 minuty.

Krok 2: Nahrajte nějaké ID

Podle podmínek proti penězům vás eToro požádá o nahrání nějakého ID. Jednoduše odešlete jasnou kopii pasu / řidičského průkazu a doklad o adrese. Posledně jmenovaným může být výpis z bankovního účtu nebo účet za služby.

Poznámka: Pokud právě neinvestujete do Ripple více než 2 250 $, můžete výše uvedené dokumenty nahrát později.

Krok 3: Proveďte vklad

Než budete moci investovat do Ripple, budete muset na svůj eToro účet vložit alespoň 200 $.

Můžete si vybrat z následujících platebních možností:

 • Debetní karta
 • Kreditní karta
 • Paypal
 • Skrill
 • Neteller
 • Sofort
 • Důvěryhodně
 • Bankovní převod

Nezapomeňte, že u vkladů jiných než USD bude účtován malý FX poplatek 0,5%.

Krok 4: Vyhledejte Zvlnění

Jakmile je váš vklad zpracován, zadejte do vyhledávacího pole v horní části obrazovky „Zvlnění“ a poté klikněte na tlačítko „Obchodovat“.

Krok 5: Dokončete investici Ripple

Nyní uvidíte objednávkové pole. Zadejte částku peněz, kterou chcete investovat do Ripple (minimálně 25 $). Nakonec kliknutím na tlačítko „Otevřít obchod“ dokončete investici Ripple bez provize.

Krok 6: Vyplatte investice do zvlnění

Jakmile na eToro investujete do Ripple, tokeny XRP jsou uloženy vaším jménem. Když se rozhodnete prodat svou investici Ripple, přejděte do svého portfolia a klikněte na tlačítko „Prodat“.

Hotovost bude poté přidána k vašemu zůstatku na eToro – který pak můžete znovu investovat nebo vybrat ze své platební metody.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměnu k nákupu zvlnění

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Jak investovat do zvlnění – Sečteno a podtrženo

Jako každá mince existuje vysoká míra rizika, pokud uvažujete o investování do Ripple. Vzhledem k nízkému cenovému bodu by však mohla mít možnost vysokého výnosu s nízkou bariérou vstupu.

Pokud chcete do Ripple investovat nejbezpečnějším, nejlevnějším a nejpohodlnějším možným způsobem – zapomeňte na bankomaty a směnárny kryptoměny. Místo toho se rozhodněte pro regulovaného brokera, jako je eToro.

Nejen, že budete mít ochranu FCA, CySEC a ASIC – ale do Ripple můžete investovat již od 25 $.

Dále můžete okamžitě vložit prostředky debetní / kreditní kartou nebo elektronickou peněženkou a při investování do Ripple vám nebude účtován ani jeden cent jako provize!

Nikdy nevíte, že Ripple může vyletět tak vysoko, jak je dnes bitcoin, a možná si budete děkovat za několik let.

Časté dotazy

Kolik bych měl do Ripple investovat?

Částka, kterou investujete do Ripple, je rozhodnutí, které můžete udělat jen vy. Musíte vzít v úvahu rizika a přínosy nákupu XRP a zajistit, abyste nikdy neinvestovali více, než si můžete reálně dovolit prohrát.

Je Ripple dobrá investice v roce 2021?

Hodnota Ripple vzrostla od svého minima v roce 2020 na 0,25 USD o více než 212%. Ačkoli jsou tyto výnosy obrovské, nikdo neví, co se stane v příštích 12 měsících. S tím se říká, že čím dál více finančních institucí začíná používat technologii Ripple, bude to mít jistě pozitivní dopad na cenu XRP.

Jak mohu začít investovat do Ripple?

Chcete-li investovat do Ripple právě teď, vyberte si regulovaného brokera eToro, splňte minimální vklad ve výši 200 $ pomocí své debetní / kreditní karty nebo elektronické peněženky a kupte si minimálně 25 $ za XRP. To by vám nemělo trvat déle než 10 minut a na eToro – nebudete platit žádnou obchodní provizi.

Mohu investovat 100 $ do Ripple?

Ano, Ripple je jedna z nejlevnějších kryptoměn – s maximy v roce 2020 za pouhých 0,77 $ za token XRP. Minimální částka, kterou můžete investovat do Ripple, závisí na vybraném makléři. Na eToro je to jen 25 $.

Můžete přijít o peníze na Ripple?

Samozřejmě. Všechny investice přicházejí s rizikem finanční ztráty. To platí zejména pro Ripple – což je vysoce riziková spekulativní třída aktiv.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me