Čínský komplikovaný vztah s kryptoměnou

Dnešní téma vysvětlí komplikovaný vztah mezi nimi Čína a kryptoměna. V průběhu let byla druhá největší ekonomika na světě docela míněná, pokud jde o boom kryptoměny. Proč??

Je důležité analyzovat tento vztah, protože rozhodující účast Číny a nepopiratelný vliv na světovou ekonomiku se budou nadále rozšiřovat. Mít tak silného hráče na globálním trhu odkloněném od kryptoměn a blockchainu může nejen ovlivnit budoucnost globálního obchodu, ale také dát příklad ostatním zemím, které mají následovat.

Ať už se jedná o negativní nebo pozitivní směr, nemůžeme skutečně říci, ale pokusíme se shrnout a pochopit důvody, které stojí za názory země na kryptoměnu.

Než se k tomu ale pustíme, řekněme vám několik zajímavých faktů o Číně, abychom se pokusili pochopit, proč je tak důležité hovořit o vztahu země a blockchainové technologii, o které se mnozí shodují, že budoucnost finančních transakcí a plateb.

  • Čínská exportní ekonomika mezi 70. a 2010 vzrostla o 1 000%.

  • Čína má po USA druhý největší počet miliardářů.

  • Čína je známá jako „světová továrna“ kvůli své obrovské výrobní a exportní základně.

  • Za posledních 10 let se průměrný příjem domácnosti v Číně zvýšil o více než 400%.

  • Číně se podařilo vymanit z chudoby více lidí než v jakékoli jiné zemi na světě.

  • Čína je největším světovým vývozcem a druhým největším dovozcem zboží.

  • Pokud jde o PZI (přímé zahraniční investice), Čína je druhým největším poskytovatelem a nejlepším přijímačem.

  • Do roku 2025 se očekává, že čínský HDP předběhne HDP USA.

  • Čínská vláda investovala biliony dolarů do infrastruktury, aby zajistila růst ekonomiky, rozvoj nových podniků a růst spotřebitelů a spokojenost.

  • Podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) má Čína největší devizové rezervy na světě a dosahuje 3 073 miliard USD (prosinec 2018).

Můžete zjistit další zajímavé informace o čínských ekonomických a obchodních dopadech tady.

Vraťme se k hlavnímu tématu diskuse: Čína a kryptoměna!

Nařízení

V loňském roce Čínská lidová banka (PBOC), která je ústředním orgánem, který reguluje všechny finanční instituce a má na starosti přípravu měnové politiky země, dala jasně najevo, že kryptoměna není žádoucí.

Podle původního prohlášení učiněného na začátku roku 2018, bude zablokován přístup ke všem tuzemským i zahraničním burzám kryptoměn a webům ICO. Čína si klade za cíl potlačit veškeré obchodování s kryptoměnami přísným zákazem devizových transakcí.

Nejvyšší orgán ekonomického plánování také navrhl nová pravidla, která odstaví všechna místní zařízení na těžbu kryptoměny.

Abychom všem připomněli, těžba kryptoměny je proces ověřování transakcí v síti digitálních forem peněz, jako je bitcoin nebo ethereum, a přijímání coiny jako odměny. K tomu potřebujete výkonný hardware, který bude spotřebovávat velké množství elektřiny.

Čína je ve skutečnosti domovem největších světových farem na těžbu kryptoměn kvůli levné elektřině v oblastech bohatých na uhlí v Sin-ťiangu a Vnitřním Mongolsku. Čínští horníci také nasadili své stroje v jižních provinciích Yunnan a Sichuan, aby využili levnou vodní energii dostupnou v této oblasti během období dešťů.

Čínští horníci se však s největší pravděpodobností budou muset vzdát svých základen v Yunnanu a S’-čchuanu a zvážit přesun do cizích zemí, pokud si chtějí udržet těžbu kryptoměn.

Očekává se, že v důsledku nových zákonů, Těžba bitcoinů již nebude dominovat Čína a bude decentralizovanější.

Není to poprvé, co slyšíme o orgánech, které se snaží zavést a Zákaz těžby bitcoinů v Číně.

Na začátku roku 2018 vydaly nejvyšší čínské regulační orgány v oblasti financování financí také společnostem oznámení, aby začaly ukončovat těžařskou činnost v oblasti kryptoměn kvůli vysokému riziku spekulací s virtuálními měnami. Objednávka neprošla, ale mnoho místních horníků bylo nuceno hledat alternativní možnosti v zemích, jako je Kanada a USA.

Na konci roku 2018 bylo rovněž oznámeno, že Čína zablokuje veškerý přístup k více než 120 webům provozovaným zahraničními burzami kryptoměn a bude poskytovat obchodní služby občanům země.

Budou sledovány a ukončovány také domácí weby související s kryptoměnami, včetně bitcoinů.

Všechny tyto akce, jejichž cílem je eliminovat téměř všechny stopy, které vedou ke kryptoměně, obchodování s kryptoměnou a počátečním nabídkám mincí (ICO) na místní i globální úrovni, zcela zruší trh..

“Aby se předešlo finančním rizikům, Čína zintenzivní opatření k odstranění veškerých onshore nebo offshore platforem souvisejících s obchodováním s virtuálními měnami nebo ICO,” uvedla publikace přidružená k Čínské lidové bance (PBOC)..

Proč Čína zakázala obchodování a směny bitcoinů?

Zákaz bitcoinů v Číně

Hlavním důvodem intenzity těchto akcí je chránit místní ekonomiku a eliminovat obavy z finanční nestability.

Byly také uzavřeny online mediální výstupy zaměřené na blockchain a kryptoměnu. To bylo docela nešťastné, protože někteří z nich získali několik milionů dolarů v rizikovém kapitálu. Čínský internetový „hlídací pes“ v loňském roce zablokoval jejich oficiální veřejné účty z důvodu porušení nových předpisů.

Pro další ilustraci toho, jak se země cítí o kryptoměnách a jejich potenciálním rozšíření v našem každodenním životě, vydala v srpnu 2018 centrální pekingská čtvrť Chaoyang oznámení, v němž uvádí, že hotely, kancelářské budovy a nákupní centra nesmějí pořádat žádné akce propagující kryptoměny.

Čína a ICO

ICO jsou formou crowdsourcingového fundraisingu, jehož prostřednictvím si společnosti vyměňují své vlastní, nově vytvořené kryptoměny (tzv. Tokeny) za platby ve stávajících kryptoměnách, obvykle zavedené jako bitcoin nebo ethereum. Tímto způsobem investoři ICO profitují, když jejich nové tokeny začnou získávat hodnotu rychleji než kryptoměna, kterou za ně platili během fáze crowdsourcingu.

Loni v září čínské regulační orgány oficiálně zakázaly ICO. Popsali mezinárodní organizace pro suroviny jako „neoprávněnou nezákonnou sbírkovou činnost“.

Mezinárodní organizace pro suroviny a jakákoli jiná platforma, která provádí směnárenské operace v kryptoměně, byla vyzvána, aby přesunula své operace do zemí, kde jsou takové činnosti povoleny, jako je Singapur.

Výsledek

výsledky zákazu bitcoinů v Číně

Od loňského oficiálního oznámení bylo v Číně uzavřeno téměř 100 burz kryptoměn a téměř stejné množství projektů ICO.

Výsledkem je, že obchodní pár Yuan-Bitcoin výrazně poklesl z 90% na méně než 5% celkových světových obchodů s bitcoiny, uvádí Shanghai Securities News.

Náměstek guvernéra centrální banky uvedl: „Pokud by to bylo na začátku roku stále tak, jak to bylo, více než 80 procent světového obchodování s bitcoiny a financování ICO by probíhalo v Číně – jak by to dnes vypadalo? Je to opravdu dost děsivé. “

Podle něj bylo upuštění od kryptoměnových burz, ICO a jakýchkoli dalších aktivit souvisejících s kryptoměnou pro zemi absolutně správným rozhodnutím.

The Zákaz kryptoměny v Číně vedlo k rostoucímu obratu v zámořských transakcích, což vedlo k vyhýbání se dodržování předpisů. To je pro peněžní systém poměrně riskantní kvůli nezákonnému vydávání kryptoměny. To bude zahrnovat schémata a marketingové útoky, které mají vydělat méně kryptoměnné občany z jejich peněz.

Čínská lidová banka (PBOC) považuje digitální měny za nezákonné, protože nejsou vydávány žádnými uznávanými peněžními institucemi. Nejen to, ale protože nemají žádný právní status, Čína nemá sklon je dělat rovnocennými s penězi a radí svým občanům proti jejich oběhu jako měně.

Mnoho finančních odborníků si však také myslí, že realistické důsledky zákazu směny kryptoměny, obchodování a ICO jsou nízké a neexistuje způsob, jak zcela zakázat obchodování s kryptoměnou.

Jak již bylo zmíněno dříve, Čína je domovem největšího počtu bitcoinových těžebních farem na světě, protože mnoho regionů nabízí levnou dotovanou elektřinu. Těžba se pro mnoho Číňanů stala výnosným podnikem. Zákaz čínských úřadů bude mít určitě negativní dopad na celkový trh s kryptoměnami. “Vesmír kryptoměny zatíží přísnější předpisy, “ jak říká mnoho odborníků a podnikatelů, včetně Wayna Caa, který vlastní firmu, která nedávno nabídla 10 miliard žetonů v ICO.

Další finanční odborníci si myslí, že je jen otázkou času, kdy Čína zruší zákaz kryptoměny. Odolná povaha kryptoměn jim pomůže vrátit se na scénu a s tím by bylo nutné plánovat a uplatňovat další a další předpisy.

Hledání způsobu, jak zakázat nebo účinně regulovat decentralizovaný trh virtuální měny bez regulace a založený na blockchainu, skutečně zůstane velkou výzvou pro jakýkoli regulační orgán, i když je to Čína, o které mluvíme.

Zákaz místních ICO a platforem pro směnu kryptoměn také nemůže skutečně vyřešit problém, protože mnoho obchodníků a podnikatelů se obrací na zámořské platformy, aby se nadále účastnili transakcí s virtuální měnou. Celkově nelze ICO a obchodování s virtuální měnou z Číny úplně stáhnout, a to navzdory oficiálnímu zákazu.

Reklamy na kryptoměny se přestaly zobrazovat, což je pravděpodobně jeden z nejviditelnějších výsledků přísných předpisů o kryptoměnách, které byly uvedeny do praxe v loňském roce.

V Číně je zcela běžné, že lidé k obchodování s kryptoměnami používají VPN (virtuální privátní sítě), protože mnoho burzovních platforem se přestěhovalo do Japonska nebo Singapuru. Propagace těchto platforem a získávání nových lidí však může být trochu obtížné, protože propagace souvisejících obchodních programů vás může dostat do vězení.

Japonsko a Singapur budou také těžit z nové objednávky společnosti PBOC s tím, že finanční instituce musí přestat poskytovat financování jakékoli činnosti související s kryptoměnami v Číně. Nemůžete demolovat obchodování úplně. Lidé, kteří to chtějí udělat, musí někam jít. Obrátí se na Singapur a Japonsko a Čína s tím nakonec nemůže nic udělat.

Závěrečné myšlenky

Ačkoli mnoho zemí a globálních podnikatelů považuje blockchainové financování, digitální finance a inteligentní finance za další logický a velmi lákavý krok směrem k decentralizaci finančního světa, existují země jako Čína, které jsou tomuto trendu zcela vzdálené.

Nejen vzdálené, ale i velké úsilí, aby bylo zajištěno, že všechny platformy, prodejny a aktivity související s kryptoměnou budou zcela vymazány.

Čína chce zajistit, aby technologie blockchain nepoškodila zájmy spotřebitelů ani neovlivnila stabilitu finančního trhu.

Pak je tu znovu celá otázka teorie vs. praxe. Lidé, kteří se zajímají o obchodování, těžbu a jsou součástí komunity digitálních financí, se přemístí, použijí VPN nebo najdou jiné způsoby, jak procvičit to, co je pro ně lákavé.

Shrňme situaci ještě jednou:

  • Přestože Čína je domovem největších světových farem na těžbu kryptoměn, mnoho bitcoinových dolů v Číně přestalo fungovat nebo se přestěhovalo na nové místo na začátku roku 2018.

  • Burzy kryptoměn nebo obchodní platformy byly účinně zakázány. Provádění těchto činností je považováno za nezákonné a může vám způsobit vězení.

  • Komerčním bankám a platebním společnostem bylo nařízeno zavřít všechny bitcoinové obchodní účty a nepracovat ani nepřijímat žádnou formu plateb kryptoměnou nebo provádět transakce kryptoměny.

  • Propagace burzy kryptoměn nebo obchodování online je nezákonná.

  • Pokud jde o zákaz bitcoinů v Číně, držení bitcoinů je stále legální, ale obchodování je nelegální.

Budoucnost je pozitivní

bitcoinová budoucnost

Bitcoiny a další kryptoměny se po několika letech stagnace vrací zpět do pozornosti čínských médií.

Poté, co Facebook nedávno oznámil svůj nový projekt kryptoměny s názvem Libra, čínská státní média Xinhua News Agency oznámila, že zájem investorů o kryptoměny roste. Nedávný vrchol je způsoben tím, že bitcoin předpokládá vlastnosti „bezpečného útočiště“ ve srovnání s makroekonomickým zpomalením a obrovskou volatilitou na globálních kapitálových trzích.

Kryptoměny začaly vykazovat známky oživení. Začátkem tohoto léta vzrostlo vyhledávání témat souvisejících s bitcoiny v Číně.

Nejen to, ale Huobi, a Čínská směnárna kryptoměn aplikace, která se po represích v Číně v letech 2017–2018 přestěhovala do Singapuru, měla v čínském obchodě s aplikacemi pro iOS trend.

Přestože si kryptoměna letos získala větší pozornost médií, musíme ještě vidět, zda se Čína rozhodne zmírnit své předpisy proti kryptoměně nebo ne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me