Jak nakupovat bitcoiny v Austrálii – průvodce krok za krokem

Chcete skočit rovnou k odpovědi? V Austrálii si můžete koupit BTC eToro.

Pokud sídlíte v Austrálii a chcete si koupit bitcoin – proces je velmi jednoduchý. Vše, co musíte udělat, je najít regulovaného online brokera, který nabízí konkurenční poplatky, vložit některé prostředky debetní / kreditní kartou a rozhodnout se, kolik chcete koupit.

Bitcoin je i nadále hlavní kryptoměnou. To je často označováno jako "Král kryptoměn", "Digitální peníze" nebo "Nový druh peněz". Bitcoin je známý svou volatilní povahou.

Povaha kryptoměn je sama o sobě komplikovaná, protože podle věku jsou kryptoměny většinou nové. Proto se někteří lidé stále snaží jim porozumět. I dnes, pokud se lidí zeptáte, co je to bitcoin nebo co jsou kryptoměny, mnozí to nebudou vědět. Popularita bitcoinů však bezpochyby vzrostla, zejména v poslední době, kdy se do krypto sféry přidaly velké finanční společnosti.

Jak nakupovat bitcoiny v Austrálii

Hledáte koupit bitcoin v Austrálii právě teď, ale nemáte tušení, kde začít? Pokud ano, postupujte podle jednoduchého podrobného postupu uvedeného níže.

Nakupujte bitcoiny ve 4 jednoduchých krocích:

1. Otevřete si účet s regulovanou bitcoinovou burzou v AU

2. Vložte prostředky debetní / kreditní kartou nebo elektronickou peněženkou

3. Přejděte do oblasti obchodování s kryptoměnou a vyberte Bitcoin

4. Nakupujte bitcoiny

Bitcoin v Austrálii

Bitcoin zůstává nejuznávanější a nejpreferovanější kryptoměnou pro investice v Austrálii.

Kryptoměny v Austrálii našly podporu od vlády země, která má za cíl odstranit jakoukoli možnou bariéru, která by byla překážkou pro jejich rozvoj.

Kryptoměny jsou na vzestupu, protože do kryptosveta vstupuje mnoho prestižních finančních společností. Austrálie také drží krok s trendy, protože nedávno se Reserve Bank of Australia spojila s Commonwealth Bank, National Australian Bank a Perpetual and ConsenSys Software, aby zjistila možnosti vytvoření digitální formy měny vydané vládou.

Cesta bitcoinu se tak připravuje na rock and roll. Pokud jste někým, kdo žije v Austrálii a jste ochotni zahájit bitcoinové investice, níže vám ukážeme nejjednodušší způsoby, jak to udělat.

Zvažovali byste investování do Bitcoinové BTC?

Způsoby nákupu bitcoinů v Austrálii?

Hledáte konkrétní způsob nákupu bitcoinů v Austrálii, kterému jsme se v tomto článku zcela nezabývali? Pokud ano, podívejte se na níže uvedené možnosti, které máte také k dispozici.

1. Nákup bitcoinů prostřednictvím burzy kryptoměn v Austrálii

Toto je vlastně nejoblíbenější metoda, kterou můžete použít, ať už jste nový nebo zkušený investor. Burza kryptoměn je webová platforma, kde si můžete koupit kryptoměny s fiat měnou, jako je AUD.

Kryptoburzy jsou k dispozici po celém světě, ale některé země mají své vlastní burzy, které uživatelům usnadňují proces.

Některé z populárních kryptoměnových burz v Austrálii jsou:

 • eToro
 • CoinSpot
 • Coinbase

Australské středisko pro zprávy a analýzy transakcí (AUSTRAC) v roce 2018 uvedlo, že burzy kryptoměn musí splňovat nové předpisy. (AUSTRAC) byl důsledný kvůli mnoha podvodům a hackerům, které se v průběhu let objevovaly a fungovaly jako skutečné výměny. Všechny výše uvedené kryptoměny se musí zaregistrovat u AUSTRAC, identifikovat a ověřit uživatele, vést záznamy a dodržovat vládní zpravodajské povinnosti.

Můžete si vybrat kteroukoli z výše zmíněných burz. Proces nákupu je jednoduchý. Stačí otevřít účet a pokračovat v nákupu bitcoinu nebo jakékoli jiné kryptoměny, kterou upřednostňujete, pomocí vaší kreditní nebo debetní karty. Po nákupu budete potřebovat peněženku, kde budete mít své mince.

2. Nákup bitcoinů prostřednictvím bankomatu v Austrálii

Bankomaty (ATM) jsou dalším efektivním a snadným způsobem, jak nakupovat bitcoiny v Austrálii. Na rozdíl od tradičních bankomatů připojených k bankám jsou krypto bankomaty připojeny k internetu a umožňují uživatelům nakupovat bitcoiny v hotovosti. Města, která mají nejvíce bitcoinových bankomatů v Austrálii, jsou Sydney, Melbourne, Adelaide a Brisbane.

Australský trh má různé modely bitcoinových bankomatů, jako je bitcoinový bankomat SkyHook, bankomat Genesis Coin a Lamassu. Všechny modely se běžně používají. Nákup bitcoinů prostřednictvím jednoho z těchto bankomatů je opravdu snadný a efektivní, ale nevýhodou je, že poplatky jsou obecně o 5% vyšší než celkové tržní sazby při používání bankomatu.

Síť pro vymáhání finančních trestných činů (FinCEN) stanovil v Austrálii některá pravidla, která musí bankomaty s bitcoiny dodržovat. Objasnili, že každý, kdo chce nakupovat bitcoiny prostřednictvím bankomatu, musí být identifikován. V Austrálii tedy neexistuje způsob, jak nakupovat bitcoiny pomocí bankomatu anonymně.

3. Vydělávejte bitcoiny v Austrálii

Těžba bitcoinů v zásadě znamená vytváření nových bitcoinů. Těžba bitcoinů je v Austrálii legální.

Těžba je proces řešení složitých matematických problémů, za které jsou horníci odměňováni bitcoiny. Ačkoli je těžba velmi prospěšná, je to nákladný proces, protože budete potřebovat speciální vybavení a software, které utrácí tolik energie. Pokud si můžete dovolit vybavení, můžete si ve svém domě nebo bytě zřídit zařízení na těžbu kryptoměn. To bylo v počátcích bitcoinu velmi populární. Kromě toho můžete také provádět cloudovou těžbu na různých webech online, což je mnohem jednodušší, protože nevyžaduje údržbu zařízení.

Těžba bitcoinů se rozšiřuje po celém světě. Farmy na těžbu kryptoměny sídlí v mnoha zemích po celém světě. Právě proto, že je to drahé, se těžba bitcoinů nyní provádí prostřednictvím centralizovaných těžařů, protože mají větší rozpočty.

4. Obchodujte bitcoiny za zboží a služby v Austrálii

Nyní, když jsou kryptoměny na vzestupu, mnoho lidí nakupuje různé produkty pomocí kryptoměn jako platebního nástroje. To je také možné v Austrálii. Pokud podnikáte nebo jste někým, kdo chce něco prodat a chce, aby váš kupující platil bitcoiny, můžete to udělat také. Proto budete vlastníkem bitcoinů.

Související: Nejlepší kryptoměny, které mají investovat v Austrálii v roce 2021

Kam ukládat vaše bitcoiny?

Stejně jako běžné peníze, které držíte v peněžence nebo v bance, potřebujete místo, kde můžete své kryptoměny uschovat.

Kryptoměny jsou drženy v takzvaných peněženkách.

Existují dva typy krypto peněženek, horké a studené. Horké jsou softwarové platformy, na které kryptoměny ukládáte po jejich zakoupení. Většina burz, které používáte, má obvykle své vlastní krypto peněženky a v okamžiku, kdy si svou minci zakoupíte, bude automaticky uložena v peněžence.

Druhou možností je však použití hardwarových peněženek. Hardwarové peněženky mají tvar USB a můžete do nich ukládat své mince. Vyznačují se větším zabezpečením, protože nejsou připojeni k internetu, což je znemožňuje.

Připraveno investovat Bitcoinové BTC?

Nakupujte kryptoměny na eToro v Austrálii

eToro je bezpochyby nejlepší platformou pro sociální obchodování na světě pro kryptoměny, FX, komodity, akcie, ETF nebo indexy.

Proč nakupovat bitcoiny na eToro?

 • Levnější než jiné burzy. Nulové provize
 • Můžete vyzkoušet, než si koupíte.

  eToro poskytuje funkci virtuálního portfolia, kde si můžete zahrát na trhu s demo účtem 100 000 $.

 • Učte se od ostatních obchodníků.
 • Je to skvělá platforma pro začátečníky.

Můžete si vybrat různé platformy, ale zde jsou 3 důvody, proč byste měli použít eToro Austrálie:

 • Má to "Kopírování obchodování" funkce, která vám umožní kopírovat preferovaného obchodníka.
 • Má nejlepší sociální funkce, kde budete moci diskutovat o nejnovějším vývoji v obchodování a všech věcech, které se vás týkají, s ostatními obchodníky.
 • Platforma eToro se velmi snadno používá. Je určen pro začátečníky i zkušené obchodníky. To je také jeden z důvodů, proč je eToro takovou platformou používanou v Austrálii a na celém světě.

Jak již bylo zmíněno dříve, kryptoburzy v Austrálii musí dodržovat pravidla stanovená AUSTRAC. eToro je držitelem australské licence na finanční služby (AFSL) vydané australskou komisí pro cenné papíry a investice.

Za zmínku stojí také to, že eToro vyniká zabezpečením, které poskytuje svým uživatelům, takže pokud chcete investovat do bitcoinu s eToro Australia, jste zcela v bezpečí.

eToro – nejlepší platforma pro nákup bitcoinů v Austrálii

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • Bitcoin vydal v roce 2009 Satoshi Nakamoto.
 • V roce 2017 dosáhla cena bitcoinu svého historického maxima na hodnotě 20 000 USD.
 • Kvůli COVID-19 v prvních dnech roku 2020 cena bitcoinu dosáhla dna téměř na hranici 3000 $.
 • Bitcoin zůstává preferovanou kryptoměnou pro investice v Austrálii
 • Bitcoiny si můžete koupit prostřednictvím burzy kryptoměn v Austrálii.
 • V Austrálii jsou bitcoinové bankomaty, kde si můžete bitcoiny koupit.
 • Můžete vydělat bitcoiny v Austrálii nebo je přijmout za zboží a služby.
 • Jakmile si bitcoiny koupíte, musíte je uložit do horké nebo studené peněženky.

Opravdu doufáme, že vám tento článek pomohl a alespoň vám poskytne představu o tom, kde můžete koupit bitcoiny v Austrálii. Nyní, když znáte způsoby, jak nakupovat bitcoiny v AU, vám nezbývá než začít s první investicí. Ať už je to bitcoin nebo jakákoli jiná kryptoměna, přejeme vám šťastné investování!

Přečtěte si více:

Je bitcoin dobrou investicí v roce 2021?

Proč bitcoiny explodují v roce 2021

10 odvážných předpovědí cen bitcoinů pro rok 2021

Cena bitcoinu exploduje nad 100 000 $, říká metrický řetězec v řetězci

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me