Jak víte, že jste připraveni obchodovat s kryptoměnou?

V jakém okamžiku víte, kdy jste připraveni začít obchodovat s kryptoměnou? Je to odvážný krok a předem byste měli vědět hodně.

Pravděpodobně jste se o obchodování s kryptoměnou zajímali kvůli velké množství peněz, které můžete vydělat.

Možná vás kamarád zaujal, nebo jste se dostali do všech zpráv a vzrušení.

Ano, opravdu se dá vydělat hodně peněz. Bitcoin, například nejznámější kryptoměna, je možná nejvolestivnějším tržním nástrojem na světě.

A spousta lidí vydělala své jmění na obchodování s kryptoměnou.

nicméně, nemysli si, že obchodování s kryptoměnou je snadné. Není to žádný rychlý program na zbohatnutí, je třeba toho vědět hodně.

V tomto článku se podíváme na vše, co by začátečníci měli vědět před zahájením obchodování s kryptoměnou.

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Základní znalosti již chápete

porozumění základům blockchainu

Začátečníci musí rozumět všem základům toho, jak blockchainy práce, proces hornictví, ukládání kryptoměny, a jak obchodovat s kryptoměnou.

O kryptoměně se toho můžete naučit hodně, což může být velmi technické a musíte věnovat čas učení, jak to všechno funguje.

Nemyslete si, že pětiminutové základní video na YouTube bude stačit! Je to velmi velké téma a informace mohou velmi rychle zastarat.

První věc, kterou byste se měli naučit, je veškerá terminologie týkající se kryptoměny.

Mnoho termínů je pro kryptoměnu jedinečných nebo byly vypůjčeny z obchodování nebo jiné mají jiné technické zázemí.

Ale možná ještě důležitější, musíte pochopit filozofii kryptoměny a jeho původ. Musíte pochopit, proč lidé věří, že kryptoměna je důležitá.

Dobré pochopení toho, jak funguje současný bankovní systém, je zásadní, stejně jako to, jak kryptoměna plánuje nahradit třetí strany, například banky se snaží z toho těžit.

Kromě toho se kryptoměna v některých smyslech snaží zahrnout více soukromí a být rychlejší než současný bankovní systém. Snaží se oddělit stát od peněz a získat zpět kontrolu.

Další skvělou oblastí, které je třeba trochu porozumět, jsou inteligentní kontrakty a dApps, další koncepty, které se hodně objevují, když hovoříme o kryptoměně.

Nepokoušejte se obchodovat s kryptoměnou, pokud nerozumíte tomu, jak to funguje!

Pokud tak učiníte, vystavujete se riziku, že se dostanete scammed nebo sucked do špatně vyvinutých projektů kryptoměny.

Pokud si ještě nemyslíte, že znáte základy, můžete se podívat na našeho průvodce kryptoměnou pro začátečníky tady.

Máte dobré výzkumné dovednosti

dovednosti resarch, obchodování s kryptoměnou

Odvětví kryptoměn je stále velmi mladé a dramaticky se mění, a proto je třeba neustále informovat o nejnovějším vývoji.

Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je číst zprávy o kryptoměnách a neustále sledovat aktuální informace o videích s kryptoměnou na YouTube.

Ve většině případů to však nestačí. Musíte být posedlí kryptoměnou a chcete se o tom dozvědět vše, co můžete, a zkoumat co nejvíce.

Před obchodováním s jakoukoli kryptoměnou byste se měli dozvědět, jak to funguje, čím je jedinečná, a vědět o jednotlivcích, kteří za kryptoměnou stojí.

Měli byste také vědět o omezeních a výzvách kryptoměn a dívat se na ně z objektivního hlediska.

Nenechte své rozhodování ovlivnit vaše osobní pocity nebo předsudky.

Kromě toho byste měli pochopit, jak je kryptoměna ve vaší zemi regulována. Různé země klasifikují kryptoměnu různými způsoby a daňové zisky také různými způsoby.

Důležitou radu o kryptoměně nepřesvědčují názory jiných lidí. Přijďte k vlastním závěrům.

Můžete odhalit podvody

Jednou z nejdůležitějších dovedností, které můžete jako obchodník s kryptoměnou mít, je schopnost odhalit podvody. Tato dovednost je získána pouze prováděním důkladného výzkumu.

Podvody mohou mít mnoho různých tvarů a forem. Někdy jsou to samotné kryptoměny, jindy jsou to služby související s kryptoměnou nebo obchodováním s kryptoměnou.

Musíte rozvíjet dovednost rozlišovat rozdíl mezi dobře známými kryptoměnami a projekty a podvody.

Používejte pouze peněženky, aplikace a burzy, které jsou dobře známé. Ale buďte opatrní, někteří podvodníci jsou skvělí v replikaci skutečných aplikací.

Čím více pochopíte kryptoměnu, tím lépe budete moci odhalit podvodníky. Buďte obzvláště opatrní vůči jednotlivcům, kteří vám nabízejí malou návratnost za malou investici.

Víte, jak obchodovat

jak obchodovat s kryptoměnou

Pokud již máte obchodní dovednosti, budete velmi napřed. Možná jste již obchodovali na forexu nebo akcích.

V Trading Trading tomu věříme kdokoli se může naučit obchodovat, bez ohledu na jejich věk nebo finanční zkušenosti.

Možná rozumíte základům obchodování; nakupujte nízko, prodávejte vysoko. Ve skutečnosti je to ale trochu komplikovanější.

To, co chcete udělat, je obchodovat ve směru trendu. Pokud nerozumíte tomu, jak trendy fungují, může být pro vás obtížné obchodovat s kryptoměnou.

Dále možná nerozumíte tomu, jaké ukazatele použít. Pokud začnete obchodovat bez znalosti toho, jak fungují ukazatele, nebudete vědět, kdy vstoupit na trh nebo z něj vystoupit.

Jaký jste obchodník??

Začátečníci by se měli rozhodnout brzy; zvolit obchodování s kryptoměnou na burze, nebo budou obchodovat s kryptoměnou jako CFD prostřednictvím brokera?

Pokud se rozhodnete obchodovat s kryptoměnou jako CFD, pravděpodobně nebudete muset rozumět tomu, jak kryptoměnu ukládat.

Klíčovou věcí, kterou by obchodníci s kryptoměnou měli vědět, je nebezpečí používání kryptoměny burzy, které mají špatný zvyk získávat hacknutý.

Stalo se to čas od času a miliony byly ukradeny.

Pokud se rozhodnete použít kryptoměnovou burzu, nikdy tu svou kryptoměnu nenechávejte, vždy ji vyberte a vložte do peněženky.

Obchodování CFD toto riziko odstraňuje, protože podkladové aktivum technicky nevlastníte.

Výhody obchodování prostřednictvím burzy nebo s CFD však nejsou vždy jasné.

Obchodníci, kteří nedrží jen obchodování s CFD, budou mít výhodu účasti v ICO (Initial Coin Offering).

ICO jsou skvělý způsob, jak vydělat spoustu peněz, jak obvykle po dokončení ICO cena kryptoměny stoupá.

Nakonec obchodníci také musí vzít v úvahu poplatky spojené s jejich zvolenou obchodní metodou.

Denní obchodník nebo obchodník s houpačkou

Musíte se také rozhodnout, zda jste obchodník dne nebo obchodník s houpačkou.

Denní obchodování je v podstatě práce na plný úvazek, kde obchodujete po celý den a na konci dne uzavíráte všechny své pozice.

Swingové obchodování probíhá po mnohem delší dobu. Swing obchodníci nemusí uzavřít pozici několik dní, týdnů nebo dokonce měsíců.

Styl obchodování, který si vyberete, by měl odpovídat vašemu životnímu stylu a času, který můžete věnovat obchodování.

Základy obchodování

Musíte vědět, jak číst grafy a svícny. Pokud nerozumíte tomu, jak je číst, je pro vás velmi obtížné začít obchodovat.

Rozumíte souvisejícím rizikům

riziko v obchodování s kryptoměnou

Všechno má riziko, nelze z něj uniknout. Pokud nedokážete zvládnout tlak související s obchodováním kryptoměny, nemusí to být pro vás.

Opravdu můžete přijít o všechno, pokud nemáte plán a strategii řízení rizik.

Obecným pravidlem, které mnoho obchodníků dodržuje, je neriskovat více než 1 až 2% svého účtu při jakémkoli obchodu. Díky tomu bude váš obchodní účet trvat mnohem déle.

Neobchodujte s penězi, které si nemůžete dovolit prohrát, zvláště na začátku, když právě začínáte. Když se naučíte obchodovat, přijdete o peníze.

Měli byste věřit, že kryptoměna má nějakou budoucnost

Ano, jako obchodník budete pravděpodobně jen chtít vydělat peníze z obchodování kryptoměny a bude vám pravděpodobně méně záležet na tom, jak může kryptoměna potenciálně změnit způsob, jakým náš svět funguje.

Měli byste však věřit, že kryptoměna vydrží dostatečně dlouho, abyste z ní mohli těžit.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

  • Než začnete obchodovat s kryptoměnou, měli byste pochopit filozofii, která za tím stojí. Měli byste vědět, čeho se snaží dosáhnout a proč je to důležité.
  • Dobré výzkumné dovednosti jsou zásadní. Budete muset pochopit, jak různé kryptoměny fungují, co je dělá jedinečnými a jak odhalit podvody.
  • Vědět, jak obchodovat, je celá jiná míčová hra. I když je pochopení kryptoměny zásadní, znalost obchodování je stejně důležitá.
  • Obchodování s kryptoměnou je velmi riskantní. Nikdy byste neměli přehlížet rizika spojená s obchodováním s kryptoměnami.

Naučte se obchodovat s kryptoměnou pomocí našeho kurzu obchodování s kryptoměnami

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me