Jaké jsou výhody obchodování s bitcoiny?

Obchodování s bitcoiny umožňuje obchodníkům spekulovat o tom, zda cena bitcoinu poroste nebo poklesne, aniž by bylo nutné převzít vlastnictví bitcoinu.

S pokračujícím růstem popularity bitcoinů se stále více lidí zajímá o prodej a nákup kryptoměn. Ale stále mnoho lidí nemá správné informace a zajímá se, jaké jsou přesně výhody obchodování s bitcoiny a jinými kryptoměnami?

Předpokládejme tedy, že jste součástí jedné z mnoha aspirujících skupin kryptoobchodníků. V takovém případě může být ve vašem nejlepším zájmu shromáždit všechny informace, které jste schopni, pokud jde o výhody obchodování s bitcoiny a kryptoměnami, než začnete v náhlém spěchu.

Koneckonců, je velmi důležité udělat si průzkum před vstupem do jakékoli nové aktivity nebo v tomto případě do finanční oblasti, zvláště když jste v obchodování.

Proč obchodovat s bitcoiny?

Chcete vědět, jak můžete výhodně obchodovat s bitcoiny? Může to dělat mnoha různými způsoby. Abyste si byli jisti, že váš zájem bude splňovat nejlepší možné informace, podrobně vám vysvětlíme výhody obchodování s bitcoiny.

Mezi výhody obchodování s bitcoiny patří:

1. Vysoká volatilita

2. 24hodinový globální trh

3. Nízké poplatky

4. Nezávislost

5. Rychlejší otevření účtu

6. Snadno pochopitelný pohyb trhu

7. Dostupnost na jakékoli krypto burze

1. Vysoká volatilita

Vnímaná zásoba hodnoty oproti fiat měnám je hlavním důvodem, proč mohou bitcoiny kolísat vůči fiat měnám. Bitcoin je podobný zlatu. Přestože těžaři zlata mohou těžit více zlata, bitcoin je regulován rozhodnutím vývojáře o vývoji jeho základní technologie omezit jeho produkci na maximálně 21 milionů BTC.

Toto je zásadní aspekt bitcoinu, který využívá svou vysokou volatilitu k nalákání online obchodníků po celém světě. Tato kryptoměna zobrazuje pohyby často větší než 3% během jediného dne. V dobách, kdy je volatilita relativně vysoká, je známo, že tyto pohyby překročily dokonce 10%.

2. 24hodinový globální trh

Trh s bitcoiny a všechny ostatní trhy s kryptoměnami jsou otevřeny 24/7 napříč rostoucím počtem burz. Na rozdíl od tradičních finančních systémů, které fungují pouze s pevně stanoveným časovým plánem, se kryptoměny usilují o myšlenku, že neexistuje žádné omezení ohledně doby jejich použití. To znamená, že obchodníci z celého světa mohou tuto skutečnost využít ve svůj prospěch ohledně obchodování s bitcoiny, kdykoli chtějí (po běžné pracovní době, o svátcích nebo o víkendu).

3. Nízké poplatky

Nikdo nemá rád platit poplatky. Nízké poplatky jsou ve skutečnosti jednou z nejlepších výhod obchodování s bitcoiny. Poplatky spojené s burzami, které používají bitcoiny, jsou ve srovnání s tradičními burzovními systémy mnohem nižší. Jako další bonus jsou bitcoinové vklady a výběry obvykle dokončeny za pár hodin, pokud jde o fázi zpracování, bez ohledu na to, kde v té době žijete.

4. Nezávislost

Bitcoin funguje zcela způsobem peer-to-peer. Blockchain je zdarma, pokud jde o kontrolu, protože je decentralizovaný. Cena bitcoinu obecně nekoreluje s cenou akcií, komodit, měnových párů nebo dluhopisů. Obchodníci s bitcoiny nepovažují externí tok zpráv, který ovlivňuje ostatní segmenty trhu, za pro ně žádný důležitý.

Takže v zásadě, pokud máte znalosti v obchodování a umíte dobře číst údaje o cenách na grafech, bude to stačit na to, abyste obchodovali a vydělávali zisky. Z tohoto důvodu je bitcoin vhodný pro obchodování pouze na základě nastavení cenových akcí.

5. Rychlejší otevření účtu

Bitcoin je uložen v peněženkách, protože ho technicky nelze uložit nikde jinde. Tento typ softwaru je známý svou snadností použití a spolehlivostí při zachování vysoké úrovně zabezpečení a rychlosti otevírání. Otevření směnného účtu pro obchodování s bitcoiny by také mohlo být rychlé na některých platformách, jako je například eToro. eToro je snadno použitelná platforma, kde můžete obchodovat s bitcoiny a dalšími kryptoměnami.

6. Snadno pochopitelný pohyb trhu

Bitcoin je vzácný a jeho cena je řízena poptávkou. Jak bylo uvedeno výše, v oběhu může být maximálně 21 milionů bitcoinů. V současné době je v oběhu 18 milionů bitcoinů, takže čím blíže se dostaneme k hranici 21 milionů, tím více bude pravděpodobně stoupat cena bitcoinů.

To naznačuje, že čím větší poptávka po bitcoinu bude, tím více se jeho cena zvýší. Takže v podstatě, jak říkají mnozí analytici kryptoměny, cena bitcoinu může jen stoupat. Může to mít tu a tam výkyvy, protože je volatilní, ale z dlouhodobého hlediska by se to mohlo zvýšit.

7. Bitcoin je k dispozici na jakékoli krypto burze

Existuje mnoho kryptoměn, které si můžete vybrat pro obchodování s bitcoiny. Vzhledem k tomu, že bitcoin je první kryptoměnou, která byla vydána, a nejuznávanější, můžete s ní obchodovat na jakékoli kryptoburze. eToro je nejlepší platforma pro sociální obchodování na světě. Bitcoin můžete snadno začít obchodovat na eToro.

Mám koupit nebo obchodovat bitcoiny?

Pokud máte zájem začít obchodovat s bitcoiny, měli byste si udělat průzkum, zda byste měli nakupovat nebo obchodovat, podle toho, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Pokud chcete lépe porozumět bitcoinům, zde je podrobný článek o bitcoinech.

Mohlo by vás zajímat obchodování s bitcoiny, pokud…

 • Souhlasíte, že budete platit daně ze všech získaných zisků.
 • Za aktivum můžete zaplatit předem.
 • Chcete vlastnit bitcoiny.
 • Neobtěžují vás úvodní limity ani maximální vklady.
 • Před nákupem bitcoinů trpělivě čekáte na směnný účet.
 • Nemáte žádné problémy s poplatky za vklady nebo výběry.
 • Chcete zažít vzrušení z obchodování s bitcoiny.

Může vás zajímat nákup bitcoinů, pokud…

 • Nevadí vám zaplatit celou hodnotu aktiva předem.
 • Nevadí vám platit daň z kapitálových výnosů ze všech zisků.
 • Čekání na směnný účet před nákupem nebo prodejem pro vás nepředstavuje problém.
 • Maximální vklady nebo úvodní limity vás nenechají odradit.
 • Zaplacení dalších poplatků za vklady nebo výběry pro vás není problém.
 • Chcete být součástí obrovské komunity bitcoinových HODLerů.
 • Chcete vlastnit digitální měnu.

eToro – nejlepší makléř pro obchodování s bitcoiny

makléř etoro

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Klíčové body

 • Bitcoin je bezpochyby nejoblíbenější kryptoměnou a jeho pohyb cen má vliv na zbytek kryptotrhu..
 • Vzhledem k tomu, že bitcoin je známý jako forma měny, která existuje v digitální doméně, umožňuje komukoli jej posílat a přijímat kdekoli na světě.
 • Bitcoin je svou povahou volatilní, což z něj dělá dobré obchodní aktivum.
 • Bitcoinový trh je otevřen 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.
 • Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních finančních aktivech, protože je decentralizovaný.
 • Bitcoin má zabudovanou funkci nedostatku. To znamená, že počet bitcoinů, které kdy budou existovat, je pouze 21 milionů.
 • Porozumění trhu s bitcoiny je snadné, protože jeho cena je řízena poptávkou.
 • Vzhledem k tomu, že bitcoin je nejuznávanější kryptoměnou, podporuje ho jakákoli kryptoburza.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me