Nejpřátelštější města kryptoměn po celém světě!

Kryptoměna je digitální měna, která se vytváří a spravuje pomocí pokročilých šifrovacích technik, známých také jako kryptografie. Od pouhého konceptu po jednu z největších sil finančního světa trh s kryptoměnou spolu s blockchain technologií, která s ním souvisí, zcela změnil vnímání, které máme pro peníze, konvenční banky a nákup produktů a služeb.

S vytvořením bitcoinu v roce 2009 se kryptoměny staly globálním fenoménem, ​​který většina lidí zná. Nejlepší kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple a další dnes bodují jeden skvělý rok po druhém, po dosažení tržní kapitalizace 800 miliard $ v roce 2018.

Otázkou v myslích všech je, zda tyto alternativní měny jednoho dne nahradí konvenční měny, nebo je to jen krátkodobá věc, která za pár let zemře? Na tuto otázku zbývá odpovědět.

Jedna věc je jistá, nadšenců a příznivců kryptoměny stále přibývá. S rostoucí popularitou kryptoměny, zejména kvůli decentralizované povaze blockchainové technologie, spolu se skutečností, že miliony lidí z celého světa mají digitální peněženku s jednou nebo mnoha různými kryptoměnami, poptávka po placení kryptoměnou za produkty nebo služby vzrostly.

Pokud milujete cestování a jste také nadšenci kryptoměny, kteří dávají přednost používání digitálních mincí místo hotovosti, existuje spousta měst po celém světě, která přijímají platby kryptoměnou. Pro vaše pohodlí jsme přišli s Trading Education seznam měst vhodných pro kryptoměny, kde můžete bez obav utrácet své coiny. Je čas na dovolenou v kryptoměně!

Jaká jsou některá z nejvíce kryptoměnových měst po celém světě?

Amsterdam, Nizozemsko

Amsterdam, většina kryptoměnových měst

Kromě toho, že je hlavním městem Nizozemska domovem mnoha skvělých aktivit a jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě, je docela známé i tím, jak je otevřené zejména kryptoměně a bitcoinům. Amsterdam je domovem předních začínajících bitcoinů, včetně BitPlay a BitFury. Nejen to, ale existuje robustní 74 obchodníků přijímajících bitcoiny a jeden bitcoinový bankomat na každých 800 000 lidí. Můžete také dělat zábavné aktivity, jako je návštěva bitcoinového velvyslanectví! The Velvyslanectví bitcoinů v Amsterdamu je tam, kde krypto komunita aktivně propaguje bitcoiny prostřednictvím různých snah. V roce 2015 také Amsterdam otevřel svůj slavný Bitcoin Boulevard, což je ulice, kde většina obchodníků přijímá bitcoiny jako platbu za své služby a produkty.

Evropané již Amsterdam označují za domov „prosperující krypto startupové scény“.

Toronto, Kanada

Toronto, většina kryptoměnových měst

Kanada je známá jako jedna z nejvíce vítaných zemí pro blockchain a kryptoměny. Předpisy pro krypta a ICO jsou ve srovnání s jinými zeměmi velmi lehké a celkový postoj vlády je docela podpůrný.

Za posledních 10 let se Toronto stalo jedním z nejvíce kryptoměnových měst na světě a je hostitelem řady docela úspěšných kryptoměn. Například dobře zavedená peněženka s kryptoměnou, pojmenovaná Decentrální, který také vytvořil Jaxx, je příkladem kanadského kryptografického podniku, který se stal obrovským po celém světě.

Kromě toho je v Torontu více než 200 krypto bankomatů. Na celosvětové úrovni se jedná o jeden z největších počtů bankomatů, které lze ve městě najít.

Praha, Česká republika

Praha, většina kryptoměnových měst

Kromě toho, že je známo, že má nějaké vynikající pivo, je Praha také jedním z největších míst v Evropě (a na světě), kde přijímá kryptoměny. Pokud cestujete do Prahy, můžete si snadno pronajmout byt a zaplatit ho kryptoměnou, zaplatit za jídlo v mnoha restauracích a zakoupit si mnoho produktů a služeb.

Praha také uspořádala jednu z největších konferencí o kryptoměně a blockchainu v Evropě.

Kromě toho existuje slavný espresso bar s názvem Bitcoin coffee, kde jediným akceptovaným způsobem platby je bitcoin. Druhý byt na světě, který byl zakoupen pomocí kryptoměny, se nachází v Praze. Byl zakoupen v roce 2017 za 35 bitcoinů.

Abych to shrnul, Praha je jedním z vůdců krypto revoluce v Evropě, navíc je jedním z nejstarších a nejživějších měst na kontinentu.

Zug, Švýcarsko

Zug, města velmi přátelská ke kryptoměnám

Když myslíte na Švýcarsko, pravděpodobně si představíte čokoládu, krásné hory, jódlování a spoustu peněz. Díky své pověsti, že má spoustu a spoustu peněz, se Švýcarsko stalo jedním z prvních uživatelů kryptoměn. Mnoho blockchainových společností tam otevřelo své sídlo a uvedlo je na mapu dobře zavedeného, ​​regulovaného místního trhu s kryptoměnou a samozřejmě okolní přírodní krásy.

Pokud půjdete do Zugu, můžete navštívit Dům vín a zaplatit za vynikající lahve kryptoměnou. Můžete dokonce najít zubaře, který kryptoměnu přijímá. Ačkoli Zug je malé město a méně známé jako některá z dalších měst na seznamu, je považováno za jedno z technologicky nejpokročilejších měst v globálním měřítku. Zug si také vysloužil přezdívku „Crypto Valley“.

Před několika lety se Zug dokonce stal prvním městem, které přijalo bitcoiny za placení daní. Je to v podstatě nebe na Zemi pro nadšence kryptoměn.

Lublaň, Slovinsko

Ljubljana, nejvíce krypto přátelská města

I když je hlavní město Slovinska jedním z nejmenších měst v Evropě, nepřestává na svět působit, pokud jde o technologické inovace a přijetí technologie blockchain.

Lublaň je domovem prvního obchodního centra vhodného pro bitcoiny na světě, Bitcoin City. Jak můžete mít podezření, všichni obchodníci, kteří v obchodě otevřeli obchody (mimochodem přes 500), přijímají bitcoiny jako platbu a využívají technologii blockchain. Není to však jen nákupní středisko. Slouží také jako velké obchodní a rekreační středisko.

Kromě toho, Bitstamp, jedna z nejpopulárnějších kryptoburz, založila své sídlo v Lublani.

To vše otevřelo celý trh Slovinska kryptoměně a rozhodně jej posunulo do obecného použití.

Město je také chváleno za svou krásu, takže pokud byste jej chtěli prozkoumat a zároveň si koupit šálek kávy zakoupené v kryptoměně.

San Francisco, Kalifornie

San Francisco, většina kryptoměnových měst

Není žádným překvapením vidět San Francisco na našem seznamu, protože se jedná o špičkovou technologickou Mekku v Kalifornii. Město má téměř 200 obchodníků přijímajících bitcoiny a přibližně 60 bankomatů, které zpracovávají převody kryptoměn. To nezní vůbec špatně, vzhledem k relativně malé populaci 837 000 lidí.

Kromě toho je San Francisco domovem Coinbase – jedna z nejznámějších platforem pro směnu kryptoměn, stejně jako tvůrčí společnost za jednou z nejbezpečnějších a nejoblíbenějších kryptoměnových peněženek.

Mnoho dalších společností zabývajících se kryptoměnami a blockchainy si pro své sídlo vybralo San Francisco kvůli rychlému trhu s blockchainem a místním obyvatelům posedlým blockchainem.

Buenos Aires, Argentina

Buenos Aires, většina kryptoměnových měst

Hlavní a největší město v Argentině, Buenos Aires, je také vedoucím bitcoinovým městem v Jižní Americe. Buenos Aires má přes 130 obchodníků, kteří přijímají bitcoiny a rostoucí počet bitcoinových bankomatů ve městě, s populací 2,9 milionu lidí.

V zemi, která se proslavila pokračující měnovou krizí, si bitcoiny určitě našly teplé místo, kde se mohou usadit. Země se stále nezotavila z hluboké recese z doby před několika lety. V loňském roce inflace v Argentině činila více než 25%.

Pokles argentinského pesa a přísná kontrola kapitálu zavedená vládou přiměla mnoho Argentinců přejít na kryptoměnu, zejména na bitcoin.

V loňském roce se v Buenos Aires uskutečnila také první bitcoinová konference v Latinské Americe. Ve městě se také objevilo mnoho startupů jako Ripio, Buda a SatoshiTango.

Jacksonville, Florida

Jacksonville, většina kryptoměnových měst

Největší floridské město, Jacksonville, učinilo v posledních letech několik vynikajících kroků, pokud jde o přijetí a integraci kryptoměn. S počtem obyvatel kolem 800 000 lidí má Jacksonville 20 bankomatů s kryptoměnou rozmístěných po celém městě.

Dalším tématem souvisejícím s kryptoměnou, které Jacksonville vyniká, je investování do kryptoměny. Pokud jde o držbu kryptoměny na osobu, žádné jiné město se nemůže srovnat s hodnocením Jacksonville. Průměrný podíl kryptoměny na obyvatele Jacksonville činí více než 31 000 $. Město, které se řadí hned za Jacksonville, je Memphis v Tennessee s 15 700 USD na osobu.

Vilnius, Litva

Vilnius, nejvíce kryptoměnová města

Hlavní město Litvy, Vilnius, není jen dalším skvělým místem pro strávení dovolené. Je to absolutní digitální průkopník a hlavní uzel pro fintech.

Hlavní město je známé tím, že je velmi perspektivní a je hostitelem globálních hráčů, jako jsou Uber a Google, stejně jako lokálně vyvinutých startupů dobývajících svět, jako jsou Trafi a Vinted.

Další věc, kterou stojí za zmínku, je, že britský samozvaný bankovní vrah Revolut získal první bankovní licenci ve Vilniusu.

V hlavním městě Litvy je k vidění spousta historických památek, ale s velkým pokrokem v sektoru finančních technologií najdete také úžasná místa, kavárny, obchody s potravinami, restaurace, fitness centra a další, kde můžete platit bitcoiny.

Hongkong, Čína

Hongkong, města podporující kryptoměny

Hongkong je nepochybně jedním z nejžhavějších míst pro podnikání a finance na světě.

V roce 2017 Čína skutečně zakázala kryptoměny a ICO. V roce 2018 se vztah mezi Čínou a kryptoměnou ještě více zkomplikoval poté, co Čína zakázala a zablokovala více než 120 kryptoměn.

Tímto způsobem mnoho kryptoměnových podniků, burz a ICO šlo do okolních regionů hledat přátelštější prostředí pro podnikání. Jednou z oblastí je Hongkong, který je sice součástí Číny, ale má vlastní jurisdikci..

Například The Blockchain Global Summit byl přesunut do Hongkongu z Pekingu v roce 2018. Jedna z největších burz na světě, Binance, také v loňském roce otevřela kanceláře v Hongkongu.

Kryptoměna je legální forma platby v Hongkongu. Mnoho maloobchodníků ve městě přijímá kryptoměny. Očekává se, že bude vybudována prodejní síť pro kryptoměnu offline, aby se dále rozšířilo používání kryptoměny v maloobchodním prostoru.

Závěrečná slova

Konečný verdikt zní, že po celém světě existuje spousta měst, která začala přijímat kryptoměny a začleňovat je do místního každodenního života. Adopční show v podobě obchodníků, kteří přijímají bitcoiny a další kryptoměny, stejně jako v příznivém prostředí pro kryptoměnové společnosti, ICO a další blockchainové podniky.

Očekáváme, že masové přijímání kryptoměn bude jen nadále stoupat, protože jejich využití po celém světě se bude jen zvyšovat.

Každá země má svá vlastní jedinečná pravidla a zákony, které nemohou ovlivnit používání těchto měn a v některých zemích je dokonce zcela blokovat. Mnoho míst po celém světě však poznalo potenciál a brzy přijalo nové technologie, díky nimž jsou kryptoměny přátelské.

Pokud jste nadšencem kryptoměny nebo profesionálem a hledáte nové místo bydliště nebo místo pro dovolenou, kde můžete svou kryptoměnu utratit, je tento článek skvělým místem, kde můžete začít hledat.

Vyberte si svůj cíl, připravte svou digitální peněženku a užijte si dovolenou!

Chcete se dozvědět více o kryptoměnách a o tom, jak s nimi obchodovat?

Přihlaste se na kurz obchodování s kryptoměnou společnosti Trading Education!

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být také zajímavý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me