Predikce cen etherea: Kolik bude stát ethereum v roce 2021 a dále?

 • Zpráva o výzkumu v oblasti kryptoměny předpověděla, že cena etherea dosáhne 1650 $ později v roce 2021.
 • Podle Jamese Todara bude Ethereum stoupat a nakonec dosáhne cenového bodu 9 000 $. Pevně ​​věří, že ETH se potenciálně zvýší na tržní hodnotu 1 bilion $.
 • Dlouhá předpověď předpovídala, že prognóza ceny etherea na konci roku 2021 je 2 449 USD.
 • Coin Price Forecast si myslí, že cena Etherea by se mohla na konci roku 2021 uzavřít na 2 000 $.

Půjde Ethereum nahoru nebo havaruje? Přečtěte si naše predikce cen etherea na období 2021–2025

Hledáte nejlepší předpovědi cen etherea v roce 2021? Nebo jste se snažili odpovědět na otázku „je Ethereum dobrá investice?“ Jste na správném místě. Budeme zkoumat, co říkají odborníci o budoucím výkonu Etherea. Zjistěte nejlepší předpověď predikce cen Etherea na rok 2021 a dále a zjistěte, kolik by mohlo mít Ethereum v letech 2021-2025.

Ať už jste stávajícím investorem nebo ne, nedávný výkon Etherea vás pravděpodobně zaujal. V prosinci 2020 trh s kryptoměnami začal raketově stoupat – a o měsíc později se zdá, že jeho býčí běh zpomaluje.

Když jsme v říjnu zveřejnili naše první cenové předpovědi etherea, cena ETH byla 387,09 USD a její tržní kapitalizace byla 43 822 840 729 USD. Dnes její cena vzrostla na závratných 1 309,70 USD a její tržní kapitalizace je nyní 150 707 844 344 USD.

Pokud vás zajímá „bude Ethereum i nadále stoupat?“, Nejste sami. Investoři a analytici se snaží zjistit, zda trh s výbušninami bude pokračovat i v průběhu roku 2021 a dále.

V tomto aktualizovaném článku budeme sdílet některé z nejlepších předpovědí cen Etherea na období 2021–2025. Čtěte dále a zjistěte, zda je ETH inteligentní investicí nebo altcoinem na cestě dolů.

Ethereum, které bylo poprvé spuštěno v roce 2014, je jedním z nejstarších altcoinů na světě. Je také nejúspěšnější. Se současnou tržní kapitalizací 43 822 840 729 USD a cenou 387,09 USD je Ethereum druhou největší kryptoměnou po bitcoinech – a za ta léta získala řadu specializovaných investorů.

Přestože se ethereum často používá jako termín všeobjímající, ve skutečnosti se jedná o název blockchainové sítě, na které běží její rodná měna (Ether, ETH). Tato síť používá inteligentní smlouvy k provádění transakcí, které jsou stoprocentně zabezpečené. Na rozdíl od bitcoinu neexistuje žádná pevná dodávka etheru, což znamená, že je mnohem škálovatelnější než jiné krypto alternativy. To je jen jeden z důvodů, proč mnoho investorů věří, že Ethereum nakonec překoná bitcoiny.

Jak realistické jsou však tyto přesvědčení? Pokud jste někdy přemýšleli „je Ethereum dobrá investice“, čtěte dál. Prozkoumáme některé z nejlepších předpovědí cen etherea, abychom zjistili, kolik by mohla mít kryptoměna mezi lety 2020 a 2025.

Pokud chcete koupit Ethereum rychle a snadno, s 0% provizí, podívejte se Výměna eToro!

Co je to ethereum?

Jak jsme zmínili v úvodu, Ethereum je open source blockchainová technologická platforma, která provádí bezpečné krypto transakce. Tento blockchain s otevřeným zdrojovým kódem je známý jako decentralizovaná aplikace, jinak označovaná jako a dApp.

Kromě svého nativního Etheru podporuje platforma Ethereum také mnoho dalších kryptoměn. Mnoho z těchto krypt je aktivní v decentralizované finance Trh (DeFi) – rychle se rozvíjející odvětví, které poskytuje služby, jako jsou půjčky, pojištění a spořicí programy, osvobozené od pouta velkých bank a dalších centralizovaných podniků.

Během celého roku 2020 Ethereum zpracovávalo decentralizované burzy v hodnotě 13,5 miliard dolarů, což je v porovnání s méně než 3 miliardami dolarů v roce 2019! Vzhledem k tomu, že poptávka po decentralizovanějších službách stále roste, bude Ethereum těžit z úspěchu altcoinů, které jsou provozovány na jeho platformě.

Kromě toho, že je druhou největší kryptoměnou na světě, Úřad pro finanční chování (FCA) také zjistil, že Ethereum je čtvrtým nejznámějším krypto ve Velké Británii. 17% respondentů uvedlo, že o altcoinu již dříve slyšeli, a umístili jej za bitcoiny, váhy Facebooku a bitcoinové hotovosti.

Jste nadšení nedávným růstem společnosti Ethereum? Rádi byste odpověděli na otázku „je Ethereum dobrá investice“? Jste na správném místě. Prozkoumali jsme, co říkají odborníci o ceně etherea v letech 2021–2025.

Krátkodobé cenové předpovědi etherea: 2021

Predikce cen etherea na rok 2021

Po rušném roce 2020 v důsledku celosvětové pandemie koronavirů (která způsobila pokles cen v polovině března) se trh s kryptoměnou vrátil pomstou. Co si tedy myslí odborníci na kryptoměny, že by se mohlo stát ceně etherea v roce 2021?

Naše první krátkodobá predikce cen etherea pochází od WalletInvestor. Platforma pro investiční analýzu dala nakonec býčí předpověď, i když v březnu předpovídá mírný propad:

Jak vidíme z výše uvedeného grafu, WalletInvestor očekává, že na začátku roku Ethereum poklesne na hodnotě a podle svých minimálních předpovědí dosáhne do konce března potenciálního minima pod 900 USD. To by představovalo ztrátu přes 400 USD, což je velkým zklamáním pro investory, kteří doufají, že si aktivum udrží svou býčí sérii. Dobrou zprávou však je, že toto medvědí období nebude trvat dlouho – začátkem května dokonce i jeho nejkonzervativnější předpověď stanoví cenu ETH zpět na 1015 USD. (Jeho průměrný odhad je 1172,04 USD a jeho maximum je 1334,150 USD).

Od tohoto bodu se bude ETH nadále zvyšovat a získávat hodnotu po zbytek roku. Do konce roku 2021 společnost WalletInvestor uvedla následující potenciální ceny:

 • Minimální cena: 1274 290 USD
 • Průměrná cena: 1465 930 USD
 • Maximální cena: 1677 270 USD

I když je jeho minimální predikce nižší než současná hodnota Ethereum ve výši 1 309,70 USD, jeho průměrné a maximální předpovědi jsou povzbudivější. Žádný z jeho výhledů není ve srovnání s dnešní cenou ETH ohromně vysoký, naznačují však, že růst aktiva ještě nedosáhl maxima.

U naší druhé krátkodobé predikce cen etherea na rok 2021 jsme se obrátili na Previsioni Bitcoin. Italská kryptanalýza je často optimistická, pokud jde o krátkodobé vyhlídky digitálních aktiv, zejména proto, že předpokládá masové přijetí kryptoměny v příštích letech. Věří, že Ethereum čeká další rekordní rok, jehož cena v prosinci vzrostla na nové historické maximum (ATH) ve výši 5796 076 USD. Aktuální ATH společnosti Ethereum je 1392 $, které zasáhlo v letech 2017-18.

V návaznosti na explozi trhu, ke které došlo v prosinci 2020, si Previsioni Bitcoin myslí, že ETH zažije většinu svého růstu v roce 2021 v podobě masivního býčího běhu mezi zářím a říjnem. Předpovídá, že cena Etherea vzroste z 2898 038 USD na 5664 347 USD za pouhý měsíc – tempo růstu, které, pokud je pravdivé, bude znamenat zdvojnásobení hodnoty aktiva za 30 dní!

Další věcí, kterou je třeba si uvědomit o predikci bitcoinů Previsioni, je skutečnost, že očekávají, že se Ethereum vyšplhá na 1962.7621 $ do konce ledna. Během příštích několika týdnů by to mohlo znamenat, že uvidíme, že ETH získá hodnotu více než 600 $. Poskytuje zajímavou alternativu k očekávání WalletInvestoru, že ETH klesne pod 900 $, než se v květnu znovu postaví.

Než přejdeme k našim dlouhodobým předpovědím cen Ethereum, pojďme se podívat na to, o čem se DigitalCoinPrice domnívá, že by se mohlo stát s cenou ETH v roce 2021. Podle jejích předpovědí bude Ethereum nakonec získávat hodnotu po celý rok. Je však pravděpodobné, že jeho cena bude kolísat, přičemž minimální cena je 1 759,29 USD a maximální cena 2 075,12 USD.

Stejně jako WalletInvestor i Previsioni Bitcoin očekává DigitalCoinPrice na konci roku strmý býčí běh. Tento pozdní nárůst bude vyvrcholením řady vrcholů koryt – žádný z nich není nijak zvlášť drastický, ale stále je to kontrast k pomalému a stálému nárůstu, který jsme viděli v minulosti.

BeinCrypto.com má ještě optimističtější výhled. Platforma používala technickou analýzu, což je proces, který zahrnuje analýzu klíčových maxim a minim v historii ceny kryptoměny za účelem předpovědi budoucích cenových pohybů. BeinCrypto identifikoval následující výjimečné ceny pro svou strategii technické analýzy:

hodnota ethereum

Použitím vzestupného vzoru, který můžeme vidět v prvním šedém poli na druhé pole, dává tento graf do prosince 2021 cenu přibližně 2 800 $. Jako předpověď se může zdát příliš býčí ve srovnání se skromnějšími očekáváními druhého krypto platformy, které jsme zmínili.

Jelikož předpověď BeinCrypto je více než dvakrát ATH Ethereum, lze s jistotou říci, že se jedná o velmi optimistickou projekci!

Je tedy Ethereum dobrou investicí do roku 2021? Krátkodobé předpovědi cen etherea, které jsme zahrnuli do tohoto článku, naznačují, že by to mohlo být. Žádný nepředpovídá, že ETH uzavře rok 2021 za nižší cenu, než je jeho současná hodnota 1 309,70 USD, což by mělo být uklidňujícím znamením pro investory. Klíčovou otázkou nyní je, zda jsou její dlouhodobé vyhlídky stejně slibné jako krátkodobé.

Jaká bude cena etherea v roce 2021?

Will Ethereum Go up in 2021?

Zdá se, že Ethereum v roce 2021 vzroste. Investoři do Etherea by mohli v blízké budoucnosti vidět 1 500 USD a někdy do konce roku 2021 2 500 USD.

Zpráva o výzkumu v oblasti kryptoměny předpověděla, že cena etherea dosáhne 1650 $ později v roce 2021.

Podle manažerského partnera v hlavním městě Blocktown, Jamese Todara, půjde Ethereum nahoru a nakonec dosáhne cenového bodu 9 000 $. Pevně ​​věří, že ETH se potenciálně zvýší na tržní hodnotu 1 bilion $.

Dlouhá předpověď předpovídala, že prognóza ceny etherea na konci roku 2021 je 2 449 USD.

Coin Price Forecast si myslí, že cena Etherea by se mohla na konci roku 2021 uzavřít na 2 000 $.

Ačkoli žádná z těchto projekcí neodpovídá předpovědi 2 800 $, kterou jsme viděli od BeinCrypto, měla by být stále povzbudivou zprávou pro každého obchodníka, který si klade otázku, zda v roce 2021 vzroste Ethereum? Nebo „je Ethereum dobrou investicí do roku 2021?“ Podle těchto čísel by ETH mohla být určitě dobrou investicí, jejíž cena se meziročně zvyšuje.

Zvažoval byste Ethereum ETH v roce 2021?

Předpovědi etherea pro rok 2021 jsou neuvěřitelně různorodé, od 1 600 do 3 800 dolarů! Pokud upřednostňujete dlouhodobou investiční strategii, podívejme se na cenové předpovědi Etherea na období 2022–2025.

Dlouhodobé cenové předpovědi etherea: 2022-2025

Co předpovídají odborníci na kryptoměny pro Ethereum v roce 2022 a dále?

Jak by se mohlo v příštích pěti letech změnit cena etherea, pokud jde o období 2022–208? Naše první předpověď pochází z Trading Beasts. Podle své analýzy očekává, že ETH zaznamená mírný růst v roce 2022, s pomalým, ale stabilním pokrokem přibližně 30 $ měsíčně podle jeho maximálních předpovědí.

Jak nám ukazuje výše uvedená tabulka, předpovědi průměrné a minimální ceny Trading Beast jsou trochu zklamáním. Oba sloupce naznačují, že cena etherea by mohla klesnout v průběhu roku 2021, protože předpovědi pro leden 2022 jsou nižší než současná hodnota ETH ve výši 1 309,70 USD.

I když všechny tři sloupce ukazují zvyšování ceny, jak rok pokračuje, sloupec maximální ceny je jediný, který se otevírá a zavírá na vyšší hodnotě. I tehdy je to pozoruhodně podobné některým předpovědím, které jsme viděli pro rok 2021. Pokud je Trading Beasts správný, znamená to, že v příštích několika letech možná nebudeme vidět tolik pokroku, jak naznačují krátkodobé předpovědi.

Pro roky 2023 a 2024 poskytla platforma následující cenové předpovědi Etherea:

 • Otevřeno 2023: minimum = 1 231 1115 $, maximum = 1 810 464 $, průměr = 1448 371 $
 • Uzavření roku 2023: minimum = 1 457 230 EUR, maximum = 2 422 986 USD, průměr = 1 714 389 USD
 • Otevřeno 2024: minimum = 1 478 247 $, maximum = 2 173 892 $, průměr = 1739 1114 $
 • Uzavření roku 2024: minimum = 1 699 011 USD, maximum = 2 498 546 USD, průměr = 1 998 837 USD

Dobrou zprávou je, že tyto předpovědi naznačují, že celkový trend pro Ethereum je býčí. Ačkoli Trading Beasts zjevně očekává, že tempo pokroku bude relativně pomalé, nemyslí si, že nedávný růst Ethereum je krátkodobá náhoda.

U naší druhé dlouhodobé predikce cen Ethereum se vracíme k DigitalCoinPrice. Platforma předpovídala nejvyšší cenu 2075,12 USD za ETH v roce 2021, co tedy očekává v letech 2022–2025? Pokud vás zajímá „půjde Ethereum nahoru?“, Pravděpodobně se budete cítit povzbuzení předpovědí DigitalCoinPrice. V letech 2022 až 2025 věří, že ETH vzroste z 2 334,40 USD na 4 039,23 USD – drastické zlepšení oproti předchozímu ATH

Podle platformy DigitalCoinPrice.com bude Ethereum ETH ziskovou investicí pro rok 2022 a dále. Níže graf ukazuje jeho předpovědi cen Ethereum ETH 2022-2028:

Podle předpovědí DigitalCoinPrice ustálený pokrok Ethereum vyvrcholí v roce 2026, pro který rok platforma předpověděla nejvyšší cenu 4 639,04 USD. Přestože v roce 2027 bude cena etherea klesat zpět na 4 072,13 USD, rok 2028 bude dalším rekordním rokem, kdy ETH dosáhne hodnoty 5 858,47 USD. Pokud jste zvědaví, „jaké bude mít Ethereum v roce 2030?“, Znamená to, že odpověď může být až 6 000 $.

Naše konečná dlouhodobá predikce cen etherea vychází z Crypto Rating. Platforma pro analýzu kryptoměn používá k dosažení svých předpovědí algoritmus AI, který v současné době stanoví cenu Etherea na 16 000 USD do roku 2025. To bude od poloviny ledna 2021 představovat míru růstu 3 274%. Tuto cenu můžeme vidět v grafu níže :

V letech 2023 až 2025 společnost Crypto Rating také očekává, že ETH dosáhne následujících milníků:

 • 2023: 4 100 $ za minci (od poloviny ledna 2021 tempo růstu 760%)
 • 2024: 8 000 $ za minci (od poloviny ledna 2021 tempo růstu 1600%)

Platforma věří, že v roce 2024 dojde v příštích pěti letech k největšímu nárůstu cen. Je to proto, že předpokládá, že dlouho očekávané Ethereum 2.0 bude plně implementováno až v tomto roce. Zvýšená účinnost a možnosti upgradu způsobí zvýšení ceny, což pomůže zvýšit hodnotu ETH až na 16 000 USD do roku 2025.

Kryptoměnová platforma předpověděla, že průměrná cena etherea se vyšplhá z 2250 $ v lednu 2022 na 2900 $ v prosinci 2023, přičemž potenciální maximální ceny dokonce překročí hranici 3,00 $.

Všechny tyto předpovědi však ve srovnání s PrimeXBT blednou. Použitím technické analýzy k rozšíření tří spodních vzorů, které jsme viděli v předpovědích cen Ethereum 2022, platforma předpověděla závratnou hodnotu 35 000 USD před koncem roku 2025!

cenový graf ethereum

35 000 $ je více než 20krát vyšší než předchozí ATH společnosti Ethereum, takže pokud by se tato předpověď od PrimeXBT splnila, bylo by to extrémní úspěch pro krypto token.

Kolik bude stát Etherea v letech 2021 – 2025?

Podle predikce cen ETH, kterou nabízí WalletInvestor.com, se ETH do konce roku 2021 zvýší na 1872 USD, v roce 2022 na 2 276 USD, aby do prosince 2025 vyletěl až na 3 735 USD.

Na základě projekcí Ethereum od DigitalCoinPrice.com se očekává, že cena mince v příštích letech výrazně poroste, obchoduje se kolem 1 993 USD v roce 2021, 2 517 USD v prosinci 2023 a 3 255 USD v prosinci 2025. Longforecast předpovídá, že ETH dosáhne 3 698 USD do konce roku 2025.

Dlouhodobé cenové předpovědi naznačují, že nejen Ethereum by mohlo dosáhnout 10 000 dolarů, ale může také dosáhnout cen výrazně vyšších než v budoucnu po překročení svého předchozího historického maxima.

Další předpovědi cen Ethereum (ETH) 2023-2025:

Cenové předpovědi etherea 2023:

Dlouhá předpověď: 1 694 $

Předpověď ceny mincí: 2 000 $

Cenové předpovědi etherea 2025:

Brian Schuster, společnost Ark Capital: 100 000 $

Předpověď ceny mincí: 5 000 $

Simon Dedic, Blockyre: 9 000 $

Zpráva o výzkumu kryptoměny: 3 500 $

Crypto Newsz: 2 500 $

Závěr: Prognóza predikce cen Ethereum ETH

Níže uvedená predikční čísla nastiňují některé z Potenciál vysoká a nízká předpověď cenové predikce Ethereum ETH v letech 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026, 2027 a 2028 nabízená technickými analytiky a odborníky z oboru.

Rok Vysoký Nízký
2021 2 400 $ 1100 $
2022 3 300 $ 1455 $
2023 6 200 $ 2200 $
2024 5 150 $ 2865 $
2025 9 500 $ 3 560 $
2026 12 150 $ 4 500 $
2027 17 560 $ 6 470 USD
2028 22 690 $ 9 850 $

Ethereum by v příštích letech mohlo fungovat velmi silně. Podle jeho předpovědí by hodnota tokenů Etherea mohla do samého konce roku 2021 vzrůst na 2500 USD, v roce 2022 by se měla zvýšit na 3300 USD, v roce 2023 zasáhnout 6 200 USD a do roku 2025 dosáhnout střední ceny 12 500 USD.

Kdo investoval do etherea?

Nejsou to jen krypto platformy, které věří, že je Ethereum předurčeno k velikosti. Do debaty zvážili také různí významní investoři Ethereum. Ve skutečnosti, pokud jste zvědaví, „bude Ethereum růst jako bitcoin?“ Nebo dokonce „porazí Ethereum bitcoin?“, Možná vás potěší, že mnoho investorů věří, že altcoin vyzve – a mohl by dokonce nahradit – krále krypto v budoucnu.

Ian McLeod, technologický expert, předpovídal, že Ethereum by mohlo v příštích pěti letech převzít 50% tržního podílu bitcoinů. Zakladatel společnosti Ark Capital LLC Brian Schuster je podobně optimistický. Předpovídá směnné kurzy 100 000 USD pro Ethereum do roku 2025 a také věří, že ETH by mohl brzy nahradit zlato na globálním finančním trhu.

James Todaro, řídící partner společnosti Blocktown Capital, je dalším investorem do kryptoměny, který věří, že Ethereum v nadcházejících letech dosáhne tržní kapitalizace ve výši 1 bilionu dolarů. Domnívá se, že je to díky rostoucímu zájmu o dApps, který má Ethereum v dobré pozici, aby z něj mohl vydělávat. Na základě celkové nabídky etherea to znamená, že každá etherová mince by musela mít hodnotu 9 000 $, aby dosáhla tohoto tržního limitu.

Pokud se některá z těchto cenových předpovědí Etherea naplní, bude v dobré společnosti. Nebylo by to poprvé, co nadšenec ETH správně předvídal budoucnost kryptoměny. Ředitel komunikace ve společnosti ConsenSys Andrew Keys správně předpověděl, že Ether by při rozhovoru s CoinDeskem dosáhl do 29. února 2016 ceny 1,15 USD. Jeho předpovědi se naplnily pouhé dva týdny v roce – takže pokud hledáte nejlepší předpovědi Ethereum na období 2020–2028, nepřehlédněte názory investorů, kteří od začátku prosazovali kryptoměny.

Jak se cena etherea v průběhu času změnila?

Když Ethereum poprvé vstoupilo na krypto trh v roce 2015, jeho cena byla docela stagnující a pohybovala se od 0,31 do 2,83 USD. Po celý rok 2016 činil jeho ATH 8,21 $ – ale v roce 2017 jsme zaznamenali změnu tempa. Rok 2017 byl v sektoru kryptoměn rekordním rokem, kdy téměř každá hlavní kryptoměna zaznamenala rychlý a nebývalý růst. Například bitcoin prudce vzrostl na své tehdejší ATH ve výši 20 000 $, zatímco Ripple XRP vzrostl o ohromujících 36 000%. Ethereum nebylo výjimkou z pravidla, vyskočilo na cenu 740 $ z něco málo přes 8 $. To je nárůst o zhruba 9 000% za méně než rok.

Zklamáním pro mnoho investorů byl tento růst krátkodobý. Mnoho kryptoměn v roce 2018 rychle ztratilo hodnotu a poté, co 15. ledna 2018 dosáhly svého ATH ve výši 1389,18 USD, se cena Etherea do srpna snížila zpět na přibližně 100 USD. To je klíčový důvod, proč nejnovější býčí běh na trhu způsobil u lidí pocit neklidu. Může to být tak krátkodobé jako růst, který jsme zaznamenali v roce 2017?

V této fázi si naštěstí mnoho analytiků myslí, že ne. Poté, co hodnota ETH klesla z 245 $ 7. března 2020 na 111,28 $ 17. března, se zdálo, že globální pandemie koronaviru bude pro kryptoměnu škodlivá. Nejistota však netrvala dlouho. Naše náhlé spoléhání se na technologii a bezkontaktní platby ve skutečnosti obnovilo zájem investorů, což částečně vysvětluje následný běh býků.

Po zbytek roku 2020 nadále stoupalo Ethereum (a trh jako celek). Do konce listopadu dosáhl ETH 500 $ – a jeho růst se tím nezastavil. Dalším milníkem bylo 1 000 $ a do 20. ledna to bylo proti předchozímu ATH. Měli bychom očekávat, že se v příštích letech dočkáme nového ATH?

Jaké faktory ovlivňují cenu etherea?

Abychom dosáhli co nejpřesnějších předpovědí cen Ethereum na období 2021–2025 a nakonec odpověděli na otázku „je Ethereum dobrá investice?“, Je důležité porozumět různým faktorům, které mohou ovlivnit cenu ETH.

1. Poptávka po decentralizovaném financování

Zájem o decentralizované finance, známý také jako DeFi, vzrostl. Decentralizované financování je myšlenka, že bychom měli mít přístup k finančním službám, které nevlastní ústřední orgány, jako jsou banky a velké podniky. Kryptoměna je plně decentralizovaná, což je klíčové místo pro mnoho lidí, kteří věří, že její soběstačnost z ní dělá demokratičtější formu měny. V návaznosti na koronavirus se tato remíza pouze zesílila. Díky nové normě v oblasti digitálních plateb si nyní odborníci myslí, že krypto bude stále populárnější než kdy dříve.

Ethereum má perfektní pozici, aby toho využilo. Platforma Ethereum napájí více než 280 000 tokenů ERC – název používaný k popisu kryptoměn, které byly spuštěny v její značkové síti. Z toho více než 40 je na seznamu 100 nejlepších kryptoměn na světě podle tržní kapitalizace a mnoho dalších je aktivních v sektoru DeFi. Vzhledem k tomu, že poptávka po decentralizovaných službách nadále roste, poroste i poptávka po ethereu. Tím se zvýší cena ETH.

2. Koronavirus

Jak jsme již zmínili, mnoho analytiků se domnívá, že koronavirus (COVID-19) bude mít dlouhodobý pozitivní vliv na cenu měn, jako je Ethereum. V březnu by toto tvrzení znělo směšně – ale vzhledem k nedávnému běhu býků je to zjevně pravda. Důvodem je skutečnost, že potřeba digitálních bezkontaktních plateb zaručeně vzroste, protože svět se snaží virus potlačit. Vzhledem k tomu, že podniky hledají nové platební možnosti, služby jako blockchain Ethereum by se mohly stát nástrojem usnadňujícím bezpečné transakce.

3. Spuštění Etherea 2.0

První fáze Etherea 2.0, dlouho očekávaného upgradu na síť Ethereum, byla zahájena 1. prosince 2020. Ačkoli se aktiva jasně podařilo zachytit v celém trhu s býky, předpovědi cen Ethereum již očekávaly hodnotu hodnoty Zvýšení ETH v důsledku upgradu. Důvodem je, že Ethereum 2.0 přinese platformě řadu klíčových výhod.

 • Nová platforma Eth2 je navržena tak, aby zpracovávala více transakcí a masivně zlepšovala svou energetickou účinnost. V tuto chvíli vyžaduje jediná transakce Ethereum neuvěřitelných 22,65 kWh energie. Během jediného roku to znamená, že spotřeba energie Etherea je srovnatelná se spotřebou celé Kostariky!
 • Ethereum bude přecházet z algoritmu proof-of-work (PoW) na algoritmus proof-of-stake (PoS). V systému PoW musí těžaři kryptoměn řešit složité rovnice pomocí svého počítače, aby ověřili transakce a přidali je do blockchainu. Tento proces vyžaduje obrovské množství energie, což přispívá k ohromné ​​spotřebě energie Etherea. V systému PoS však uživatelé mohou jednoduše „vsadit“ svou kryptoměnu jako kolaterál za účelem ověření svých transakcí.

První fáze byla vážně zpožděna, takže mnoho analytiků věří, že na chvíli neuvidíme všechny výhody úplné aktualizace. (Například Crypto Rating se domnívá, že kolem roku 2024 začneme zaznamenávat výrazné zvýšení cen ETH, protože je nepravděpodobné, že by zbývající fáze byly implementovány dříve). Pokud však bude Ethereum schopno zpracovat více transakcí, snížit své poplatky a prodloužit dobu transakce, pravděpodobně zaznamenáme obrovský nárůst poptávky po jeho službách. To zase bude mít pozitivní dopad na cenu ETH.

Zvažovali jste investování Ethereum?

Klíčové body

 • Do konce roku 2021 se WalletInvestor domnívá, že ETH by mohla dosáhnout maximální potenciální ceny 1 677 270 USD.
 • Previsioni Bitcoin věří, že Ethereum čeká další rekordní rok, kdy jeho cena v prosinci vzrostla na nové historické maximum (ATH) $ 5796,076.
 • Podle svých předpovědí si DigitalCoinPrice myslí, že cena Etherea bude kolísat v roce 2021, s minimální cenou 1759,29 USD a maximální cenou 2075,12 USD.
 • V letech 2022–2025 poskytla Trading Beasts pomalou, ale stabilní býčí předpověď.
 • DigitalCoinPrice věří, že ETH vzroste z 2 334,40 USD na 4 039,23 USD v letech 2022-2025.
 • Crypto Rating dal nejvíce býčí předpověď, věřit, že úspěch Ethereum 2.0 by mohl zvýšit cenu až na 16 000 $ do roku 2025.
 • Aktuální ATH společnosti Ethereum je 1 392 $.
 • Mezi klíčové faktory, které mohou ovlivnit cenu Ethereum, patří poptávka po decentralizovaném financování, dopady pandemie koronavirů a očekávaný upgrade Ethereum 2.0.

Doufáme, že tento článek byl užitečný, ať už jste stávajícím investorem ETH, nebo pozorným rádobym. I když se minimální a maximální předpovědi liší, je povzbudivé vidět, že všechny krátkodobé a dlouhodobé předpovědi věří, že by Ethereum mohlo být dobrou investicí. Pokud vám tyto předpovědi pomohly vyzkoušet si ETH sami, možná budete chtít znát tuto makléřskou platformu pro více aktiv eToro může poskytnout schopnost obchodovat s krypto aktivy a CFD až na více než 90 kryptoměnách (včetně ethereum).

eToro – nejlepší platforma Ethereum

investice do ethereum

Přihlásit se pro eToro a bez obchodování začněte obchodovat s Ethereem nebo kopírujte nejlepší investory ETH. Nejsou zahrnuty žádné poplatky za správu ani jiné skryté náklady.

makléř etoro

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Časté dotazy k predikci cen etherea

Co je predikce cen etherea v roce 2021?

Ethereum by mohlo do roku 2021 dosáhnout 2380 $.

Půjde cena etherea nahoru?

Podle analytiků a nadšenců trhu má Ethereum vysokou pravděpodobnost prudkého nárůstu cen. Ethereum má velký plán naplánovaný na rok 2021 a dále.

Stojí za nákup ethereum?

Podle mnoha odborníků by Ethereum mohlo v blízké budoucnosti překonat bitcoiny. Jako druhý největší krypto na světě je to rozhodně nejúspěšnější altcoin. To znamená, že pokud uvažujete o nákupu kryptoměny, je Ethereum hodným uchazečem o vaše portfolio.

Dosáhne Ethereum 2 000 $?

Spousta analytiků souhlasí s tím, že 2 000 $ je pro Ethereum realistickým cílem. Aktuální předpovědi jsou téměř jednomyslné, když tvrdí, že ETH pravděpodobně v příštích několika měsících zasáhne 2 000 USD, zejména s ohledem na aktualizaci Ethereum 2.0, ke které došlo.

Jaká bude predikce ceny etherea v roce 2025?

Ethereum by mohlo do roku 2025 dosáhnout 3500 $.

Mám si koupit bitcoin nebo ethereum?

Ačkoli má každá kryptoměna své výhody a nevýhody, je třeba si uvědomit, že ethereum bylo spuštěno po bitcoinu – což znamená, že bylo navrženo k řešení některých problémů, které trápí takzvaného krále kryptoměny. Ethereum se obecně shoduje na tom, že bude škálovatelnější, a brzy bude mnohem energeticky účinnější. To by potenciálně mohlo znamenat, že má robustnější budoucnost.

Další čtení:

Do kterých 10 nejlepších kryptoměn investovat v roce 2021?

Ethereum vs. Bitcoin: Je ethereum lepší investicí než bitcoin?

Je Ethereum dobrá investice a měl bych investovat do Ethereum?

Ethereum VS. Zvlnění: Který by měl být ve vašem portfoliu?

Ethereum je jednou z nejpopulárnějších kryptoměn v USA?

Předpovědi zvlnění ceny: Kolik se zvlnění vyplatí v roce 2021

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me