Proč bitcoiny explodují v roce 2021

Zjistěte, proč BTC v roce 2021 exploduje

Bitcoin padl v roce 2020 všem do oka a stal se jednou z nejlepších investic, které jste za poslední rok mohli udělat. Kryptoměně se podařilo překonat své předchozí historické maximum roku 2017 a překonala hranici 47 000 $ a stala se tak nejcennější kryptoměnou na světě.

Bitcoin dosáhl maxima 47 697 USD 9. února 2021. V současné době se kryptoměna obchoduje za 50 000 USD. Existuje několik důvodů, proč bitcoin exploduje v roce 2021, a v tomto článku se podíváme na několik důvodů.

Samozřejmě spousta naysayers předpovídá zkázu a temnotu a zpochybňuje vzestup a rostoucí význam bitcoinů v globálním finančním systému. Za cenovým boomem a růstem, který by měl bitcoin v příštích několika letech očekávat, však existují konkrétní důvody. Podívejme se na některé z důvodů.

Pohled dopředu: Jaká je perspektiva bitcoinů v roce 2021?

Bitcoin začal rok 2021 na vzestupnou notu a zdá se, že tento trend bude u kryptoměny pokračovat. Bitcoin se v současné době obchoduje kolem 50 000 USD; s úrovní zájmu, kterou kryptoměna generuje, je cena nastavena na další růst. Bitcoin generuje značný institucionální zájem, který by mohl hrát obrovskou roli v ceně bitcoinu. Významný vývoj, jako je MassMutual ohlašující nákup 100 milionů $ v bitcoinech a JPMorgan Chase’s JPM coin, které jsou v provozu, jsou ukazatelem výše zájmu, který bitcoin generuje.

V roce 2021 dojde také k masovému přijetí bitcoinů díky oznámení PayPal, že uživatelé platformy mohou bitcoiny nakupovat a nakupovat pomocí bitcoinů. Toto oznámení poskytuje bitcoinům přístup na obrovský trh, který by mohl vidět masové přijetí kryptoměny, což by zvýšilo cenu.

Většina odborníků souhlasí s tím, že cena bitcoinu by mohla do konce roku 2021 překročit 100 000 USD, což odpovídá nedávným trendům; Zdá se, že bitcoiny jsou na správné cestě k naplnění nebo dokonce překonání těchto očekávání.

4 důvody, proč bitcoiny explodují v roce 2021

# 1: Pandemie a rostoucí inflace COVID-19

Mnoho lidí spojilo růst bitcoinů s obecným býčím sentimentem ve světové ekonomice a že během medvědího trhu by pokles bitcoinů byl rychlý a rozhodující.

Bitcoin prošel touto zkouškou skvěle a dokázal, že se všichni mýlí. Když pandemie COVID-19 zasáhla, byly celosvětově zasaženy ekonomiky po celém světě, přičemž ekonomiky po celém světě se zhroutily. Také bitcoin byl tvrdě zasažen a jeho cena výrazně poklesla. To, jak se měna odrazila, nás však více zajímá.

Jedním z důvodů, proč bitcoiny v roce 2021 explodují, je rostoucí inflace. Ve snaze zachránit ekonomiky prostřednictvím stimulačních balíčků tisknou centrální banky a vlády více peněz, což vede ke zvýšení nabídky.

V důsledku toho také vzroste inflace. Bitcoin je imunní vůči inflaci, což z něj činí atraktivní investiční možnost pro investory. Rostoucí inflace by vedla k tomu, že investoři využívají bitcoin jako uchovávač hodnoty, což dále zvyšuje jeho cenu.

# 2: Institucionální zájem

Institucionální zájem o bitcoiny postupně roste, což je důležitý důvod, proč bitcoiny explodují v roce 2021. Institucionální zájem o bitcoiny byl patrný již v roce 2020 a v roce 2021 se má zvýšit..

Zvažte to, společnost GrayScale Bitcoin Trust (GBTC) nedávno koupila celou dodávku nově vytěžených bitcoinů. V současné době mají bitcoiny kolem 4,4 miliardy dolarů.

Mince JPMorgan Chase JPM, která začne fungovat, a společnost MassMutual oznamující nákup 100 milionů $ v bitcoinech vám naznačují rostoucí institucionální zájem o bitcoiny. Výše uvedené je jen několik příkladů, ale je zřejmé, že institucionální investoři zvýší zájem o bitcoin. Vzhledem k tomu, že investoři považují bitcoin za normální investiční aktivum, otevře se významnému investičnímu toku.

Dalším obrovským důvodem, proč bitcoiny explodují v roce 2021, je oznámení společnosti Tesla, že společnost investovala do bitcoinů 1,5 miliardy dolarů. V tomto oznámení cena kryptoměny vyskočila o 14%. Investice byla popsána jako součást širší investiční strategie společnosti Tesla na maximalizaci návratnosti hotovosti. Investice společnosti Tesla je dalším znakem toho, že bitcoin přitahuje vážný zájem jako investiční aktivum.

Mastercard a BNY Mellon také nedávno zveřejnily svoji nově přidanou podporu bitcoinů.

BNY Mellon, jedna z nejstarších bank v USA, nedávno potvrdila, že vytvořila novou jednotku pro zákazníky, kteří budou držet, převádět a vydávat digitální aktiva.

Mastercard, na druhé straně, oznámila, že brzy přidá podporu kryptoměn na svou platformu, protože „vytvoří mnohem více možností pro nakupující a obchodníky“. Platební gigant také poznamenal, že digitální aktiva se stávají důležitější součástí platebního světa.

# 3: Bitcoin půlení

Bitcoin prošel třemi polovičními událostmi, o nichž se dlouho myslelo, že jsou za bitcoiny. Bitcoiny se těží každých 10 minut a každá polovina snižuje tuto částku o polovinu, jak naznačuje název.

Odměna za těžbu bitcoinů se v roce 2012 snížila z 50 BTC na 25 BTC a následující rok se cena bitcoinu vzpamatovala a prolomila hranici 1000 USD. Po snížení na polovinu v roce 2016 byla odměna snížena na polovinu na 12,5 BTC a bitcoin v roce 2017 zaznamenal další rally, když kryptoměna vzrostla na 20 000 USD.

K poslednímu rozpuštění bitcoinů došlo 18. května 2020, a bitcoin opravdu vzrostl. Jaký je důvod nárůstu ceny po každé události na polovinu? To lze zúžit na jednoduchou nabídku a poptávku. Vzhledem k tomu, že bitcoin generuje zájem jako investiční aktivum, vedou události na polovinu k růstu ceny díky nabídce ubývajících bitcoinů s každou událostí.

To vede ke značnému zájmu o bitcoin, který generuje dostatečný zájem díky tomu, že jde o investiční aktivum s neomezeným potenciálem. Polovina funguje jako vestavěný design, který upřednostňuje zhodnocení ceny, což vede k prudkému nárůstu ceny bitcoinů, a vzhledem k tomu, že k poslední události poloviny došlo v roce 2020, může to být další důvod, proč bitcoin exploduje v roce 2021.

# 4: Společnosti nakupují bitcoiny jako rezervní měnu

Po akci na polovinu vidíme také společnosti, které nakupují bitcoiny, aby je mohly používat jako rezervní měnu.

Mnoho společností drží v rezervě značné množství peněz. Proč vidíme, že společnosti vkládají část svých rezerv do bitcoinů? Pro společnosti má smysl přesunout některé jejich dlouhodobé rezervy na bitcoiny, aby mohly fungovat jako zajištění proti inflaci.

Pokud společnosti na celém světě přesunou co i jen zlomek svých celkových hotovostních rezerv do bitcoinu, mohli bychom vidět výrazný nárůst ceny kryptoměny. S rostoucí inflací již vidíme společnosti pohybující se část svých rezerv, přičemž od společností nakupujících bitcoiny již bylo vydáno několik oznámení.

Mobilní platební gigant Square oznámil investici do bitcoinu ve výši 50 milionů USD. Společnost Stone Ridge Holdings, která spravuje aktiva v hodnotě více než 10 miliard dolarů, oznámila, že koupila bitcoiny v hodnotě přibližně 114 milionů dolarů.

Nejvýznamnější oznámení učinila společnost MicroStrategy, správce aktiv kótovaná na Nasdaq, když oznámila, že koupila bitcoiny v hodnotě 425 milionů dolarů, čímž se bitcoin stal primární rezervou ve své strategii rezerv. Společnosti nakupující bitcoiny jako svou rezervní měnu jsou dalším důvodem, proč bitcoiny v roce 2021 explodují.

Proč bitcoiny explodují v roce 2021: Závěr

Je zcela jasné, že bitcoin v příštích několika letech zažije výrazný růst. Pokud vezmete v úvahu samotný rok 2021, výše uvedené důvody jsou dostatečné k pochopení toho, proč bitcoin exploduje v roce 2021. Pokud budete strategizovat a investovat, můžete dosáhnout významného zisku.

S ohledem na to jsou investice složitou záležitostí a nálady na trhu by mohly pozitivně nebo negativně ovlivnit cenu bitcoinů. Je nezbytné důkladně se věnovat výzkumu, porozumět své rizikové touze a poté investovat do bitcoinů. Při současném tempu růstu a přijetí nebude překvapením, že bitcoiny v roce 2021 překročí hranici 100 000 $ nebo dokonce hranici 150 000 $.

eToro – nejlepší makléř pro nákup bitcoinů

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

5 důvodů, proč investovat do bitcoinů v roce 2021

Predikce ceny bitcoinů na rok 2021

Bitcoin překonal 44 000 $, protože Tesla kupuje 1,5 miliardy $

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me