Proč ETH a XRP explodují v roce 2021?

Zjistěte, proč Ethereum a Ripple v roce 2021 explodují

Rok 2020 byl pro kryptoměny pozitivním rokem. Kryptoměna se posledních několik let od problémů v roce 2018 neustále rozrůstá. Měny jako Ethereum a Ripple zaznamenaly růst cen v průběhu roku 2020. Obě kryptoměny zaznamenaly dramatický růst maloobchodního i institucionálního zájmu za poslední rok. Investoři touží po tom, aby býčí běh pokračoval do roku 2021. Co podpoří jejich růst v roce 2021?

Nejprve se podívejme na Ethereum

Proč v roce 2021 exploduje Ethereum?

Ethereum je jednou z nejstarších kryptoměn. Je to druhá největší kryptoměna, co se týče podílu na trhu a popularity, na druhém místě za bitcoinem. Platforma Ethereum využívá inteligentní smlouvy, které uživatelům umožňují provádět zcela bezpečné transakce. Rodná měna Etherea, Ether, není omezena, takže je Ethereum mnohem škálovatelnější než jeho vrstevníci. Odborníci se však domnívají, že růst Ethereum budou řídit dva hlavní faktory. Jedná se o bezprostřední příjezd Ethereum 2.0 a decentralizovaného financování.

Co je to Ethereum 2.0? Spuštění Ethereum 2.0 je považováno za nejvýznamnější událost od bitcoinu. Ethereum 2.0 bude řešit dlouhodobé problémy, kterým Ethereum čelí, konkrétně problémy se škálovatelností a zabezpečením.

Co je tedy Ethereum 2.0? Také známý jako Serenity nebo Eth2, bude řešit škálovatelnost, rychlost a účinnost sítě Ethereum. Tato aktualizace také umožní platformě zpracovávat více transakcí a eliminovat úzká místa v síti.

Ethereum 2.0 uvidí, jak se Ethereum přepne z mechanismu konsensu proof-of-work na mechanismus konsensu proof-of-stake. V rámci Proof-of-stake bude postupně ukončena těžba, což zvýší účinnost a zastará drahé ASIC. V systému proof-of-work horníci mezi sebou soutěží pomocí výpočetní síly k řešení složitých matematických problémů a ověřování transakcí. Jakmile je problém vyřešen a transakce ověřena, bude přidána do blockchainu a uložena spolu s dalšími transakcemi, které tvoří blockchain.

Horníci jsou za své úsilí odměněni v podobě Etheru generovaného přidáním transakcí do blockchainu. Problém tohoto přístupu spočívá v tom, že je energeticky náročný a vyžaduje obrovské množství výpočetního výkonu, což vede ke koncentraci těžby v rukou několika.

Proof-of-stake funguje jinak. Namísto horníků vkládají ověřovatelé část své kryptoměny, aby získali právo ověřovat transakce na blockchainu. Validátoři navrhnou blok na základě jejich kryptoměny a času, za který ji mají. Ostatní ověřovatelé musí potvrdit, že viděli blok, po kterém je blok přidán do blockchainu. Když je blok přidán do blockchainu, validátor je odměněn ve formě Etheru.

Ethereum 2.0 bude také řešit problémy se škálovatelností Ethereum. Upgrade slibuje zpracování až 100 000 transakcí za sekundu prostřednictvím implementace dělení.

Decentralizované finance (DeFi) se také chystají podpořit růst společnosti Ethereum v roce 2021. DeFi pomáhá lidem přijímat půjčky, vkládat peníze na účty a obchodovat s finančními produkty, a to vše bez prostředníků a papírování. Ethereum je platforma, na které je postavena DeFi. Ethereum používá inteligentní smlouvy, což jsou programy běžící na decentralizovaném blockchainu.

DeFi na etherea závisí na škálovatelnosti etherea. Projekty DeFi tvoří velkou část ekosystému Ethereum. DeFi zaznamenala neuvěřitelný růst a růst je propojen s vývojem Etherea.

Růst Etherea a DeFi může změnit způsob, jakým jsou peníze využívány. DeFi on Ethereum má potenciál změnit způsob fungování finančního světa.

Přečtěte si více: Ethereum VS. Zvlnění: Který by měl být ve vašem portfoliu?

Růstové vyhlídky na zvlnění

Proč Ripple exploduje v roce 2021?

Ripple je platforma a měna kryptoměny. Protokol Ripple je navržen tak, aby umožňoval rychlé a levné transakce. Společnost Ripple uzavřela řadu partnerství s některými z největších společností na světě. Tato partnerství jsou v souladu s úsilím společnosti Ripple prosazovat tradiční přijetí své rodné měny XRP. Od začátku roku uzavřela společnost Ripple několik partnerství.

Ripple je již preferovanou platformou, pokud jde o přeshraniční transakce. XRP lze označit jako překlenovací měnu. Nerozlišuje mezi tradičními fiat měnami nebo jinými kryptoměnami. Díky tomu je extrémně snadná výměna jedné měny za druhou.

Ripple je již k dispozici ve více než 40 zemích a je propojen s více než 200 finančními institucemi. Zvlnění umožnilo bankám nabízet platby na nových trzích, které byly dříve obtížně dosažitelné. Finanční instituce mají značné pobídky k navázání spojení s Ripple. Nabízí jim nový zdroj příjmů tím, že jim poskytuje přístup na nové trhy. Transakční náklady jsou nižší a mají menší požadavky na likviditu.

Společnost Ripple nedávno oznámila spojení s ETH Curych, Ryerson University a Instituto Tecnologico Autonomo de Mexico (IATM). Platforma také spolupracuje s univerzitou v Curychu na vytvoření prvního interdisciplinárního výzkumného centra na světě v DeFi ekosystému.

XRP je také připraven na prudký růst díky vysoce očekávanému výsadku naplánovanému na 12. prosince. Směnárna Coinbase poskytla podporu výsadku, přičemž uživatelé, kteří jsou držiteli XRP, dostávají od burz žetony jisker. Většina odborníků předpovídá, že Ripple a XRP zaznamenají v roce 2021 značný růst.

eToro – nakupujte etherea a zvlnění s 0% provizí

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me