Analýza cen bitcoinů: BTC dosahuje nového maxima všech dob po schválení Tesla

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Tesla oznámila, že si koupila BTC v hodnotě 1,5 miliardy USD.
  • Cena bitcoinu toto pondělí vyskočila o 6 000 $.

Před bitvou se očekávalo, že cena bitcoinu dosáhne 50 000 USD

Pondělí se ukázalo jako nezapomenutelný den pro cenu bitcoinu. Tesla vedená Elonem Muskem ve své přihlášce SEC oznámila, že koupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Jakmile zpráva vyšla, cena BTC okamžitě zareagovala a dosáhla nového historického maxima 47 131,35 USD.

Tesla nakupuje 1,5 miliardy USD v hodnotě BTC

Společnost Tesla Inc, společnost s elektrickými vozidly pod vedením Elona Muska, nedávno zakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, podle své výroční zprávy podané americké Komisi pro cenné papíry (SEC). Carl Quintanilla z CNBC sdílel výňatek ze zprávy na Twitteru, který získal pozornost krypto komunity.

„TESLA 10-K: ".. v rámci této politiky jsme investovali celkem 1,50 miliardy $ do bitcoinů a můžeme čas od času nebo dlouhodobě získávat a držet digitální aktiva. Očekáváme, že v blízké budoucnosti začneme přijímat bitcoiny jako způsob platby za naše produkty..

Brzy poté, co vypukly zprávy, bitcoiny opět vyšplhaly kolem hranice 40 000 dolarů. Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk před několika dny přidal hashtag #bitcoin do svého twitterového bio. Právě to stačilo k tomu, aby se cena mince posunula o 20%. Musk připustil, že se opozdil na bitcoinovou párty a měl si koupit BTC „před osmi lety“ během chatu v klubovně.

Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je masivní zájem a investice MicoStrategy v poslední době. S investicí přes 1 miliardu USD do bitcoinů se MicroStrategy dostává na titulní stránky od loňského roku. Jen před několika dny společnost uspořádala velkou konferenci představující bitcoin a jeho případy použití institucím z celého světa.

Zejména výkonný ředitel MicroStrategy Micheal Saylor měl v prosinci 2020 rozhovor s Elonem Muskem o bitcoinu. Musk tweetoval provokativní mem o BTC, na který Saylor odpověděl slovy:

Pokud chcete svým akcionářům poskytnout laskavost 100 miliard dolarů, převeďte rozvahu TSLA z USD na BTC. Další firmy na S&P 500 by následoval váš náskok a postupem času by se z něj stala laskavost ve výši 1 bilionu dolarů.

Musk se poté zeptal Saylora, zda jsou s bitcoiny možné transakce za miliardy dolarů. K tomu Saylor řekl:

Ano. V minulých měsících jsem koupil více než 1,3 miliardy $ za # BTC & rád bych s vámi sdílel můj scénář offline – od jednoho raketového vědce k druhému.

CoinShares CSO: Instituce nyní musí přidělit bitcoiny

Meltem Demirors, hlavní strategický ředitel společnosti CoinShares, varoval, že v současné době je pro institucionální investory riskantní nemít bitcoiny ve svém portfoliu. V rozhovoru pro CNBC se Demirors zabýval obavami, že vzestup bitcoinů má časový limit. Regulátory jako americká ministryně financí Janet Yellenová nakonec zasáhnou proti kryptoměně.

Výkonný pracovník zaznamenal mylnou představu, že bitcoin není regulovaný, což je podle něj „jistě nepravdivé“. Dodal, že CoinShares tráví spoustu času dodržováním předpisů. Podle Demirora bylo přidělení finančních prostředků bitcoinu rizikem pro investory v roce 2020. V roce 2021 se však domnívá, že „je riziko nepřidělit bitcoinu“.

V komentáři k institucionálnímu přijetí bitcoinu Demirors hovořil o MicroStrategy, která díky své alokaci bitcoinů více než zdvojnásobila své rezervy státní pokladny. Zmínil také nedávnou konferenci o bitcoinech pořádanou společností MicroStrategy za účasti více než tisíce korporátních pokladníků. Podle názoru Demirora se nyní národní státy začínají vážně zabývat tím, jakou roli by bitcoin mohl hrát v budoucnosti jejich ekonomik.

Demirors dodal, že tentokrát vede bitcoinový býk institucionální zájem, zatímco maloobchodní obchodníci se více zaměřují na menší kryptoměny a meme coiny.

Velký zájem o bitcoiny pochází od institucí. Když se podíváme na trendy na obchodní stránce, ze strany strukturovaných produktů, kde provozujeme a spravujeme aktiva pro naše klienty v hodnotě 4 miliard dolarů, přichází velký příliv od institucí, které alokovaly prostřednictvím veřejně kótovaných produktů nebo fondů obchodovaných na burze. Existuje maloobchodní účast, ale ani zdaleka to není to, co jsme viděli v roce 2017.

Maloobchodní účast vidíme ve věcech, jako je Dogecoin (DOGE) a další druhy kryptoměn s menším tržním stropem, které se více hodí k „memefikaci“ a tomu, čemu říkáme „meme coin“ nebo „meme stock“, pokud se podíváte na GameStop a AMC. Skutečně to, co z mého pohledu vede k bitcoinu, je zásadní posun v sentimentu.

Spoluzakladatel společnosti BlockTower Capital: Cena bitcoinu by mohla dosáhnout 400 000 $

Ari Paul, CIO společnosti BlockTower, nedávno řekl, že věří, že bitcoiny by v příštích několika letech mohly potenciálně dosáhnout více než 10násobných zisků. Paul vzal na Twitter, aby si všiml, že býčí trh může trvat až do konce roku 2022 a bitcoiny se chystají růst mezi 153% a 915% ze současné ceny.

“Z časového hlediska se domnívám, že máme 9–22 měsíců.” Cena moudrá – můj odhad je, že BTC končí běh býků mezi $ 100k – $ 400k a altům se daří lépe. “

V rozhovoru pro Real Vision s bitcoinovým býkem Raoul Palem Paul vysvětlil, že i když je v bitcoinu dlouhodobě býčí, věří, že altcoiny v blízké budoucnosti překonají BTC.

Pokud se tedy tento býčí trh podobá těm, které se před ním objevily, a myslím, že to pravděpodobně bude, poslední třetina býčího běhu, všechny mince obecně pravděpodobně překonají bitcoiny. A to se stalo pokaždé v minulosti. Obvykle se to stává na tradičních trzích, kde získáte – v zásadě nižší kvalita malých čepiček překonává kvalitu. A důvodem je rostoucí tolerance lidí k riziku.

Cena bitcoinů se konsoliduje nad 45 000 USD

Před tímto pondělkem se cena bitcoinů za posledních 10 dní zvýšila z 30 450 na 39 000 USD. Po této zprávě BTC překročil úroveň 40 000 $, 41 000 $, až na 47 000 $. Tento poslední skok však posunul index relativní síly (RSI) do překoupené zóny, což ukazuje, že aktivum je předražené a může čelit dočasné korekci.

denní graf BTC / USD 020921

Obrázek: BTC / USD denně

Pokud k této opravě dojde, bariéra podpory na 38 500 $ – kde 708 500 adres dříve zakoupilo 390 000 BTC tokenů – vypadá dostatečně robustně, aby absorbovala velký prodejní tlak.

graf objemu BTC / USD 020921

Obrázek: IntoTheBlock

4hodinový graf cen bitcoinů vykazuje dvě pozitivní znamení – parabolická SAR se změnila z medvědí na býčí, zatímco MACD naznačuje rostoucí býčí hybnost. To vše nám říká, že BTC se může vklouznout do bariéry 50 000 $, než bude čelit této korekci.

BTC / USD 4hodinový graf 020921

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Zůstatek bitcoinů na burzách klesá

graf BTC / USD GlassNode 020921

Nabídka BTC na burzách klesla na úrovně naposledy zaznamenané v lednu 2018, přímo na vrcholu. Od té doby se do oběhu dostalo dalších 1,8 milionu BTC, přičemž všechny se dostaly do silných rukou. To je pozitivní znamení ceny bitcoinu, protože ukazuje, že lidé upřednostňují držení před prodejem.

Bitcoinové aktivní adresy rostou

Tabulka sentimentu BTC / USD 020921

Ve výše uvedeném grafu vidíme konzistentní nárůst 200denního klouzavého průměru pro aktivní adresy (jedinečné adresy interagující v síti $ BTC). To nám ukazuje, že bitcoinová síť se neustále posiluje.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Před opravou očekáváme, že cena bitcoinu dosáhne 50 000 USD. Technika vypadá docela silně.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me