Analýza cen etherea: Bulls čelí mírnému odporu kolem 650 $, protože CME představuje ETH futures

Denní prognóza cen ETH ethereum

  • IOMAP IntoTheBlock ukazuje zdravou podporu na 20denní SMA.
  • Ethereum za poslední tři měsíce soustavně čerpalo alespoň 150 000 nových adres.

Ethereum vyskočilo přes úroveň 600 $ a blížilo se psychologické úrovni 650 $. Zdá se však, že kupující a prodávající začali používat úroveň 650 $, aby mohli vstoupit na trh i opustit trh. Podívejme se, co se děje v zákulisí.

Medvědi a býci hrají přetahovanou

Ethereum vyskočilo z 20denního SMA a pohybuje se poblíž úrovně 650 $. Od této chvíle býci a medvědi zápasí o kontrolu nad trhem. MACD však vykazuje vzestupnou dynamiku, což znamená, že kupující nakonec znovu získají kontrolu.

denní graf eth / usd 121820

Obrázek: denní graf ETH / USD

IOMAP IntoTheBlock také ukazuje, že rezistence na 650 $ je slabá až střední. Kupující by měli být schopni převzít tuto bariéru a vystřelit nad 750 $.

Obrázek: IntoTheBlock

Nevýhodou je, že nejzdravější podpora spočívá v 20denní SMA (590 $). Dříve na této úrovni 1,17 milionu adres zakoupilo 9,62 milionu ETH tokenů. Tato zeď by měla být dostatečně robustní, aby absorbovala obrovské množství prodejního tlaku.

4hodinový graf eth / usd 121820

Obrázek: 4hodinový graf ETH / USD

4hodinový cenový graf ukazuje další silnou rezistenci na 675 $. Vypadá to, že když se cena přiblížila této zóně, dostal se do překoupené zóny index relativní síly (RSI). Po odmítnutí však cena klesla zpět pod 70.

Dále budeme kontrolovat počet nových adres vstupujících do Etherea za poslední tři dny.

graf adres ethereum 121820

Obrázek: IntoTheBlock

Jak vidíte, Ethereum důsledně čerpalo alespoň 150 000 nových adres, což je známkou zdravé sítě.

Smlouva o vkladu Ethereum 2.0 nyní má >$ 1B

Ethereum 2.0 má v současné době poprvé ether (ETH) za více než 1 miliardu dolarů. Blockchain byl svědkem nárůstu vkladů, protože počet ETH vzrostl z 98 000 minulý měsíc na současných 1,5 milionu ETH.

Zvýšení vkladů pokračovalo i poté, co byl 24. listopadu splněn minimální požadavek 524 000 ETH. Sázkové společnosti a poskytovatelé sázkových služeb provádějí vklady v kusech 32 ETH.

Kraken jménem svých zákazníků poslal přibližně 100 000 ETH. Ostatní burzy, jako je Coinbase, jsou připraveny zahájit také sázení Ethereum. Míra účasti 35 000 aktivních ověřovatelů je podle zprávy Trustnodes vyšší než 99%.

Systém funguje tak, jak má, zvyšuje důvěru nových účastníků, kteří nemohou vidět svůj uložený ETH alespoň po dobu dvou let. Obchodní místa by jim však mohla umožnit směnu jejich podílu za nečekaný ETH, přezdívaný BETH. Podle zprávy Trustnodes by vsazená částka mohla dosáhnout 10 milionů ETH mnohem dříve, než se očekávalo. To znamená praktické snížení celkové nabídky Ethereum o 10%.

CME oznamuje ETH futures

Skupina Chicago Mercantile Exchange (CME) nedávno oznámila své plány na zavedení termínových kontraktů vypořádaných v hotovosti v rámci Etherea. Ethereum se soustavně pohybuje nahoru a jeho cena nedávno překonala 600 $.

Někteří spekulují, že cenovému vzestupu ETH pomohl nejnovější nárůst ceny bitcoinů, který se nedávno dostal na nové historické maximum nad 20 000 $. Zdá se však, že existuje další katalyzátor vzestupné trajektorie ETH. Skupina CME oznámila, že v únoru 2021 zahájí futures ETH pro své institucionální investory.

Oficiální web uvádí, že jedna smlouva bude obsahovat 50 ETH, zatímco vysvětlující video objasňuje, že smlouvy budou vypořádány v hotovosti. To je podobné tomu, jak fungují bitcoinové futures na CME. Společnost také dala jasně najevo, že silná cesta zákazníků je přiměla jít touto cestou.

Web společnosti uvádí:

Stejně jako u každého nového produktu nebo služby jsme se rozhodli zahájit Ether futures na základě silné poptávky zákazníků a jasně formulované potřeby zákazníků.

Dnes je ether druhou největší kryptoměnou jak podle tržní kapitalizace, tak podle denního objemu. Etherové futures na regulované, časem prověřené burze mohou investorům nabídnout způsob, jak zajistit rizikovou expozici na etherovém peněžním trhu – vytváříme forwardovou křivku, aby investoři mohli lépe řídit cenové riziko.

Klíčové cenové hladiny ke sledování

Psychologická úroveň 650 $ je naprosto klíčová, protože její dobytí by mělo posunout ETH do zóny 750 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me