Analýza cen etherea: Je ETH na pokraji grafu dvojitého vrcholu?

Denní prognóza cen ETH ethereum

  • Cena etherea se během své poslední rally zvýšila z 1 050 $ na 1 275 $.
  • RSI je na pokraji vstupu do překoupené zóny.

Ethereum čelilo těžké korekci mezi 10. lednem a 12. lednem, protože cena klesla z 1275 $ na 1050 $. Vypadá to však, že se cena od té doby dokázala shromáždit a poskočit zpět až na 1275 $. Od této chvíle je cena etherea umístěna velmi nejistě.

Cena etherea může vyskočit na 1 300 $ nebo vytvořit dvojitý vrchol

Za současného stavu cena Etherea testuje bariéru odolnosti 1275 $. Mějte na paměti, že se jedná o stejnou úroveň, která přinutila vůdce chytrých kontraktů klesnout na 1050 $ kolem 10. ledna. Pokud kupující převezmou kontrolu, měli by být schopni posunout cenu ETH za psychologickou zónu 1300 $.

denní graf eth / usd 011921

Obrázek: denní graf ETH / USD

Nezapomeňte, že index relativní síly (RSI) se chystá vstoupit do překoupené zóny. To by mohlo znamenat, že se tato nejnovější býčí rally blíží ke konci. Několik vodítek nám však ukazuje, že současná nálada na trhu je velmi býčí.

ether / usd objemový graf 011921

Obrázek: IntoTheBlock

Za prvé, nedostatek robustních odporových zdí předem, jak ukazuje IntoTheBlock. Zadruhé, MACD ve 4hodinovém grafu se brzy obrátí z medvědího na býčího. Oba tyto ukazatele nám říkají, že Ethereum se pravděpodobně prolomí kolem psychologické úrovně 1300 $.

eth / usd 4hodinový graf 011921

Obrázek: 4hodinový graf ETH / USD

Ethereum Exchange Supply Supply Ratio Hits 3-Year Low

Poměr směnných dodávek Etherea v poslední době neustále klesá. Podle Santimentu dosáhl poměr dodávek nejnižší úrovně od listopadu 2018.

Santimentový graf eth / usd 011921

Obrázek: Santiment

Prezentovaná data naznačují, že Ethereum se bude i nadále pohybovat mimo burzy. S největší pravděpodobností skončí v peněženkách, kde bude držen nebo utracen jako plyn pro decentralizované finanční aplikace. Uživatelé mohou také převádět ETH do chladírenských peněženek jako dlouhodobé investice. Na druhou stranu by jej mohli používat k usnadnění řady dalších inteligentních smluvních aplikací.

V roce 2020 došlo v prostoru DeFi k boomu. TVL (celková hodnota uzamčena) vzrostla z přibližně 600 milionů dolarů na téměř 25 miliard dolarů. To zvýšilo poptávku po éteru, který funguje jako „plyn“ pro ekosystém Ethereum. Rekordní růst v DeFi způsobil, že Ethereum dosáhlo ročních rekordních maxim generovaných transakčních poplatků. Tímto opatřením v roce 2020 předběhla bitcoiny o neuvěřitelných 83%. Toto zvýšené používání v DeFi znamená, že uživatelé potřebovali k dokončení svých transakcí více ETH.

Spuštění ETH 2.0 zahájilo přechod sítě z metody ověřování PoW (Proof-of-Work) na PoS (Proof-of-Stake). Druhá možnost umožňuje uživatelům s minimálně 32 ethery vsadit svůj ether nebo uložit v síti. Tím byla zavedena uzavíratelná smlouva, ve které uživatelé mohli sázet a „blokovat“ své etherea, přičemž aktuální adresa smlouvy o vkladu ETH 2.0 je více než 2,5 milionu ETH.

Ačkoli není možné jednoznačně říci, kam směřuje ETH, když se vzdaluje od výměn, jsou to pravděpodobně hlavní faktory.

Softnet Mainnet Soft Launch zvyšuje optimismus ethereum Layer-2

Poskytovatel řešení Layer-two Ethereum Optimism se nedávno po roce vývoje na mainnetu spustil. V oficiálním příspěvku na blogu načrtl Optimism podrobnosti o spuštění a testování bitvy, které se v síti ještě musí provést.

Generální ředitel společnosti Compound Finance Robert Leshner se vydal na Twitter pochválit tým Optimism.

„Optimistická kumulativní aktualizace“ má za cíl urychlit a zlevnit transakce spuštěním inteligentních kontraktů mimo Ethereum a pouze ukládáním výsledků kořenového řetězce. Nedávné nasazení se nazývá měkké spuštění, protože je ještě třeba dokončit další testování. Coinbase a Synthetix systém aktivně testují během posledních několika měsíců.

Podle oznámení Optimism bude na OVM povoleno provozovat pouze inteligentní kontrakty na bílé listině – plně vybavené prostředí pro provádění Ethereum Virtual Machine (EVM) navržené pro systémy druhé vrstvy. Společnost dodala, že ověřené výběry budou povoleny, aby se zabránilo škodlivé činnosti, a klíče správce budou použity k upgradu smluv v případě nouze.

Nakonec Optimism poznamenal, že v blízké budoucnosti je naplánován plný veřejný testnet a tým doufá, že brzy poté nasadí veřejnou mainnet.

Cena etherea je jako dosáhnout těchto úrovní

Pokud cena etherea překoná bariéru odolnosti 1 275 dolarů, měla by snadno dosáhnout psychologické hranice 1 300 dolarů. Pokud však nedojde k porušení, cena ETH se sníží na úroveň 1 100 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me