Analýza ceny bitcoinu: BTC čelí opakovanému odmítnutí na hranici odporu 24 000 $

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Bitcoin sedí na hromádce zdravé podpory.
  • MACD ve 4hodinovém časovém rámci se chystá obrátit z medvědího na býčí.
  • Možnosti 100k bitcoinů mají vypršet na Vánoce

Bitcoinové býci toto úterý převzali zpět kontrolu nad trhem. Cena však čelí opakovanému odmítání na psychologické úrovni 24 000 USD. Vypadá to, že držitelé odprodávají své mince v okamžiku, kdy dosáhnou této úrovně.

Bitcoin selže na úrovni 24 000 $

Mezi 12. a 19. prosincem prošla přední kryptoměna legendárním shromážděním, kde vzrostla z 18 000 na 24 000 USD. Odmítnutí bariéry odporu 24 000 USD však donutilo cenu klesnout na 22 675 USD, než se vrátila zpět. Bohužel se zdá, že po dalším odmítnutí cena opět poklesne.

BTC / USD denní graf 122320

Obrázek: denní graf BTC / USD

Cena v současné době sedí na vrcholu zdravých zón podpory, což je pro držitele BTC povzbudivým znamením. Existuje silná podpora mezi 23 000 a 23 300 USD, která by měla absorbovat velký prodejní tlak. Pod tím by měla být 20denní SMA dostatečně robustní, aby absorbovala zbytkový prodejní tlak.

graf objemu bitcoinů 122320

Obrázek: IntoTheBlock

Čtyřhodinový graf by měl být pro držitele povzbudivý. Zdá se, že krátkodobá tržní hybnost je na pokraji obrácení z medvědího na býčí.

BTC / USD 4hodinový graf 122320

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Argentina se obrací k bitcoinu jako zajištění

Jak se argentinská finanční krize zhoršuje, lidé se stále více obracejí na kryptoměny jako zajištění proti špatným veřejným politikám. Maximiliano Hinz, provozní ředitel společnosti Binance pro Latinskou Ameriku, uvedl, že počet nových Argentinců působících v Binance je dnes pětkrát vyšší než v roce 2019.

Vzhledem ke všem poskytovatelům služeb odhaduje latinskoamerický tým společnosti Binance, že se počet nových uživatelů kryptoměny v Argentině letos ztrojnásobil. Zpráva Télam citovaná:

Od ledna do dneška se počet argentinských uživatelů v Binance znásobil o pět. To však nebyl případ všech platforem. Když mluvíme o tržním průměru, dalo by se říci, že počet uživatelů letos vzrostl o 300%.

Hinz uvedl, že ačkoli pandemie hrála důležitou roli v nárůstu zájmu o kryptoměny, jiskra již nějakou dobu hořela. Zmínil, že špatná veřejná politika přivedla zemi na krizovou úroveň, kterou překonají pouze venezuelské.

Hinz dodal, že Argentinci preferují zejména investice do digitálních aktiv na dobu určitou. Télam vysvětluje, že jednou z možností upřednostňovaných argentinskými investory jsou vklady se zajištěnou ziskovostí 6% ročně v dolarech, s možností vkladu od sedmi dnů do 90.

David Rosenberg nazývá BTC bublinou

Analytik David Rosenberg tvrdil, že BTC je uvězněno v bublině. Rosenberg uvedl, že většina lidí investujících do bitcoinů tak nyní činí pouze kvůli popularitě mince a že většina investorů o aktivu nic neví.

Podle zprávy Live Bitcoin News Rosenberg řekl:

Mluvíte s většinou lidí, kteří mě žádají, abych vložil peníze do bitcoinů, nemohou vám ani říct, kdo byl ten, kdo je vyvinul, nebo dokonce, jak se těží. Je to jen klasický navazující a extrémně přeplněný obchod. Je to v obrovské bublině.

Zdá se, že Rosenberg má problém s celkovou nabídkou bitcoinů. Bitcoin má pouze 21 milionů jednotek. V současné době bylo vytěženo přibližně 18,5 milionu. To znamená, že do vyčerpání zásob BTC zbývají jen něco málo přes dva miliony. Rosenberg pochybuje, že toto číslo 21 milionů bude konečnou známkou, protože existují možné metody, jak toto číslo nějak rozšířit, pokud by bylo někdy zasaženo.

Zdánlivě naznačil, že kdokoli by mohl potenciálně vytvořit více bitcoinů, čímž by v budoucnu mohl být tento 21 milionů diskutabilní. Zmiňuje:

Zdá se, že všichni věří, že se dostaneme k 21 milionovému limitu omezení nabídky, ale v protokolu není nic, co by naznačovalo, že nabídka bitcoinů nemůže stoupnout, jakmile dosáhneme tohoto limitu.

Rosenberg není jediným kritikem bitcoinů. Mezi další lidi, kteří pochybují o zdatnosti bitcoinu, patří miliardářský investor Mark Cuban. V nedávném prohlášení Kubán navrhl, že zatímco bitcoin je investovatelný, není to zajišťovací nástroj široce vnímaný.

100k BTC opcí brzy vyprší – více volatility dopředu?

25. prosince vyprší platnost bitcoinových futures v hodnotě 2,3 miliardy USD. To způsobilo, že komunita očekávala volatilní týden na trhu kryptoměn. Poskytovatel dat Skew nedávno tweetoval, že v pátek vyprší platnost možnosti 102 200 bitcoinů (BTC).

Opční smlouvy umožňují držitelům nakupovat nebo prodávat BTC za konkrétní cenu známou jako realizační cena. Podle Skewa má páteční expirace pozoruhodné klastry kolem realizační ceny 15 000 USD a 20 000 USD.

Datum vypršení platnosti kontraktů na bitcoinové opce je obecně považováno za volatilní událost pro vlajkovou loď kryptoměny. Důvodem je, že jak se blíží konec platnosti, držitelé upraví své smlouvy. Obchodníci, kteří jsou v zisku, se také mohou rozhodnout obdržet výplatu a odložit kryptoměnu.

Je známo, že takové události způsobují velké výkyvy v hodnotě bitcoinu. Dopad smlouvy na cenu BTC se obvykle projeví více dní před vypršením platnosti.

Bitcoin je v současné době uprostřed významného býčího trhu, který je částečně poháněn institucionálními investory a velkými mimoburzovními obchody.

I při očekávané volatilitě futures se zdá velká šance, že BTC zůstane dobře podporován institucionální poptávkou a nárůstem nelikvidních peněženek.

Klíčové cenové úrovně ke sledování

V současné době se všechny oči budou soustředit na zónu podpory 23 000 $ a 23 300 $. Tato oblast musí držet pevně držáky, aby znovu otestovaly bariéru odporu 24 000 $. Přestávka pod touto hodnotou přenese cenu na 20denní SMA.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me