Bitcoinová technická analýza: BTC najde důležitou podporu na 50denní SMA

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • Tuto středu se bitcoinové ceně podařilo převrátit 32 000 dolarů z podpory na odpor.
  • BTC tuto středu ztratil téměř 2 000 $.

Poté, co 9. ledna dosáhla maxima 40 000 $, cena bitcoinu mapuje řadu nižších maxim a minim. Za poslední tři týdny se medvědům podařilo převrátit 20denní SMA z podpory na odpor.

Cena bitcoinu je nad 50denní SMA

Před touto středou se cena bitcoinů pohybovala horizontálně nad hranicí odporu 32 000 $. Včera cena klesla z 32 500 $ na 30 400 $ a při celkovém zhodnocení ztratila téměř 2 000 $.

denní graf BTC / USD

Obrázek: BTC / USD denně

50denní SMA (29 700 $) však vstoupil na talíř a zabránil dalšímu pádu. Podle IOMAP existuje na této úrovni mírná podpora. Pokud se cena bitcoinu zlomí pod touto zónou, BTC by mohl dosáhnout 26 500 $, což je velmi silná úroveň.

graf objemu BTC / USD 012821

Obrázek: IntoTheBlock

Když vidíme 4hodinový graf cen bitcoinů, vidíme, že svícny mapovaly řadu nižších maxim a nižších minim. MACD navíc vykazuje rostoucí medvědí hybnost.

BTC / USD 4hodinový graf 012821

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Ukazatele v tomto časovém rámci nám říkají, že cena bitcoinu je připravena na další rozdělení.

Bitcoin nadále vidí větší institucionální přítomnost

Stupně šedi č. 1 přidává 2,4 miliardy $

Společnost Grayscale Investments nedávno získala aktiva kryptoměny v hodnotě přes 2 miliardy USD za pouhé tři dny, čímž se celková spravovaná aktiva (AUM) zvýšila na 26,6 miliard USD.

bitcoinový graf ve stupních šedi 012821

Obrázek: Twitter

Množství bitcoinů v držení největšího krypto-zajišťovacího fondu nyní vzrostlo na 21,7 miliard dolarů. Jedná se o největší podíl kryptoměny ve vlastnictví společnosti Grayscale Investments ve srovnání s jinými digitálními aktivy.

Podle společnosti Skew poklesla prémie v bitcoinovém svěřeneckém fondu (GBTC) ve stupních šedi na jedno procento, když se bitcoiny v poslední době propadly ze zóny 34 600 USD na úroveň 31 685 USD. Prémie ve stupních šedi je rozdíl mezi tržní cenou aktiva a NAV (čistá hodnota aktiv).

V dalších souvisejících novinkách výkonný ředitel společnosti Grayscale Michael Sonnenshein nedávno poznamenal, že společnost věnovala ohromnou částku 1 000 000 $ společnosti CoinCenter, významné neziskové organizaci prosazující kryptoměny..

# 2 Harvard a Yale údajně získávají krypto

Zdá se, že několik velkých amerických dotací z univerzit, jako je Harvard, Yale, Brown University a University of Michigan, nakupuje kryptoměny na burzách. Univerzitní dotace obvykle zahrnují peníze nebo jiná finanční aktiva, jako je krypto, které jsou darovány akademickým institucím.

Nedávná zpráva agentury Bloomberg uvádí, že dotace škol Harvard a Yale údajně začaly nakupovat kryptoměny přímo na burzách.

Univerzitní nadace mají specifickou právní strukturu určenou k udržení skupiny investic pro konkrétní účel a kryptoměnová aktiva jsou zatím nejlepší v tomto roce.

S aktivy přes 40 miliard dolarů je Harvard’s největší univerzitní dotací, následovaný společností Yale, která má přes 30 miliard dolarů. Michigan má přibližně 12,5 miliardy dolarů a Brown drží 4,7 miliardy dolarů. Není známo, kolik z toho je v digitálních aktivech.

Bloomberg zmínil institucionální investice jako jeden z hlavních faktorů ovlivňujících ceny bitcoinů v posledních měsících. Například společnost MicroStrategy nedávno zakoupila bitcoiny v hodnotě více než 10 milionů dolarů.

# 3 Marathon kupuje 150 000 000 $ v bitcoinech

Bitcoinová těžební firma Marathon Patent Group je připravena investovat velkou část své rezervy do BTC. Podle nedávné oficiální tiskové zprávy společnost zakoupila BTC v hodnotě 150 milionů dolarů za něco málo přes 31 000 dolarů za kus. Předseda Marathon & Generální ředitel Merrick Okamoto řekl:

Zakoupením bitcoinu v hodnotě 150 milionů dolarů jsme urychlili proces budování Marathonu v to, co považujeme za de facto investiční volbu pro jednotlivce a instituce, kteří hledají expozici této nové třídě aktiv.

Věříme také, že držet část našich rezerv v bitcoinech bude lepší dlouhodobou strategií než držet americké dolary, podobně jako u jiných společností, které myslí dopředu, jako je MicroStrategy.

V tuto chvíli vlastní společnost MicroStrategy 70 784 BTC (v hodnotě více než 2,25 miliardy USD), uvádí CoinMarketCap. Square získal 4 709 BTC v hodnotě přibližně 148 milionů USD. Okamoto poznamenal, že Marathon koupí 103 060 horníků, u nichž se očekává, že budou plně nasazeni v prvním čtvrtletí roku 2022.

Generální ředitel dodal:

Pokud by dnes všichni těžaři fungovali, na základě aktuální míry obtížnosti bitcoinové sítě bychom vyrobili přibližně 55-60 bitcoinů denně. Tím, že jsme nyní využili naši hotovost k investování do bitcoinů, jsme nyní transformovali náš potenciál stát se investicí čistého hraní do reality.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Pokud medvědi získají dostatečnou dynamiku, aby snížili cenu bitcoinu pod 50denní SMA, může to klesnout na podporu 26 500 USD. Tato úroveň se zdá dostatečně robustní, aby absorbovala obrovské množství prodejního tlaku. Další zlom nad tuto úroveň bude tragický, protože bude trvat BTC na 200denní SMA (17 000 $).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me