Bitcoinová technická analýza: BTC se konsoliduje pod 33 000 USD

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • Cena bitcoinů čelí silné rezistenci kolem úrovně 35 000 $.
  • Celkový sentiment trhu se ve 4hodinovém grafu změnil z býčího na medvědí.

Ve středu 20. ledna se cena bitcoinu podařilo otočit 20denní SMA z odporu podpory a klesla z 36 000 na 31 000 USD. Od té doby se cena posunula vodorovně pod úroveň 33 000 USD. Podívejme se blíže na technickou analýzu.

Cena bitcoinu se pohybuje horizontálně

Za současného stavu je úroveň podpory 31 250 $ zásadní, protože zajišťuje, že cena bitcoinů neprojde katastrofickým poklesem. MACD však ukazuje, že celková hybnost trhu je stále více medvědí. Bylo by tedy docela pravděpodobné, že tato podpůrná zeď bude pravidelně testována.

denní graf BTC / USD 012521

Obrázek: BTC / USD denně

IOMAP IntoTheBlock nám dále ukazuje důležitost této úrovně. Jak vidíte, pokud se cena podaří prolomit pod tuto zónu, BTC může dosáhnout pouhých 28 000 $.

graf objemu BTC / USD 012521

Obrázek: IntoTheBlock

Čtyřhodinový cenový graf nám však ukazuje, že takový divoký pokles cen může být neočekávaný, protože svícny jsou v současné době pěkně nahoře nad 20 a 200 bary SMA. Stejně jako u denního grafu je však celkový sentiment ve 4hodinovém grafu také medvědí. Jak vidíte, parabolická SAR se tuto neděli změnila z býčího na medvědí.

BTC / USD 4hodinový graf 012521

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Tether hraje klíčovou roli v ceně bitcoinů a zůstává nad 30 000 $

Santiment, analytická platforma on-chain, sdílela zajímavý graf, který nám říká, že přílivům Tether se podařilo udržet BTC nad 30 000 $.

Graf sentimentu BTC / USD 012521

Obrázek: Santiment

Kupující okamžitě nashromáždili nedávné výpisy cen bitcoinů, aby udrželi přední kryptoměnu nad 30 000 $. Jejich nejnovější vhledové studie ukazují, jak příliv směnných kurzů Tetheru hraje rozhodně zásadní roli při identifikaci možností nákupu dipů sledováním $ USDT.

BlackRock se snaží přijmout další bitcoiny

BlackRock, jedna z největších světových investičních společností, nedávno uvedla, že by mohla do některých svých fondů začlenit bitcoinové futures. S aktivy ve správě (AUM) v hodnotě více než 7 bilionů dolarů je BlackRock tempem pro finanční sektor.

Investice do bitcoinových futures není to samé jako investice do kryptoměn. Futures umožňují sázky na cenu aktiva bez přímého nákupu. Kryptoměnový prostor je však novým tahem nadšený.

Podle zprávy Decrypt řekl Alex Wearn, generální ředitel krypto burzy IDEX:

[Blackrock je] dalším přírůstkem do dlouhého seznamu institucí, které dříve propustily bitcoiny, ale nyní budují právní a provozní základ pro jeho obchodování. Toto rozhodnutí signalizuje poptávku jejich klientů po investování do bitcoinů a to, že aktiva a kryptoměna jako celek jsou obecněji přijímány jako třída investovatelných aktiv.

V roce 2018 generální ředitel BlackRock Larry Fink uvedl, že jejich zákazníci nemají zájem o kryptoměny. “Nevěřím, že by nějaký klient vyhledal kryptoměnu,” řekl agentuře Bloomberg. V listopadu však CIO Rick Rieder ve svém vystoupení na CNBC uvedl, že „krypto je tu, aby zůstalo.“

Nové záznamy SEC nevyjasňují, zda a kdy společnost přijme bitcoin. Skutečnost, že umožňují obchodování s futures, je pro mnoho členů komunity dost naděje.

Nominovaný ministr financí je v bitcoinech býčí

Americký prezident Joe Biden si nedávno vybral Janet Yellenovou, která bude sloužit jako ministr financí. Na dřívějším virtuálním slyšení finančního výboru Senátu USA se Yellen zeptala, jak bude reagovat na „nově vznikající finanční technologii“ používanou k financování zločineckých organizací a teroristů. Odpověděla, že krypto je v USA „rostoucím zájmem“, protože se používají „hlavně k nedovolenému financování“.

Její názory na krypto však nemusí být tak medvědí, jak naznačovaly tyto poznámky. Yellen nedávno zveřejnil písemné prohlášení na webu finančního výboru Senátu. Poznamenala, že i když je nutné omezit používání kryptoměn pro nelegální aktivity, plánuje podpořit používání digitálních aktiv pro „legitimní aktivity“.

Považuji za důležité vzít v úvahu výhody kryptoměn a dalších digitálních aktiv a jejich potenciál ke zlepšení efektivity finančního systému.

Yellen také uvedla, že chce, aby USA byly „lídrem v oblasti digitálních aktiv a finančních technologií“. Dodala, že by pomohla vyvinout regulační rámec pro kryptoměnu a další inovace fintech “ve spolupráci s Federální rezervní radou.

Yellen sloužila jako předsedkyně Federálního rezervního systému pod americkým prezidentem Barackem Obamou a o svých názorech na kryptoprostor mlčí od doby, kdy zavolala bitcoin "nic jiného než užitečné" v říjnu 2018.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

S několika ukazateli (MACD a parabolickým SAR) blikajícími medvědími signály se zdá, že cena bitcoinu může testovat kritické úrovně podpory. Pokud BTC poklesne pod tuto částku 31 250 $, může dosáhnout až 28 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me