Predikce ceny bitcoinu: Velryby zvyšují prodejní tlak, protože BTC má krátkodobou korekci

Denní technická analýza bitcoinů BTC

  • Bitcoin je na vrcholu zdravé podpory na 22 500 $.
  • Počet adres s 1 000–10 000 BTC klesl.

Bitcoiny nadále procházejí krátkodobou cenovou korekcí, protože medvědi zůstávají pod kontrolou třetí den po sobě. V tomto časovém období poklesly BTC z 23 860 USD na 22 730 USD. Podívejme se, co se děje v zákulisí, pomocí technické analýzy.

BTC sedí na silné podpoře

Před touto třídenní korekcí se v překoupené zóně pohyboval index relativní síly (RSI). Nyní se usadil zpět do neutrální zóny, což naznačuje, že aktivum již není předražené. BTC v současné době sedí na vrcholu zdravé podpory.

denní graf BTC / USD 122220

Obrázek: denní graf BTC / USD

IntoTheBlock’s In / Out of the Money Around Price „IOMAP“ vám pomůže vizualizovat silné zóny podpory a odporu. Jak je vidět, zóna 22 500 $ je solidní. Dříve na této úrovni 478 000 adres zakoupilo 562 000 BTC mincí.

graf objemu BTC / USD 122220

Obrázek: IntoTheBlock

Pokud se prodejcům podaří prorazit pod tuto zeď, další zdravá zóna podpory leží na 20denní SMA (20 300 $). Co tedy diktuje tento krátkodobý prodejní tlak? Podívejme se, jak se chovají velryby.

graf bitcoinových adres 122220

Obrázek: Santiment

Podle Santimentu, poskytovatele údajů o analýze chování, se v poslední době prodává počet adres s 1 000 až 10 000 BTC. Skutečný počet se může zdát menší, ale skutečnost, že tyto adresy obsahují BTC mezi 22 až 220 miliony dolarů, znamená, že i ty nejmenší akce mohou mít trvalý dopad na cenu.

Elon Musk a generální ředitel MicroStrategy se účastní dialogu o bitcoinech

Generální ředitel společnosti Tesla, Elon Musk, nedávno tweetoval mem, který vylíčil, jak nedávný humbuk láká kritiky a antagonisty bitcoinů, aby přehodnotili svůj postoj k digitální měně.

Příspěvek vyvolal zajímavý rozhovor mezi ním a Michaelem Saylorem, zakladatelem a generálním ředitelem společnosti MicroStrategy. Saylor navrhl, aby Elon mohl svým akcionářům poskytnout laskavost převedením měny rozvahy Tesla z dolaru na bitcoin. Podle něj, pokud bude přijat jinými S&P 500 společností, tento krok by mohl transformovat prostor kryptoměny.

rozvaha bitcoinových společností

V reakci na to se Musk zeptal, zda jsou možné transakce s velkým objemem pomocí BTC. Michael odpověděl ano, s odvoláním na odkaz na jeho bitcoinové transakce v hodnotě více než 1,3 miliardy USD provedené v posledních měsících.

V dalším tweetu se Michael Saylor vyjádřil k myšlence pracovat a vydělávat v nekrytých měnách plných inflace jen proto, aby výnosy investoval do rizikovějších aktiv. Cesta k prosperitě podle něj spočívá v BTC.

JPMorgan předpovídá korekci ceny

Strategisté z JPMorgan Chase nedávno uvedli, že šance na korekci bitcoinů se zvýší, pokud se toky do bitcoinového trustu ve stupních šedi dramaticky zpomalí. Podle zprávy agentury Bloomberg by výrazný pokles přílivu do největšího bitcoinového fondu zvýšil pravděpodobnost cenové korekce podobné té z druhé poloviny roku 2019. Zpráva citovala poznámky kvantitativních stratégů banky vedených Nikolaosem Panigirtzoglou.

Stratégové dodali, že příliv bitcoinů ve stupních šedi „je příliš velký na to, aby umožňoval jakékoli pozici odvíjející se od hybných sil obchodníků vytvářet trvalou negativní cenovou dynamiku.“ Nedávná data sdílená společností Grayscale Investments ukázala, že firma 18. prosince dosáhla 15,5 miliardy USD ve správě digitálních aktiv – až o 2 miliardy USD za méně než měsíc. Bitcoin Trust společnosti má nyní hodnotu více než 13 miliard $ z této částky.

Pokud jde o předchozí varování, že zlato ztrácí své místo pro BTC, nejnovější zjištění identifikovala nový „trend“ vytvořený ve stupních šedi podle zprávy společnosti Cointelegraph. Vystavení bitcoinu může zahrnovat nákup jedné jednotky ve stupních šedi a prodej tří jednotek SPDR Gold Trust. Stratégové JPMorgan uvedli:

Pokud se ukáže, že tato střednědobá až dlouhodobější teze má pravdu, cena zlata by v příštích letech trpěla protivětrem strukturálního toku.

Instituce upřednostňují bitcoiny a zlato nad dluhopisy – Weissova hodnocení

Weiss Ratings nedávno vysvětlila, proč je pravděpodobné, že velcí institucionální investoři upraví své alokace portfolia snížením expozice státních dluhopisů ve prospěch bitcoinů a zlata. V nedávném článku ratingový web poukázal na to, že „vládní dluhopisy již nejsou zajištěním proti klesajícím cenám akcií, jaké kdysi byly“, což je špatná zpráva pro „penzijní fondy, pojišťovny a další velké investiční společnosti.“

V článku se dále uvádí, že takoví velcí institucionální investoři „mají aktiva zhruba 100 bilionů dolarů“, což je investováno kolem 30% do státních dluhopisů a 70% do akcií. Alokace do dluhopisů je zamýšlena jako zajištění proti propadům akciových trhů. V článku se však uvádí, že „zajištění již nefunguje“ kvůli nulovým (nebo záporným) skutečným výnosům státních dluhopisů. I když pouhých 10% z výše zmíněných 30 bilionů dolarů se vymaní ze státních dluhopisů a rovnoměrně jde do bitcoinů a zlata, znamená to, že 1,5 bilionů dolarů jde do bitcoinů.

Tato alokace může potenciálně zvýšit cenu bitcoinu vyšší a rychleji než zlato.

Vzhledem k mnohem nižší tržní kapitalizaci a objemu obchodování bitcoinů má potenciál růst mnohem rychleji než zlato … jak se hrnou nové peníze od deziluzovaných investorů do dluhopisů.

Weiss věří, že dalším důvodem překonání bitcoinu v tomto scénáři je bitcoinová omezená nabídka mincí. Článek uzavřel slovy:

Bitcoin je stále relativně malá třída aktiv. I relativně malý příliv kapitálu tedy může mít velmi velký dopad na ceny.

Klíčové cenové úrovně pro sledování BTC

Právě teď je zóna podpory 22 500 $ zásadní. Pokud BTC překoná toto, další zdravá podpora je na 20denním SMA (20 300 $). Při pohledu na IOMAP je nahoře mírná bariéra odporu na 23 500 $. Pokud kupující prolomí tuto úroveň, mají cestu zpět do zóny 24 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me