Geriausios vietos kriptovaliutai laikyti

Privatūs raktai, atkūrimo frazės, jokių būdų pateikti ginčus – kriptovaliutos saugojimas ir valdymas gali būti nepaprastai painus. Tai dar labiau pablogėja, kai atsižvelgiate į tai, koks vertingas jūsų šifravimas laikui bėgant tampa vertinamas, ir tai, kad operacijos yra negrįžtamos. Šis greitas atnaujinimas apie geriausias kriptografijos saugojimo vietas paaiškina viską, ką reikia žinoti, ir yra naudingas tiek pradedantiesiems, tiek veteranams.

Biržos (mažiausiai saugios)

Kriptovaliutos įjungimas aukščiausios kriptografinių mainų paslaugos, toks kaip Monetų bazė, Binansas, ir kiti, yra būtinas blogis, jei aktyviai prekiaujate. Mainų problema yra ta, kad jie palaiko kriptografiją visiems savo vartotojams. Todėl jie tampa didžiuliu įsilaužėlių medaus puodeliu, į kurį reikia pabandyti įsilaužti.

Pavyzdžiui, 2019 m. „Binance“, tada didžiausia pasaulyje prekybos apyvarta, buvo įsilaužta į 7 000 „Bitcoin“ (maždaug 40 mln tuo metu). Laimei, „Binance“ turėjo pakankamai lėšų nuostoliams padengti, tačiau ne kiekvienam mainui pasisekė. Populiari bitkoinų svetainė Pirkite „Bitcoin Worldwide“ pažymi, kad vien 2019 m. mainų įsilaužėliai pasisekė su kriptografija – 283 mln.

Jei kriptografiją reikia laikyti biržose, apsvarstykite galimybę laikyti biržoje tik tai, ko jums reikia, ir nieko daugiau.

Kitas variantas yra apsvarstyti decentralizuotas mainų sistemas (DEX), dėl kurių nereikia atsisakyti privačių raktų valdymo. Nors DEX yra dar ilgas kelias, kol jie sutampa su centralizuotomis biržomis (CEX), kalbant apie likvidumą ir greitį, pastaraisiais metais jie nuėjo ilgą kelią. Kai kurie, kuriuos galite apsvarstyti, yra „KyberSwap“ (pakeiskite „Ethereum“ ir „ERC20“ žetonus), dYdX (ETH maržos prekyba) ir Sintetiksas (ETH dariniai).

Vieta kriptografijai laikyti Vaizdo kreditas: „KyberSwap“

„KyberSwap“ siūlo paprastą būdą sukeisti „Ethereum“ žetonus, neatsisakant savo kriptografijos valdymo.

Programinės įrangos piniginės (šiek tiek saugios)

Programinės įrangos piniginės staliniams kompiuteriams ir mobiliesiems yra dar viena galimybė išsaugoti savo šifravimo išteklius. Nors jums nereikia jaudintis dėl to, kad įsilaužta į valiutos keityklą, nubėgo su savo pinigais ar kitaip netinkamai tvarkė savo kriptografiją, programinės įrangos piniginės yra tiek pat saugios, kiek ir jūsų įrenginys..

Daugeliui žmonių mainai iš tikrųjų gali būti saugesni nei staliniai ar mobilieji įrenginiai. Tačiau, jei laikotės geriausios saugumo praktikos, taip pat saugote bet kokius privačius raktus ir atkūrimo frazes neprisijungę, programinės įrangos piniginės yra geriau nei mainai – bent jau mažesniems šifravimo kiekiams. Norėdami gauti didesnes sumas, apsvarstykite aparatinę piniginę (aptarta kitame skyriuje).

Kai kurios populiarios programinės įrangos piniginės yra Išėjimas, Jaxx Liberty, ir Atominė piniginė. Minėtos piniginės taip pat leidžia keistis turtu tiesiai iš savo piniginės. Nors mokesčiai paprastai yra didesni nei už centralizuotas mainų paslaugas.

„Exodus“ piniginė Vaizdo kreditas: „Exodus“

Kai kurios programinės įrangos piniginės, pvz., „Exodus“, leidžia prekiauti turtu iš savo piniginės.

Aparatinės piniginės (saugiausios)

Aparatinės piniginės laikomos saugiausiu kriptografijos saugojimo būdu. Taip yra todėl, kad jūsų privatūs raktai, leidžiantys išleisti jūsų kriptografiją, fiziškai negali palikti aparatinės piniginės įrenginio dėl to, kaip yra sukurtos aparatinės piniginės. Be to, jūs taip pat turite patvirtinti operacijas įrenginyje, suteikdami jums 2 apsaugos lygį prieš transliuojant transakcijas į blokų grandinę.

Aparatinės piniginės minusas yra tas, kad jos yra geresnės ilgalaikiam laikymui nei aktyvios prekybos. Nebent naudosite aparatinę piniginę su mainais (dažniausiai tik DEX) ar kita leidžiama paslauga prekyba savo aparatine pinigine, prieš pradėdami prekiauti, pirmiausia turėsite perkelti turtą iš savo aparatinės piniginės.

Kitas trūkumas yra tas, kad aparatinės piniginės kainuoja pinigus. Nepaisant to, jei jūsų turto vertė viršija 55 USD (pradinio modelio „Trezor One“ aparatinės piniginės kaina), aparatinė piniginė yra verta investicija siekiant apsaugoti jūsų lėšas..

„Trezor“ sienininkas Vaizdo kreditas: „BoxMiningFrom“  

Iš apačios į kairę į dešinę: „Trezor One“, „Trezor Model T“, „Ledger Nano S“, „Ledger Nano X“. Trezoras ir Didžioji knyga yra 2 populiariausios aparatinės piniginės. Viršuje kairėje yra „KeepKey“ – dar viena aparatinė piniginė, kuri yra populiari, bet ne tokia populiari kaip „Trezor“ ar „Ledger“.

Premijos patarimas: daugialypės piniginės

Kitas būdas laikyti savo kriptovaliutą yra daugialypė piniginė. Kaip rodo pavadinimas, daugiašalėms piniginėms reikalingas daugiau nei 1 parašas, kad operacijos būtų patvirtintos.

Pvz., Jei jūs ir verslo partneris kartu valdėte kriptografinius fondus, galite sukurti daugiaparašę piniginę, kuriai atlikti reikalingos 2/2 operacijos, kad operacijos būtų vykdomos.

Pagrindinis daugialypių piniginių trūkumas yra tas, kad jos tikrai yra nepatogios ir netiks aktyviam, kasdieniam naudojimui. Tinkamesnis naudojimo atvejis būtų kažkas panašaus į iždo fondą, kuris reikalavo kelių suinteresuotųjų šalių pasirašyti sandorius.

Populiariose daugialypėse piniginėse yra „Electrum“ ir Šarvojimo salė

multisig piniginė Vaizdo kreditas: Saleem Rashid

„Electrum“ leidžia jums sukurti daugiaparašes pinigines, naudojant aparatines pinigines kaip papildomus ženklus.

Išvada

Tinkamas kriptovaliutos saugojimas gali būti itin svetima sąvoka, turint omenyje, kad turite visiškai permąstyti, kaip tvarkote savo pinigus. Tikimės, kad šis trumpasis vadovas užpildė kai kurias žinių spragas arba leido greitai atnaujinti geriausią praktiką.

Apie autorių: Išėjimas yra pirmaujanti pasaulyje šifravimo piniginė, atsisiųsta daugiau nei 4 milijonai ir palaikanti darbalaukio, mobiliojo ir aparatinės piniginės integraciją.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me