Harmony Protocol (ONE): Vše, co POTŘEBUJETE vědět

Logo protokolu Harmony

The Harmony (ONE) protokol přebírá výzvu škálování blockchainu, aniž by obětovala decentralizaci. Toto byl svatý grál výzev, protože řešení škálování obvykle zahrnuje obětování decentralizace – Harmony však udržuje otevřený konsenzus, kde se může kdokoli připojit. Toho je dosaženo:

  • Důkaz o podílu – Držitelé Harmony se mohou podílet na konsensu sítě a zlepšovat zabezpečení sítě
  • Hluboké střepy – síť je rozdělena do různých týmů nebo „střepů“, které spolupracují a zvyšují efektivitu transakcí
  • Optimalizováno pro síť – Síťová komunikace je rozdělena na malé fragmenty a sdílena (směrování Kademlia)

Harmony protocol has a sharding-based, fully scalable, secure and efficient blockchain. To znamená, že mechanismus konsensu může poskytnout blockchainové řešení nezbytné pro budoucnost DApps. I když byly sítě Proof of Work zpočátku vysoce decentralizované, lze tento prvek zředit vysokým využitím. Mechanismus konsensu Harmony jako takový zajišťuje, že je stále decentralizovaná a bez povolení. Jedná se o kritické součásti budoucí důležitosti a udržitelnosti.

Úvod do projektu najdete v rozhovoru pro Boxmining se spoluzakladatelem Harmony Protocol Nickem Whiteem.

Rozhovor se spoluzakladatelem Nickem Whiteem

Pole konkurenceschopné škálovatelnosti

Poskytnutí škálovatelnosti je ušlechtilým úsilím a není překvapením, že Harmony nebude první, kdo to udělá. Důvodem je, že pole již obsahuje řadu běžících projektů, jejichž cílem je také poskytnout stejné řešení. Mezi tyto konkurenční projekty patří: EOS, Zilliqa, Algorand a další. Harmony se vyznačuje tím, že má pevný systém proof-of-stake se státním rozdělením. Státové rozdělení rozděluje síť na týmy, které spolupracují. To umožňuje, aby síť rostla rychleji, protože se přidává více uzlů (spíše než stagnovat). Řetězy a transakce jsou koordinovány a světelný řetěz.

“Ani jeden z výše zmíněných projektů nemá blockchain, který bude výkonný, škálovatelný a tak levný jako blockchain Harmony.”

Nick White, spoluzakladatel společnosti Harmony

Spoluzakladatel Nick White hovoří o tom, že Harmony má výhody oproti typickým projektům škálovatelnosti. Ty mají podobu vylepšeného uživatelského zážitku, snížení nákladů a schopnosti podporovat větší uživatelské základny pro decentralizovanou komunitu aplikací. To zase přivede další vývojáře a projekty, aby se stali součástí projektové komunity Harmony.

Konsenzus protokolu HarmonyKonsenzus protokolu Harmony

Není nutné říkat, že cílové publikum se neomezuje pouze na vývojáře DApps, ale také na zavedené společnosti s větší uživatelskou základnou, které chtějí integrovat technologii blockchain do svých produktů. White tvrdí, že takové aplikace měly problém s pomalými a existujícími sítěmi. Harmony na druhé straně umožňuje jejich provoz díky efektivním a cenově dostupným řešením.

Výzva přilákat nové uzly

Přilákání nových uzlů do sítě je pro síť rozhodně problém. K tomu spoluzakladatel a generální ředitel Stephen Tse uvedl:

“Harmony buduje robustní ekosystém a my jsme v jednání s každou významnou účastí jako společnost poskytující služby, abychom je přivedli na palubu a pomohli rozšířit validační ekosystém Harmony.”

Jako takový má projekt návrh na snížení bariéry pro ty, kteří se chtějí účastnit sítě. To je v podobě nižších požadavků na zdroje (konkrétně 4 GB) pro nové účastníky. Kromě toho Harmony bude psát skripty, které usnadní počáteční nastavení, stejně jako blokovat odměny za sázení. Ekonomický model, který zdůrazňuje, ještě není jasný, ale zúčastněné strany mají jistotu odměn za účast.

Binance Partnership

Výměna Binance nedávno oznámila nadcházející Harmonický protokol Nabídka počáteční výměny (IEO). Toto IEO se bude konat 28. května 2019 a jeho cílem je získat finanční prostředky na projekt, jehož provoz se hodně podobá jeho názvu. Je to proto, že myšlenka poskytnout relevantní poptávku po kryptosphere, škálovatelnost, je něco, co může čerpat z kolektivní lidské spolupráce v inovativní platformě.

Launchpad Harmony BinanceHarmony bude na Binance Launchpad

O Binance IEO je známo, že je podporou pro jeho vybrané projekty. Důvodem je marketingový katalyzátor i přitažlivost investorů. Díky tomu může Harmony s partnerstvím Binance dosáhnout dalších milionů. Partnerství bude také v souladu s vizí společnosti Harmony poskytovat škálovatelnost miliardám po celém světě.

White uvedl, že tým má motivaci z globálního výhledu, který poskytuje Binance. Technologie blockchain má potenciál změnit životy lidí ve vyspělých i rozvojových zemích. To znamená, že části Afriky a Latinské Ameriky, a to jak v rámci cílů Harmony, mohou také dosáhnout smysluplného pokroku.

S ohledem na to se Binance Launchpad uskuteční 28. května 2019. Zejména bude probíhat loterijní formát, který je nyní pro Binance typický. Cena tokenu je 0,003175 $ za jeden token Harmony (ONE) s hardcapem 5 milionů USD.

Výrok

Harmony Roadmap 2019Harmony Roadmap 2019

Stručně řečeno, Harmony dělá solidní bodnutí při řešení blockchain škálovatelnosti při zachování otevřené shody. Vrcholem Harmony je schopnost provádět dělení stavu spíše než jednoduché transakční dělení, což umožňuje větší prostor pro budoucí škálování bez přetížení majákové řetězy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me