OIN Finance ($ OIN): DeFi je první vpád do ontologie

OIN Finance ($ OIN) vymyslel způsob, jak vybudovat projekt Decentralized Finance (DeFi), který se snaží dodat to, co dokáže i většina produktů Ethereum, ale na jiném blockchainu – síti Ontology. To může potenciálně vyřešit problémy s přetížením blockchainu a rostoucími poplatky za plyn, což je v poslední době důvodem k obavám a skutečnou překážkou masového přijetí..

Jako první projekt DeFi běžící na Ontologii je zajímavé vědět, co udělali a co mají v příštích měsících ve vesmíru..

Podívejte se na naše vysvětlující video o OIN Finance:

Plakát YouTube

Pozadí

Renard Zhang, generální ředitel OIN Finance a jeho tým, zahájili projekt tříproudou misí propagace DeFi, vytvoření brány pro DeFi a pomoc s růstem na vyspělejší trh. Tým pomohl obnovit vývoj decentralizované technologie z ekosystému Ethereum do blockchainu Ontology.

Co je OIN Finance?

OIN Finance je ekosystém DeFi zaměřený na poskytování platformy pro půjčování likviditních fondů nad sítí Ontology. Jeho účelem je vytvořit interoperabilní platformu napříč řetězci pro služby, jako je půjčování, půjčování, swapování a ražba stablecoinů.

S OIN mohou uživatelé přidávat likviditu na své vlastní decentralizované burzy (DEX) a budovat své vlastní tvůrce trhu prostřednictvím OINSwap. Dalším projektem uvnitř ekosystému OIN je OINLend, kde si uživatelé mohou půjčovat nebo půjčovat aktiva kryptoměny.

Další služby dostupné v ekosystému jsou OINWallet, OINDAO a USDcoin stablecoin. Prostřednictvím technologie mostu OIN mohou být tyto služby postavené na platformě přístupné také komunitě Ethereum.

Prozatím se OIN zaměřuje na budování Ontologické sítě, aby poskytovala levné služby a současně se vyhnula problémům s přetížením, které uživatelé v blockchainu Ethereum zažívají. Jakmile má projekt dostatečně silnou uživatelskou základnu na platformě ONT DeFi, mohou se přesunout k dalšímu rozšiřování projektu.

Další cestou, kterou OIN čeká, je nejprve vybudovat komunitu prvních uživatelů a dát jim příležitost být součástí počáteční skupiny účastníků. Poté může být zpřístupněn širší veřejnosti.

Cross-chain interoperability

Architektura OIN umožňuje růst nejen své vlastní platformy, ale i celého prostoru DeFi propojením několika blockchainů dohromady. Jeho design napříč řetězci otevírá platformu dalším existujícím sítím a rozšiřuje nabídku pro velký počet uživatelů.

Decentralizace

Přijetím konsensuálního algoritmu Tendermint mohou uzly fungovat bez problémů a zároveň se snažit dosáhnout konsensu. A prostřednictvím vlastního stablecoinu existuje dostatek pobídek pro uzly, aby i nadále zajišťovaly a udržovaly zdraví sítě.

Bezpečnost dat

OIN používá Merkle proof k zabezpečení dat svých uživatelů. V takovém nastavení budou všechny informace o akcích zahájených nad blockchainem Ethereum uchovávány v zabezpečené řadě kódů, aby je nebylo možné zapsat zpět.

Služby OIN Finance

Pool OINSwap V1

OIN zahájí první DEX v ontologii, což uživatelům ontologie umožní pohodlně obchodovat se svými tokeny ONT s tokeny podporovanými OIN. Swapový fond napájí celý DEX, zatímco jeho ceny jsou určovány převládajícími tržními podmínkami. Bazény V1 a V2 jsou v současné době v provozu a zatím není k dispozici žádné oficiální datum spuštění.

OIN swap v1 poolOIN swap v1 pool

Pool OINSwap V2

Jakmile bude most mezi řetězci úspěšný a prostředky ERC-20 mohou běžet do az Ontology network, mohou zahájit provoz fondu O2 Swap V2. Zde se OIN tokeny používají k odrážení hodnoty některých tokenů do OIN Swap.

OIN Swap v2 pool

OIN peněženka

Peněženku OIN lze použít k ukládání tokenů podporovaných sítí Ontology and Ethereum. Jakmile bude dokončena druhá fáze projektu, která spočívá v úspěšném spuštění mostu Ontology-Ethereum, bude mít OIN peněženka přístup k dalším projektům DeFi založeným na Ethereu. Jedná se o protokoly jako Curve, Balancer nebo Compound.

OIN peněženkaOIN peněženka

USDO

USDO je stabilnícoin sítě, vázaný na americký dolar. Jedná se o první decentralizovaný stabilní token postavený na vrcholu Ontology. USDO je podpořen nativním tokenem Ontology, ONT.

Stabilnícoin lze použít k vkladu do OIN Swap nebo OIN Lend pool a získat zisky z vkladů a těžby likvidity.

$ OIN Token

Token OIN je nativním aktivem OIN Finance. Bude použit jako token správy, stejně jako pro odměny za kolaterál a zúčtování kompenzace.

Prostřednictvím tokenu OIN platforma implementuje model správy komunity pro správu operací. Komplikovaně lze token použít k úhradě transakčních poplatků, sázení nebo komunitního hlasování.

Token OIN je velmi populární. Veřejný prodej tokenu byl zhruba 50krát předplacen a byl spuštěn na Uniswap a Bitmax a BiBox 3. září 2020. Těch pár šťastlivců, kteří se mohli dostat do veřejného prodeje, zakoupili své OIN tokeny za 0,08 USD a vzhledem k cenám OIN v době psaní tohoto článku je téměř 1 USD, tito držitelé mají všechny důvody k extázi.

OIN DAO

OIN DAO má také schopnost vydávat USDO. Vzhledem k tomu, že USDO je zajištěno společností ONT, má svůj vlastní fond v platformě Ontology. Ti, kteří mají ONT, mohou razit USDO s počáteční mírou zajištění 300%.

Zúčtovací mechanismus (podobně jako likvidace v MakerDAO) nastartuje, pokud kolateralizace USDO poklesne pod 180%. Pokud si však uživatelé nepřejí půjčit nebo půjčit USDO, mohou je poslat do OIN Swap nebo OIN Lend k těžbě likvidity.

OIN půjčka

Půjčky jsou decentralizovány na platformě OIN. Díky chytrým smlouvám mohou věřitelé i dlužníci bezpečně ukládat tokeny, aby se stali podkladovými aktivy na platformě. Poté si OIN vybere mezi různými tokeny podporovanými sítí Ethereum a Ontology k těžbě OIN tokenů při konkrétním směnném kurzu.

U půjček je vyžadováno minimální nadměrné zajištění ve výši 150%, podobně jako u jiných protokolů o půjčování DeFi. Úrokové poplatky jsou určovány automaticky inteligentními smlouvami na základě různých tržních faktorů, jako je nabídka a poptávka.

Úroky se akumulují na blok a část z nich se udržuje v rezervách. To věřitelům umožňuje vybrat si vklady, pokud si to přejí.

OIN řetěz

Řetězec OIN je vrstva postavená na platformě OIN navržená k podpoře funkce interoperability napříč řetězci protokolu. To pomůže integrovat projekty DeFi společnosti Ethereum a také dodat více aktiv v síti Ontology.

Bude to multifunkční adaptér, který propojí jak ethereum, tak ontologii, stejně jako další veřejné řetězce v dalším vývoji.

Těžba a sázení likvidity

Polovina veškeré dodávky OIN tokenů je generována z těžby a sázení likvidity. Zásoba vytvořená prostřednictvím účastníků bude odvozena z fondů zajištění USDO shromážděných na platformách OIN DAO a OIN Lend.

OIN tokeny, které jsou vytvořeny pomocí těžby likvidity, budou vloženy do fondů OIN Swap. Jakmile je fond půjček OIN zpřístupněn s architekturou napříč řetězci, lze vsadit také tokeny vyhovující ERC-20.

Přesně 40% všech vyražených žetonů je distribuováno každý den prostřednictvím vkladových odměn, zatímco zbývajících 60% bude distribuováno jako odměny za těžbu likvidity. Prostřednictvím OIN DAO může komunita rozhodnout, jak posunout poměr denní alokace odměn pro síť.

Závěr

Jako jeden z průkopníků DeFi v síti Ontology se zdá být výhled OIN Finance stále pozitivnější, zejména s rostoucími poplatky za plyn Ethereum. Zatímco počet projektů DeFi spuštěných na blockchainu Ethereum se denně zvyšuje, je stále převládajícím problémem to, zda mohou i nadále udržovat svůj provoz..

Vytvoření úspěšného důkazu koncepce nad ostatními platformami pro projekty DeFi může být užitečné pro komunitu a celý kryptoprostor jako celek. Koneckonců pouze přidává další možnosti pro uživatele, aby prozkoumali služby, které nejlépe vyhovují jejich potřebám.

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me