Průvodce a recenze pro Balancer Finance ($ BAL)

Vyvažovač ($ BAL) je automatický tvůrce trhu (AMM) protokol, který snižuje náklady a prokluz mezi obchody různých kryptoměn. Balancer je decentralizovaná náhrada za tradiční tvůrce trhu, subjekt třetí strany, který poskytuje likviditu obchodovaným aktivům. Protokol Balancer lze vyvolat na různých decentralizovaných obchodních platformách, aby automaticky zjistil nejlepší ceny a ceny obchodování pomocí Smart Order Routing (SOR). Protokol také poskytuje finanční prostředky nezbytné k dokončení obchodu s využitím finančních prostředků z dostupných Balancer Pools. Společnost Balancer Finance byla spuštěna v září 2019 Mike McDonald a Fernando Martinelli, od té doby měla společnost úspěšné počáteční kolo s investováním 3 milionů dolarů.

Balancer Exchange Interface

Balancer používá N-dimenzionální invariantní povrch, který je postaven na Uniswap dapp. Používají také Automated Market Makers (AMM), podobně jako UniSwap, které jsou postaveny na počítačových algoritmech k regulaci trhu. Jejich fondy ruší poplatky za správu portfolia u uživatelů místo vybírání poplatků od obchodníků, kteří znovu vyvažují portfolio „sledováním arbitrážních příležitostí“.

Balancer se v hierarchii Decentralized Finance (DeFi) přesunul na prominentní pozici, protože jeho token BAL zachytil, že na začátku roku 2020 vzrostly limity tokenů správy složeného protokolu. Tato výměna zaznamenala zvýšenou pozornost a byla označena jako konkurent v poli DeFi. Toto vnímání se shoduje s nárůstem popularity projektů DeFi a jejich těžebních kvalit, což bylo nedávno zdůrazněno Zpráva Forbes na téma „DeFi výnosy Famers“. Takže pokud jste začínající nebo zvědavý výdělek nebo někdo, kdo chce porozumět rozvíjejícímu se trhu DeFi, je to průvodce pro vás. V tomto článku poskytujeme úplný rozpis projektu, co to je, a vysvětlíme výhody používání této DeFi výměny a protokolu.

Chcete-li se dozvědět více o Balanceru, včetně jeho silných a slabých stránek, podívejte se na naše video:

Balancer Finance: Co MUSÍTE vědět o této platformě DeFi

Balancer’s Pools Explained: What are they?

Balancerové fondy jsou kolekce fondů poskytovaných uživateli, které se používají k zajištění likvidity obchodů a transakcí. Tyto fondy mohou dosáhnout až více než 11 milionů USD (např. Fond USDT, BAT a COMP). Tato sbírka finančních prostředků bude požadována během obchodů s kryptoměnou jako protistrana transakce, což obchodníkům poskytne likviditu.

Řízené / soukromé bazény: Jedná se o situace, kdy je pevný stav nad fondem a tvůrce může nastavit tokeny a váhy. To se obvykle provádí u soukromých aktérů, kteří nechtějí externí likvidátory, například likvidátoři třetích stran pracující s velkým množstvím.

Dokončit / Sdílené fondy: Tyto fondy jsou otevřené pro všechny subjekty, aby přidaly likviditu, a je to jednosměrný přechod. Nelze je změnit a mají pevný parametr, na rozdíl od kontrolovaných fondů, a jsou obvykle určeny pro širokou veřejnost k likvidaci a zisku.

Vedle dvou hlavních podkategorií fondů existují další konkrétnější inteligentní fondy, které můžete použít. Například Liquidity Bootstrapping Pools (LBP) dávají týmům příležitost uvolnit token projektu a současně budovat hlubokou likviditu. Mezi další příklady patří fondy stablecoinů s nulovou nestálou ztrátou, které zakladatel Martinelli napsal rozšířený vysvětlovač tady.

Nástroj pro tvorbu bazénůNástroj pro tvorbu Balancer’s Pool

Token $ BAL

Při počátečním spuštění neměl Balancer svůj vlastní nativní token, ale letos se to změnilo a společnost odhalila svůj token řízení $ BAL. Společnost začala distribuovat token 23. června 2020 a bude distribuována týdně pro poskytovatele likvidity na webu.

Tokeny BAL však nemají žádnou ekonomickou hodnotu, jsou spíše měnou pro práva správy v protokolu. Tato práva umožňují držitelům vyjádřit se ke struktuře protokolu Balancer s váhou, pokud jde o implementaci nových funkcí, poplatky za protokol a větší strukturální změny, jako je škálování vrstvy 2, stejně jako smlouvy o jiných blockchainech.

Bylo vytvořeno 100 milionů tokenů, ale 25 milionů z nich již bylo přiděleno zakládajícím členům, hlavním vývojářům, poradcům a investorům. Zbytek však mohou těžit uživatelé Balanceru, kteří přidávají likviditu.

Podle webu Balancer: „Každý týden je poskytovatelům likvidity distribuováno 145 000 BAL, neboli přibližně 7,5 milionu ročně. To znamená, že v prvním roce existence BAL by došlo k 30% inflaci nabídky oproti původně přidělené nabídce 25M tokenů. “ Jak tedy můžete získat týdenní alokaci BAL? Děje se to prostřednictvím těžby likvidity BAL, která je popsána níže.

Těžba likvidity BAL: Jak vydělat $ BAL tokeny?

Těžba likvidity se v posledních týdnech stala jedním z nejoblíbenějších témat konverzace v oblasti decentralizovaného financování (DeFi). Těžba likvidity v podstatě spočívá v tom, že uživatelé dodávají likviditu aktiv do protokolu DeFi výměnou za nějakou odměnu. Tou odměnou mohou být různé tokeny, včetně tokenů řízení základního protokolu DeFi (které mohou nakonec mít peněžní hodnotu – jako je COMP). V zásadě nabízí uživatelům způsob, jak vydělat peníze na aktivech, která drží.

Hlavním způsobem, jak vydělat tokeny $ BAL, je těžba likvidity. Balancer v zásadě odměňuje likvidátory, kteří platí do svých fondů ve formě tokenů $ BAL. Společnost je návrh je rozdání BAL tokenů v poměru k množství likvidity, kterou každá adresa přispívá, v poměru k celkové likviditě na Balanceru.

Dalším způsobem, jak vytvořit BAL, je vytvoření fondu a využívání výhod poplatků za obchodování. Ty jsou rozdávány ve formě $ BAL. Tento systém také motivuje tvůrce fondu k nižším poplatkům, protože čím nižší jsou poplatky, tím více BAL dostávají. Balancerův poplatek dává tvůrcům fondů krátkodobou nebo dlouhodobou možnost a doufají, že podpoří nižší poplatky, aby obchodníci byli nalákáni na burzu.

Když mluvil o otázkách týkajících se distribuce BAL a práv na správu, zakladatel Martinelli řekl: „Zdaleka nejdůležitějším faktorem nebo důvodem, proč to děláme, je to, že chceme, aby byla tato věc decentralizovaná. Věříme v decentralizovanou a nedůvěryhodnou budoucnost a chceme, aby to Balancer udělal. Potřebujeme, aby distribuce proběhla zdravě. “

Vyrovnávání výnosu farmáře & Nejlepší bazény

Nejlepší skupiny likvidity v Balanceru v současné době vracejí až 30% RPSN z návratnosti likvidity. Po roce 2006 se tyto sazby drasticky zlepšily Cap Factor aktualizace 5. července 2020.

Nejlepší způsob, jak zjistit aktuální nejlepší sazby a návratnost likvidity, je přes Burzovní graf předpovědí.

Seznam povolených mincí

Aby bylo možné zajistit kvalitu airdrops tokenu BAL Balancer Governance, musí mít fondy alespoň dvě mince, které jsou na bílé listině. Mince se přidávají do seznam povolených vyvažovačů na týdenní bázi. Rozdělovaná částka $ BAL závisí na objemu obchodu a celkové likviditě, maximálně $

Obchodování na Balancer’s Exchange

Kromě jejich likvidity a poolu je Balancer především decentralizovanou burzou. Bez KYC nebo registrací je zachována anonymita a soukromí. Vše, co pro zahájení obchodování potřebujete, je peněženka jako MetaMask. Zde se dozvíte, jak nastavit účet Metamask.

Burza má k dispozici řadu tokenů k obchodování. Mezi ně patří: Ethereum (ETH), DAI, MKR, USDC, REP, BTC ++, WBTC, WETH, BAT, SNX, ZRX, LINK, DZAR, UMA, LRC, REN, LEND, KNC, COMP, OCEAN. Burza má také řadu tokenů bez fondů, jako jsou tBTC, ANT, cUSDC, cDAI, imBTC, pBTC, sBTC, sUSD, PNK, AST a RPL.

Balancer: existují nějaká rizika?

Decentralizované burzy jsou často spojeny s vysokými riziky. Tento druh obchodování tak snadno s vysokými úrokovými sazbami vzbuzuje obavy. Na to nedávno upozornil zakladatel společnosti Ethereum, Vitalik Buterin, který varoval, že se jedná o „honosné věci DeFi“, které někdy přicházejí s „nestanovenými riziky“..

Upřímně si myslím, že zdůrazňujeme honosné defi věci, které vám až příliš dávají fantastické vysoké úrokové sazby. Úrokové sazby výrazně vyšší než to, co můžete získat v tradičním financování, jsou neodmyslitelně buď dočasné arbitrážní příležitosti, nebo přicházejí s neuvedenými souvisejícími riziky.

– vitalik.eth (@VitalikButerin) 20. června 2020 Tweet od společnosti Vitalik Buterin

Balancer uznal rizika a jejich webové stránky varují uživatele, že: „Balancer je velmi nový protokol. I když přijímáme veškerá preventivní opatření a provádíme rozsáhlé audity, stále se jedná o beta produkt. Začněte používat malé částky finančních prostředků. “

Závěr

Celkově má ​​Balancer pozici silného nástroje pro automatizaci tvorby marketingu a snížení transakčních poplatků pro různé kryptoměny. Vede trh s likviditními fondy se schopností vytvářet n-dimenzionální fondy likvidity, což je trh jako první. Se svým jedinečným vzorcem, který neguje a aktivně odrazuje od vysokých poplatků, vytvořil Balancer decentralizovaný projekt, který by mohl být potenciálně soběstačným systémem s důrazem na komunitu.

Prozatím je však hlavním cílem Balanceru vytvořit silnou konkurenci pro UniSwap a stát se lídry v oboru AMM v oblasti Etherea. Mnoho lidí věří, že je to možné, protože funkce DEX na Uniswap je stejná jako Balancer, protože jeden fond tokenů za tokeny Uniswap se rovná fondu Balancer se dvěma tokeny nastavenými na hodnotu 50/50 nebo 1: 1.

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me