SushiSwap ($ SUSHI) vysvětleno

Než začneme

Pozorně jsme sledovali související události Výměna sushi a její zakladatelka „Chef Nomi“. Tento článek bude ne dělat jakékoli komentáře nebo závěry o akcích šéfkuchaře Nomi nebo o tom, jak je nebo má být spuštěn SushiSwap. Tento článek je pouze vysvětlením toho, co je SushiSwap a jak používat platformu. Stejně jako u všech projektů v oblasti pěstování výnosů představuje SushiSwap obrovské riziko. Každý, kdo má v úmyslu podílet se na výnosu, by měl provést úplný výzkum a předem pečlivě zvážit související rizika.

Co je SushiSwap ($ SUSHI)?

SushiSwap je nejnovější platforma pro likviditu decentralizovaného financování (DeFi). Díky SushiSwap mohou lidé přidávat své tokeny do fondů likvidity a vydělávat. V tomto článku se podíváme na platformu Sushi Swap a na to, jak se podílet na likviditním fondu. Zúčastnit se může kdokoli.

Zní to zajímavě? Pojďme se do toho ponořit.

souhrn

 • SushiSwap je platforma, která umožňuje komukoli poskytovat likviditu. Na oplátku bude osoba odměněna žetony a žetony SUSHI.
 • Ke 4. září 2020 existuje uzamčená likvidita v hodnotě 1 miliardy dolarů.
 • Možnost velmi vysokého APY (až 1 000%) u některých skupin likvidity. Můžete zkontrolovat aktuální výnosy na SushiBoard.

Proč je SushiSwap tak populární?

Sushi Swap se prodává jako „vylepšený a přátelský pro komunitu“ Uniswap. Na rozdíl od tradiční burzy, jako je Binance, kde zaměstnávají tvůrce trhu, je SushiSwap komunitně orientovaná platforma, kde uživatelé poskytují likviditu. Na oplátku dostanou odměnu. Uživatelé jsou ve skutečnosti tvůrci trhu.

Token SUSHI

Tokeny SUSHI se dávají jako odměny za těžbu likvidity. Token umožňuje jeho držitelům podílet se na správě platformy a opravňuje je k části poplatků placených obchodníkům za protokol. Pro správu platformy mohou držitelé SUSHI odeslat návrh vylepšení SushiSwap (SIP), o kterém mohou držitelé tokenů hlasovat se svými tokeny.

Někteří lidé samozřejmě spekulují také nad cenami SUSHI a token lze obchodovat na hlavních burzách, jako jsou burzy Binance, FTX a OKEx.

Výhody SushiSwap

Neexistuje žádná politika KYC (Know Your Customer). To znamená, že kdokoli může obchodovat a přispívat do fondů likvidity. Platforma je bez povolení, což znamená, že kdokoli může přispět miliony dolarů, aniž by požádal o povolení.

Vydělávejte žetony ze Sushi Swap. SUSHI je rodný token Sushi Swap. Když přispíváte do fondu likvidity, vyděláváte sushi tokeny. SUSHI můžete vyměnit za ETH.

Model sushi swap: 0,25% jde přímo k aktivním poskytovatelům likvidity a 0,05% je převedeno zpět na SUSHI a je odměněno držitelům sushi.

Zní to zajímavě? Pojďme navštívit domovskou stránku Sushi Swap.

Průvodce pro začátečníky SushiSwap

Když poprvé dorazíte na domovskou stránku Sushi Swap, uvidíte toto:

Domovská stránka Sushiswap.fiDomovská stránka Sushiswap.fi

Klikněte na „Odemknout peněženku“ nebo „Zobrazit nabídku“, v každém případě budete muset k této platformě připojit svou peněženku ETH.

Sushi Swap má možnost používat MetaMask, WalletConnect nebo mnoho dalších nevázaných peněženek. Vyberte si ten, který si vyberete.

Připojte peněženkuPřipojte peněženku

Dejte svolení pro připojení k Sushi Swap pro Meta Mask nebo Wallet Connect. Jakmile jste připojeni, jste připraveni přidat své tokeny do fondů likvidity.

Skupiny likviditySkupiny likvidity

Zobrazí se vám různé fondy likvidity (LP). Každá skupina likvidit má jiný roční procentní výnos (APY).

V tomto příkladu budu přispívat do fondu ETH-USDT. Přidávám své USDT do fondu likvidity. Na oplátku dostanu procento tokenů USDT a SUSHI. Představte si Sushi Swap jako model „sdílení příjmů komunity“.

Přispívat do fondu likvidityPřispívat do fondu likvidity

Chcete-li přispět do fondu likvidity, klikněte na „Schválit USDT-ETH UNI-V2 LP“ a udělejte své Meta Mask povolení přesunout vaše tokeny do fondu likvidity.

Co teď? Počkej. Pole „SUSHI vydělané“ by se mělo vyplnit vaší vydělanou SUSHI. Token SUSHI můžete kdykoli vybrat kliknutím na „Sklizeň“.

Shrnutí 2020 a nový plán!

V posledních měsících se v ekosystému Sushiswap stalo mnoho věcí: nyní je čas na rychlou rekapitulaci a na pohled na to, co tomuto projektu přinese budoucnost!

Počet všech partnerství dokončených protokolem je nespočet, ale jedním z nejdůležitějších, ne-li nejdůležitějších, je určitě spojení se společností Yearn. Tato zpráva vyvolala kontroverze: Sushiswap byl některými stále považován za jakési „napodobitele“ Uniswapu, a když Andre Cronje (Yearnův otec) napsal článek o tom, jak je těžké stavět v Defi a jak naopak je pro každého snadné jen zkopírujte kód jiných lidí, toto nebylo považováno za skutečně koherentní. Spolupráce se zrodila, aby umožnila těmto dvěma týmům spolupracovat na Deriswapu.

Přesto se Sushiswap vyvíjí natolik, že podle něj Mira Christanto (jeden z analytiků Messariho dat) „poslali svou minulost pozadu“ a bez podpory Venture Capitals se mohou pohybovat rychleji než konkurence. V lednu došlo ke skutečnému nárůstu TVL společnosti Sushiswap (nyní 2,1 miliardy USD), hlavně na úkor Uniswap.

Mezi důležité milníky v roce 2020 patří Onsen, nový stimulační program těžby likvidity Sushiswap, který nahrazuje starou nabídku týdne. Spojuje komunity do ekosystému a umožňuje, aby se hlasované tokeny akreditovaly a účastnily se programu těžby. Web má také nové rozložení a odlehčenou verzi.

Plán 2021

Jelikož nový rok již začal, je také zajímavé podívat se na to, na čem Sushiswap pracuje pro rok 2021. Tým vydal dlouhý a podrobný cestovní mapa na začátku ledna. Pozoruhodné upgrady jsou následující:

 • Mirin bude novou upgradovanou verzí protokolu Sushiswap V3. Bude obsahovat mnoho nových funkcí, jako jsou franšízové ​​fondy, dvojitý výnos, dynamické vyvážení výnosů a mnoho dalších, jak si můžete přečíst tady.
 • Bentobox (který měl být spuštěn v lednu) se zrodil v mysli týmu jako nová půjčovací platforma. Zatímco však pracovali na jeho kódu, stal se něčím víc. Jednoduše to bude jeden trezor, který obsahuje všechny tokeny pro jakékoli protokoly a budoucí rozšíření. Bude podporovat několik věštců a bude také přínosem pro všechny držitele $ SUSHI.
 • Miso (Minimal Initial Sushi Offering) bude jakýmsi tokenovým launchpadem, určeným k podpoře spuštění nových projektů na platformě. Bude zahrnovat možnosti hromadného prodeje, IDO (Initial Dex Offering), aukce a další. Mohli bychom o tom uvažovat jako o něčem podobném jako na launchpadu Binance.
 • Vzhledem k tomu, že poplatky za etherea jsou a budou v další budoucnosti růst, dokud nebude ETH2 realitou, většina platforem studuje alternativní řešení pro své uživatele, jako jsou možnosti vrstvy 2. Na rozdíl od Uniswap, který pracuje na Optimistic Rollups, se Sushiswap rozhodl synchronizovat s větším ekosystémem Yearn, a proto pravděpodobně nabídne možnosti Zk-rollups.

Spolu se všemi těmito velkými novinkami plánuje Sushiswap také přechod na novou doménu, protože ta stará podle jejich názoru již nestačí k popisu rozmanitosti platformy. Přechod na plně decentralizovanou strukturu správy a řízení je rovněž plánován do konce roku 2021. V neposlední řadě Sushiswap vytvořil stránku s návrhy, aby lidé vyjádřili své myšlenky na to, co by na platformě rádi viděli.. Kuchařem může být každý je místem, kde můžete vyjádřit svůj názor, pokud chcete navrhnout nové nápady.

Časté dotazy

Je riskantní poskytovat likviditu SushiSwap?

Pokud kód není auditován, mohlo by dojít k napadení fondu. Vyskytly se případy hackerů, kteří odčerpávali prostředky z chytrých smluv. Pomůže to, pokud je kód auditován renomovanou firmou. V případě SushiSwap dostal Quantstamp „bezpečnostní kontrolu“ (nikoli audit). Bylo zjištěno 10 problémů, které se však nejeví jako fatální. Následně Peckshield dokončil audit na SushiSwap. Nenašli žádné kritické problémy ani problémy s vysokou závažností související s obchodní logistikou, ale 2 problémy s vysokou závažností opsec, které je třeba vyřešit pomocí zvláštní péče s nasazením.

Jaký je model odměny Sushi Swap?

0,25% jde přímo k aktivním poskytovatelům likvidity a 0,05% je převedeno zpět na sushi a je distribuováno aktivním držitelům SUSHI.

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me