Jak nakupovat kryptoměnu na Havaji

Od té doby, co Coinbase burza kryptoměn ukončila své operace na Havaji v roce 2018, existuje mnoho otázek, kam směřuje obchodování kryptoměn ve státě. Někteří dokonce přemýšleli, zda havajský zákon o bitcoinech dokonce učinil obchodování s kryptoměnou nezákonným. Pokud jste přemýšleli, jak koupit kryptoměnu na Havaji, čtěte dále.

Je bitcoin na Havaji nyní nelegální?

Rozhodně ne. Těžba bitcoinů, vlastnictví, obchodování a obchodování s bitcoiny a jinými kryptoměnami jsou na Havaji stále legální. Stát získává velké příjmy od turistů navštěvujících z Asie, mezi nimiž je používání kryptoměny poměrně rozšířené, takže pro Havaj má smysl zakázat používání kryptoměn. Je nainstalováno dokonce několik bitcoinových bankomatů. Takže ne. V žádném případě to není nezákonné.

Co se tedy stalo s Coinbase?

Coinbase požádal o povolení k provozu na Havaji již v roce 2014 a brzy poté zahájil provoz ve státě. Havajské zákony o kryptoměně se však od té doby změnily. Na konci roku 2017 havajská divize finančních institucí oznámila, že budou zavedena nová nařízení. Podle těchto předpisů je každý provozovatel digitální měny (včetně kryptoburz) povinen držet dostatek rezerv na pokrytí všech aktiv držených obyvateli Havaje. Tyto rezervy by musely být v likvidních aktivech. Jelikož Havaj nepovažuje kryptoměny za likvidní aktiva, musely by být rezervy operátora v hotovosti.

To by nyní znamenalo, že pro každý bitcoin držený obyvatelem Havaje by si Coinbase musela ponechat rezervu 9500 dolarů. Pokud 150 000 obyvatel (pouze 0,1% populace státu) drží po 1 BTC, znamenalo by to, že Coinbase bude nucena udržovat rezervu jen něco málo přes 1,4 miliarda dolarů.

Coinbase uvedl, že tyto předpisy jsou příliš přísné a nejsou praktické pro žádný typ měnového operátora kdekoli na světě a nebyli by schopni je dodržovat, proto ukončili provoz ve státě.

Havajské zákony o kryptoměně nezakázaly obchodování kryptoměn ve státě nezákonně. Právě vytvořili velmi nepraktické podmínky pro výměny.

Pokud si po přečtení výše uvedených informací myslíte, že odpověď na nákup kryptoměny na Havaji je solidní „nemůžete“, pak se mýlíte. Je to vlastně docela jednoduché. Ale nebudete moci používat Coinbase. Místo toho použijeme alternativu Coinbase.

Které alternativy Coinbase existují pro Havaj?

Existuje několik kryptoměn, jak v USA, tak i v zahraničí, které mohou obyvatelé Havaje používat k nákupu kryptoměny. Kraken, Bitstamp, Gemini a Coinmama jsou k dispozici. Alternativou jsou také kryptoměnové obchodní weby typu peer-to-peer, jako je Localbitcoins.com. A konečně, někteří poskytovatelé e-peněženek, jako Skrill a Uphold, nabízejí možnost koupit několik krypto tokenů.

Viz také: Nejlepší kryptoměna pod penny, která stojí za nákup

Jak nakupovat kryptoměnu na Havaji

Předpokládejme, že si chcete koupit nějaké Ripple (XRP) tokeny. Dám vám podrobného průvodce, jak nakupovat Ripple na Havaji pomocí aplikace Uphold.

1. Vytvoření a financování vašeho účtu Obdržet:

Uphold je vlastně řešení e-peněženky. V tomto ohledu je to podobné jako PayPal. Ale na rozdíl od svého lépe známého konkurenta, Uphold také podporuje operace kryptoměny. Nemusí to být volba s nejnižšími transakčními poplatky, ale její rozhraní – i když u kryptoburzy neobvyklé – je velmi uživatelsky přívětivé a nabízí rychlé a spolehlivé transakce.

Pokud nemáte účet Uphold, můžete si vytvořit bezplatný kliknutím tady. Po vytvoření účtu je třeba jej ověřit, abyste mohli ze své Obhájky vytěžit maximum. Ověření je snadné a potřebujete pouze fotografii státem vydaného dokladu totožnosti a selfie.

Když se přihlásíte ke svému účtu, uvidíte na hlavním panelu několik „karet“. Tyto karty jsou jako různé adresy peněženek, které máte na jiných burzách, takže máte „dolarovou kartu“, „bitcoinovou kartu“, „zvlnění karty“ atd..

Jak nakupovat kryptoměnu na Havaji

 1. Naším prvním krokem bude financování vaší USD karty. Klikněte na „Přidat prostředky“
 2. Existují čtyři možnosti přidání prostředků na vaši USD kartu: z bankovního účtu v USA, z bankovního účtu v eurech prostřednictvím SEPA, z kreditní / debetní karty nebo pomocí kryptoměny. Klikněte na „z bankovního účtu v USA“.

  havajský zákon o bitcoinech

 3. Vyplňte požadované informace, přijměte podmínky a klikněte na „Vytvořit“. Pole „Pojmenujte tento účet“ slouží k výběru názvu, který snadno identifikujete, pokud propojíte více bankovních účtů se svým obhájeným účtem. Jméno na samotném bankovním účtu se musí shodovat se jménem na vašem obhájeném účtu. Jakmile je účet propojen, můžete jej vybrat jako možnost při přidávání prostředků na vaši USD kartu. Dokončení převodů trvá přibližně 5 pracovních dnů.

  havajské zákony o kryptoměně

2. Nákup kryptoměny s USD na udržení

 1. Jakmile jsou finanční prostředky na vaší kartě, je čas koupit si žetony zvlnění. Předpokládejme, že chcete koupit XRP v hodnotě 20 dolarů. Nejprve musíte také vytvořit karty pro žetony, které chcete koupit. Kartu Ripple vytvoříte kliknutím na možnost „Přidat kartu / měnu“ na hlavním panelu. Pojmenujte svou kartu, v rozevíracím seznamu vyberte „XRP“ a poté klikněte na „Vytvořit“.

  koupit krypto s obhájením

 2. Nyní přejděte zpět na svůj hlavní panel, klikněte na svoji USD kartu, stejně jako dříve, a dostanete se na stejnou obrazovku, ze které jste propojili svůj účet. Nyní však místo kliknutí na „Přidat prostředky“ klikněte na „Odeslat na kartu Obdržet“. Zobrazí se následující obrazovka:

  coinbase alternativní havaj

 3. V rozevíracím seznamu vyberte kartu Zvlnění. Poté zadejte částku, kterou chcete koupit (v USD). Zobrazí se aktuální kurz, poplatek a konečná připsaná částka. Pokud je vše uspokojivé, klikněte na „Potvrdit“ a transakce bude dokončena během několika sekund. Gratuluji! Nyní jste si koupili Ripple.

Procházení kryptoměn jako Kraken nebo hledání partnera na Localbitcoins.com jsou také docela jednoduché postupy.

Závěrem…

I když zákony o kryptoměně vytvořily podmínky, které se některým mohou zdát nepraktické nebo příliš omezující, obchodování s kryptoměnami je na Havaji stále zcela legální. Možná nebudete moci používat Coinbase poté, co se vytáhli ze stavu, ale máte k dispozici několik skvělých možností. Dobrým začátkem jsou poskytovatelé elektronických peněženek, jako je Uphold.

Pokud máte jakékoli dotazy ohledně nákupu kryptoměny na Havaji, dejte nám vědět!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me