Top 3 nejjednodušší těžba kryptoměny v roce 2021 [AKTUALIZOVÁNO]

Bitcoin a celý ekosystém kryptoměny si za poslední desetiletí získal nesmírnou popularitu. Tento rychle se rozvíjející vynález je pravděpodobně nejzajímavější inovací naší doby, proto zde pravděpodobně hledáte nejjednodušší těžba kryptoměny a jsme tu, abychom vám pomohli!

Globální povědomí a přijetí kryptoměn je na vzestupu, protože je to spolehlivý způsob, jak vydělat pasivní příjem.

Existuje mnoho způsobů, jak vydělat pasivní příjem v krypto prostoru, například „hodling“ vašich kryptoměn mezi několika dalšími ziskovými možnostmi. Ze všech těchto možností však vyniká jedna hlavní metoda – těžba.

nejjednodušší těžba kryptoměny

Co je krypto těžba? 

Těžba kryptoměny je jednoduše proces, při kterém jsou transakce ověřovány a zahrnuty do digitální knihy blockchainu. Zajišťuje také zavedení nových digitálních tokenů do již cirkulujícího zdroje.

Všechny tyto funkce plní bez nutnosti jakékoli formy centralizovaného orgánu nebo třetí strany. Těžba kryptoměny vyžaduje použití specializovaných počítačů známých jako Miners.

Existuje několik metod provádění těžby kryptoměny. Obsahují:

 • Cloudová těžba – zahrnuje zaplacení společnosti za pomoc při provádění těžebních funkcí. Firmy jsou obvykle specializované, takže je velká šance, že se jim dočkáte obrovských výnosů, zejména placené cloudové těžby.
 • Těžba CPU – zahrnuje použití procesorů k těžbě kryptoměn. Tato metoda byla před několika lety docela populární. Jeho popularita se však v posledních letech zmenšovala. Mezi nejlepší kryptoměny, které těží CPU, patří; Zcash, AEON, Vertcoin atd.
 • Těžba GPU – Toto je pravděpodobně nejpoužívanější a nejúčinnější metoda těžby kryptoměn. Většina společností využívajících cloudovou těžbu využívá soupravy GPU. Vynikají tím, že jsou efektivní, levné a snadno se používají. Mezi nejlepší kryptoměny, které těží GPU, patří; GRIN, ETH, Monero, Electroneum atd.
 • Těžba ASIC – To zahrnuje použití speciálních zařízení ASIC (ASIC – Application-Specific Integrated Circuits) k provádění operací těžby kryptoměn. Jsou docela populární kvůli obrovskému množství kryptoměny, které dokážou vyprodukovat během krátké doby. Jsou však hlavním zdrojem kontroverzí v prostoru těžby kryptoměn.

Jak rostlo globální povědomí a přijímání kryptoměn, rostl i zájem lidí o těžbu kryptoměn. V současné době existuje široká škála kryptoměn, ze kterých si můžete vybrat, když plánujete provádět těžební operace.

Označit konkrétní krypto jako „nejjednodušší kryptoměnu“ vyžaduje určitou formu odbornosti a know-how ze strany horníka.

Níže je několik funkcí, na které je třeba dávat pozor před výběrem vhodné kryptoměny pro těžbu.

 • Ohodnoťte potenciální ziskovost

Prvním krokem je zkontrolovat, jak výnosná je kryptoměna. Na rozdíl od nových coinů je vhodné pracovat se známými kryptoměnami. Neexistují však žádná tvrdá a rychlá pravidla, protože nové kryptoměny s adekvátní podporou by mohly skutečně vystoupit na vrchol.

 • K dispozici jsou možnosti výběru.

Nemá smysl těžit krypto, které nemá spolehlivou metodu jeho stažení. Několik nových coinů je obtížné se dostat na burzy.

V takovém případě je možnost jejich převodu na fiat nebo populárnější krypta jako BTC nebo ETH téměř nemožná.

Při výběru kryptoměny k těžbě je vhodné zvolit prominentní tokeny nebo tokeny, které jsou již k dispozici na burzách kryptoměn, jako je Binance.

 • Legálně přijatelné

Několik zemí, jako je Čína, zavedlo zákony, které se dotýkají těžby kryptoměn nebo těžby konkrétních kryptoměn. To zásadně ovlivňuje tokeny soukromí jako Zcoin a Monero.

Při výběru kryptoměny k těžbě je důležité zajistit, aby byly přísně dodržovány všechny předpisy dotýkající se těžby kryptoměny.

 • Náklady na krypto

Obecným pravidlem je, že čím dražší je kryptoměna, tím výnosnější těžba by měla být. To však neplatí vždy, zejména u dlouhodobých investic.

Můžete také najít slibný žeton, vytěžit ho a trpělivě čekat, až naroste.

 • Poloviční

Obvykle se nedoporučuje těžit krypto token blízko jeho polovičního data, protože to vede k menším odměnám a zisku. Je tedy nutné vyhýbat se kryptoměnám blízko jejich polovičních dat.

 • Náklady na elektřinu

Toto je hlavní aspekt, na který je třeba se podívat před výběrem krypto tokenu. Kolik elektřiny je potřeba k těžbě jednoho žetonu? Tyto informace pomohou vypočítat ziskovost těžby konkrétní kryptoměny.

Nejjednodušší těžba kryptoměny: recenze

1. Litecoin

těžba litecoinů

Těžba litecoinů je jedním z prvních dostupných altcoinů a je docela zisková. Je to proto, že je to jeden z nejúspěšnějších hardforků bitcoinů.

Těžba litecoinů vyžaduje použití těžby GPU. Litecoin je díky své méně volatilní povaze jedním z nejjednodušších kryptoměn. Je také snadné obchodovat na mnoha platformách a může se pochlubit vysokou rychlostí a dostupnými transakčními poplatky.

Těžba litecoinů využívá SCRYPT protokol, takže není potřeba těžby ASIC. Kryptoměna je také hodnocena jako jedno z top 10 krypt na světě.

Poznámka

Algoritmus: Proof-of-Work (PoW)

Funkce hašování: Scrypt

ROI: 743,42%

Aktuální cena: 56,92 $

Odměna za těžbu bloků: 12,5 LTC

Litecoinové klady

 • Méně volatilní aas ve srovnání s jinými kryptoměnami
 • Využívá hashovací funkci SCYPRT
 • Dobrá odměna za těžbu bloku za 12,5 litecoinu, takže je možné vydělat pasivní příjem ve výši přibližně 5 300 $ pouhou těžbou kryptoměny
 • Těžba litecoinů je také přibližně 4x rychlejší než těžba bitcoinů

Litecoinové nevýhody

 • Zařízení na těžbu litecoinů je drahé

Navštivte Crypto

2. ÚSMĚV

Nejjednodušší těžba kryptoměny

Grin (GRIN) je jedním z nejlepších kryptoměn, které těží pomocí GPU. Na základě protokolu MimbleWimble je Grin v krypto prostoru zcela nový. S omezenou zásobou žetonů má GRIN pro horníky velkou přitažlivost.

Kryptoměna nedávno provedla svůj druhý hard fork a následně zavedla svůj algoritmus Cuckaroom-29. Grin používá koncept Cuckoo Cycle a v současné době se obchoduje na nejlepších burzách jako Poloniex, Kucoin, OKEx, HitBTC a Bittrex.

Poznámka

Algoritmus: Proof-of-Work (PoW)

Funkce hašování: cyklus kukačky (CuckARood-29, CuckAToo-31, Cuckaroom-29).

ROI: -95,43%

Aktuální cena: 0,51 USD

Odměna za těžbu bloků: 60 GRIN za blok.

GRIN Pros

 • Snadné těžit
 • Výnosné
 • Zabezpečeno díky protokolu MimbleWimble
 • Těžba litecoinů je také přibližně 4x rychlejší než těžba bitcoinů

GRIN Nevýhody

 • Zařízení pro těžbu GPU je drahé
 • Obrovské účty za elektřinu

Navštivte Crypto

3. Monero

Nejjednodušší těžba kryptoměny

Společnost Monero, která byla uvedena na trh v roce 2014, je známá jako důvěryhodný a spolehlivý token ochrany osobních údajů. S hlavním zaměřením na zajištění anonymity kryptoměna nedávno nasadila protokol RandomX.

Těžbu Monero lze provádět pomocí CPU. Aby se však zabránilo těžbě ASIC, musí krypto neustále upravovat svůj algoritmus. Dá se s jistotou říci, že Monero je jedním z nejjednodušších krypt, které se letos těží. 

Poznámka

Algoritmus: Proof-of-Work (PoW)

Funkce hašování: RandomX

ROI: 1 490,68%

Aktuální cena: 88,94 $

Odměna za těžbu bloků: 1,73 XMR

Monero Pros

 • Snadné těžit
 • Výnosné
 • Kryptoměna zaměřená na soukromí
 • Lze snadno těžit pomocí CPU

Monero Cons

 • Je náchylný k těžbě ASIC

Navštivte Crypto

4. Ethereum Classic

Nejjednodušší těžba kryptoměny

Ethereum Classic (ETC) je původní Ethereum blockchain, přičemž Ethereum, jak ho známe dnes, je pevnou vidličkou tohoto blockchainu. V souladu se zásadami ETC blokuje blockchain odměnu za blok po každých 5 milionech bloků.

Poslední snížení proběhlo v březnu s blokovými odměnami dolů na 3,2 ze 4 ETH. Navzdory tomu je stále docela ziskové pasivně vydělávat těžbou ETC.

Poznámka

Algoritmus: Proof-of-Work (PoW)

Funkce hašování: Ethash

ROI: 525,52%

Curr. Cena: 6,510 $

Odměna za těžbu bloků: 3,2 ETC

Ethereum Classic Pros

 • Snadné těžit
 • Výnosné

Ethereum Classic Cons

 • ETC těžební zařízení je drahé

Navštivte Crypto

Časté dotazy

Bude krypto těžba v blízké budoucnosti stále relevantní?

Podle kryptografických analýz není těžba kryptoměn relevantní jen dnes, mnoho myšlenkových směrů očekává, že v blízké budoucnosti bude ziskovější. To je rozhodně dobrá zpráva, zejména pro nadšence krypto, kteří chtějí dlouhodobě investovat do krypto prostoru.

Mohu s mým osobním počítačem těžit kryptoměny?

Teoreticky ano! Můžete těžit s počítačem. Existuje však vysoká šance, že způsobí nenapravitelné poškození hardwaru počítače. Například k těžbě bitcoinů je vhodné pořídit si místo používání osobních počítačů nebo notebooků stroj ASIC.

Kde mohu koupit horníky za férovou cenu?

Vzhledem k tomu, že hlavním důvodem těžby kryptoměn je zisk, je vhodné nakupovat přímo od výrobce. Hlavním příkladem špičkového těžebního stroje jsou Antminery, které lze bezpečně zakoupit od společnosti Bitmain.

Závěr

Při pohledu na významné události v krypto prostoru je jasné, že těžba kryptoměn je tu, aby zůstala. Výběr správného kryptoměny je dnes nezbytný pro výdělek pasivních příjmů v krypto prostoru.

I když neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo pro výběr nejjednodušší kryptoměny k těžbě, výše analyzované kryptoměny jsou dnes jedny z nejjednodušších kryptoměn.

Je však důležité si uvědomit, že stále existuje možnost, že se v současné době temný krypto stane jedním z nejjednodušších kryptoměn, které se brzy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me