Eseje Warrena Buffetta: Jediná kniha, kterou potřebujete k investování

Eseje Warrena Buffetta: Jediná kniha, kterou potřebujete k investování

Každý pilný investor bude vědět, že existuje oceán knih o investování a mnoho z nich tvrdí, že je nejlepší knihou pro investování.

Nikdo uspěje, aniž by rozšířil své znalosti a dovednosti, aby věděl, jaké kroky je třeba podniknout v jakoukoli dobu ve svém oboru.

Bohužel nemůžeme být všichni knihomoli se schopností číst si cestu skrz každou knihu a shromažďovat ty nejlepší postřehy pro sebe.

Pokud nejste vášnivým čtenářem, ale chcete rozšířit své vlastní znalosti a získat nějaké cenné postřehy, můžete hledat nejlepší knihu pro investování.

Podle nejlepších investorů je The Essays of Warren Buffett jedinou knihou, kterou potřebujete k investování. Tato kniha je podle všeho pátým vydáním knihy The Essays of Warren Buffett: Lessons for Corporate America, a je to zdaleka jedna z nejlepších investičních knih, které byste si měli přečíst.

Slova od pána

Warren Buffett

Čtvrté vydání knihy Eseje Warrena Buffetta se dostalo na pulty v roce 2015, původní vyšlo v roce 1999 a má přibližně 300 stran.

Eseje Warrena Buffetta stojí za váš čas, protože se vyplatí učit se od toho absolutně nejlepšího, jaký kdy byl.

Není mnoho lidí, kteří by se hlásili k tomu, aby dokázali pojmenovat úspěšnějšího investora než Warren Buffett.

Pokud nemáte čas nebo schopnost číst každou investiční knihu na slunci, pak by vám mohla prospět skutečnost, že ji má.

Vášnivý pedagog Buffett vynaložil velké úsilí, aby se podělil o vše, co ví, v esejích, které pokrývají desetiletí jeho kariéry v investování od roku 1979 do roku 2006.

Název knihy odkazuje na „Corporate America“, ale znalosti, které nabízí, jsou zcela relevantní pro akcionáře a obchodníky s akciemi.

Vysvětluje komplexní vysvětlení stávajícího vztahu, který existuje mezi korporacemi a akcionáři, který poskytuje nováčkům několik skvělých poznatků a pomáhá lépe porozumět zkušeným investorům.

Eseje Warrena Buffetta jsou také dobře napsané a snadno čitelné, přičemž Buffett sem tam přidává nádech humoru.

Kdo je Warren Buffet?

Warren Edward Buffett, přezdívaný Oracle of Omaha, je bezpochyby nejslavnějším investorem naší doby.

Buffett, který se narodil v Omaha v Nebrasce, od útlého věku, se zajímal o investice a různé způsoby, jak vydělat peníze. Svou první investici uskutečnil ve věku 11 let.

Dal své jméno najevo Berkshire Hathaway Inc.. kterého se stal majoritním akcionářem v roce 1967.

Buffettovi se podařilo transformovat selhávající textilní společnost na goliáše investic a stal se většinovým vlastníkem a menšinovým vlastníkem řady podniků po celé Americe v hodnotě přibližně 526 miliard dolarů.

Dnes je Buffett stále generálním ředitelem a vede společnost s Charlie Mungerem.

Od roku 2018 se odhadovalo, že Buffett má hodnotu 84,5 miliard dolarů a je uveden na bohatém seznamu Forbes 2019 jako 3. nejbohatší člověk na světě po Billu Gatesovi a Jeffovi Bezosovi.

Buffett je také známý svou filantropií a říká, že celý svůj majetek rozdá na charitativní účely, z nichž 85% poputuje nadaci Billa a Melindy Gatesových. On je také známý pro jeho písmena nadace.

Buffett je vynikajícím příkladem dosažení úspěchu prostřednictvím konzistence, která si postupem času postupně buduje své bohatství. Nyní mu je 80. a stále má obrovský vliv.

Celoživotní učení

Najděte ji na Amazonu >> Kniha Eseje Warrena Buffetta

Tato kompilace „esejů“ zahrnuje neuvěřitelně úspěšnou kariéru, která trvala více než půl století.

Jejich vzájemný vztah vyvolává pocit, že ve skutečnosti sedíte a máte rozhovor se samotným mužem.

Eseje Warrena Buffetta jsou také dobře přijímány a vydělávají 4,9 hvězdičkovým hodnocením na Amazonu a 4,4 z 5 na Goodreads.

Je to také Buffettova oblíbená investiční kniha s jeho jménem v názvu. Označuje to jako „soudržné přeskupení myšlenek“.

Stojí jako nejdůležitější kniha o investování, kterou si mohl kdokoli přečíst. Pokud si chcete přečíst pouze jednu knihu, která posílí vaši investiční kariéru, udělejte z ní The Essays of Warren Buffett.

Jaké jsou hlavní lekce knihy?

eseje témat Warrena Buffetta

The Essays of Warren Buffett je rozdělen do sedmi částí, z nichž každá se věnuje jinému tématu.

 • I Správa a řízení společnosti
 • II Podnikové finance a investice
 • III Alternativy k kmenovým zásobám
 • IV Běžné zásoby
 • V Fúze a akvizice
 • VI Účetnictví a oceňování
 • VII Účetní politika a daňové záležitosti

Knihy je také spoluautorem a editorem Lawrence A. Cunningham, profesor na Právnické fakultě Univerzity George Washingtona.

Cunningham uspořádal knihu ne v chronologickém pořadí, ale podle tématu, což dává knize spíše pocit jako průvodce a méně jako příběh Buffettova života.

To je skvělé, protože začátečníkům to opravdu pomůže naučit se investovat, a to tak, že písmena zařadí do logického pořadí, ve kterém se budou učit.

Zejména proto, že kniha pokrývá Buffett o podnikových financích a investování, fúzích a akvizicích, účetnictví a oceňování, alternativách k běžným akciím, účetní politice a mnoha dalších.

Takový vhled do Buffettova myšlenkového procesu je neocenitelný a pomáhá investorům a obchodníkům se základní analýzou.

Buffett také píše o svých špatných rozhodnutích a lítosti a je užitečné se z nich poučit a doufejme, že mohou pomoci zabránit tomu, aby příští generace investorů udělala stejné chyby.

Charlie Munger je také zmíněn v částech knihy.

Inteligentní investování

Existují tři témata, která se v knize často objevují v souvislosti s tím, co Buffett označuje jako inteligentní investování.

Bezpečnostní hranice

To souvisí se zaměřením nikoli na hodnotu akcie, ale místo toho na její vnitřní hodnotu a vnitřní hodnota, kterou za akci umístíte, by měla být dobře informována výzkumem.

Jakmile máte představu o potenciální hodnotě tohoto nástroje, můžete jej porovnat s jeho skutečnou cenou a získáte „rezervu bezpečnosti“.

Pro dobrou bezpečnost by investoři měli věřit, že společnost je také v dobrém stavu.

Kruh kompetencí

To se týká Buffettova způsobu a je to v zásadě víra, že když znáte svá omezení, dokážete se osvobodit od emocí. Chcete-li investovat Buffettovým způsobem, je třeba, aby investoři byli disciplinovaní.

Kromě toho by investoři měli mít věci jednoduché.

Vypadá tato investice příliš komplikovaně? Pokud je odpověď ano, Buffett radí, abyste se od toho drželi dál.

Podobně Peter Lynch kdysi řekl: „Nikdy neinvestujte do nápadu, který nelze ilustrovat pastelkou“.

V případě Buffeta si je vědom toho, že mu chybí pochopení technologie, takže se mu vyhýbá, i když vidí potenciál.

To platí i v případě obchodování. Udržujte své strategie jednoduché!

Buffett také vysvětluje, že pochopit, co nevíte, a přijmout to je velmi důležité, abyste uspěli v investování.

Investice do toho, čemu nerozumíte, vám otevírá rizika. Nikdy se nenamlouvejte, abyste si mysleli, že rozumíte nějakému tématu, a nikdy do toho falešného porozumění investujte do něčeho.

Pane Market

Mr Market není ve skutečnosti koncept, který vynalezl Buffett, ale místo toho Benjamin Graham, jeden z mentorů Buffeta. Jedná se o beletrizovanou verzi akciového trhu a „on“ (trh) je náchylný k různým náladám.

Někdy je šťastný, někdy smutný, což má dopad na hodnotu, kterou investoři přisoudili akciím.

Ponaučení od pana Marketa je nenechat vás informovat o hodnotě něčeho, ale místo toho si udělejte svůj vlastní průzkum a rozhodněte se sami.

Buffett v celé knize zmiňuje pana Marketa a vysvětluje svým investorům, jaký typ myšlení potřebují, když trh kolísá.

Musíte si uvědomit, že investování je hra dlouhodobá, nikoli krátkodobá. Pokud má něco skutečně hodnotu, bude pravděpodobně zářit bez ohledu na situaci na trhu.

Etika

Buffettovi záleží hodně na etickém obchodování a etickém podnikání.

Pro něj je to důležité pro růst firmy. Pokud podnik není eticky v pořádku, bude to poškozovat jeho rozvoj a vaše investice.

Co Buffett hledá v dobrém podnikání?

Warren Buffett investice

Buffett se snaží vyhnout krátkodobému nákupu, místo toho dává přednost dlouhodobému.

Jednou z hlavních věcí, které nemá rád, je rozhodování na základě tipů od ostatních. Věří, že všechny investice by měly být prováděny na principech

Jak se vyhnout špatným investicím?

Buffett připisuje špatné investice do tří kategorií:

 • Příjezd nebo výstup příliš brzy. Buffett je velmi proti.
 • Investování v něčem, co stojí příliš mnoho. Nejde jen o cenu akcií nebo jiného nástroje, ale zahrnuje i další poplatky, které možná budete muset zaplatit a které z vás vysát zisk..
 • Investování v módě, nebo něco populárního na krátkou dobu. Například něco jednoduchého jako fidget spinners, které byly populární před několika lety a dnes se o nich mluví jen zřídka. Je pravda, že se tomu lze těžko vyhnout, protože to vyžaduje, abyste měli dobrou představu o tom, co bude a nebude v módě.

Existuje nějaký prostor pro zlepšení?

Je těžké kritizovat Warren Buffet a The Essays of Warren Buffett je opravdu jedna z nejlepších investičních knih, které můžete získat, ale z hlediska vzdělávání je třeba mít na paměti několik věcí.

Jak již bylo zmíněno výše, název Eseje Warrena Buffetta je trochu zavádějící.

Eseje Warrena Buffetta jsou ve skutečnosti tvořeny dopisy Buffetta akcionářům Berkshire Hathaway, nikoli eseje, takže se nedivte, pokud to nebude tak akademické, jak jste původně předpokládali.

Cílem těchto dopisů je vysvětlit akcionářům jeho rozhodování a potenciální výhled společnosti.

Pokud jde o analytickou stránku Buffettových dopisů, hodně toho nenapsal Buffett, ale Lawrence Cunningham, takže se spoléháte na jeho výklad Buffetta.

Dále stojí za zmínku, že Buffett skutečně píše prolog a Cunningham píše epilog.

Pokud se chcete soustředit pouze na to, co napsal Buffett, můžete Cunninghamovo psaní přeskočit.

Další zásadní věcí, kterou je třeba zmínit, je, že někteří kritici zpochybňují smysl vydávání dopisů jako knih, když jsou všechny k dispozici na internetu Web společnosti Berkshire Hathaway zdarma.

I když je to dobrý bod, kniha je uvádí do perspektivy a logického pořadí.

Kniha je zaměřena také na zkušenější investory, kteří již mají základní znalosti o těchto tématech a jsou schopni tyto informace dešifrovat. Možná to není nejlepší investiční kniha pro začátečníky.

Jiní to kritizovali, protože kniha skáče z různých témat, místo aby běžela chronologicky a pro současný trh neexistuje žádný kontext, kdy byl dopis napsán.

Bylo by to opravdu užitečné, protože jak se doba mění, tak se mění i názory investorů na trh a do čeho je dobré investovat.

Různé časy, různé podniky a různé situace na trhu mohou ztěžovat poučení z knihy a jejich uplatnění v moderním světě.

Podívejte se na více z nejlepší investiční knihy tady.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

 • The rezervovat obsahuje obrovské bohatství znalostí. Dopisy sahají od roku 1979 do roku 2006.
 • Název je trochu zavádějící. Kniha je ve skutečnosti složena z dopisů akcionářům společnosti Berkshire Hathaway, nikoli z esejů.
 • Můžete si skutečně přečíst dopisy online zdarma. Způsob, jakým je Cunningham uspořádá, je však skvělý způsob, jak se dozvědět o Buffettově metodice.
 • Některá témata jsou trochu zastaralá. Ne všechny poznatky z knihy lze zohlednit.

Získání rozsáhlých znalostí investora, jako je Warren Buffett, může trvat dlouho. V jeho případě téměř 80 let.

Zatímco my v Trading Education nemůžeme slíbit takovou transformaci během krátké doby, určitě můžeme tento proces urychlit tím, že vás naučíme vše, co potřebujete vědět.

Na našem kurzu bezplatného obchodování se naučíte následující:

 • Založení v obchodování
 • Mechanika obchodování
 • Pokročilé analytické obchodování
 • Obchodní strategie

Kliknutím sem získáte další informace!

Pokud vás bavilo číst Eseje Warrena Buffetta: Jediná kniha, od které potřebujete investovat Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me